Włączenie 2FA na moim koncie


Last update: 03 Feb 2019 11:42 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/67Włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA) jest sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa twojego konta TruckersMP. Włączenie 2FA jest dość proste, ale aby to zrobić, musisz mieć aplikację uwierzytelniającą na smartfonie. Dostępnych jest wiele różnych aplikacji uwierzytelniających, zawsze możesz przeczytać opinie na ich temat i zdecydować, który z nich jest dla Ciebie najlepszy.

Aby włączyć 2FA, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem:

  1. Zaloguj się na swoje konto TruckersMP na stronie internetowej
  2. Najedź myszą na zakładkę Konto.
  3. Kliknij "Ustawienia" .
  4. Wybierz 4. kartę, która nazywa się "Account Settings" (Ustawienia konta).
  5. W ramach "Two Factor Authentication" (Uwierzytelniania dwuetapowego) będzie można zobaczyć przycisk "Enable Two Factor Authentication?" (Włącz uwierzytelnianie dwuetapowe), kliknij na niego.

2FA

  1. Otwórz swoją aplikację uwierzytelniającą i zeskanuj kod QR widoczny na ekranie.

Pamiętaj aby zapisać kody zapasowe!

Jeśli postępowałeś zgodnie z podanymi instrukcjami, 2FA powinno być teraz skonfigurowane w twoim profilu TruckersMP. Jednak zaraz po aktywacji 2FA na ekranie powinny pojawić się kody zapasowe. Upewnij się, że je skopiowałes i zapisałes w innych miejscu lub zrobiłes zrzuty ekranu! Jest to bardzo ważny krok, ponieważ będziesz potrzebować kodów zapasowych, jeśli z jakiegoś powodu nie będziesz mógł się zalogować do aplikacji uwierzytelniającej.

Tags

Author

BoSsik2's avatar

BoSsik2

TruckersMP Retired Manager