Oruçoğlu Logistics


WE WILL BE BACK SOON.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ BAYRAMI

By [TR]MUHTAR[37]   |   15 Jul 2023 12:00 UTC | Updated on 19 Jul 2023 18:15 UTC

15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne ve Türk Milletinin milli iradesine karşı bir darbe girişimi gerçekleştirildi.

Türkiye Cumhuriyeti, Cumhurbaşkanlığı Makamı, Büyük Millet Meclisi, istihbarat teşkilatı, emniyet ve silahlı kuvvetleri, Başbakanlık Makamı gibi kurumları hedefleyen ve bu amaçla devlet kurumlarını ve milleti bombalamaktan çekinmeyen bir yapıyla karşı karşıya kaldık.

FETÖ'nün bu hain darbe teşebbüsü, Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceğini dış güçlerin eline teslim etmeyi amaçlıyordu.

15 Temmuz, Türkiye Cumhuriyeti'ni sömürgeci batılı devletlerin işgaline zemin hazırlayacak bir kaos ortamına sürüklemeyi, devletin bütünlüğünü ve gücünü hem ulusal hem de uluslararası arenada zayıflatmayı, pazarlık gücünü elinden almayı amaçlıyordu.

Aynı zamanda bu, demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan sandık aracılığıyla demokratik yollarla seçilmiş bir hükümetin, dini kisveye bürünen bu cemaat yapılanması tarafından devrilmesine dönük bir güç gösterisiydi.

Türkiye'deki siyasal hayat, darbelerle sınanmış bir geçmişi içermektedir.

Darbelerle sınanan bu yılların toplumsal bilincimizde açtığı yaraların yanı sıra, ülkemizin siyasal, ekonomik ve kültürel gelişimine büyük bir engel olduğu ve toplumsal düzenin yerine kargaşanın hâkim olduğu dönemleri hatırlatması doğrudur.

Türkiye'nin tecrübe ettiği 1960 ve 1980 darbeleri, 12 Mart Muhtırası, 28 Şubat Post-Modern darbesi ve son olarak 27 Nisan e-Muhtırası, demokratik sivil yönetime müdahale eden güç gösterileri olarak hafızamıza kazınmıştır. Bu olaylar, milletin iradesinin üzerinde bir güç gösterisi olarak nitelendirilir.

Son yaşadığımız 15 Temmuz, FETÖ mensubu cuntacı askerler tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi, Türkiye tarihinde yön vermeye çalışan kötü bir talihsizlik örneğidir.

Ancak, milletimiz bu hain darbe girişimini sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğratmıştır. 15 Temmuz, "Bir toprak nasıl vatan olur ve nasıl vatan kalır?" sorularının Türk Milleti tarafından cevaplandığı bir gündür.

Bu vesile ile şehitlerimizi rahmetle anıyor ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.


Comments

You must be logged in to comment on this news post.

Information


Tag: OЯUCOGLU|Lojistik
Language: Turkish
Created: 03 Mar 2021 11:31 UTC
Supported Games
Euro Truck Simulator 2
American Truck Simulator
DLCs Required: 0
Owner: [TR]MUHTAR[37]
Members: 41
Recruitment: Closed