This article is outdated!

This article has not been updated to its original version! For the most recent information, forward yourself to the original article: Joining the Official Discord server

Dołączanie do oficjalnego serwera Discord


Last update: 14 Apr 2022 19:08 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/502Aby dołączyć do tego serwera, musisz przejść do ustawień profilu, a następnie przewinąć nieco w dół. Zobaczysz, że możesz dodać Discord. Następnie otworzy się kolejne okno z prośbą o podanie poświadczeń Discord. Następnie zostaniesz poproszony o autoryzację TruckersMP. Ostatnim krokiem jest po prostu kliknięcie linku zaproszenia i postępowanie zgodnie z instrukcjami w #connect-truckersmp.

Jak postępować krok po kroku ( w skrócie):

  1. Znajdź ustawienia i przewiń w dół, aż zobaczysz przycisk „Dodaj discord”, kliknij go;

settings

  1. Zaloguj się do swojego konta Discord (lub zarejestruj je, jeśli jeszcze go nie masz);

login

  1. Daj dla TruckersMP upoważnienie do Discord;

authorise

  1. Kliknij link zaproszenia i dołącz.

invite

  1. Jeśli wejdziesz na serwer discord bez konta TruckersMP, kliknij ✅ na kanale #connect-truckersmp i poczekaj. (Uwaga: ten krok nie jest wymagany, jeśli wykonasz powyższe kroki)

Aby zobaczyć reakcję na zweryfikowanie konta, musisz włączyć następującą opcję w ustawieniach Discord:

Discord settings option for displaying emoji on messages

Po dołączeniu do serwera nie będziesz mógł od razu rozmawiać z innymi osobami, czas oczekiwania wynosi 5 minut. To idealny czas na przeczytanie #welcome z przydatnymi informacjami. Następnie będziesz mógł rozmawiać na różnych kanałach.

Nawet jeśli nie możesz czatować, prosimy o zapoznanie się z naszymi zasadami, które można znaleźć na kanale #discord-rules i kanale powitalnym. Następnie możesz także dodać pewne role do swoich roli Discord, które dają dostęp, na przykład, kanałom specyficznym dla języków. Użyj kanału #roles i kliknij flagę żądanego języka, aby go otrzymać. Na przykład kliknięcie 🇵🇱 daje dostęp do Polskiego kanału tekstowego.

Poza tym istnieją specjalne grupy, które mogą być przypisywane tylko przez moderatorów Discord (lub wyżej). Znajdź kanał #request-group i sprawdź przypięte wiadomości, aby przejrzeć wymagania dotyczące specjalnych rang.

Jeśli napotkasz jakiekolwiek trudności techniczne lub potrzebujesz dalszej pomocy, nie wahaj się zapytać społeczności lub skontaktować się bezpośrednio ze wsparciem TruckersMP.