Kurulum


Last update: 06 Jun 2022 18:23 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/73TruckersMP'yi yüklemek kolay ve ücretsizdir! Kurulumu tamamlamak sadece birkaç dakika sürer. Aşağıdaki kurulum kılavuzu, TruckersMP'yi kullanmaya başlamanızda size yardımcı olacaktır.

Adım 1: İndirin ve Çıkarın

TruckersMP Launcherini https://truckersmp.com/download adresinden indirin ve rar dosyasından çıkartın.

Not: İndirmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Adım 2: Kurulumu Çalıştırın

Çıkartmış olduğunuz klasöre gidin ve Install TruckersMP.exe uygulamasını başlatın.

Lisans Sözleşmesini kabul ettikten sonra, başlatıcıyı bilgisayarınızda nereye kurmak istediğiniz sorulacaktır. İstediğiniz kurulum konumunu seçin ve devam edin.

Destination Path

Bir sonraki adımda, istediğiniz kurulum türünü seçebilirsiniz. Neyi seçeceğinizden emin değilseniz, "Full Installation" seçin. Hem Euro Truck Simulator 2 hem de American Truck Simulator'a sahipseniz, her iki oyun için de multiplayer seçeneğini seçebilirsiniz. Yalnızca 1 oyununuz varsa, sahip olmadığınız oyunun işaretini kaldırın.

Installation Type

TruckersMP için kurmak istediğiniz oyunları seçtikten sonra, bu oyunlara giden yolları belirtmeniz gerekmektedir. Bunların yer aldığı dosya yolu Steam üzerinden nereye yüklediğinize bağlı olarak değişebilir. Çoğu durumda, oyunların kurulu olduğu yol "C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\American Truck Simulator" veya "C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Euro Truck Simulator 2" şeklinde görülmektedir.

Path ATS

Path ETS

Sonraki adımlarda, Başlat Menüsüne başlatıcının kısa yolunu eklemek için varsayılan yolla gidebilir ya da özel bir yol belirleyebilirsiniz. Ayrıca, bir masaüstü simgesi isteyip istemediğinizi de seçebilirsiniz. Bu işlemin ardından kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Genel Kurulum Sorunları

Aşağıdakiler en yaygın yükleme sorunlarından bazılarıdır. Daha fazla bilgi ve sorunlarla ilgili sorun giderme için Teknik sorunlar bölümümüze bakın.

Tags

Author

LadyAndromeda's avatar

LadyAndromeda

Annual Community Awards Rankings

  • 2017 : 3rd in "Trial Administrator of the Year"
  • 2018 : 3rd in "Game Moderator of the Year"
  • 2020 : 1st in "Game Moderator of the Year"

nth