VTC nasıl onaylanır ya da doğrulanır?


Last update: 16 Sep 15:21 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/387Bu makalede, VTC onaylaması veya doğrulaması için nasıl başvuru yapacağınız ile ilgili detaylı bilgileri bulacaksınız ve bunun Sanal Tır Şirketiniz için ne anlama geldiğini öğreneceksiniz.

Her iki statüye de başvuru yaparken bazı belirli gereksinimlerin yanı sıra hali hazırda karşılanmış olması ve sürdürülmesi gereken bazı temel gereksinimler olduğunu öğreneceksiniz.


Giriş

Bir VTC, topluluğun diğer üyeleriyle etkileşim kurmanın, yeni insanlarla tanışmanın ve TruckersMP dünyasına gerçek yaşam endüstrisinin bir kısmını getirmenin en iyi yollarından biridir. VTC'nizi daha da büyütmenin en iyi yollarından biri, VTC'nizi gerçekten harika bir topluluğa genişletmenize olanak tanıyan onaylama veya doğrulama programlarımıza başvurmaktır.

VTC Validation programı (Doğrulanmış VTC programı), iki programımız arasında rütbesi daha düşük olandır ve şirketler için başlangıç noktasıdır. Bu program, işleri basit tutmaktadır, fakat üyelerine bazı olağanüstü ayrıcalıklar sağlamaktadır.

VTC Verification programı (Onaylanmış VTC programı), iki program arasındaki daha yüksek rütbesi olandır ve bir VTC’nin elde edebileceği en yüksek statüdür. Bu program, gerçek etki yapan ve sanal taşımacılık şirketleri arasında ileri gelenler için ayrılmıştır. Onaylanmış olmak için daha detaylı unsurlar vardır, fakat bu durum gelen büyük avantajlarla dengelenmektedir.


Doğrulama (Validation) nedir?

Doğrulama, web sitesinde bazı yeni özelliklere erişmenizi sağlayacak olan VTC'nizin tanınmasına yönelik ilk adımdır. Ana avantajı basitçe statüdür; doğrulanmış bir VTC'ye sahip olmak, başkalarına profesyonel, organize bir şirketin temellerini oluşturmak için çok çalıştığınızı gösterir. Yanı sıra gelen bazı avantajlar aşağıdaki gibidir:

 • VTC sisteminin ana sayfasında "Aspiring VTCs" bölümünün altında görünme şansına sahip olacaksınız.

 • VTC adınızın rengi, TruckersMP web sitesindeki VTC sistemi ve üyelerinizin kullanıcı profilleri de dahil olmak üzere altın renginde olacaktır.

 • VTC'niz, VTC arama menüsündeki arama sonuçlarında daha yukarıda görünecektir.

 • VTC haber gönderileriniz, VTC sisteminin ana sayfasında ve VTC haber sayfasında gösterilecektir.


Doğrulama için gereksinimler:

Doğrulamaya uygun olmak için VTC'nizin aşağıdaki gereksinimleri karşılaması gerekir:

 • VTC'niz en az 20 üyeye sahip olmak zorundadır ve aktif olarak alım yapıyor olmalıdır.

 • VTC'nizde, ikisi 1 aydan eski olmayan en az 5 genel haber gönderiye sahip olmak zorundadır. Haber gönderileri özgün,çeşitli ve VTC'niz ile ilgili olmalıdır.

 • VTC sayfanız, tüm bölümlerinde uygun bilgilerin olduğu takip edilmesi kolay bir formatta profesyonelce yapılmış olmalıdır.

 • VTC'niz, çalışan ve profesyonelce sunulan bir web sitesine sahip olmak zorundadır : VTC'nin ne hakkında olduğu ve Discord, TeamSpeak, Slack veya QQ gibi bir iletişim platformuna bağlantıları sitenizde olmalıdır.

 • VTC sahibinin doğrulama isteği göndermesi için oyun içi aktivitesinin olması gerekmektedir, yasağı bulunmamalıdır. İletişimi sağlamak adına Discord veya forum hesabı bağlı olmalıdır. ⠀

Başvurunuzda Community Management VTC'nizin Doğrulama’ya uygun olup olmadığına dair değerlendirme yapacağını ve bunun ardından son kararı vereceğini aklınızdan çıkarmayınız. Lütfen, bu gereksinimlerin minimum beklentiler olduğunu ve bunları karşılamanın Doğrulama başvurunuzun direkt olarak onaylanacağı anlamına gelmediğini aklınızdan çıkarmayınız. Doğrulama aldıktan sonra, VTC’nizin her ay bu standartları karşılamaya devam etmesi gerekecektir.


Doğrulama için başvuru:

VTC'nizin doğrulanmasını istiyorsanız, Virtual Trucking Companies altında bir feedback talebi gönderin. Talebinizi gönderirken, şu biçimi uyguladığınızdan emin olunuz: ⠀

VTC sayfa linki:

VTC'niz neden doğrulanmalıdır:

(Bu bölümde bize, sadece gereksinimleri karşıladığınızı bildirmek dışında VTC’nize dair özel ayrıntılar sağlanmalıdır).


Onaylanma (Verification) Nedir?

Onaylama bir VTC için en yüksek tanıma düzeyidir, size çok çeşitli yeni özelliklere erişim sağlar. Onaylamanın ana yararı, yeni VTC özelliklerini test etmenize, VTC anketlerine katılmanıza ve şirketinizi geliştirmek için aktif olarak çalışmanıza yardımcı olmak için Community Manager'ler ile doğrudan bağlantı kurmanızdır. Doğrulanmış olduktan sonra buna başvurabilirsiniz. Avantajlarından bazıları aşağıdadır: ⠀

 • VTC sisteminin ana sayfasında "Featured VTCs" bölümünün altında görünme şansına sahip olacaksınız.

 • VTC adınız, TruckersMP web sitesinde VTC sistemi ve üyelerinizin kullanıcı profilleri de dahil olmak üzere mavi onaylanmış işaretiyle birlikte kırmızı görünür.

 • VTC'niz, VTC arama menüsünde arama sonuçlarının en üstünde görünecektir.

 • Artan resim yükleme sayısıyla birlikte galeri özelliğine gelişmiş erişim elde edeceksiniz. Yayınlanan görseller ayrıca VTC sisteminin ana sayfasında ve VTC galerisinde gösterilme şansına sahip olacaksınız.

 • VTC haber gönderileriniz, VTC sisteminin ana sayfasında ve VTC haber sayfasında gösterilecektir.

 • VTC'niz, VTCID'nizin yerine özel bir URL seçeneği kazanacaktır.

 • VTC'nizin Discord'unda bildirim almak için webhook kurabileceksiniz.

 • VTC'niz tarafından oluşturulan etkinlikler, daha geniş bir kitleye ulaşmak için etkinlik sistemimizde öne çıkma şansına sahiptir.

 • VTC'nizin liderleri, TruckersMP forumunda özel bir rütbe ve rozet alacaktır.


Onaylanma almak için gereksiimler:

Onaylamaya uygun olmak için VTC'nizin en azından aşağıdaki gereksinimleri karşılaması gerekmektedir: ⠀

 • VTC'nizin en az 50 üyesi olması zorunludur ve aktif olarak üye alıyor olmalıdır.

 • VTC'nizin, üçü 1 aydan eski olmayan en az 20 genel haber gönderisi olmak zorundadır. Haber gönderileri özgün,çeşitli ve VTC'niz ile ilgili olmalıdır.

 • VTC'niz, 1 genel etkinlik ve 1 özel etkinlik düzenlemeli ve ayda 2 genel etkinliğe, VTC'nin büyüklüğüne oranla yeterli kabul edilen bir katılımla katılmak zorundadır.

 • VTC’nizin tüm bölümlerinde uygun bilgilerin bulunduğu, takip edilmesi kolay bir formatta profesyonelce oluşturulmuş bir VTC sayfası olmalıdır.

 • VTC'niz, çalışan ve profesyonelce sunulan bir web sitesine sahip olmak zorundadır : VTC'nin ne hakkında olduğu ve Discord, TeamSpeak, Slack veya QQ gibi bir iletişim platformuna bağlantıları olmalıdır.

 • VTC web siteniz , GDPR ile uyumlu ve diğer gizlilik ve veri düzenlemelerine sahip olacak şekilde güvenli olmak zorundadır. Bu nedenle, uygun şekilde yazılmış bir Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikası içermelidir.

 • VTC sahibinin doğrulama isteği göndermesi için oyun içi aktivitesinin olması gerekmektedir, yasağı bulunmamalıdır. İletişimi sağlamak adına Discord veya forum hesabı bağlı olmalıdır.

 • VTC sahibi, VTC personeli ve VTC sürücüleri tarafından sağlanan bazı oyun içi aktiflik bulunmalıdır.

 • Onaylanma talebinde bulunmadan önce VTC'nizin en az üç ay süreyle doğrulanmış olması ve bu süreçte mevcut herhangi bir sorun olmaması gerekmektedir

Doğrulama taleplerinde de olduğu gibi, Community Management bir VTC’nin onaylanma alması için uygun olup olmadığı konusunda detaylı bir değerlendirme yapacağını ve çeşitli unsurlara bağlı olarak son kararı vereceğini lütfen aklınızdan çıkarmayınız. Lütfen bu gereksinimlerin minimum beklentiler olduğunu ve bu sebeple de bu gereksininleri karşılamanın onaylanma talebinizin onaylanmasını otomatik olarak garanti etmediğini aklınızdan çıkarmayınız. Onaylanma almak VTC’ler için en prestijli rütbedir ve bu nedenle rekabeti boldur. Yalnızca en iyi şirketler bu süreçte ilerlemektedir.

Onaylandıktan sonra, VTC’nizin her ay gereksinimleri karşılamaya devam etmesi gerekecektir. Community Management en yüksek standartları sağladığınızdan emin olmak için VTC’leri titizlikle inceleyecektir. Buna istinaden, VTC’niz Community Management’ın bulunduğu bir Discord sunucusuna davet edilecektir. Burada VTC'nizin etkinlik katılımı ve haber gönderileri gibi çeşitli yönlerine ilişkin yeterli kanıt sunmanız beklenecektir.


Onaylanma için başvuru:

VTC'nizi onaylatmak istiyorsanız Virtual Trucking Companies kategorisi altında bir feedback bileti gönderin. Talebinizi gönderirken, şu biçimi uyguladığınızdan emin olun: ⠀

VTC sayfa bağlantısı:

Neden VTC'niz onaylanmalı:

(Bu bölümde bize, sadece gereksinimleri karşıladığınızı bildirmek dışında VTC’nize dair özel ayrıntılar sağlanmalıdır).

1 genel etkinliğe ev sahipliği yaptığının ekran görüntüsü şeklinde kanıtı:

1 özel etkinliğe ev sahipliği yaptığının ekran görüntüsü şeklinde kanıtı:

2 halka açık etkinliklere katıldığınızın ekran görüntüsü şeklinde kanıtı:

Kanıt ekran görüntülerinizde TAB menüsünün görünür olması gerekmektedir.


Talebimi gönderdim! Sırada ne var?

Talebinizi gönderdikten sonra lütfen sabırla Community Managerlerin talebinizi işlemesini bekleyin. Community Managerler talebinizin kabul edilip edilmediğini yanıt olarak size bildirecektir. Talebiniz reddedilirse, uygun değişiklikleri nasıl yapacağınız size anlatılarak tavsiye verilecektir.


Sorumluluk Reddi:

Doğrulanmış veya onaylanmış durumu, gereksinimlerden biri artık karşılanmadığında veya topluluğu olumsuz etkileyen eylemler nedeniyle Topluluk Yönetimi tarafından herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Bu, yeni bir statüye terfi edildikten sonra gereksinimleri karşılamayan doğrulanmış veya onaylanmış VTC'ler için de geçerlidir.


Talebinizi incelemeyi ve VTC’nizi keşfetmeyi dört gözle bekliyoruz (:

Tags

Author

LadyAndromeda's avatar

LadyAndromeda

Annual Community Awards Rankings

 • 2017 : 3rd in "Trial Administrator of the Year"
 • 2018 : 3rd in "Game Moderator of the Year"
 • 2020 : 1st in "Game Moderator of the Year"

nth