Rozmowa w grze


Last update: 13 Feb 10:14 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/37Podczas gry najważniejsze jest przewożenie ładunków razem z przyjaciółmi i innymi graczami z całego świata. Podczas gry możesz komunikować się z przyjaciółmi na 2 różne sposoby, korzystając z czatu tekstowego lub głosowego — CB radia (jak to nazywamy w świecie kierowców ciężarówek), które oferuje wiele kanałów.

Oba sposoby komunikowania się są ograniczone do zakresu około 500 metrów. Oznacza to, że wszyscy użytkownicy w tym zakresie mogą zobaczyć czat i usłyszeć radio. Po opuszczeniu tego obszaru nie będą już otrzymywać twoich wiadomości. Ogłoszenia na serwerze oraz prywatne wiadomości nie mają ograniczonia.


Czat Tekstowy

Aby wysłać wiadomość na czacie tekstowym, naciśnij przycisk "Y" na klawiaturze i zacznij pisać swoją wiadomość. Gdy wszystko będzie gotowe, naciśnij Enter i wiadomość zostanie wysłana. Aby było jeszcze lepiej, oferujemy prywatne wiadomości między 2 graczami. Możesz łatwo wysłać wiadomość do pojedynczego gracza w trybie prywatnym, używając komendy /pm z tymczasowym identyfikatorem adresata. Sprawdź ten artykuł, aby uzyskać więcej informacji o komendach.

/pm 123 To jest prywatna wiadomość do gracza z ID 123.

Odpowiadanie na prywatną wiadomość można wykonać za pomocą następującej komendy, ale należy pamiętać, że zostanie to wysłane do ostatniego gracza, który wysłał Ci prywatną wiadomość.

/r Moja pierwsza odpowiedź do nadawcy To jest odpowiedź dla gracza, który wysłał ci ostatnią prywatną wiadomość.

Na czacie tekstowym możesz również oznaczyć pobliskich graczy. Te wiadomości zostaną następnie podświetlone dla wspomnianego gracza na jego czacie. Można to zrobić poprzez:

@IethaI Spowoduje to oznaczenie gracza o imieniu IethaI.
or
@123 Oznaczy to gracza z identyfikatorem w grze 123.

Czat tekstowy może być również wykorzystywany do zbierania informacji o graczu w razie potrzeby, np. może to być przydatne, gdy chcesz zgłosić gracza na naszej stronie internetowej w późniejszym czasie. Można to zrobić za pomocą następującej komendy:

/pinfo 123 W ten sposób uzyskasz informacje o graczu z ID 123.


Czat głosowy

Jeśli chcesz przenieść swoje doświadczenie na inny poziom, możesz skorzystać z czatu głosowego i porozmawiać z innymi na jednym z wielu dostępnych kanałów — od 1 do 20. Wybranie kanału 0 wyłączy CB radio, uniemożliwiając słyszenie lub rozmawianie z kimkolwiek. Upewnij się, że mikrofon jest prawidłowo skonfigurowany na komputerze i sprawdź ustawienia TAB w celu dalszych regulacji. Mówić na radiu można za pomocą trzymania klawisza "X".

Tags

Author