Desteklenmeyen Oyun Sürümü - Oyun Sürümü Nasıl Düşürülür?


Last update: 30 Jul 2022 13:57 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/292Eğer aşağıda gösterilen hatayı aldıysanız, bu gönderi sizlere ETS2 veya ATS için oyununuzun sürümünü nasıl düşüreceğinizi gösterecektir.

Desteklenmeyen Oyun Sürümü


American Truck Simulator veya Euro Truck Simulator 2 oyunlarından herhangi biri SCS (yapımcı firma) tarafından güncellendiğinde, TruckersMP bu yeni sürüme uyumlu yeni bir güncelleme yayınlayana kadar oyun sürümünüzü düşürmeniz gerekecektir. TruckersMP'nin yeni sürüme güncellenmesi zaman alabilir, bunun için herhangi bir öngörülen zaman aralığı yoktur. Yeni sürümü desteklediğimiz güncelleme yayınlandığında, bunu sosyal medya hesaplarımızdan ve Discord sunucumuzdan duyururuz.

ATS veya ETS2 sürümünüzü güncellemek/düşürmek için öncelikle Steam'i açmalısınız. Bunu yaptıktan sonra bu adımları takip edebilir veya buradaki videoyu izleyebilirsiniz.

 1. Kütüphanenize girin.
 2. ATS/ETS2'ye sağ tıklayın.
 3. "Özellikler"i seçin.
 4. "Betas" yazan sekmeye tıklayın.

Bu sayfada, şu anda geçerli sürümü bulacaksınız. Eğer TruckersMP tamamiyle güncellenmiş ve son sürümle uyumluysa, bu listeden "NONE - Opt out of all beta programs" seçeneğini seçmelisiniz.

ATS için: None

ETS2: None

Version

-> SCS oyunu güncellediğinde, oyunun TruckersMP tarafından desteklenilen sürümünü bulmalısınız. Desteklediğimiz sürümü ATSMP/ETS2MP'yi başlatırken çıkan (yukarıdaki) hata mesajından görebilirsiniz. Desteklenilen sürümü öğrendikten sonra, Steam ayarlarınıza girip geri kalan işlemleri yapabilirsiniz.

Not: Sürümünüzü düşürmek her zaman mümkün olmadığı için bizim önerimiz ATS ve ETS2 için otomatik güncellemeleri kapatmanızdır.


Oyununuz zaten doğru sürüme ayarlıysa

Eğer oyununuz yukarıdaki adımlar gerçekleştirilerek doğru sürüme ayarlanmış, ancak hâlâ bu hata mesajını alıyorsanız, bu adımları takip edin:

Biz örnek olarak ETS2 kullanacağız. Siz aynı işlemleri ATS için de yapabilirsiniz.

Adım 1

 1. Steam'i açın ve Kütüphanenize girin.
 2. Euro Truck Simulator 2'ye sağ tıklayın ve "Özellikler"e tıklayın.
 3. Özellikler sayfası açıldıktan sonra yukarıdaki menüden "Yerel Dosyalar" sekmesine geçin ve "Yerel Dosyalara Gözat" seçeneğine tıklayın.
 4. Karşınıza oyun dosyalarını içeren bir klasör gelecektir, bu klasörün yolunu kopyalayın.

Adım 2

 1. Başlat'a tıklayın ve Çalıştır'ı (ya da WIN+R) açın.
 2. Açılan kutuya regedit yazın.
 3. Bu yolu takip edin HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\TruckersMP.
 4. InstallLocationETS2 seçeneğinin üstüne çift tıklayın.
 5. Daha önce kopyaladığınız yolu Value data: kısmına girin.

Eğer hâlâ bir hata ile karşılaşıyorsanız, buradaki gönderiye bir göz atmayı deneyin. Bu da yardımcı olmazsa destek ekibimizle iletişime geçmek için buradaki bağlantıyı kullanın.

Destek Bileti açmakta zorluk mu çekiyorsunuz? Bu gönderi size yardımcı olacaktır.

Tags

Author

EGGSY_DEV's avatar

EGGSY_DEV

Young Turkish, studies ELT, interested in programming, currently mastering in Vue, Nuxt, TypeScript, JavaScript and Node.js, check out my website for more information: https://eggsy.xyz