Bany z systemu reportowania i apelacji


Last update: 02 Mar 2022 16:56 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/1347Informacje ogólne

Każdy użytkownik powinien przestrzegać zasad i wytycznych sporządzonych przez Game Moderation Management. Nadużywanie naszych systemów w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem może skutkować pozbawieniem ciebie twoich praw do dostępu do naszych systemów. Ten artykuł został zaprojektowany w taki sposób, aby pomóc ci z podjęciem kolejnych kroków, jeżeli nałożono na ciebie jedną z opisanych blokad.

Sugerujemy wykorzystanie czasu blokady na przypomnienie sobie naszych zasad dotyczących zgłaszania użytkowników §1.4 celem upewnienia się, że podobne incydenty oraz wykroczenia nie powtórzą się w przyszłości, ponieważ może to doprowadzić do otrzymania większej ilości banów. Gdy użytkownicy zgadzają się z Zasadami TruckersMP, Polityką Prywatności, oraz Warunkami Świadczenia Usługi, uznaje się, że zrozumieli oni zasady serwisu. Bany tego rodzaju są nadawane, aby pomóc ci wyciągnąć wnioski oraz abyś poprawił swoje zachowanie.


Bany z systemu apelacji

Ban w systemie apelacji jest zazwyczaj rezultatem jednym z następujących wydarzeń:

  • Obrażanie/Rasizm w apelacji
  • Nadużywanie systemu apelacji, w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem

Bany z systemu reportowania

Ban w systemie reportów jest zazwyczaj rezultatem jednym z następujących wydarzeń:

  • Poważne lub częste łamanie zasady §1.4
  • Ban z powodu zasady §1.2

Co zrobić, gdy cię zbanowano?

System Reportów
Ban z systemu reportów trwa 30 dni od daty jego nałożenia. Gdy okres ten minie, będziesz musiał napisać feedback z prośbą o manualne przywrócenie dostępu do systemu. Jednakże, jeżeli nie jest to twój pierwszy ban z systemu reportów, jest szansa, że jest on permanentny — zależy to jednak od sytuacji, powinieneś skontaktować się z Game Moderation Management, aby to zweryfikować.

System Apelacji
Od każdego bana można się odwołać dwa razy, aby uniemożliwić graczom pisanie apelacji bez powodu. Dodatkowo Twój dostęp do systemu apelacji może zostać odebrany w każdym momencie, jeśli spełniasz powyższe kryteria. Ban z systemu apelacji jest przeważnie permanentny.


Często zadawane pytania

Kiedy mogę korzystać z kamery 0?
Kamera 0 może być wykorzystywana pod warunkiem, że nie jest ona używana do obserwacji graczy w celu reportowania. Jeżeli doszło do wypadku i winowajca jest poza twoim obszarem widzenia, możesz użyć kamery 0 w celu identyfikacji.

Dlaczego mój wynik reportowania nie wzrasta?
Najprawdopodobniej spowodowane jest to tym, że dowody, które nam przesłałeś, zostały nagrane w popularnych okolicach typu droga śmierci (Calais-Duisburg) czy też okolice Kirkenes (ProMods). Reporty te są oznaczane jako neutralne, aby uniemożliwić osobom jazdę tam i z powrotem w tych okolicach w celu ciągłego reportowania graczy — co doprowadza do dużej ilości zgłoszeń w systemie. Celem naszej gry jest danie możliwości graczom zwiedzania całej mapy. Bardziej prawdopodobne jest ze twój wynik reportowania wzrośnie, jeśli będziesz jeździł, po mnie popularnych drogach.