This article is outdated!

This article has not been updated to its original version! For the most recent information, forward yourself to the original article: Alternating Vehicles - FAQ

Alternatif Araçlar - SSS


Last update: 10 May 2021 23:44 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/1300Alternating Vehicles


Alternatif Araçlar - SSS

İlk alternatif araç grubunun yakın zamanda moda eklenmesiyle birlikte, topluluğun bu araçların nasıl çalıştığı ve bunları nasıl elde edecekleri hakkında çok sayıda sorusu olduğunun farkındayız. Bu makale, kafa karışıklıklarını gidermeyi ve bu sorulara dürüst yanıtlar vermeyi amaçlamaktadır.


Yalnızca Avrupa galerileri mi?

Evet. Birleşik Krallık ve ProMods bünyesindeki diğer sağdan direksiyonlu ülkelerdeki galerilerde alternatif araçlar bulunmayacak ve buralardan satın alım yapamayacaksınız. Bunun nedeni, SCS Software tasarımlarının bir sonucu olarak çoğu aracın yalnızca soldan direksiyonlu olması ve dolayısıyla sağdan direksiyonlu araçların varsayılan olarak ayarlandığı galerilerde bu araçların görünmemesidir. Bunu değiştirmenin yollarını düşündük, ancak tüm araçların sağdan direksiyonlu versiyonlarını da sunmak büyük bir iş yükü oluşturacaktır. Galerilerin az sayıda olduğunu düşünerek, Birleşik Krallık ve sağdan direksiyonlu diğer ülkelerde bu araçların sunulmamasını küçük bir sınırlama olarak görüyoruz.

Neden Scout aracının iç tasarımı?

Bunun topluluğun en sık sorduğu soru olduğunu fark ettik ve elimizden geldiğince dürüst bir cevap vermek istiyoruz. Özellikle gelecekte kullanıma sunulacak araçların sayısını da göz önünde bulundurarak, bu araçları dönüştürmek ve şu anda oldukları sürülebilir hale getirmek oldukça uzun ve emek isteyen bir iş. Bu araçların her biri için (hatta hepsinde kullanılacak tek bir tane bile) özel iç tasarımlar yapmak mümkün değildir. Bu tasarımları doğru şekilde modellemek oyunda yapılması en zor şeylerden biridir ve Eklenti Takımımızın (Add-On Team) olağanüstü miktarda çalışmasını gerektirir.

Boyanın rengini değiştiremiyor muyum?

Genellikle aracın rengini değiştirebilirsiniz. Bazı araçlar yalnızca beyaz renkte mevcut olabilir ve önceden belirtildiği gibi boyanamaz. Bunun nedeni, modelin kendisinin özel boyaları desteklememesi ve bu nedenle tek bir renk olarak gelmesidir. SCS modellerini değiştiremediğimiz için boyanabilir bir versiyon sunamıyoruz.

Sadece Euro Truck Simulator 2?

Evet, bu araçlar yalnızca Euro Truck Simulator 2 için mevcuttur ve American Truck Simulator için kullanılamaz. Bu araçların modelleri ve bilgileri ilgili oyunun dosyalarında yer almaktadır. Bu nedenle şu aşamada gerekli olmadığını düşündüğümüz çok sayıda dönüştürme çalışması gerektireceğinden, araçları kolayca taşıyamayız. Gelecekte, American Truck Simulator ve Euro Truck Simulator 2 için araçlar eklemeyi düşünebiliriz, ancak bu projenin henüz erken bir aşamasında olduğumuz için araçlar sadece Euro Truck Simulator 2 içindir.

Ben bir Patron'um ama Patron aracını kullanamıyorum?

Patronlara özel araç yalnızca Tier 3 - Master Trucker seviyesine abone olan kullanıcılar için mevcuttur. Bu, renkli isim ve altın simge gibi diğer çeşitli oyun içi avantajların kilidini açan seviyedir. Patron aracı da bir oyun içi avantajdır ve bu nedenle Patreon sayfamızda listelenen avantajlarla aynı çizgide kalması için sadece kademe 3 üyeliklerle sınırlıdır. Patreon aracını aktif ve bağlı bir kademe 3 üyeliğiniz olmadan kullanmak, sunucudan atılmanız (kick) ile sonuçlanacaktır.

Eğer bir Master Trucker iseniz ve yine de oyun içinde Patreon aracını göremiyorsanız bu makaleye göz atın ya da yardım almak için Discord sunucumuza girin.

Aracımın altında bir direksiyon simidi var?

Oyun içinde çeşitli menülere girdiğinizde aracın altında garip bir direksiyon simidi/sütun görebilirsiniz. Örneğin, araç sürerken oyununuzu durdurursanız veya galeriye giderseniz bunu göreceksiniz. Bunun menülerde görünmesi konusunda yapabileceğimiz çok az şey var çünkü araçlar Scout modeline dayanıyor ve araç modellerini modifiye etmemizle ilgili kısıtlamalar nedeniyle bunu düzeltemiyoruz. Bu hata oyunda araç sürerken görünmez ve araçların performansını hiçbir şekilde etkilemez. Sadece menüde göründüğünü ve araçları etkilemediğini düşünürsek, bu önemsiz bir durumdur.

Teslimat yapabilir miyim?

Bu yeni araçlar mevcut Scout'a benziyorlar. Onları sürebilirsiniz fakat onlarla iş alamazsınız. Bu araçlarla uyumlu işler yaratmak çok zorlu bir görev olacaktır çünkü oyundaki teslimatlar dorseler ile yapılmak üzere tasarlanmış durumda. Bazı araçlara dorse alınamayacağı için, bunu yapmak pek kolay değil. İlk oylanan aracın temelde kargo taşıyan bir araç olması sadece bir tesadüftü. Bu yeni araçlar, oyunda teslimat yapmanın yeni bir yolunu yaratmak amacıyla eklenmedi. Sürebileceğiniz ve sürerken eğlenebileceğiniz yeni araçlar olarak eklendi.


Başka sorularınız varsa, Discord sunucumuza uğrayıp ve #support kanalında sorabilirsiniz. Topluluğun bir üyesi veya personel ekibimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Bu proje hakkında alabildiğimiz kadar çok geri bildirim almaktan memnuniyet duyarız. Geri bildirim sistemi üzerinden Topluluk Yönetimi (Community Management) için bir geri bildirim isteği oluşturmaktan çekinmeyin.

Araçların tadını çıkarın!