VTC Nedir?


Last update: 12 Nov 2020 01:33 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/471VTC Nedir?

'VTC' terimi toplulukta yaygın olarak kullanılmaktadır ve 'Virtual Trucking Company'nin kısaltmasıdır. Bu size burada açıklıyor olduğumuz şeydir.


VTC'ye genel bakış

VTC'ler aslında sanal kamyon taşımacılığı deneyimine katkıda bulunmak amacıyla topluluk tarafından geliştirilen bir roleplay (rol oynama) konseptidir. O zamanlarda Euro Truck Simulator 2 MP olarak adlandırılan TruckersMP'nin ilk günlerinden beri, ve hatta muhtemelen ondan önce de varlardı.

Günümüzde, binlerce olmasa da yüzlerce VTC vardır, ancak o günlerde katılabileceğiniz sadece bir avuç denilebilecek kadar VTC vardı. Çok eski üyelerimizden bazıları muhtemelen bu tarihe kadar bazılarını hatırlayacaktır.


Bir VTC'nin işleyişi nasıldır?

Günümüzde, VTC'ler çok profesyonel yollarla yürütülmektedirler. Hepsi olmasa da çoğu VTC'ler, insanların VTC hakkında bilgi alabilecekleri, ve şirkete katılabilmek için karşılamaları gereken gereksinimleri görebildikleri websiteye sahiplerdir. 2019'un Temmuz ayında resmi VTC sistemini tanıtmamız, bu eseri tamamlamayı başardı.

Bir VTC'nin işleyiş şekli, söz konusu şirketin yönetimine bağlıdır. Nasıl tanınmak, ve oyun-içi tag kullanarak veya tüm sürücülerin şirketi temsil etmesi gereken bir boya paketi kullanarak yollarda nasıl hatırlanmak istediklerine kendileri karar verirler.

Aşağıdaki resimler, bir VTC boya paketinin nasıl görünebileceğinin bazı örnekleridir. Siz muhtemelen onları zaten yollarda görmüşsünüzdür:

Example 1

Example 2

Example 3

VTC'lerin çoğu, bir web sitesi, logo veya hatta ürün olsun, tüm markalarında bir temaya bağlı kalıyorlar!


Nasıl ve nereden başvurabilirim?

Bir VTC'ye başvurmak basittir. Bir çok, VTC örneğin kendi yöntemlerinde hareket ederek kendi alım sistemini oluşturdu. Diğerleri bunu, insanların başvururken VTC'ye kendileri hakkında bir şeyleri söyleyebilecekleri Özel VTC Sistemimizde saklarlar.

~TruckersMP Takımı