AKABE TRANSPORT


Huzurlu ve rahat bir ortam tercih edenler için..

CEZA SİSTEMİ

By [AKABE]Vehbi   |   21 Jul 2020 23:30 UTC | Updated on 23 Jul 22:21 UTC

CEZA SİSTEMİ İŞLEYİŞİ

Öncelikle üyelerin nasıl ve neler yaparak ceza alacaklarından bahsedelim. İlk olarak üyenin kaydı yapıldıktan sonra gerekli ekip şartları uyarılarak kayıt tamamlanır. Kayıt işlerim bitiminden sonra üye tekrar zorunlu kurallara harfiyen uyması şeklinde uyarılır, eğer üye yapılan bu uyarılardan sonra herşeyi kabul edip kayıt işlemleri bitiminden sonra; Bu şartlar bana uymuyor, Devam edemeyeceğim diye söylemlerde bulunup ekipten ayrılmaya karar veriyorsa kişi sunucumuzdan ve ekibimizde karalisteye alınarakKara Liste Affı Olmadığı sürece sınırsız bir şekilde yasaklanır. Kişinin kaydı sorunsuz bir şekilde tamamlanıp gerekli uyarılardan sonra zorunlu olan şartlardan birini ihlal etmiş ise önce sözlü uyarı verilir eğer kişi halen uyarıları dikkate almıyorsa uyarı1 verilir devamında halen dikkate almayıp devam ediyorsa kişinin kaydı silinir. Kişi bir kural ihlali yaptıktan sonra o ihlali düzelttiğinde uyarı1 cezası kişi üzerinde 1 hafta boyunca kalır, 1 haftalık ceza süreci içerisinde kişi ikinci bir ihlal yaptığı takdirde uyarı2 cezası alır ve sunucumuzda belirli bir süre Sesli Konuşma Cezası alır.

DİREKT OLARAK **UYARI2** CEZASINI ALABİLİR Mİ? Direk olarak Uyarı2 cezasını alabilmesi şu şekilde gerçekleşir; Üye ekip Sesli Sohbet Odaları ve Discord Yazılı Sohbet ve WhatsApp Sohbet kanalında argo ve +18 konuşmalar gerçekleştirdiği takdirde direkt Uyarı2 ve Susturma cezası alır.

ÜYENİN EKİPTEN ATILMASI NEYE BAĞLIDIR? Bir üyenin ekipten atılabilmesi ekip içerinde yukarıda detaylı şekilde anlattığım cezaların devamlılığında Uyarı2 cezasında sonra kaydını silinir.

Cezalandırma sistemi sadece kişinin ekip içinde yaptığı hatalara bağlı değildir, Çevre ekiplere zarar verecek **Hareket, Troll, Argo konuşmalar** neticesinde yapılan ilk uyarıdan sonra halen aynı davranışları sergilemeye devam ediyor ise kişi **Kara Liste**'ye alınarak yasaklanır.

Image description

Information


Tag: Akabe
Language: Turkish
Created: 27 Apr 2020 00:14 UTC
Supported Games
Euro Truck Simulator 2
American Truck Simulator
Owner: [AKABE]Vehbi
Members: 98
Recruitment: Open