Bir Topluluk Katılımcısı (Community Contributor) nedir?


Last update: 24 Aug 2020 19:28 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/1055Bu yılın yaz döneminde TruckersMP Topluluk Katılımcısı programımızı baştan aşağıya yeniledik. Topluluğumuzun çoğu bu rolün ne olduğunu ve nasıl bu role sahip olunacağını merak ediyor.

Topluluk Katılımcısı nedir?

Esasen, Topluluk Katılımcıları ağımızda, bizlere beklediğimizden daha ileri gidip ağımız için kaliteli içerik üretenlerdir. Geçerli katılımcıları görmek için aşağıdaki bağlantıdaki sayfayı inceleyebilirsiniz. Topluluğumuz çevresinde bu insanları yeşil renkte ve "Community Contributor" rolü altında bulabilirsiniz. Tüm katılımcılarımız bu sayfada listelenmiştir: https://truckersmp.com/contributors

Topluluk Katılımcısı olabilmenin gereksinimleri nedir?

  • TruckersMP ile yakından ilgili olmak.
  • Katılımcılar Kullanım Şartları ve Resmi Kurallar'ımıza uymalı ve bunlara uygun içerik üretmelidir.
  • Katılımcıların ürettiği içeriklerin kullanıcıları etkileyecek bir çekim gücüne sahip olmaları gerekmektedir, yani kaliteli ve etkileyici bir şeyler olmalıdır.
  • Katılımcılar sağlıklı bir toplum oluşturabilme konusunda bizlere yardım etmek amacıyla yapıcı geribildirimlerde bulunmaya ilgili olmalıdır.
  • Katılımcılar en az 1 adet forum, Facebook, YouTube, Twitter, Twitch, modlama gibi topluluk yönelimli bir yer ile aktif olarak alakalı olmalıdır.
  • Katılımcılar topluluğumuzun en az 3 aydır aktif bir kullanıcısı olmalıdır.
  • Katılımcılar topluluk içerisinde iyi ve pozitif bir duruş sergilemelidir.
  • Katılımcılar TruckersMP ekibinden olmamalıdır.

Nasıl Topluluk Katılımcısı olurum?

Topluluk Katılımcısı programına katılmanın belli bir işlemi yoktur. Bir katılımcı olmak için sadece aday gösterme veya TruckersMP Topluluk Yönetimi (Community Management) tarafından farkedilmektir.

Peki birini nasıl aday gösterebilirim?

Buradaki Google formundan kendiniz dışında birisini aday gösterebilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra Topluluk Yöneticileri (Community Managers) bu adaylıklara periyodik olarak göz atacaktır.

Tags

Author

EGGSY_DEV's avatar

EGGSY_DEV

Young Turkish, studies ELT, interested in programming, currently mastering in Vue, Nuxt, TypeScript, JavaScript and Node.js, check out my website for more information: https://eggsy.xyz