Alternatif Araçlar - SSS


Last update: 21 Jul 2022 21:30 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/1300Alternating Vehicles


Alternatif Araçlar - SSS

İlk alternatif araç grubunun yakın zamanda moda eklenmesiyle birlikte, topluluğun bu araçların nasıl çalıştığı ve bunları nasıl elde edecekleri hakkında çok sayıda sorusu olduğunun farkındayız. Bu makale, kafa karışıklıklarını gidermeyi ve bu sorulara dürüst yanıtlar vermeyi amaçlamaktadır.


Yalnızca Avrupa galerileri mi?

Evet. Birleşik Krallık ve ProMods bünyesindeki diğer sağdan direksiyonlu ülkelerdeki galerilerde alternatif araçlar bulunmayacak ve buralardan satın alım yapamayacaksınız. Bunun nedeni, SCS Software tasarımlarının bir sonucu olarak çoğu aracın yalnızca soldan direksiyonlu olması ve dolayısıyla sağdan direksiyonlu araçların varsayılan olarak ayarlandığı galerilerde bu araçların görünmemesidir. Bunu değiştirmenin yollarını düşündük, ancak tüm araçların sağdan direksiyonlu versiyonlarını da sunmak büyük bir iş yükü oluşturacaktır. Galerilerin az sayıda olduğunu düşünerek, Birleşik Krallık ve sağdan direksiyonlu diğer ülkelerde bu araçların sunulmamasını küçük bir sınırlama olarak görüyoruz.

Neden Scout'un iç mekanı?

Bu, topluluğun sorduğu en büyük şeylerden biri ve elimizden geldiğince gerçekçi bir yanıt vermek istiyoruz. Bu araçları dönüştürmek ve onları şu anda bulundukları çalışır, sürülebilir aşamaya getirmek özellikle de gelecek için sunulan araçların hacmi düşünüldüğünde uzun bir iştir ve çok çaba gerektirir. Her biri için özel bir iç mekan oluşturmak, doğru yapıldığında oyunda modellemesi en zor şeylerden biri olduğundan dolayı ve Add-On Team'a olağanüstü miktarda iş yükü getireceğinden uygun değildir. Her aracın sadece 4 hafta boyunca mevcut olduğunu göz önünde bulundurarak, mevcut Scout ve kamyon iç mekanlarının fazlasıyla yeterli olduğuna inanıyoruz. Özel motor fiziği ve sesleri gibi diğer benzersiz özellikler, bu araçlarda bulunan şeylerden bazılarıdır.

Boyanın rengini değiştiremiyor muyum?

Genellikle aracın rengini değiştirebilirsiniz. Bazı araçlar yalnızca tek renkte mevcut olabilir ve daha önce belirtildiği gibi boyanamaz. Bunun nedeni, modelin kendisinin özel boyaları desteklememesidir ve bu nedenle tek bir renk olarak gelmesidir. SCS modellerini değiştiremediğimiz için boyanabilir bir versiyon sunamıyoruz.

Sadece Euro Truck Simulator 2?

Evet, bu araçlar yalnızca Euro Truck Simulator 2 için mevcuttur ve American Truck Simulator için kullanılamaz. Bu araçların modelleri ve bilgileri ilgili oyunun dosyalarında yer almaktadır. Bu nedenle şu aşamada gerekli olmadığını düşündüğümüz çok sayıda dönüştürme çalışması gerektireceğinden, araçları kolayca taşıyamayız. Gelecekte, American Truck Simulator ve Euro Truck Simulator 2 için araçlar eklemeyi düşünebiliriz, ancak bu projenin henüz erken bir aşamasında olduğumuz için araçlar sadece Euro Truck Simulator 2 içindir.

Ben bir Patron'um ama Patron aracını kullanamıyorum?

Patronlara özel araç yalnızca Tier 3 - Master Trucker seviyesine abone olan kullanıcılar için mevcuttur. Bu, renkli isim ve altın simge gibi diğer çeşitli oyun içi avantajların kilidini açan seviyedir. Patron aracı da bir oyun içi avantajdır ve bu nedenle Patreon sayfamızda listelenen avantajlarla aynı çizgide kalması için sadece kademe 3 üyeliklerle sınırlıdır. Patreon aracını aktif ve bağlı bir kademe 3 üyeliğiniz olmadan kullanmak, sunucudan atılmanız ile sonuçlanacaktır.

Eğer bir Master Trucker iseniz ve yine de oyun içinde Patreon aracını göremiyorsanız, lütfen bu makaleye bakın veya yardım almak için Discord sunucumuza girin.

Aracımın altında bir direksiyon simidi var?

Oyun içinde çeşitli menülere girdiğinizde aracın altında garip bir direksiyon simidi/sütun görebilirsiniz. Örneğin, araç sürerken oyununuzu durdurursanız veya galeriye giderseniz bunu göreceksiniz. Bunun menülerde görünmesi konusunda yapabileceğimiz çok az şey var çünkü araçlar Scout modeline dayanıyor ve araç modellerini modifiye etmemizle ilgili kısıtlamalar nedeniyle bunu düzeltemiyoruz. Bu hata oyunda araç sürerken görünmez ve araçların performansını hiçbir şekilde etkilemez. Sadece menüde göründüğünü ve araçları etkilemediğini düşünürsek, bu önemsiz bir durumdur.

Yolcu alabilir miyim?

Bu yeni araçlar, sadece sürülmeleri bakımından mevcut Scout'a benziyor, yani onlarla iş alamazsınız veya onları yolcu almak için kullanamazsınız. Oyun içindeki teslimatlar tamamen römork ile taşınmaya göre tasarlandığından uyumlu işler oluşturmak çok zor olacaktır ve bunu bazı araç türlerinde yapamayacağınız için uygulamak zor olacaktır. Bu yeni araçlar, oyun içinde kargo teslimatı yapmanın yeni bir yolunu yaratmak amacıyla değil, sürmek ve eğlenmek için eklendi.


Başka sorularınız varsa, Discord sunucumuza gitmekten ve #support kanalından - topluluğun bir üyesi veya personel ekibimizden birisine - sormaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Bu proje hakkında alabildiğimiz kadar çok geri bildirim almaktan memnuniyet duyarız. Geri bildirim sistemindeki Community Management için bir geri bildirim bileti oluşturmaktan çekinmeyin.

Araçların tadını çıkarın!