Tır İş Dağıtıcısı nasıl kullanılır?


Last update: 30 Jun 2022 12:35 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/1424TruckersMP'de bulunan harika ve özel bir özellik, Tır İş Dağıtıcımızdır. Kendi işlerinizi doğrudan TruckersMP içinde oluşturmanıza olanak tanır, yani zor süreçler yoktur - tek yapmanız gereken işi zevkinize göre yapılandırmak ve teslim etmeye başlamak! Oyundan çıkmanız veya kayıtları yüklemek zorunda kalmanız bile gerekmez. Bu bilgi bankası makalesi, Tır İş Dağıtıcısı ile ilgili size sunulan seçenekler ve işinizi diğer oyuncularla nasıl paylaşacağınız dahil tüm bilgileri size verir.


Tır İş Dağıtıcısını nasıl kullanırım?

Tır İş Dağıtıcısını kullanmak, TAB tuşuna basmak ve ardından sevk görevlisi simgesine tıklamak kadar basittir. Ardından, işinizi farklı şekillerde özelleştirmenize ve çekeceğiniz römorku önizlemenize olanak tanıyan aşağıdakine benzer bir pencere görmelisiniz.


Gördüğünüz gibi burada kaynak şehir ve şirket gibi bir dizi yapılandırılabilir seçenek var. Bunun yalnızca sizin tarafınızdan keşfedilen şehirlerin bir listesini görüntüleyeceğini lütfen unutmayın! Bunun karşısında, teslimatınızı yapmak için bir hedef şehir ve şirket seçebildiğinizi de göreceksiniz. Aşağıda görüldüğü gibi, istediğiniz seçimi daha hızlı bulmak için açılır menüyü kullanmanın yanı sıra bu alanlara da yazı yazabileceğinizi belirtmekte fayda var!


Bu seçeneklerin her ikisinin de altında, seçtiğiniz şirketi gösteren, seçtiğiniz konumun haritasını görüntüleyebileceğiniz bir buton bulunur. Bu, özellikle şehirde aynı ada sahip birden fazla şirket olması durumunda kullanışlıdır!


Bir sonraki seçenek grubunda, kargonuzu seçebileceğiniz başka bir açılır menü bulacaksınız. Yine dilerseniz bu alana da yazabilirsiniz. Gerçekçi bir deneyim isteyenler için, isteğe bağlı olarak Tır İş Dağıtıcısı'nın sadece şirketler arası uyumlu kargoları (oyunun şirketler arası oluşturacağı yükler) göstermesini seçebilirsiniz. Bunun sağında kullanmak istediğiniz römorku seçebilirsiniz. Tır İş Dağıtıcısı'nın en son güncellemesiyle, kargo taşımak için halihazırda bağlı olan sahip olduğunuz römorku seçme seçeneğiniz de var! Yine gerçekçi bir deneyim için, Tır İş Dağıtıcısı'nın yalnızca kaynak ve hedef ülkenin düzenlemelerine uyan römork seçeneklerini göstermesini isteyebilirsiniz. Son olarak, çekeceğiniz römorkun bir görüntüsünü görmek için 'Preview Trailer' butonuna basabilirsiniz!


Son olarak, bunun altında teslimatınızın 'aciliyetini (urgency)' seçebilirsiniz. Bu, kargonuzu ne kadar sürede teslim etmeniz gerektiğini belirleyecektir.


Bunun dışında, oldukça açıklayıcı olan iki değiştirilebilir buton daha vardır. Hemen bir işe girmek istiyorsanız, şirketin 400 metre yakınında olmanız gerektiğini lütfen unutmayın! Daha uzaktaysanız, kaynak şirkete gitmeyi seçebilirsiniz ve GPS'iniz, kargonuzun beklediği konuma sizi yönlendirmek için güncellenecektir.


Özel Gizlilik Seçenekleri

Tır İş Dağıtıcısına, aşağıda görebileceğiniz, ihtiyaçlarınıza uygun özel gizlilik ayarları bulunmaktadır.

Private - Aktif işinizi kimse kopyalayamaz, yani aynı kargoyu almak için işi o oyuncuyla paylaşmanız gerekir.

Steam Only - Steam arkadaş listenizdeki herkes aktif işinizi kopyalayabilir.

Public - Aktif işinizi herkes kopyalayabilir.


Bir işi nasıl paylaşabilirim?

Bir işi başka bir oyuncuyla paylaşmak için, TAB menüsünde adlarına sağ tıklayıp 'Share Current Job'ı seçebilirsiniz.


Alternatif olarak, başka bir oyuncunun işini bir kez daha ismine sağ tıklayarak ve bunun yerine 'Copy Current Job'yı seçerek kopyalayabilirsiniz. Bu elbette onların gizlilik ayarlarına bağlı olacaktır. Bu özelliğin harika bir kısmı, diğer oyuncu sahip olunan bir römork kullanıyor ise, onların römorkunu tam olarak kopyalayabileceksiniz!


Komutlar

Başka bir oyuncu sizinle bir iş paylaştığında, sohbet yoluyla işi kabul veya reddedebileceğinize dair bir mesaj ile karşılaşacaksınız.


Sıkça Sorulan Sorular

Sahip olunan römorklar destekleniyor mu?

Evet! Tır İş Dağıtıcısına yaptığımız en son güncellemede, eklediğimiz özelliklerden biri kendi römorkunuzu almak için özel bir iş oluşturma özelliğiydi.

Bu hem Euro Truck Simulator 2 hem de American Truck Simulator için mevcut mu?

Evet! Tır İş Dağıtıcısı, hem Euro Truck Simulator 2'yi hem de American Truck Simulator'u destekler.

Bu, DLC'lerle nasıl çalışır?

Heavy Cargo Pack gibi belirli bir DLC'ye sahip değilseniz, bu DLC'deki kargolara ve römorklara erişiminiz olmayacaktır. Aynı şekilde, DLC'ye sahipseniz, kullanmanız için her şey hazır olacak! Başka bir oyuncu tarafından paylaşılan bir işi alırken, sahip olmadığınız bir DLC'yi kullanmışlarsa, römorklarını kopyalayamazsınız.


Bu özellikle ilgili herhangi bir sorunuz veya geri bildiriminiz varsa, geri bildirim sistemi aracılığıyla Community Management ile iletişime geçmekten çekinmeyin!