Game Moderator başvurusu nasıl yapılır ve olunur?


Last update: 16 Mar 2021 23:24 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/77Bir Game Moderator ekibimizin bir parçası olarak çalışır, Game Moderation Trainers tarafından eğitilir, Game Moderation Trainers tarafından denetlenir ve Game Moderation Trainers tarafından yönetilir. Game Moderation team, oyun sunucularımızda hoş ve samimi bir atmosfer olmasını sağlamaktan ve kurallarımızı ihlal edenlere verilen cezalar şeklinde kural uygulamasından sorumludur. Game Moderator ekibindekiler ayrıca günlük olarak oyuncu tabanı ile etkileşime girer.

Bu rol çoğunlukla oyuncularla erken müdahale etmekten ve kurallara uyulmamasının sonuçlarının farkında olmalarını sağlamaktan oluşur, böylece daha ağır cezalardan kaçınabilirler. Oyunda hoş bir atmosfer sağlamak için, Game Moderator ekibi, sınırsız dev-cam aralığı, polis arabası erişimi ve yetkililerin farklı parçalara erişebilecekleri bir sanat "yönetici paneli", bilgi, komutlar, araçlar ve görevlerinde onlara yardımcı olan raporlar gibi çeşitli araçlara sahiptir.


➥ Temel Gereksinimler

━━━━━━━━━━━━━━━━━

İyi bir İngilizce anlayışı. Sizi anlamak için başkalarını ve başkalarını anlayabilmeniz gerekir;
 • Burada akıcı İngilizce olması tercih edilir, ancak İngilizce'yi konuşmak, yazmak ve anlamak için güçlü bir yetenek yeterli olacaktır. Bunu kısmen başvurunuzun bir parçası olarak göstermelisiniz
TruckersMP web sitesinde en az 1 yıl ve forumda en az altı ay kayıtlı olunması gerekir;
 • Tabii ki, belirli bir deneyim gereklidir, çünkü bu deneyim olmadan, TruckersMP personel ekibinin bir üyesi olmak için gereken oyun bilgisine sahip olmayacaksınız.
TruckersMP servislerinde aktiflik gösterme;
 • Topluluğumuza katılmak, TruckersMP personel ekibine katılmak için başvurunuzda ve hedeflerinizde size fayda sağlayacaktır. Bu oyun sunucuları, forumlar ve resmi Discord'umuzu içerir.
İşe alım oluşturulmadan önce en az iki ay boyunca yukarıdakilerin hepsinde aktif olun;
 • Sunucularımızda da oynamaktan zevk aldığınızı görmeyi seviyoruz ve sadece çalışan olmak için değil, aynı zamanda aktif olduğunuzu da göstermelisiniz.
Geçen yıl forum veya Discord cezası olmamalı - Son 24 ayda en fazla 3 yasak;
 • Temiz bir yasaklanma kaydı tercih edilir, ancak platformlarımızdan herhangi birinde yayınlanan son yasaklarınız/cezalarınız varsa kesinlikle başvuramaz veya başarılı olamazsınız. Burada kuralları uygulayacaksınız, bu yüzden bunları uygulamak için araçlar verilmeden önce bunları kendiniz takip edebilmeniz çok önemlidir.
Öğrenmek ve geliştirmek için yoğun ilgi; yüksek motivasyon; mükemmel iletişim;
 • Bir takım olarak çalışıyoruz ve bu nedenle iletişimi önemsiyoruz, ancak kendi inisiyatifinizi takip ederek çalışacağınız zamanlar için Game Moderation ekibinde başarılı olmak için başarı ile yüksek motivasyona sahip olmalısınız.
Toplum içinde iyi bir saygınlığa sahip olmalısınız;
 • TruckersMP içinde güçlü bir itibar faydalıdır ve bu saygınlık topluluk etkinliklerine ve platformlarına katılımlarda bulunarak elde edilebilir.
Sorumlu, profesyonel ve eleştiriye karşı dirençlisiniz;
 • TruckersMP personel ekibinin yüzü sizsiniz, birçok yönden Game Moderation ekibinin bir üyesi olarak, bu nedenle profesyonellik göstermeli, aynı zamanda hem dahili hem de harici geri bildirimlere iyi yanıt vermelisiniz, çünkü bu, işlerinizi geliştirmek için kullanılacaktır.
Güçlü karar verme ve problem çözme becerileri, otoriter ve etkili kararları hızlı bir şekilde verme yeteneği;
 • Zor ve etkileyici kararlar, Game Moderation ekibindeki rolünüzün büyük bir parçasıdır, bu nedenle bunu yapmak için bilgiye sahip olduğunuzda, bu kararları ve seçimleri yürütmek için güven ve becerilere sahip olmanız önemlidir.
Oyun hakkında bilgili ve oyun hakkında diğer oyunculara ipuçları sağlayabilir ve soru veya sorunları ile yardımcı olabilir;
 • Çok kullanıcı dostu bir rol olarak, kullanıcılarla günlük olarak iletişim kuracaksınız, bu nedenle oyun hakkında güçlü bir bilgi, bilindik sorunlar ve ipuçları sağlamak için belirli alanlar bu rolde size fayda sağlayacaktır.
TruckersMP, Avrupa ve Amerikan yol yasaları da dahil olmak üzere yol kuralları hakkında derin bir bilgi ve anlayışa sahip olmak;
 • TruckersMP kurallarını takip etmek için kanıtlanmış becerilere sahip olmanın yanı sıra, AB/NA yol yasasının da farkında olmalısınız, çünkü bunlar aynı zamanda uygulayacağınız yasalardır.
Oyunun mekaniği ile tanıdık olma;
 • Rolün bazı yönleri, oldukça metodik ve teknik olarak düşünmenizi gerektirecektir, bu nedenle temel oyunun belirli bir iç işleyişini anlamanız çok önemlidir.
Oyunda aktif olmak;
 • İşinizin çoğu oyunda gerçekleşecek, bu yüzden uzun bir süre boyunca oyunda aktif olabileceğinizi gösterebilmelisiniz.
Etkinlik gereksinimlerine ulaşma becerisi.
 • Son teslim tarihlerini karşılamak ve Game Moderation ekibinde başarılı olmak için iyi bir müsaitlik gereklidir. Örnek olarak, yalnızca hafta sonları müsait olmak bu rolle uyumlu değildir.

İstenen Özellikler

 • Güçlü iletişim ve kişilerarası beceriler;
 • Çoklu görev becerileri;
 • Oyun, oyunun mekaniği, kuralları ve topluluğu hakkında güçlü bilgi;
 • Sabır ve zor durumlarda sakin kalma yeteneği;
 • Değişikliklere hızlı bir şekilde uyum sağlama yeteneği.

➥ İpuçları

━━━━━

İşe alım duyurulmadan önce aktif olun.
 • Game Moderator rolü için dikkate alınması gereken oyunda aktif olmanın ne kadar önemli olduğunu vurgulayamayız. Bir Game Moderator olarak, ana göreviniz tüm sunucularda kuralları uygulamak ve raporlar, hararetli tartışmalar, kural ihlalleri vb. gibi oyunla ilgili konuları ele almaktır. İşe alım başladıktan sonra etkinliğiniz hızla yükselirse, başvurunuzun reddedilme olasılığı nispeten yüksektir.
Tartışmalara katılın.
 • Her bir başvuru sahibinin platformlarımızda aktif olmasını istiyoruz. Discord, oyun içi veya forumda olsun, seçim sizin. Topluluk etkileşimi çok önemlidir, çünkü topluluk üyeleriyle bir Game Moderator olarak konuşacaksınız.
Yazım denetimi.
 • Başvurunuzda yazım denetimi yaptığınızdan emin olun. İngilizce'nin herkesin ana dili olmadığını anlıyoruz, ancak lütfen cümlelerinizin mantıklı olduğundan emin olmaya çalışın. Yaygın dilbilgisi hatalarını düzeltmeye yardımcı olabilecek yararlı araçlar veya uzantılar kullanabilirsiniz.
Uygulamanızı sizin için benzersiz hale getirin.
 • Başvurunuzun kim olduğunuzun bir yansıması olması gerekiyor. Hepinizin sizi, diğer başvuranlara kıyasla benzersiz kılan becerilere, deneyimlere ve kişilik özelliklerine sahip olduğunu biliyoruz ve başvurunuzda bu kısımlarınızı görmek istiyoruz.
Başvurunuzda dürüst olun.
 • Dürüstlük uzun bir yol kat eder ve ekip üyesi olma şansınızı engelleyebilecek potansiyel sorunları öğrenmemizi sağlamak yerine bize söylemek daha iyidir. Şansınızı engelleyebileceğini düşündüğünüz bir şey varsa, en ufak bir durumda bile, başvurunuzda bunu belirtmek en iyisidir. Game Moderator rolü için başvuruyorsanız, proje hakkında açıkça tutkulu olduğunuzu belirtiyorsunuz, doğru şeyi söylemeye çalışmak için çok fazla odaklanmayın.

➥ Sıkça Sorulan Sorular

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

Oynama saatinin çok olması gerekir mi, yoksa başvurumun kalitesi yeterli midir?

Başvuru sahipleri, başvurularının kalitesine ve sorulara, senaryolara verilen cevaplara göre ağır bir şekilde değerlendirilir, ancak oyun içi oynama saatleri, oyun deneyimini kanıtlamak için sonucu etkileyebilir, çünkü oyunun ve mekaniğinin iyi farkında olmanız gerekir.

Game Moderation rolüne başvurmadan önce nelere dikkat etmeliyim?

Game Moderation Management tarafından sağlanan rol, deneyimler ve beklentilerin anlatıldığı makaleyi okuyup iyice bilgilendirildiğinizden emin olun. Şu anda aktif olarak rol almak için yeterli zamanınız var mı? Lütfen etkinlik gereksinimlerimiz olduğunu unutmayın. Güçlü yönlerinizi ve yukarıdaki istenen karakter özelliklerine nasıl uyduklarını düşünün.

Bir başvuruda nelere dikkat ediyorsunuz?

Başvurunuz, Game Moderator rolüne neden uygun olduğunuzu bize gösterme şansınızdır, bu yüzden, başvurunuzu sahip olduğunuz herhangi bir ilgili deneyimi bize göstermek için kullanın. Okumak için harika olan başvurular, yetenek, kişilik ve rolde başarılı olacağını açıkça gösterebilen başvurulardır. Bir metin bloğu yazmaktan kaçının ve yanıtlarınızı keskin ve hassas tutun. Bu, uzun paragraflardan ve büyük metin bloklarından kaçınmanız gerektiği anlamına gelir. Listeleme şeklini kullanın ve cümlelerinizi dikkatli seçin.

Başvurmak için kaç yaşında olmalıyım?

Buradaki herhangi bir rol için asgari yaş şartı 16'dır. Aşağıdaki her şey derhal reddedilebilir.

Başvurumu gönderdikten sonra ne olur? Bir cevap almak ne kadar sürer?

Başvurunuzu aldıktan sonra, bir Game Moderation Manager ekibi üyesi, gerekli tüm niteliklerin ve temel gereksinimlerin karşılanıp karşılanmadığını belirlemek için gözden geçirecektir. Başvuru belirtilen minimum gereksinimleri karşılıyorsa, daha fazla inceleme için gönderilecektir. Başvuru sahiplerini sorularla bizimle iletişime geçmekten vazgeçmemekle birlikte, bir röportaj için seçilirseniz, uygun düzenlemeleri yapmak için bir Game Moderation Manager tarafından sizinle iletişime geçileceğini garanti ederiz. Game Moderator rolü, TruckersMP'de en çok aranan ve en popüler roldür. Devam eden diğer şeyler nedeniyle, başvurunuzu gözden geçirmek biraz zaman alabilir. Sabır erdemdir! Eninde sonunda başvuruna ulaşacağız.

Kaç kez başvurduğum önemli mi?

Mutlaka değil. İstediğiniz kadar başvuruda bulunabilirsiniz, ancak çok sayıda başvuru yaptıysanız ve dikkate alınmadıysanız, başvurunuzu yeniden değerlendirmek için zaman ayırmanızı ve önerilerimize daha iyi uyum sağlamak veya iyi bir başvuru üzerinde çalışmanızı öneririz. Acele edilen başvuruların reddedilmesi muhtemeldir, Bu yüzden zaman ayırın ve acele etmeyin.

Daha önce yasaklanmıştım. Bu kabul edilme şansımı azaltacak mı?

İtibarınız ve önceki yasaklanma geçmişiniz, çalışanlarınızın topluluk için örnek olması gerektiği göz önüne alındığında, başvurunuz üzerinde bir etkiye sahip olacaktır. Kuralları ihlal eden veya uygunsuz davranan yakın tarihli bir yasaklama geçmişiniz varsa, o zaman dikkate alınma şansınız düşüktür. Ancak, geçmiş sorunları olduğu için başvuruları anında reddetmiyoruz. Eğer dürüstlerse ve o zamandan beri olgunlaştıklarını kanıtlayabilirlerse, geçmiş cezaları göz ardı etmeye karar verebiliriz.

Tags

Author

EGGSY_DEV's avatar

EGGSY_DEV

Young Turkish, studies ELT, interested in programming, currently mastering in Vue, Nuxt, TypeScript, JavaScript and Node.js, check out my website for more information: https://eggsy.xyz