Kurulum ve Başlatıcı


Last update: 17 May 2023 18:01 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/74TruckersMP'yi başlatmak, alıcılarımızı güncelledikten veya yeni içerik ekledikten sonra bazı ek adımlar gerektirebilir.

Not: TruckersMP’de hangisini kullanmayı seçebileceğiniz iki adet başlatıcı bulunmaktadır. En yenisi Kasım 2022de tanıtıldı. Aşağıdaki bilgiler bu başlatıcı ile ilgilidir.


İlk defa kurulum yapma

Eğer yeni bir oyuncuysanız ve TruckersMP’yi ilk defa indirmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır. "Install Available Updates” butonuna tıklayınız ve açılması için gerekli tüm dosyaları indirmesi için ona birkaç dakika veriniz. İçeriğine ve zamanına bağlı olarak bazı dosyaların indirilmesi biraz zaman alabilir.

1.Adım: TruckersMP başlatıcısını bu bağlantıdan https://truckersmp.com/download indiriniz.

Not: İndirmek için hesabınıza giriş yapmış olmalısınız.

2.Adım: TruckersMP-Setup.exe adlı kurulum dosyasını çalıştırınız.


Başlatıcı güncellemeleri

Eğer bir güncelleme getirdiğimizden sonra tekrar oynuyorsanız, başlatıcınız buna fazlasıyla benzer görünecektir. Destination Path

“Download Updates” yada “Güncellemeleri İndir” butonuna tıklayınız ve çalıştırmak için gerekli tüm dosyaları indirmesi için birkaç dakika veriniz. İçeriğe bağlı olarak indirme işlemi biraz zaman alabilir.

Başlatıcı tüm yeni dosyaları indirdiğinde, sağ alttaki “Play” - “Oyna” butonu kırmızıya dönecektir. Lütfen alt tarafın ortasında bulunan menü aracılığıyla doğru oyunu seçtiğinizden emin olunuz.

Yaygın Başlatıcı Sorunları

Oyunları yüklediğiniz dizini (dizinleri) bulamadınız mı?

1. Adım: Başlatıcı, oyun yükleme dizinlerinizi buradaki hata uyarısında da görüldüğü gibi otomatik olarak ayarlayamazsa: Destination Path

2. Adım: Dizinleri burada görüldüğü gibi ayarlar menüsünde manuel olarak değiştirebilirsiniz:

Destination Path

(İpucu: Oyun kurulum dizinini şu talimatı izleyerek bulabilirsiniz: Steam Kütüphaneye gidiniz → Oyuna sağ tıklayınız → Özellikler → Yerel Dosyalar → Gözat)

3. Adım: Dizinleri başarıyla güncelledikten sonra 'path to game directory' onay kutusu burada görüldüğü gibi yeşile dönecektir:

Destination Path

(Not: Örnek resimlerde listelenen sürücünün aynısını kullanmak zorunda değilsiniz.)


Kurulum veya güncelleme işlemi sırasında başka sorunlarla karşılaşırsanız Technical Issues section bölümüne göz atınız.

Sorununuz bu listede yer almıyorsa, lütfen o bölümdeki ilgili makale aracılığıyla Support (Destek) ekibiyle iletişime geçiniz.

Tags

    No tags have been found.

Author

LadyAndromeda's avatar

LadyAndromeda

Annual Community Awards Rankings

  • 2017 : 3rd in "Trial Administrator of the Year"
  • 2018 : 3rd in "Game Moderator of the Year"
  • 2020 : 1st in "Game Moderator of the Year"

nth