Hejsan alla trevliga förare!.
Här kommer företagets sista inlägget för i år och så siktar vi alla på ett bättre 2021 utan covid-19 och med mera mål och km inkörningar skämt och sido grymt jobbat av alla inblandade så ses vi nästa år igen =).
Vill först och främst tacka alla inblandade i företaget för ett kanon år utan er så hade vi inte kommit så här långt som vi gjort. Vi har äntligen blivit validerade här på TruckersMP vilket vi tycker är extrem kul och hoppas självklart på att detta utvecklas till något ännu större då vårat mål är att företaget ska växa och bli större samt att ha en bra sammanhållning inom företaget där vi kan prata och hjälpas åt med allt.
Vill även passa på att tacka alla gamla förare som tyvärr lämnat oss under detta år för eran insats i företaget då ni också varit med på ett eller annat sätt att utveckla företaget och man kan alltid hoppas på att vi ser ett återkommande ifrån er. Ni är varmt välkomna tillbaka om ni känner för det =).
Denna månad så körde vi konvoj inom företaget och det gick bra men finns absolut saker att förbättra samt även få in flera förare så klart. Plus att det blir ännu roligare ju fler vi är och mera bilder/videos som vi kan använda oss utan både här och på våran hemsida =).
Denna månad har vi kört in 1.304.432 km hittills vilket gör att vi tar första platsen denna månad igen inom Sverige. Datum 20/12-20 blir dock mera km detta år =). Update 29/12-20 1 859 248 km
Vi har kört in totalt 14.286.245 km hittills till företaget detta år vilket gör att vi hamnar på första plats i företags statistiken inom Sverige och på plats 41 i världen med våra inkörda km. Datum 20/12-20 blir dock mera km detta år samt annan placering innan årets slut =). Update 29/12-20 14 846 183km
Vi tog även första plats i Sverige All-Time med totalt 20 701 735km 29/12-20.
God Jul & Gott Nytt År Önskar Ägare och Ledning/Admin
vtc är nerlagt ..............