Sohbet etmek

Last update: 02 Jun 17:25 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/45Oyunu oynarken, bunların hepsi arkadaşlarınızla ve dünyanın dört bir yanından diğer oyuncularla birlikte tırcılık yapmakla ilgilidir. Oyun oynarken, metin veya sesli sohbeti - CB kullanarak tırcılar dünyasında söylediğimiz gibi 2 farklı şekilde sosyalleşebilirsiniz.

Her iki iletişim yolu da yaklaşık 500 metre uzaklık ile sınırlıdır. Bu, bulunduğunuz yerin içindeki herkesin sohbeti görüp duyabildiği anlamına gelir. 500 metre uzaklığından çıktığınızda artık mesajlarınızı alamayacaklar.

YAZILI SOHBET

Metin sohbetinde bir mesaj göndermek için klavyenizdeki "y" düğmesine basın ve mesajınızı yazmaya başlayın. Hazır olunca, enter tuşuna basınız ve mesajınızı gönderin. Daha iyi hale getirmek için 2 oyuncu arasındaki özel mesajları destekliyoruz. /pm komutunu kullanarak alıcıya ait kimliği kullanarak tek bir oyuncuya özel olarak kolayca mesaj gönderebilirsiniz.

/pm 123 Bu, 123 ID'ye sahip bir oyuncuya özel mesajdır

Özel bir mesaja cevap vermek aşağıdaki komutla yapılabilir, ancak bunun size özel bir mesaj gönderen son oyuncuya gönderileceğini unutmayın.

/r Gönderiye ilk cevabım

Metin sohbeti gerektiğinde oyuncu bilgilerini toplamak için de kullanılabilir, bu daha sonra web sitemizde bir oyuncuyu rapor etmek istediğinizde yararlı olabilir. Bu, aşağıdaki komutla yapılabilir:

/pinfo 123

SESLİ SOHBET

Deneyimi başka bir seviyeye çıkarmak istiyorsanız sesli sohbeti kullanabilir ve mevcut birçok kanaldan birinde konuşabilirsiniz. Mikrofonunuzun bilgisayarınızda doğru kurulduğundan emin olun ve daha fazla ayar yapmak için "TAB" tuşuna basarak "Sound" ayarlarına bakın. "X" tuşunu basılı tutarak konuşma yapılabilir.

Author

XFMaster9666

TruckersMP Community Moderator If you have problems/questions, feel free to contact me :)