Etkinlik Sistemi - Genel Bakış


Last update: 04 Apr 2021 20:35 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/1147  • Eğer Etkinlik Sunucusu - Konfigürasyon konusunu anlatan makaleyi arıyorsanız - buraya tıklayın
  • Eğer Etkinlik Sistemi Nasıl Kullanılır konusunu anlatan makaleyi arıyorsanız - buraya tıklayın

Etkinlik Sistemi Yönergeleri

Sistemin uygun şekilde ve olabildiğince çok kişi tarafından kullanılmasını sağlamak için, sistemi kullanırken aşağıdaki kurallara ve yönergelere uymanızı rica ediyoruz.


§1 - Etkinlik sayfası Bilgileri

§1.1 - Yalnızca bir etkinlik düzenliyorsanız bir etkinlik oluşturun

TruckersMP içinde bir etkinliğe ev sahipliği yapma niyetiniz yoksa, sistemde bir etkinlik oluşturmanıza izin verilmez.

§1.2 - Etkinlik bilgilerinin uygun olduğundan emin olun

Etkinliğiniz için tüm bilgi kutuları (oyun, tarih, saat ve açıklama dahil ancak sadece bunlarla sınırlı olmamak üzere) ve resimler (etkinlik afişi ve rota dahil ancak sadece bunlarla sınırlı olmamak üzere) hiçbir şekilde küfür, hakaret, ayrımcılık, ırkçılık, (aşırı) siyasi görüşler, yasa dışı veya uygunsuz durumları içermemelidir. Kullanılan tüm resimler SFW (iş için güvenli) olmalı ve telif hakkı içermemeli veya kendi eseriniz olmalıdır.

Etkinlik Sistemini kullanarak, TruckersMP Kuralları'nı ya da burada listelenen kuralları ihlal etmesi durumunda, etkinliğinizin herhangi bir bölümünün (bir bilgi alanından tüm etkinliğe kadar) personel tarafından uyarı yapılmadan kaldırılabileceğini kabul etmiş olursunuz. Uyulması gereken en önemli kurallardan biri: §1.5 Uygunsuz Dil Kullanımı, İletişim Kanallarının Amacı Dışında Kullanılması ve Taklit.

§1.3 - Bağlantılar (Linkler)

Etkinlik bilgileri kısmına eklediğiniz bütün bağlantılar güvenli olmalıdır ve zararlı içeriği bulunmamalıdır. Buna uyuşturuculara veya diğer yasa dışı maddelere, pornografik veya cinsel içeriğe veya diğer uygunsuz konulara yapılan herhangi bir atıf dahildir fakat sadece bununla sınırlı değildir.

Hayır etkinlikleri için, kâr amacı gütmeyen bir kuruluştan alınmış onay belgesi ya da kâr amacı gütmeyen bir kuruluş tarafından sağlanan bir bağış bağlantısı gereklidir. Diğer uygun olmayan bağlantılarda olduğu gibi, resmi olmayan bağış bağlantıları uyarı yapılmadan kaldırılır ve başka cezalar da uygulanabilir. Uygun bağlantılara örnek olarak hayır kurumlarının kendi sitelerinin bağlantıları ya da justgiving.com ya da betterplace.org gibi siteler verilebilir.

§1.4 - Bireysellik

Kendi etkinliğinizi oluşturmalısınız. Zaten var olan bir etkinliğin aynısını oluşturmayınız ya da sizin tarafınızdan düzenlendiğini savunmayınız.

§1.5 - Reklam

Sistemi, TruckersMP ile ilgili olabilecek IRL (gerçek hayattan) etkinlikler dahil olmak üzere, TruckersMP dışındaki diğer etkinliklerin reklamını yapmak için kullanmanıza izin verilmez. Sistem, American Truck Simulator veya Euro Truck Simulator 2 oyunlarında ve TruckersMP'de düzenlenecek etkinlikler içindir.


§2 - Etkinlik Organizasyonu

§2.1 - Bir etkinliğe sahip olmak size ek haklar vermez

Etkinliğiniz için sistemde bir etkinlik sayfanız olup olmadığına bakılmaksızın, herkese açık sunucularda tüm TruckersMP kurallarına uyulmalıdır. Sistemde bir etkinliğe sahip olmak size oyun içinde veya sosyal medya platformlarımızda (Discord doğrudan mesajları dahil) herhangi bir avantaj veya hak sağlamaz.

Kural §2 ve özellikle §2.6 maddesi resmi TruckersMP kurallarının her zaman uyulması gereken kurallardır.

Etkinliğiniz için Etkinlik Sistemi'nde bir sayfanız olmasının halka açık bir sunucuda etkinlik düzenlerken hiçbir önemi yoktur.

§2.2 - Geçici etkinlik kuralları

Halka açık bir sunucuda bulunduğunuzda, Etkinlik Sistemi'ni kullanarak etkinliğiniz için geçici kurallar oluşturamaz veya uygulayamazsınız. Resmi TruckersMP kuralları, etkinliğiniz için sahip olduğunuzu iddia ettiğiniz tüm kuralların üzerindedir. Geçici etkinlik kuralları yalnızca özel etkinlik sunucularında uygulanabilir.

Etkinlik sunucunuzun konfigürasyonuyla ilgili bilgi için lütfen bu makaleye bakınız.

Etkinliğiniz için ne zaman bir etkinlik sunucusu talep edebileceğiniz ve geçici etkinlik kuralları talep edebileceğinizle ilgili bilgi için lütfen bu makalenin altındaki Etkinlik Sunucusu Talebi bölümüne bakın.