Jak používat Dispečera kamionové dopravy?


Last update: 31 May 2022 20:04 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/1412Jedna skvělá a exkluzivní funkce dostupná v TruckersMP je Dispečer kamionové dopravy! Tato funkce Vám umožňuje vytvořit si vlastní zakázku přímo v TruckersMP, díky čemuž již nejsou potřeba žádné jiné zdlouhavé procesy. Nastavte si zakázku dle Vaší libosti a vyrazte na cestu! Nemusíte ani vyskakovat ze hry nebo blbnout s načítáním uložených pozic. Tento článek Vám poskytne veškeré informace o této funkci včetně Vám dostupných možností a jak sdílet zakázky s ostatními hráči.


Jak používat Dispečera kamionové dopravy

Používání Dispečera kamionové dopravy je snadné, stačí stisknout TAB a kliknout na ikonu dispečera . Mělo by se Vám zobrazit okno podobné tomu níže, které Vám umožní přizpůsobit si Váš náklad různými způsoby a také Vám zobrazí náhled Vašeho návěsu.


Jak můžete vidět, je zde spoustu nastavitelných možností jako výchozí město nebo firma. Mějte na paměti, že se Vám zobrazí pouze města, která máte prozkoumaná. Mimo to si také můžete vybrat cílově město a firmu, do které chcete jet. Za zmínku také stojí, že kromě rozbalovací nabídky můžete do těchto polí psát, abyste nalezli dané město rychleji.


Pod těmito možnostmi můžete stisknout tlačítko k zobrazení polohy firmy, kterou jste vybrali, na mapě. Toto bývá užitečné, když jsou v jednom městě 2 firmy se stejným názvem!


V další skupině možností naleznete další rozbalovací nabídku, kde si můžete vybrat náklad. Znovu, do tohoto pole můžete psát, pokud chcete. Pro ty, kteří chtějí mít realistický zážitek, mohou si volitelně vybrat, aby dispečer ukazoval pouze náklady kompatibilní s oběma firmami (náklady, které by mohli být mezi těmito firmami vygenerovány hrou). Vpravo můžete vybrat návěs, který chcete použít. S nejnovější aktualizací dispečera máte možnost vybrat svůj aktuálně připojený návěs k přepravě nákladu. Znovu, pro realistický zážitek můžete znovu zaškrtnout, aby dispečer ukazoval pouze návěsy vyhovující platné legislativě výchozí i cílové země. Nakonec můžete stisknout tlačítko „Preview Trailer“ k zobrazení náhledu návěsu, který potáhnete.


Nakonec pod tím můžete vybrat naléhavost (urgency) své zakázky. To bude určovat, kolik času máte na přepravu nákladu.


Pod výše zmíněným nastavením máte k dispozici dva přepínače, které není nutné vysvětlovat. Mějte prosím na paměti, že pokud chcete okamžitě vzít zakázku, musíte být maximálně 400 metrů od výchozí firmy. Pokud si vyberete možnost navigace do výchozí firmy, Vaše navigace se upraví a označí danou společnost na mapě, kde na Vás bude čekat Váš náklad.


Nastavení ochrany soukromí

Společně s Dispečerem kamionové dopravy přichází do hry i nastavení ochrany soukromí.

Private – Nikdo si nemůže zkopírovat Vaši zakázku. Zakázky musíte sdílet s ostatními spoluhráči ručně.

Steam Only – Kdokoliv z Vašeho seznamu přátel na Steamu si může zkopírovat Vaši zakázku.

Public – Kdokoliv ve hře si může zkopírovat Vaši zakázku.


Jak mohu sdílet zakázku?

Pro sdílení zakázky s dalším hráčem, klikněte na jejich jméno v tab menu pravým tlačítkem a vyberte „Share Current Job“.


Alternativně můžete zkopírovat zakázku jiného hráče znovu kliknutím na jejich jméno v tab menu pravým tlačítkem a vybráním „Copy Current Job“. To bude samozřejmě záviset na nastavení soukromí daného hráče. Skvělé na této funkci je to, že pokud hráč používá vlastní návěs, můžete kromě nákladu zkopírovat i jeho návěs.

Příkazy

Při obdržení zakázky od jiného hráče se Vám zobrazí zpráva, poté můžete v chatu zakázku přijmout či odmítnout.


Často kladené otázky

Jsou podporovány vlastní návěsy?

Ano! Nejnovější aktualizace pro Dispečera kamionové dopravy mimo jiné obsahuje i funkci pro generování vlastních zakázek pro Váš vlastní návěs.

Je tento dispečer k dispozici jak v Euro Truck Simulatoru 2, tak v American Truck Simulatoru?

Ano! Dispečer kamionové dopravy podporuje Euro Truck Simulator 2 i American Truck Simulator.

Jak tato funkce funguje s DLC?

Pokud určitě DLC nevlastníte (například Heavy Cargo Pack), náklady a návěsy z tohoto DLC Vám nebudou zpřístupněny. Pokud dané DLC vlastníte, veškerý jeho obsah Vám bude přístupný! Když budete kopírovat zakázku od druhého hráče, nebudete moci zkopírovat jeho návěs, pokud by to vyžadovalo některé DLC, které nevlastníte.


Máte-li jakékoliv otázky či zpětnou vazbu ohledně této funkce, neváhejte a kontaktuje náš Community Management skrz náš systém zpětné vazby!