This article is outdated!

This article has not been updated to its original version! For the most recent information, forward yourself to the original article: VTC Rules

VTC Kuralları


Last update: 22 Jun 2022 15:47 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/472Aşağıdaki kurallar web sitemize kayıtlı bir VTC üyesi olmak için uyulması gereken kurallardır.

İçerik:

§1 - Tüm VTC üyeleri tarafından uyulması gereken kurallar

§2 - VTC etkinlik kuralları

§3 - VTC profilleri

§1 - Tüm VTC üyeleri tarafından uyulması gereken kurallar

§1.1 - Tüm resmi TruckersMP kurallarına uyun

Bir VTC üyesi olarak, bunlarla sınırlı olmamak üzere, tüm resmi TruckersMP kurallarına uymalısınız:

  • Hizmet genelinde kurallar

  • Sadece oyun kuralları

  • Save edit kuralları

TruckersMP kurallarının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

§1.2 - VTC çalışanları diğer oyunculara saygı göstermelidir

Bir kullanıcının hangi VTC'de olduğuna bakılmaksızın, tüm oyunculara saygı göstermeli ve hakaret kullanmamalısınız. Birisi size veya VTC'nize saygısızlık ederse, misilleme yapmayın ve hakaret etmeyin. Kullanıcıyı rapor sistemini kullanarak bildirmelisiniz.

§1.3 - Tüm trafik kurallarına uyulmalı

Genel sunucularda etkinlik sırasında VTC'nizle kalmanızı sağlamak için çarpışmalara neden olmak veya yolları kapatmak gibi kuralları çiğneyemezsiniz. Bir etkinlik veya sürüş sırasında VTC'nizden ayrılırsanız, onlarla geri dönmeyi denemek istiyorsanız tüm kuralları uyguladığınızdan emin olmalısınız. Örneğin, VTC'nizin geri kalanıyla aranızda bir araç varsa ve onlarla tekrar sürmeyi planlıyorsanız, şunlardan emin olmalısınız:

  • Sollamak için güvenli olduğuna,
  • Sollamadan sonra birleşmek için uygun bir boşluğun olduğuna,
  • Diğer yoldaki oyuncuları etkilemeden tüm kuralları takip ettiğinize emin olun.

§2 - VTC etkinlik kuralları

§2.1 - Uygunsuz Konvoy Yönetimi / Araba Kötüye Kullanımı

Konvoy pilotlarının trafiği yavaşlatması, engellemesi veya kontrol etmesi veya moderatörlüğünü yapması yasaktır. Kasten yüksek nüfuslu bir alana konvoya girmenize izin verilmiyor. Bu, Calais-Duisburg yolu veya çevresindeki alanları içerebilir (ancak bunlarla sınırlı değildir).

§2.2 - VTC Etkinlikleri diğer kullanıcıları etkilememelidir

Konvoylar gibi VTC etkinliklerini düzenlemek ve yürütmek diğer oyuncuları etkilememelidir. Bir VTC sürücüsü ekipten ayrılırsa, tekrardan VTC'ye geri dönmeyi deneyebilir (tüm kurallara uymalarını sağlayarak) veya VTC sürücülerinin yetişmesini bekleyebilirsiniz (yalnızca güvenliyse ve kurallara aykırı değil ise).

§2.3 - Bir VTC'ye sahip olmak size bir avantaj sağlamaz

Etkinlikleri ortak bir sunucuda tutmak, diğer oyunculara göre avantaj sağlamaz ve herkes bu sunucudaki yolları kullanmak için eşit haklara sahiptir. Tüm kuralları takip ettiğinizden ve uygun olduğunda diğer kullanıcılara yol açtığınızdan emin olun (yol işaretleri ve kavşaklarda yol verin).

§2.4 - Konvoy rotası güvenli olmalı

Örneğin, birisi konvoyunuzu sollamak istiyorsa, bunu engellememelisiniz ve güvenli sollama için koşullar yaratmalısınız, oyuncu için tehlike ortaya çıktığında şeridine geri dönebilmesi için oyuncuya yer açmalısınız.

§3 - VTC profilleri

§3.1 – Bir VTC kurmak istiyorsanız, yalnızca 1 tane kurun

Sanal Taşımacılık Şirketi yapma niyetinde değilseniz veya bir niyetiniz yoksa, sistemimizde VTC oluşturmanıza izin verilmez.

§3.2 - VTC bilgilerinin ve resminin uygun olduğuna emin olun

Bilgi kutularının (bunlara bilgi, kurallar ve gereksinimler dahil ancak bunlarla sınırlı değildir) ve resmin hakaret kullanmasına izin verilmez. Bu, ırkçılık, ayırımcılık, (aşırı) siyasal görüşleri, yasadışı veya uygunsuz durumları tartışmak / ifade etmek (bunlarla sınırlı olmamak üzere) içerebilir ancak bunlarla sınırlı değildir. Küfürlü içeriklere de bilgi kutularında ve resimlerde izin verilmez. Simge ve arka plan olarak kullanılacak tüm resimlerde düzgün (SFW) olmalıdır. VTC'nizin özel "slug"ı VTC'nizin ismiyle alakalı ve benzer olmalıdır (bu sadece doğrulanmış VTC'ler için geçerlidir).

§3.3 - VTC sahiplerinin halka açık bir oyuncudan başka hakları yoktur

VTC sahipleri tüm TruckersMP kurallarına uymak zorundadır. En önemlisi, aşağıdaki kurala uymak zorundadırlar: Diğer kullanıcıları, personeli, siyasi şahsiyetleri, kolluk kuvvetlerini, her türlü liderleri ve otoriteleri taklit etmek veya daha üstün biri gibi davranmak. Bu, araç kullanma, sesli sohbeti, avatarını, ehliyetini / iç tabaklarını, kullanıcı adını ve / veya oyun içi etiketini kullanabilir. Avatarlar, kullanıcı adları ve oyun içi etiketlerin uygun olması gerekir ve hiçbir şekilde hakaret edici içerik içeremez ve hafif hakaretlerden muaf tutulmaz.

§3.4 - Dış bağlantılar

VTC profilinize eklediğiniz bağlantılar güvenli olmalı ve kötü amaçlı içerik içermemelidir. Bu kötü niyetli içerik şunları içerebilir ancak bunlarla sınırlı değildir: uyuşturucular, diğer yasadışı maddeler, pornografik veya cinsel içerikle ilgili veya başka türlü yasadışı konularla ilgili herhangi bir referans.

§3.5 - Diğer VTC'leri kopyalamamalısınız

Başka bir şirketi kopyalamak / çoğaltmak amacıyla bir VTC oluşturmayın. Yarattığınız VTC size ait olmalıdır.

§3.6 - Görüntüler sizin olmalıdır

VTC profilinizde kullandığınız herhangi bir görselin telif haklarından arınmış ve kendiniz yaratmış olduğunuzdan emin olmalısınız.

§3.7 Uygunsuz Reklam

TruckersMP, Euro Truck Simulator 2 ya da American Truck Simulator ile ilgili olmayan etkinlikler, canlı yayınlar hakkında reklamlar, vb. yayınlamanıza izin verilmez. Bu, vtc profilindeki haberler ve vtc profil başvurularında geçerlidir.