This article is outdated!

This article has not been updated to its original version! For the most recent information, forward yourself to the original article: FAQ & INFO concerning Bans, Reports, Appeals, Kicks and GMM Feedback Tickets

FAQ i informacje na temat Banów, Reportów, Apelacji, Kicków i zgłoszeń GMM Feedback

Last update: 01 Mar 22:42 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/1137Spis Treści

 1. Bany
 2. Reporty
 3. Apelacje
 4. Kicki
 5. Zgłoszenia GMM Feedback

Ten artykuł zawiera wszystko, co jest związane z Moderacją Gry. Przeczytaj go, jeżeli masz jakieś pytania lub chcesz złożyć skargę.


1. Pytania odnośnie banów

Jeżeli zostanę Patronem, usuniecie lub skrócicie mojego bana, lub dacie jakiekolwiek profity odnośnie bana?
Nie. Wspieranie TMP jest opcjonalne, nie obowiązkowe. Nie zmuszamy graczy do wspierania nasz poprzez Patreon. Profity są mniej więcej wypisane tutaj. To, że wspierasz TruckerSMP nie oznacza, że otrzymasz preferencyjne traktowanie.

Czy usuwacie bany po określonym czasie? Na przykład po roku?
Nie, bany zostaną w historii na twoim profilu. Bany, które wygasły ponad rok temu nie będą już brane pod uwagę, ale ich również nie usuwamy. Usuwamy je wyłącznie w rzadkich okolicznościach, między innymi:

 • Dowody twojego bana nie są już dostępne (pamiętaj, że dowody muszą być dostępne przez cały okres bana plus jeden miesiąc).
 • Ban został nałożony przypadkowo (najczęściej oznaczany jako @BANBYMISTAKE).
 • Ban został nałożony nieprawidłowo po sprawdzeniu przez GMM.

Zostałem permanentnie zbanowany, czy dacie mi kolejną szansę, żeby zagrać?
Bany permanentne są permanentne. Gracze otrzymują 5 szans, aby się poprawić i nie możemy dać każdemu nieskończonej liczby szans. Zasada §2.8 wyraźnie zaznacza cały proces. Nawet po 10 latach, ban permanentny zostanie.

Zostałem zbanowany, ale nie ma żadnego dowodu na mojego bana. Co mam robić?
Jeżeli zostałeś zbanowany w grze, przesłanie dowodów przez członka zespołu może chwilę zająć. Jeżeli chcesz je zobaczyć, stwórz apelację i poproś o dowody od członka zespołu, który nadał karę.

Czy mogę skontaktować się z członkiem zespołu na discordzie lub gdziekolwiek indziej, aby przedyskutować bana?
Nie, to nie jest dozwolone i możesz wpaść w kłopoty. Apelacje wysłane przez inne środki będą ignorowane. Zachęcamy graczy do apelowania tylko wtedy, gdy uważają bana za niesłusznie nadanego. Podkreślamy znaczenie odpowiedniego napisania apelacji od bana w grze. Możesz to zrobić za pomocą systemu apelacji, wybierając swojego bana i klikając "Appeal your ban". Aby znaleźć więcej informacji jak apelować od bana, sprawdź poniższy artykuł.

Powinienem być już odbanowany ale mój ban jest wciąż aktywny, co mam robić? Jeżeli mieszkasz w innej strefie czasowej i nie zmieniłeś tego w ustawieniach, powinieneś to zrobić najpierw lub przekonwertować czas do innej strefy czasowej. W zależności od strefy czasowej, dokładna data wygaśnięcia bana może się różnić. Aby to zrobić, przejdź do Settings > Site Settings i zmień swoją strefę w zależności od miejsca zamieszkania.

Dlaczego mój ban jest taki długi?
Patrzymy na ETS2 i ATS jak na gry symulacyjne i to odbija się na naszej strukturze banowania. Celowe czynności będą skutkowały dłuższym okresem bana, niż przypadkowe wykroczenia. Długości bana mogą i będą się różnić w zależności od czynu i GM, ale wciąż będą się odnosić do wewnętrznych wytycznych banowania.

Niektóre typy zasad, które otrzymają dłuższego pierwszego-drugiego-trzeciego bana, to między innymi:

 • Użycie rasowych lub homofobicznych zwrotów.
 • Brutalność i przemoc w formie zdjęć/tekstu.
 • Celowe łamanie zasad.
 • Powodowanie zagrożenia bez powodu.
 • Nieodpowiedzialna jazda na dwupasmowej drodze pomiędzy miastami Calais i Duisburg, a także okolicami.

Mój brat/siostra/kot używali mojego PC i zostałem zbanowany. Co mam robić?
Zasada §1.1 wyraźnie zaznacza, że jesteś odpowiedzialny za własne konto. Każdy, kto posiada twoje konto, jest odpowiedzialny za jej bezpieczeństwo. Niezależnie od tego, kto używał twojego konta, gdy doszło do złamania zasad, ban nie zostanie usunięty.

Dlaczego banujecie graczy od razu zamiast dawać ostrzeżenia?
Zasady wyraźnie zaznaczają regulamin TruckersMP i ustanawiają jakie zawartości i zachowanie jest nieodpowiednie. Zachęcamy wszystkich graczy do samodzielnego zapoznania się z zasadami, aby najlepiej zrozumieć jak utrzymać TruckersMP bezpiecznym i zabawnym dla wszystkich. Gdy gracz zgadza się z Zasadami TruckersMP, Polityką Prywatności i Warunkami Usługi oczekujemy, że będzie rozumiał zasady usługi.

Zostałem zbanowany ze względu na mój tag/awatar/edycję zapisu w grze. Co mam robić?
Jeżeli zostałeś zbanowany ze względu na jeden z wymienionych wyżej powodów, postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej. Masz dużą szansę na odbanowanie, jeżeli to twój pierwszy, drugi lub trzeci ban, ale jeżeli to dwój czwarty lub piąty ban, nie usuniemy ich. Są wyłącznie jednomiesięczne i permanentne.

Tag w grze

Jeżeli chcesz pominąć instrukcje poniżej, zobacz ten film stworzony przez jednego z naszych Game Moderator Trainer.

 • Uruchom multiplayer i kliknij na ikonę "opony" na stronie logowania, po lewej stronie ekranu;
 • Otwórz ustawienia multiplayer;
 • W zakładce General zmień swój tag;
 • Zrób zrzut ekranu zmienionego tagu;
 • Wyślij zrzut ekranu na stronę do udostępniania obrazków, np. Imgur (http://imgur.com/ ), Resmim (https://resmim.net/ ), Lightshot/Prntscr (https://prnt.sc/ );
 • Gdy już skończysz, stwórz apelację TUTAJ i zamieść wystarczające dowody i odpowiedź typu "Zmieniłem swój tag w grze, proszę o odbanowanie".

Awatar

 • Otwórz klient Steam;
 • Przejdź do profilu i wybierz 'edytuj profil';
 • W zakładce 'mój profil' zmień swój awatar na zgodny z zasadą §1.5;
 • Gdy juz skończysz, stwórz apelację TUTAJ i zamieść wystarczające dowody i odpowiedź typu "Zmieniłem swój awatar, proszę o odbanowanie".

Save editing

 • Uruchom grę w trybie jednoosobowym i przejdź do swojego pojazdu/przyczepy;
 • Usuń niepoprawnie doczepione elementy lub dodaj brakujące;
 • Wykonaj minimum TRZY zrzuty ekrany swojego pojazdu/przyczepy pokazując 1) przód, 2) tył i 3) bok;
 • Wyślij zrzut ekranu na stronę do udostępniania obrazków, np. Imgur (http://imgur.com/ ), Resmim (https://resmim.net/ ), Lightshot/Prntscr (https://prnt.sc/ );
 • Gdy już skończysz, stwórz apelację TUTAJ i zamieść wystarczające dowody.

2. Pytania odnośnie reportowania

Zostałem zbanowany z systemu zgłaszania. Co mam robić?
Oczekujemy od każdego, że będzie stosował się do zasad zgłaszania, a każde złamanie tych zasad może skutkować w tymczasowym lub permanentnym zablokowaniu systemu repotowania. Jeżeli chcesz poznać powód swojego bana łącznie z jego długością, stwórz zgłoszenie w systemie Feedback, bezpośrednio do Game Moderation Management.

Poniższe czynności mogą skutkować w blokadzie systemu reportowania:

 • Usuwanie dowodów od razu lub przed wymaganą długością bana plus jeden miesiąc.
 • Usuwanie dowodów na prośbę zbanowanego gracza.
 • Zgłaszanie innego gracza ze sfałszowanymi dowodami. Zauważ, że to może skutkować w permanentnym banie bez możliwości cofnięcia.
 • Zgłaszanie innych graczy używając wolnej kamery (Cam 0).
 • Zgłaszanie tego samego gracza z tymi samymi dowodami więcej niż raz.

Co jeżeli zgłaszam graczy wyłącznie z obszarów o wysokim natężeniu ruchu?
Jeżeli jedziesz dwupasmową drogą pomiędzy miastami Calais i Duisburg, mając na celu wyłącznie reportowanie innych, możesz ryzykować usunięciem swoich uprawnień do zgłaszania. Celem naszej gry jest umożliwienie każdemu przyjemnej rozgrywki na każdej drodze, na całej mapie, a nie tylko jeżdżenie tam i z powrotem, żeby zgłaszać graczy. Nie podoba nam się, gdy gracze jeżdżą po popularnych okolicach, mając na celu zgłaszanie innych.

§1.3 - Spamowanie lub nadużywanie

Używanie w niewłaściwy sposób systemu reportów lub komunikacji w TruckersMP. Może to obejmować spamowanie reportami, wielokrotne zgłaszanie graczy z tymi samymi dowodami oraz niewłaściwe wykorzystywanie systemu do zamierzonych celów. Spamowanie na forum/Mediach społecznościowych bezużytecznymi postami oraz czatów z małą treścią i / lub bezużytecznymi treściami, które nic nie dodają do rozmowy, jest również klasyfikowane jako nadużycie. Może to obejmować: czat w grze, CB radio, nadużycie klaksonu, posty publikowane na forum, tickety w pomocy, tickety wysyłane do feedbacku, apelacje oraz reporty.

§1.4 - Reportowanie użytkowników
Każde naruszenie poniższych zasad może spowodować tymczasowy lub stały zakaz korzystania z internetowego systemu raportowania.

Spamowanie naszego systemu reportów z bezużytecznymi reportami, reporty nagrywane z wolnej kamery (Kamery 0) lub coś podobnego

Mój report jest prawidłowy, ale członek zesopłu go odrzucił. Co mam robić?
Ten artykuł wszystko wyjaśnia. Przeczytaj go, zanim złożysz skargę.


3. Pytania i informacje odnośnie apelacji

Właściciel konta jest odpowiedzialny za wszystko, co się na nim dzieje, niezależnie od tego, kto go używał. Unikaj wytykania palcami - "Ale on mnie taranował", "Mój brat to zrobił kiedy mnie nie było", "Moja myszka/klawiatura przestała działać", nie będą brane pod uwagę. Wolelibyśmy docenić przyznanie się do winy, niż robienie wymówek: weź odpowiedzialność za każdą czynność na serwerze i bądź uprzejmy.

Pamiętaj, że przeklinanie, obwinianie innych, prowadzenie kłótni przeciwko zasadom poskutkują odrzuceniem apelacji. Grożenie naszemu zespołowi jest niezgodne z zasadami i nie będzie tolerowane. Robienie tego nie spowoduje przywrócenia dostępu do konta i może spowodować przedłużenie długości bana. Nadużycie lub spam w systemie apelacji może doprowadzić do dodatkowych kar, lub unieważnienia przywileju apelacji. W najgorszym wypadku twoja apelacja zostanie natychmiast odrzucona.

Napisałem apelację od mojego bana parę godzin temu, ale jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi. Co mam robić?
Rozpatrzenie twojej apelacji przez członka zespołu może trochę potrwać. Zapamiętaj, że codziennie dostajemy mnóstwo apelacji, więc prosimy o cierpliwość i zaczekanie na swoją kolej. Nie ma potrzeby spamowania w systemie apelacji jako, że to nie przyśpieszy czasu odpowiedzi.

Moja apelacja została zaakceptowana, ale ban wciąż jest widoczny w moim profilu. Dlaczego?
Zaakceptowanie apelacji nie oznacza, że ban zostanie usunięty z profilu. Ban pozostanie w profilu chyba, że został nadany przez przypadek. Bany za edycje zapisów, niepoprawne tagi lub podobne, nie zostaną usunięte.

Co jeżeli ze złości zwyzywam członka zespołu?
Cytując; "Pamiętaj, że przeklinanie, obwinianie innych, prowadzenie dyskutowanie przeciwko zasadom, poskutkują odrzuceniem apelacji. Grożenie naszemu zespołowi jest niezgodne z zasadami i nie będzie tolerowane." - nie rób tego.

Czy mogę apelować od bana, przeprosić i prosić o skrócenie kary?
Pomimo tego, że masz opcję apelacji, nie powinieneś tego robić. System apelacji powinien być używany do udowodnienia niewinności lub udowodnienia, że ban został nadany niesłusznie. Członkowie zespołu nie skrócą twojej kary udowadniając, że został nadany prawidłowo. Pomimo tego, że przeprosiny to krok w dobrą stronę, nie pomogą za bardzo.

Czekałem już trochę aż członek zespołu mi odpowie, ale do tej pory nie dostałem żadnej odpowiedzi. Co mam robić?
Jeżeli nikt nie odpowiedział na twoją apelację przez dłuższy czas (minimum 3 dni), możesz zgłosić się w systemie Feedback i napisać skargę.


4. Pytania odnośnie kicków

Zostałem niesłusznie wyrzucony przez członka zespołu!
Pamiętaj, że wymagamy dowodów w postaci nagrania z całego wydarzenia, które doprowadziło do wyrzucenia z serwera. Jeżeli nie masz nagrania, nie możemy nic zrobić. Nie możemy podejmować czynności opartych na założeniach.

Czy rekomendujecie pisanie skargi?
To zależy od sytuacji. Przy większości skarg, kicki były nadawane przypadkowo, na przykład zaznaczając złego użytkownika, wpisując złe ID na czacie i tak dalej. Staramy się, aby członkowie zespołu sprawdzali wszystko dwukrotnie, zanim wyrzucą któregoś z graczy. Jeżeli nie zostałeś wyrzucony wiele razy, rekomendujemy ponowne połączenie z serwerem.


5. Pytania i informacje odnośnie systemu Feedback

Zanim skontaktujesz się z Game Moderation Management w sprawie bana lub innego pytania, musisz przestrzegać poniżej wypisanych zasad. W przeciwnym razie twoje zgłoszenie może zostać zamknięte bez odpowiedzi.

Pamiętaj

 • Jeżeli chcesz omówić swojego bana z Game Management, musisz napisać apelację i otrzymać OSTATECZNĄ decyzję. Kontaktowanie się z nami, gdy twoja apelacja posiada status OPEN jest NIEDOZWOLONE.
 • Ciągłe spieranie się w sprawie twoje bana po ostatecznej decyzji Game Managers jest niedozwolone.
 • Poprawnie nałożone bany nie zostaną zmodyfikowane lub usunięte.
 • Permanentne bany są permanentne i nie zostaną usunięte nawet po dłuższym czasie. Są nadawane na zawsze.
 • Bany nadane ponad miesiąc temu nie zostaną rozpatrzone lub ponownie przejrzane.
 • Nie używaj zgłoszeń, aby skarżyć się w imieniu innego użytkownika. Zamiast tego użyj systemu apelacji.

Przed wysłaniem zgłoszenia, masz obowiązek przeczytać każdy z tych punktów. Jeżeli któryś z nich jest adekwatny do twojej sytuacji, nie otwieraj zgłoszenia. W przeciwnym razie zaryzykujesz odebraniem możliwości używania systemu Feedback. W zgłoszeniach należy udzielać się z szacunkiem. Nieodpowiednie lub niedojrzałe zachowanie, przekleństwa i groźby natychmiast odbiorą ci prawa do używania systemu i najpewniej przedłużą twojego bana.

Co się stanie, gdy otworzę zgłoszenie Feedback, kiedy moja apelacja wciąż posiada status Open?
Twoje zgłoszenie zostanie natychmiast zamknięte.

Co się stanie, gdy otworzę zgłoszenie Feedback, wciąż przechodząc przez proces apelacji?
Twoje zgłoszenie zostanie natychmiast zamknięte.

Czy mogę wnosić skargi w imieniu innego gracza?
Nie, jak napisano wyżej, przejdź do systemu apelacji. Nie możemy udzielać prywatnych informacji osobom trzecim.

Żałuję złamania zasad i bycia zbanowanym, czy otrzymam kolejną szansę?
Podczas gdy doceniamy fakt, że gracze zdają sobie sprawę z własnych błędów, nie usuwamy takich banów. Poprawnie nadane bany nie zostaną usunięte lub zmodyfikowane w jakikolwiek sposób.

Zostałem zbanowany za hakowanie/omijanie bana. Proszę o kolejną szansę! Nie tolerujemy używania cheatów w grze lub omijania banów i wszystkie skutkujące bany są permanentne. Używanie cheatów uprzykrza grę innym graczom i umniejsza ich ciężką pracę. Aby upewnić się, że każdy będzie odczuwał pozytywne wrażenia, nie możemy dopuszczać oszukiwania w jakiejkolwiek formie. Ze względu na wagę takiego przewinienia, wszystko o takiej naturze poskutkuje permanentnym banem. Chcemy, aby każdy mógł się dobrze bawić w bezpiecznej i sprawiedliwej atmosferze. To oznacza, że zwracamy uwagę na zachowania naszych graczy.

Chcę zgłosić innego gracza!
Użyj naszego systemu reportów. - nie zajmujemy się reportami graczy w systemie Feedback.

Próbowałem zgłosić gracza, ale konto zostało usunięte. Co mam robić?
Otwórz zgłoszenie w systemie Feedback, kierowane do Game Moderation Management, zawierając wszystkie istotne informacje o graczu, łącznie z dowodami i zajmiemy się tym.

Możecie sprawdzić czy moja edycja zapisu jest w porządku?
Zanim spytasz, czy twoja modyfikacja jest dozwolona, przeczytaj zasadę dotyczącą edycji zapisów i będziesz w stanie samodzielnie znaleźć odpowiedź.

Author

InvisibleRaptor

SeniorTranslationManager

Translation Manager - Since 18.08.2019