The latest versions of both ETS2 and ATS are supported on TruckersMP.
Enjoy the update, and we hope to see you out on the road!
Please note that Imgur, the image-hosting platform, has restricted access to its content for users in the UK as a result of the Online Safety Act.
If you use Imgur on your event pages, some players may report that they are unable to view the images. This is due to the recent change in access.
During this period, you may wish to opt to using a different image hosting provider.
| Location | Dortmund (Transinet) |
|---|---|
| Destination | Munich (Exomar) |
| Main Language | Russian |
Доброго времени суток! Приглашаем всех на традиционный пятничный конвой по игре Euro Truck Simulator 2.
★ Дата: 17.03.2023 ★ Сбор: 19:40 по мск ★ Выезд: 20:00 по мск ★ Собираемся на сервере: ProMods, TruckersMP ★ Кто не успел догоняйте на следующих грузах!
Место Встречи: Дортмунд (Германия), фирма (Transinet).
Конечная Точка: Мюнхен (Германия), Фирма (Exomar).
★ Общее расстояние: Наслаждаемся дорогой km
★ Надеюсь увидеть вас в нашем конвое!!!

После доставки 4-х грузов мы отправимся в гости на конвой от компании Roadrunner CargoTrans (RCT):
Любой груз: до ~ 10 тонн Откуда: munchen (exomar, Отель) - Куда: budapest (nbfc) 685km
https://truckersmp.com/events/14094-monatskonvoi-der-rct