Last update: 13 Jul 2025 18:10 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/index.php/kb/1154
Aby zapewnić właściwe korzystanie z systemu i umożliwić czerpanie przyjemności z niego jak największej liczbie osób, prosimy o przestrzeganie poniższych zasad i wytycznych.
§1.1 – Twórz event tylko wtedy, gdy rzeczywiście go organizujesz
Jeśli nie planujesz organizować eventu w TruckersMP, nie wolno Ci tworzyć eventu w systemie.
§1.2 – Upewnij się, że informacje o evencie są odpowiednie
Wszystkie pola informacyjne dotyczące Twojego eventu (w tym m.in.: gra, data i godzina, opis) oraz obrazy (np. baner eventu, trasa) nie mogą zawierać nieodpowiednich treści, takich jak wulgaryzmy, obraźliwe komentarze, dyskryminacja, rasizm, poglądy polityczne (zwłaszcza skrajne), treści nielegalne lub niestosowne. Wszystkie obrazy muszą być bezpieczne dla pracy (SFW) i wolne od praw autorskich lub stworzone przez Ciebie.
Korzystając z Systemu Eventów, akceptujesz, że dowolna część Twojego eventu (od pojedynczego pola po całość) może zostać usunięta bez ostrzeżenia przez zespół TruckersMP, jeśli naruszy oficjalne zasady TruckersMP lub zasady podane w tym artykule. Jedną z najważniejszych zasad jest: §1.5 – Nieodpowiednie użycie języka, komunikacji oraz podszywanie się.
§1.3 – Linki
Wszystkie linki zawarte w informacjach o evencie muszą być bezpieczne i nie mogą zawierać złośliwych treści, np.: odniesień do narkotyków lub substancji nielegalnych, treści pornograficznych lub seksualnych, ani innych niestosownych tematów.
W przypadku eventów charytatywnych wymagane jest poparcie organizacji non-profit lub oficjalny link do zbiórki prowadzony przez taką organizację. Jakiekolwiek nieoficjalne linki do zbiórek zostaną usunięte bez ostrzeżenia i mogą skutkować dalszymi karami.
Przykłady odpowiednich linków to: bezpośrednie odnośniki na stronie organizacji lub na stronach kampanii typu justgiving.com czy betterplace.org.
§1.4 – Indywidualność
Musisz samodzielnie tworzyć swój event. Nie twórz eventu w celu skopiowania istniejącego wydarzenia i przypisywania sobie jego autorstwa.
§1.5 – Reklama
Nie wolno wykorzystywać systemu do promowania innych eventów spoza TruckersMP, w tym również wydarzeń realnych (IRL), nawet jeśli są one powiązane z TruckersMP. System przeznaczony jest tylko dla eventów organizowanych w TruckersMP w grach American Truck Simulator lub Euro Truck Simulator 2.
§1.6 – Umieszczaj informacje w odpowiednich sekcjach
Tworząc lub edytując stronę eventu, musisz upewnić się, że informacje są przypisane do odpowiednich sekcji. Tymczasowe zasady nie mogą być umieszczone w sekcji informacji o evencie, a informacje o evencie nie mogą trafiać do sekcji z zasadami tymczasowymi.
Zespół Event Management zastrzega sobie prawo do usunięcia błędnie umieszczonych treści bez ostrzeżenia.
§2.1 – Posiadanie eventu nie daje dodatkowych praw
Wszystkie zasady TruckersMP obowiązują na serwerach publicznych, niezależnie od tego, czy Twój event znajduje się w systemie, czy nie. Dodanie eventu do systemu nie przyznaje żadnych dodatkowych praw w grze ani na platformach społecznościowych (np. w wiadomościach prywatnych na Discordzie).
Zasada §2, a w szczególności §2.6 oficjalnych zasad TruckersMP, musi być zawsze przestrzegana.
Obecność strony eventu w Systemie Eventów nie ma żadnego znaczenia podczas przeprowadzania wydarzenia na publicznym serwerze.
§2.2 – Tymczasowe zasady eventu
Nie możesz tworzyć ani egzekwować tymczasowych zasad eventu za pomocą Systemu Eventów na publicznym serwerze. Oficjalne zasady TruckersMP mają pierwszeństwo nad wszystkimi zasadami, które samodzielnie ustalisz dla swojego eventu. Tymczasowe zasady obowiązują tylko na specjalnych serwerach eventowych po zatwierdzeniu przez Event Management.
Those who hate oneselves cannot love or trust others ~ Rei Ayanami
Administrator / Web Developer / DevOps / Project Manager - DBus World
