Rapor ve İtiraz Sisteminden Yasaklanmak


Last update: 21 Sep 2021 12:17 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/1250Genel Bilgi

Her kullanıcının Game Moderation Management tarafından ayarlanan kuraları ve yönergeleri takip etmesi beklenmektedir. Sistemlerimizin amaçları dışında hatalı kullanımı, haklarınızın kaldırılmasına neden olabilir. Bu makale, tarif edilen şekilde bir yasaklanma aldıktan sonra almanız gereken adımlar konusunda size yardımcı olması için oluşturulmuştur.

Bu tür olayların ve ihlallerin gelecekte tekrarlanmamasını sağlamak amacıyla §1.4 - Oyuncuları Raporlamak ile ilgili kuralımızı kendinize hatırlatmak için bu yasaklama dönemini kullanmanızı öneririz. Çünkü bu kurallara uyulmaması, daha fazla yasağın alınmasına neden olabilir. Bir kullanıcı TruckersMP Kurallarını, Gizlilik Politikamızı, ve Hizmet Şartlarımızı, kabul ettiği zaman, servisimizin kurallarını anlamış olması beklenmektedir. Bu tür yasaklar, kendi eylemlerinizden öğrenmenize ve gelişmenize yardımcı olmak amacıyla verilir.


Ban İtiraz Sisteminden Yasaklanma

Ban itiraz sisteminden yasaklanma genellikle aşağıdakilerden birinin gerçekleşmesinden sonra ortaya çıkar

  • Ban itirazlarında küfür/ırkçılık
  • Ban itiraz sistemini amacı dışında kötüye kullanmak

Rapor Sisteminden Yasaklanma

Rapor sisteminden yasaklanma genellikle aşağıdakilerden birinin gerçekleşmesinden sonra ortaya çıkar

  • Kural §1.4'ün ağır şekilde veya sürekli ihlal edilmesi
  • §1.2 kuralı nedeni ile yasaklanma

Yasaklandığınızda ne yapılmalı?

Rapor Sistemi
Rapor sisteminden yasaklanma süresi işlendiği tarihten itibaren 30 gün sürecektir. Bu zaman dolduğunda, haklarınızın manuel olarak eski haline getirilmesi için feedback sistemi üzerinden yasaklanmanızın kaldırılmasını istemelisiniz. Bu yasak, rapor sisteminden aldığınız ilk yasak değil ise, kalıcı yasaklanma ile de sonuçlanabilir. Fakat, bu durumsal olabilir ve bunu doğrulamak için Game Moderation Management ile iletişime geçmeniz gerekir.

Ban İtiraz Sistemi
Kullanıcıların gerçek bir sebep olmaksızın tekrar tekrar yasaklarına itiraz etmelerini önlemek amacıyla her bir yasaklama için iki defaya kadar itiraz edilebilir. Ayrıca, yukarıda belirtilen kriterleri karşılıyorsanız, itiraz sistemine erişiminiz herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Ban itiraz sisteminden yapılan yasaklama genellikle kalıcıdır.


Sık Sorulan sorular

0 kamerası özelliğini ne zaman kullanabilirim?
Kuralları çiğneyen oyunculara bakmak amacıyla kullanılmadığı sürece 0 kamerası özelliğini kullanabilirsiniz. Eğer bir kazaya karışmış iseniz ve kazaya sebebiyet veren kişi görüş alanınızın dışındaysa, 0 kamerasını kullanabilirsiniz.

Neden rapor puanım yükselmiyor?
Bunun nedeni, haritanın C-D yolu veya Kirkenes gibi yoğun bölgelerinde kaydedilmiş kanıtları içeren raporlarınız olabilir. Bu raporlar, kabul edilseler bile, insanların yalnızca diğer kullanıcıları kaydetmek ve bildirmek amacıyla yoğun yollarda araba kullanmalarını ve sonucunda rapor sistemini tıkamalarını önlemek amacıyla tarafsız olarak derecelendirilir. Oyunun amacı, kullanıcıların harita etrafındaki tüm yollardan keyif çıkarmasını sağlamaktır. Yoğun nüfuslu olmayan alanlarda araç sürerek rapor puanınızı artırma olasılığınız daha yüksektir.