Rozmowa w grze

Last update: 30 Jan 2019 19:14 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/37Podczas gry najważniejsze jest przewożenie ciężarów razem z przyjaciółmi i innymi graczami z całego świata. Podczas gry możesz rozmawiać z przyjaciółmi na 2 różne sposoby, korzystając z czatu tekstowego lub głosowego - CB, jak nazywamy to w świecie kierowców ciężarówek.

Oba sposoby komunikowania się są ograniczone do zakresu około 500 metrów. Oznacza to, że wszyscy użytkownicy w tym zakresie mogą zobaczyć i usłyszeć czat. Po opuszczeniu tego zakresu nie będą już otrzymywać twoich wiadomości.

Czat Tekstowy

Aby wysłać wiadomość na czacie tekstowym, naciśnij przycisk "y" na klawiaturze i zacznij pisać swoją wiadomość. Gdy wszystko będzie gotowe, naciśnij Enter i wiadomość zostanie wysłana. Aby było jeszcze lepiej, obsługujemy prywatne wiadomości między 2 graczami. Możesz łatwo wysłać wiadomość do pojedynczego gracza w trybie prywatnym, używając komendy / pm z identyfikatorem adresata.

/pm 123 To jest prywatna wiadomość do gracza z ID 123

Odpowiadanie na prywatną wiadomość można wykonać za pomocą następującej komendy, ale należy pamiętać, że zostanie to wysłane do ostatniego gracza, który wysłał Ci prywatną wiadomość.

/r Moja pierwsza odpowiedź do nadawcy

Czat tekstowy może być również wykorzystywany do zbierania informacji o graczu w razie potrzeby, może to być przydatne, gdy chcesz zgłosić gracza na naszej stronie internetowej w późniejszym czasie. Można to zrobić za pomocą następującej komendy:

/pinfo 123

Czat głosowy

Jeśli chcesz przenieść doświadczenie na inny poziom, możesz skorzystać z czatu głosowego i porozmawiać w jednym z wielu dostępnych kanałów. Upewnij się, że mikrofon jest prawidłowo skonfigurowany na komputerze i sprawdź ustawienia TAB w celu dalszych regulacji. Mówienie można wykonać, przytrzymując klawisz "x".