Yaygin çözümler


Last update: 20 Sep 2021 13:50 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/291Problemini çözebilecek yaygın çözümler mi arıyorsun? Problemini düzeltecek bir kaç tavsiyeyi burada bulabilirsin!

Oyunu "Yönetici" olarak çalıştır

Yaygın çözümlerden biri olan bu çözümde TruckersMP Launcher'ını yönetici olarak çalıştır. Bu basit adım TruckersMP oynarken çıkabilecek çoğu sorunu çözebilir

  • TruckersMP Launcher'ına sağ tıklayın
  • 'Yönetici olarak çalıştır' a basın

ETS2'yi DirectX (64-bit) ile çalıştır

ETS2MP'yi DirectX modunda çalıştırmak için; Steam istemcinizi açın ve Kütüphanenize gidin. Euro Truck Simulator 2'yi seçin, oyna'ya basın ve Launch with DirectX 9 (64-bit) ya da [... DirectX 11]'i seçin. DirectX 11'in hala deneme sürümünde olduğu gibi oyunda sorunlara sebep olabileceğini unutmayınız.

DirectX

En son çıkan .Net Framework versiyonuna sahip olduğunuza emin olun

En son çıkan .Net Framework versiyonunu indirmek için, ekteki internet sitesine gidin: https://dotnet.microsoft.com/download

TruckersMP'yi tamamen silip tekrar yükleyin

Başka bir çözüm ise TruckersMP'yi tamamen silip tekrar yüklemek olacaktır.

  • Windows Arama yerinizi açın ve %programdata%'yı arayın. %programdata% adında bulunan bir dosyada bulunabilir - o dosyayı açın
  • Dosyayı açtıktan sonra, TruckersMP dosyasını bulun ve silin.
  • Belgelerinizi açın ve bu dosyayı/dosyaları silin ETS2MP/ATSMP
  • Bunu yaptıktan sonra, windows denetim masanızı açın ve programlar ve özellikler'e gidin. Oraya gittiğinizde, TruckersMP Launcher'ını silin.
  • Bundan sonra indirme sayfamıza gidin ve Launcher'ı indirin.
  • Launcher tekrar indirildiğinde, Yönetici olarak çalıştırın ve talimatları takip edin. Lütfen doğru ETS2/ATS yollarına gittiğinizden emin olun! Launcher'ımızı yeniden yükleme hakkında daha fazla bilgi bu makalede bulunabilir.

Oyun dosyalarınızı doğrulayın

Oyun dosyalarınızı doğrulamak için, Steam Launcher'ını açmanız gerekir. Kütüphanenize gittikten sonra Euro Truck Simulator 2'ye sağ tıklayın.

Bunu yaptıktan sonra Özellikler'i açın ve Yerel Dosyalar'a gidin. Buraya ulaştığınızda, "Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula" ya tıklayın ve Steam bunu yapana kadar bekleyin. Steam işini bitirdiğinde yeni bir indirme alabilirsin.

Bu çözümlerin hiçbiri problemimi düzeltmedi?

Buradaki hiçbir çözüm probleminizi düzeltmediyse, başka bilgi tabanı makalesi göz atabilirsin veya bizim forumumuza bakabilirsin. Yada Destek Ekibimizle iletişime buradan geçebilirsin.