This article is outdated!

This article has not been updated to its original version! For the most recent information, forward yourself to the original article: Joining the Official Discord server

Resmi Discord sunusuna katılmak


Last update: 14 Apr 2022 19:07 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/277Resmi TruckersMP Discord sunucusuna katılmak için profil ayarlarınıza gitmeniz ve ardından aşağı kaydırmanız gerekir. "Add Discord" yazan bir seçenek göreceksiniz. Ardından, Discord kimlik bilgilerinizi eklemenizi isteyen başka bir pencere açılacaktır. Bundan sonra, TruckersMP'nin Discord ile iletişim kurmasına izin vermeniz istenecek ve Discord sunucumuza katılabileceksiniz.

Discord & TruckersMP'yi bağlama:

 1. Profil ayarlarınıza gidin ve "Add Discord" tuşunu görene kadar aşağı kaydırın, görünce tuşa tıklayın;
  settings

 1. Bilgilerinizi girerek veya mobil cihazınızdaki Discord'unuzdan QR kodunu okutarak Discord hesabınıza giriş yapın. Eğer henüz bir hesabınız yoksa, bir tane açmanız gerekecektir;
  login

 1. TruckersMP'nin Discord ile haberleşme isteğini onaylayın;
  authorise

 1. Profil ayarlarına tekrar yönlendirildikten sonra, sayfanın altındaki Discord simgesine tıklayarak sunucumuza katılın. Bu sayfadan isterseniz birkaç ayar da değişebilirsiniz;
  invite

Sunucuya katıldıktan sonra, bu pencereyi göreceksiniz. Bu mesaj sunucumuza hoş geldiğinizi belirtiyor ve devam etmeden önce okumanızı tavsiye ettiğimiz bazı yararlı kanallara yönlendiriyor. Discord kurallarını okumak çok önemlidir! Discord hesabınızı doğru bir şekilde bağladıysanız, sunucumuzda User rolüne sahip olacaksınız ve tüm genel kanallara erişebileceksiniz:

welcome


Bir kullanıcı (User) olarak sunucumuza katıldığınızda, deneyiminizi değiştirecek bir çok rol ve rütbe elde edebileceksiniz.

 • #welcome kanalındaki mesaja TruckersMP logosu ve yukarı ok işareti logosuna tıklayarak Subscriber (Abone) ve Stream Subscriber (Yayın Abonesi) rollerini alabileceksiniz.
  • Subscriber rolü ile önemli bir duyuru, güncelleme veya haber yayınlandığında #announcements kanalından bildirim almanızı sağlayacaktır.
  • Stream Subscriber rolü ise, TruckersMP Twitch yayınları başladığında #stream-announcements kanalından bildirim almanızı sağlayacaktır.
 • #roles kanalındaki mesaj tepkilerinden herhangi birini kullanarak dil rolleri gibi daha fazla rol alabilirsiniz. Bu, sunucumuzda daha fazla kanala erişmenizi sağlayacaktır. Örneğin, 🇹🇷 tepkisine tıklamak size Türkçe metin kanalına, telefon tepkisi ise teknoloji kanalına erişim sağlayacaktır.
 • Discord hesabınızı TruckersMP Patreon kampanyasına abone olduğunuz Patreon hesabınıza bağlayarak Patron rolünü alabilirsiniz .
 • Doğrulanmış veya doğrulanmış bir VTC'nin sahibi veya yönetimi olarak VTC Leader rolünü alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için burayı inceleyin.

Misafir olarak katılmak

TruckersMP Discord sunucusuna TruckersMP hesabınızı bağlanmadan katılmak da mümkündür, tek yapmanız gereken buradaki davet bağlantısına tıklamak ve kolayca sunucumuza katılmaktır. Eğer hesabınıza bağlı bir TruckersMP hesabı yoksa, sadece bazı kanallara erişim izni veren Guest rolüne sahip olacaksınız. Eğer hesabınızı bağlamak isterseniz, sunucu kanallarının en üstünde bulunan #connect-truckersmp kanalındaki adımları takip edebilir veya bu kılavuzun üst kısmını inceleyebilirsiniz.

Eğer teknik bir sorunla karşılaşır veya daha fazla yardıma ihtiyaç duyarsanız, bize TruckersMP Support Team üzerinden yazmaktan veya Discord sunucumuzdaki ModMail botuna özel mesaj atmaktan çekinmeyin.

Tags

Author

EGGSY_DEV's avatar

EGGSY_DEV

Young Turkish, studies ELT, interested in programming, currently mastering in Vue, Nuxt, TypeScript, JavaScript and Node.js, check out my website for more information: https://eggsy.xyz