Forum Durum Güncelleme Sistemi


Last update: 19 Apr 2021 11:24 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/1269Bu makalede, forum durum güncelleme sisteminin nasıl etkinleştirilip devre dışı bırakıldığını, ne için kullanılıp kullanılmayacağını ve profilinizde bir durum güncellemesi oluştururken faydalı olabilecek bazı ipuçlarını öğreneceksiniz. İlk olarak, "durum güncellemesi" nedir? Durum güncellemesi, sizin (veya birinin) forum profilinde yer alan ve ana sayfada görünmeyen bir gönderidir.

Profilinizde durum güncellemeleri yapamıyorsanız, bu özelliği şu şekilde etkinleştirebilirsiniz:

1. Adım: Forum profilinize gidin


2. Adım: "Edit Profile" butonuna tıklayın


3. Adım: "Enable status updates?" çubuğunu etkinleştirin

3.1 Durum güncellemelerini devre dışı bırakmak istiyorsanız, "Enable status updates?" kutusunu inaktif konuma getirin.


İşte bu kadar!

Artık profiliniz için durum güncellemeleri özelliğini etkinleştirdiniz veya devre dışı bıraktınız. Lütfen bunun genel bir ayar olduğunu unutmayın. Seçtiğiniz ayara bağlı olarak hem siz hem de diğer kullanıcılar profilinize durum güncellemeleri gönderebilecek veya gönderemeyecek.


Sıkça Sorulan Sorular

Yukarıda sorununuza bir cevap bulamadıysanız, yararlı bulabileceğiniz bazı sık sorulan sorular aşağıda verilmiştir.

S: Durum güncellemesini ne zaman kullanmalıyım?
C: Durum güncelleme sistemi, konu dışı yorumlar, resimler veya toplulukla paylaşmak istediğiniz benzer şeyler için kullanılmalıdır. Örneğin:

Hey millet! Şirketimle bir konvoyu yeni bitirdim, harikaydı! Şirketten arkadaşlarımla çektiğim bazı harika fotoğraflara göz atın.


S: İstediğim kadar durum güncellemesi gönderebilir miyim?
C:: Kaç tane durum güncellemesi göndermenize izin verildiği konusunda bir sınırlama yoktur, ancak çok kısa bir süre içinde birden fazla güncelleme göndermek yine de kural §1.3 - Spam veya Kötüye Kullanım kapsamında spam olarak kabul edilir ve Topluluk Moderatörleri (Community Moderators) gerekirse işlem yapabilir. Bu nedenle, mümkün olduğunda durum güncellemelerinizi birleştirmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Örneğin, bir konvoydan 8 fotoğrafınız varsa, bunları 8 farklı durum güncellemesinde yayımlamak yerine tek bir durum güncellemesinde birlikte göndermelisiniz.

S: Arkadaşımın profiline durum güncellemesi gönderemiyorum, neden?
C: Birinin profilinde durum güncellemesi oluşturamıyorsanız, bu büyük olasılıkla yukarıdaki 3.1 adımında bahsedildiği gibi, bu özelliğin devre dışı bırakıldığı anlamına gelir.

S: Uygunsuz bir durum güncellemesi gördüm. Ne yapmalıyım?
C: Durum güncelleme sistemini kullanarak resmi TruckersMP kurallarımızı ihlal eden bir kullanıcı görürseniz, bunu Forum Rapor Sistemi'ni kullanarak Topluluk Moderasyon Takımımıza (Community Moderation Team) bildirmelisiniz.

Durum Güncelleme Sistemi ile ilgili başka sorularınız olursa, takımımızla iletişime geçmekten çekinmeyin!