Kurulum

Last update: 07 Mar 2020 21:33 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/73TruckersMP’nin kurulumu gayet basit ve ücretsizdir. Bu kurulum işlemi sadece birkaç dakikanızı alacaktır ve aşağıda belirttiğimiz klavuz kurulum için size yardımcı olacaktır.

1 Adım : Dosyaları İndirmek ve Çıkartmak

TruckersMP kurulum dosyalarını bu adresten indirin ve dosyaları çıkartın. https://truckersmp.com/download

Not: İndirmek için giriş yapmalısınız.

2 Adım : Yükleme Dosyasını Çalıştırmak

İndirilen dosyayı açın ve “Truckersmp.exe” setup’ını çalıştırın. Lisans aşamalarını okuyarak kabul ettikten sonra launcher’ın nereye kurulum yapması gerektiğini soran ekran ile karşılaşacaksınız. Burada istediğiniz kurulum yerini seçin ve kurulum ekranına devam edin.

Destination Path

Çıkacak olan bir sonraki ekran, seçim ekranıdır ve burada kurulum seçeneğini seçebilirsiniz. Eğer nasıl bir kurulum tercih etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız “Full Instalation” seçeneğini seçebilirsiniz. Daha sonra bir alt ekran da yer alan oyun isimlerini görecekseniz burada hangi oyuna sahip iseniz onu seçerek çok oyunculu platform için gerekli kurulum işlemlerini yürütebilirsiniz. Euro Truck Simulator 2 ya da American Truck Simulator oyunlarından her ikisine de sahipseniz bunların tamamını seçebilirsiniz.

Installation Type

TruckersMP için hangi oyunları kurmak istediğinize karar verdikten sonra bir sonraki ekran oyun dosyalarınızın bunlunduğu ve bu oyun dosyalarının dosya konumlarının gösterilmesi gerektiği ekrandır. Bu dosya yolları oyunu nereye kurduğunuza bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Genel olarak, “C\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\American Truck Simulator” ve “C\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Euro Truck Simulator 2” dosya yolları standarttır.

Path ATS

Path ETS

Bu aşamayı da geçtikten sonra diğer ekranlarda standart işlemleri devam ettirin ve başlatıcı için masaüstüne bir kopya isteyip istemediğinize karar verin. Tüm bu aşamalardan sonra kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Sık Yaşanan Kurulum Problemleri

Belirtilen link üzerinde yaşanan en sık kurulum problemleri hakkında yazılar mevcuttur. Bu konu hakkında ki mesajlara bakmak için burayı kontrol edebilirsiniz.Troubleshooting section.