Střídavá Vozidla – Často Kladené Otázky


Last update: 23 Apr 2022 09:22 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/1284Alternating Vehicles


Střídavá Vozidla – Často Kladené Otázky

S nedávným vydáním první skupiny střídavých vozidel jsme zaznamenali množství otázek od komunity ohledně střídavých vozidel, jak budou fungovat a jak je získat. Tento článek by měl všechno objasnit a poskytnout upřímné odpovědi na tyto otázky.


Pouze evropští prodejci tahačů?

Správně, prodejci tahačů umístění ve Spojeném Království a dalších zemích v ProMods, kde se jezdí vlevo, nebudou nabízet střídavá vozidla a nebudete si je moci u prodejců v těchto zemích zakoupit. To je proto, že většina vozidel mají řízení pouze vlevo kvůli designu od SCS Software a soustavnému nezobrazovaní vozidel v showroomech, kde jsou vozidla s řízením vpravo jako výchozí. Zvažovali jsme způsoby, jak toto vyřešit, avšak to by bylo příliš náročným úkolem nabídnout konfigurace všech aut s řízením vpravo a považujeme to pouze za menší omezení, jelikož prodejců tahačů ve Spojeném Království a zemí, kde se jezdí vlevo, kteří nenabízejí střídavá vozidla, je menšina. Pokud v budoucnu budeme implementovat vozidlo s řízením na obou stranách, potencionálně ho budeme moci implementovat v obou konfiguracích.

Proč základní interiéry?

Toto je nejčastější otázka zaznívající z komunity Všimli jsme si, že se na to hodně ptáte, tak bychom chtěli dát co nejupřímnější odpověď, jakou dokážeme. Konvertování těchto vozidel a dovést je do fungujícího a pojízdného stavu je teď dlouhý úkol a potřebuje hodně práce, hlavně když zvážíme množství vozidel, které bylo zprovozněno, aby mohly být použity v budoucnu. Vytvoření vlastního interiéru pro každé je jednoduše neudržitelné, jelikož to je jedna z nejtěžších věcí na modelování ve hře, pokud je ta práce odvedená dobře, a to by vyžadovalo mimořádně velké množství práce našeho Add-On týmu. Když zvážíme, že každé auto je dostupné pouze na 4 týdny, věříme, že stávající interiéry Scoutu a tahačů jsou více než přijatelné. Jiné unikátní funkce jako vlastní fyzika motoru a zvuky jsou funkce, které každé vozidlo již obsahuje.

Mohu si změnit barvu nátěru?

Většinou si můžete změnit barvu vozidla. Některá vozidla budou dostupná pouze v jedné barvě a nebudou moci být přelakovány, jak bylo dříve očekáváno. To je z důvodu, že některé modely nepodporují vlastní barvy, a proto mají pouze jednu barvu, jelikož nejsme schopni upravovat modely od SCS, tudíž nemůžeme nabídnout verzi s vlastní barvou.

Pouze Euro Truck Simulator 2?

Ano, tyto vozidla jsou dostupná pouze pro Euro Truck Simulator 2 a nemohou být použita v American Truck Simulatoru. Modely a informace pro tyto vozidla jsou obsaženy uvnitř patřičných herních souborů, tudíž nemůžeme jednoduše portovat vozidla do druhé hry, jelikož by konverze zabrala spousta práce a zatím to nepovažujeme za nezbytné. V budoucnu možná zvážíme přidání vozidel také pro American Truck Simulator (ta by byla dostupná pouze v ATS), jako pro ETS2; avšak protože jsme v začátcích tohoto projektu; tak jsou vozidla pouze pro Euro Truck Simulator 2.

Jsem Patron, tak proč mi nejde použít vozidlo pro Patrony?

Exkluzivní vozidlo pro Patrony je pouze pro Patrony s úrovní příspěvku Tier 3 – Master Trucker. To proto, protože pouze tato úroveň odemyká rozličné další herní benefity, jako např. zbarvené jméno se zlatou mincí vedle. Patronské vozidlo je další herní benefit, proto je omezené pouze na 3. úroveň členství pro zachování úrovní benefitů vypsaných na našich stránkách Patreonu. Použití vozidla pro Patrony bez aktivního a propojeného členství 3. úrovně vyústí v automatické vyhození ze serveru.

Pokud máte členství "Master Trucker", ale pořád nemůžete vidět vozidlo pro Patrony, prosíme, přečtěte si tento článek, nebo navštivte náš Discord server pro pomoc.

Proč je pod mým autem řízení?

Možná vidíte zvláštní volant / sloupek řízení pod vozidlem, když si jej prohlížíte v rozličných herních menu. Pokud při řízení toho vozidla pozastavíte hru nebo např. půjdete k prodejci tahačů, uvidíte to. Je toho velmi málo, co můžeme udělat ohledně zobrazování v menu, protože tyto vozidla jsou na bázi Scoutu a kvůli těmto omezením s přímou úpravou modelů vozidla to nemůžeme opravit. Tento bug se nezobrazuje ve hře při řízení a nemá vůbec žádný negativní dopad na výkon vozidel. Vezmeme-li v úvahu, že se to zobrazuje pouze v menu, tak je to nedůležitá věc, když jsou vozidla ve hře nedotčena.

Mohu s nimi vozit pasažéry?

Tyto vozidla jsou podobná k aktuálnímu Scoutu v tom, že jsou také určena pouze pro řízení a nelze s nimi vozit zakázky nebo převážet pasažéry. Vytvoření kompatibilní zakázky by bylo velice obtížné, jelikož zakázky ve hře jsou celkově uzpůsobené pro návěsy, a to by nebylo možné s některými typy vozidel, a tak by implementace byla náročná. Nová vozidla nebyla přidána s úmyslem vytvoření nového způsobu, jak plnit zakázky ve hře; ale spíše jako vozidla pro řízení a radost.


Pokud máte jiné dotazy, neváhejte se připojit na náš Discord server a zeptat se v kanálu #support – člen komunity nebo někdo z našeho týmu Vám rád pomůže.

Velice si vážíme každé zpětné vazby, proto neváhejte vytvořit tiket zpětné vazby pro Community Management přes náš systém zpětné vazby.

Užijte si vozidla!