Sohbet


Last update: 11 Sep 2021 18:57 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/45Oyunu oynarken yapılan her şey, arkadaşlarınızla ve dünyanın dört bir yanından diğer oyuncularla birlikte tırcılık yapmakla ilgilidir. Oynarken 2 farklı yöntem ile sosyalleşebilirsiniz, Yazılı sohbetimizi ya da seçebileceğiniz birden çok kanalı bulunan entegre edilmiş telsizi kullanarak.

Her iki iletişim yöntemi de ortalama 500 metre menzil olarak sınırlandırılmıştır. Bu da bulunduğunuz yerdeki bu menzil içinde yer alan herkesin sohbetinizi görüp duyabileceği anlamına geliyor. Bu menzil dışına çıktıkları anda, mesajlarınızı artık alamayacaklar. Sunucu duyuruları ve özel mesajlarda herhangi bir menzil sınırı yoktur.


Yazılı Sohbet

Yazılı sohbet üzerinden herhangi bir mesaj göndermek için, klavyenizde yer alan "y " tuşuna basın ve mesajınızı yazmaya başlayın. Hazır olduğunuzda enter tuşuna basın ve mesajınız gönderilsin.

Sohbeti daha iyi hale getirmek için, 2 oyuncu arasında yapılabilecek özel mesajları da desteklemekteyiz. Sadece "/pm" komutunu mesajı göndermek istediğiniz kişinin oyun içi ID'si ile kullanarak kolayca bir kullanıcıya özelden mesaj gönderebilirsiniz. Bu konuyu inceleyerek, komutlar ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

/pm 123 Bu oyun içinde 123 numaralı IDye sahip oyuncuya bir özel mesajdır.

Size gelen özel mesaja cevap vermek için yukarıdaki komut haricinde aşağıdaki komutu da kullanabilirsiniz, ancak unutmayın ki bu komut size özel mesaj gönderen son kişiye yazdığınız mesajı iletecektir.

/r Gönderen kişiye ilk cevabım Bu size son mesajı gönderen kişiye bir cevaptır.

Yazılı sohbette ayrıca yakınınızdaki oyunculardan bahsedebilirsiniz. Bu mesajlar, bahsedilen oyuncunun sohbet penceresinde vurgulanmış olarak görünecektir. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

@IethaI Bu IethaI ismindeki bir oyuncudan bahsedecektir.
ya da
@123 Bu oyun içinde 123 numaralı ID'ye sahip oyuncudan bahsedecektir.

Aynı zamanda yazılı sohbet, gerektiğinde oyuncu bilgilerini toplamak için de kullanılabilir. Bu durum, daha sonra oyuncuları web sitesi üzerinden raporlamak istenildiğinde kullanışlı olacaktır. Bu komut aracılığı ile yapabilirsiniz:

/pinfo 123 Bu size oyun içi ID'si 123 olan oyuncu ile ilgili bilgi verecektir.


Sesli Sohbet

Oyun deneyiminizi başka bir seviyeye taşımak istiyorsanız, sesli sohbeti kullanabilir ve 1'den 20'ye kadar mevcut birçok telsiz kanalından birinde konuşabilirsiniz. 0 numaralı kanalı seçmek telsizinizi kapatacak ve birisini duymanıza ya da onlarla konuşmanıza izin vermeyecektir.

Mikrofonunuzun bilgisayarınızda düzgün kurulduğundan emin olun ve gerekirse TAB ayarlarına daha fazla ayar için bakın. Sesli sohbet "X" tuşuna basılı tutularak yapılabilir.

Tags

Author

LadyAndromeda's avatar

LadyAndromeda

Annual Community Awards Rankings

  • 2017 : 3rd in "Trial Administrator of the Year"
  • 2018 : 3rd in "Game Moderator of the Year"
  • 2020 : 1st in "Game Moderator of the Year"

nth