Özel Etkinlik Sunucusu - İstek


Last update: 11 Sep 15:41 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/756Etkinlik Sunucusu İsteği

Belli durumlarda, özel bir sunucu üzerinde organize edilmiş bir etkinlik düzenlenebilir. Bu etkinlik için istenilen sunucu, tüm oyuncularımız ve katılımcılarınız için daha iyi bir deneyim yaşamalarını sağlamak amacıyla etkinliğinizin süresi boyunca ihtiyaçlarınıza uygun olarak kurulacaktır.

Taleplerinizden herhangi birini zamanında incelemeye başlayabilmemiz için talebinizi etkinliğinizin başlangıç tarihinden en az 14 gün önce göndermeniz gerekmektedir.

https://truckersmp.com/event-request linkine giderek etkinlik sunucusu isteğinde bulunabilirsiniz.

Etkinlik sunucusu yapılandırmaları hakkında ayrıntılı kılavuzu buradan bulabilirsiniz: https://truckersmp.com/kb/950

Özel bir sunucu için yapılan her bir istek, duruma göre tek tek incelenecektir. Talebiniz incelenirken aşağıdaki kriterler dikkate alınacaktır:

 • Etkinliğinizin türü ve/veya boyutu nedeniyle özel bir server zorunluluğu oluşturması (en az 100 katılımcı).

 • Katılımcı olmayanların etkinlikten zarar görmeyeceğine emin olunulması (Event Management takdirine bağlıdır).

 • Etkinliğin önceki sürümler sonucunda övgüye değer olduğunun kanıtlanmış olması (Minimum 50 kayıt gereklidir. Event Manager takdirine bağlıdır).

 • TruckersMP tarafından resmi olarak desteklenmiş olması (ör. partnerler tarafından düzenlenen etkinlikler).

İsteğinizde, Etkinlik Sistemindeki katılım onay sayfası da dahil olmak üzere, etkinliğiniz hakkında tam bilgi vermelisiniz.

İlk defa bir sunucu talep ediyor iseniz, etkinliğinizin minimum 100 katılımcıya ulaşacağına dair kanıt göstermeniz önem teşkil etmektedir. Bu, özel bir sunucunun gerekli olup olmadığına karar vermemize yardımcı olacaktır. Bu sunucuları, onlardan gerçekten fayda sağlayabilecek etkinlikler için rezerve ediyoruz.

İsteğiniz reddedilirse, herhangi bir sunucu için talep ettiğiniz tarih ve saati ayırmayacağız. Diğer etkinlik organizatörlerinin aynı tarih ve saat için rezervasyon yapma olasılığı vardır, bu nedenle lütfen talebinizi göndermeden önce etkinliğinizin gereksinimleri karşıladığından emin olun.

Kasıtlı olarak yukarıdaki gereksinimleri karşılamadığınız halde özel bir etkinlik sunucusu isteği göndermeniz, sistemden yasaklanmanıza neden olabilir. Lütfen organize ettiğiniz etkinliğin, yeterli kanıt ile birlikte gereksinimleri karşıladığını iki kez kontrol edin.

Gereksinimleri tutarlı bir şekilde karşıladığı bilinen etkinlik organizatörlerinden de periyodik olarak kanıt istenecektir.

TruckersMP, uygun gördüğü herhangi bir nedenle talebinizi kabul etme veya reddetme veya sisteme erişiminizi devre dışı bırakma hakkını saklı tutar.

Geçici Etkinlik Kuralları

Özel durumlarda, etkinliğiniz trafiği kontrol etmeyi, yolları kapatmayı, yanlış yolu kullanmayı veya TruckersMP Kurallarını ihlal eden herhangi bir şeyi içerebilir. Bunun için Event Managerlar tarafından incelenen geçici kuralları talep edebilirsiniz. Bunları, Etkinlik istek kısmında bulunan temporary rules bölümündeki alana ekleyebilirsiniz.

Etkinliğiniz sırasında uygulamak istediğiniz kurallar, etkinliğinizin ihtiyaçlarının durumuna göre tek tek incelenecek ve izin verilecektir. Talepte bulunduğunuz herhangi bir kural, TruckersMP Kurallarımızı, geçersiz kılmadığı sürece orjinal kurallar varsayılan olarak geçerlidir. Herhangi özel bir kuralın istenmemesi durumunda TruckersMP Kurallarımız geçerli olmaya devam eder.

Game Moderator Yardımı

Etkinliğinizin önemli miktarda katılımcısı varsa, Game Moderation team içerisinden yardım talep edebilirsiniz. Bir Game Moderator hazırda varsa, onlardan etkinliğinizi desteklemelerini isteyebiliriz (müsaitliklerine bağlı olarak değişebilir).

Sık Sorulan Sorular

Geçerli katılım kanıtı biçimleri nelerdir?

Katılımın tek geçerli kanıtı TruckersMP Etkinlik Sistemi Sayfasıdır - buraya tklayın.

Geçersiz katılım kanıtı biçimleri şunları içerir (bunlar ile sınırlı olmamakla birlikte):

 • Discord Sunucuları
 • Fotoğraflar
 • Videolar
 • Elektronik Tablolar
 • Diğer Kayıt Platformları

Etkinlik sunucusunda özel bir modu nasıl kullanabilirim?

Etkinlik sunucularında özel modlar kullanılması mümkün değildir. Bu, TruckersMP resmi ve partner etkinlikleri için ayrılmış bir özelliktir.

Etkinlik sunucularımızda kullanılan herhangi bir özel modlu içerik, titiz bir test ve onay sürecinden geçer ve ardından bir güncelleme yoluyla sunucuya gönderilir. Modifiye edilmiş bu içerik daha sonra yüz binlerce oyuncu tarafından indirilir ve her bir oyuncu herhangi bir yerden 1-30 MB arasında bir indirme yapar. Bu durum, ağ üzerinde çok fazla bant genişliği ve kaynak kullanır, bu nedenle modlanmış içerik gönderimlerini minimumda tutmayı amaçlamaktayız.

Scout Polis aksesuarlarını isteyebilir miyim?

Polis aksesuarları TruckersMP takımına özeldir. Oyuncular için kullanılması mümkün değildir ve talep edilmesi imkansızdır. Konvoylarda kullanılması amacıyla herkese Pilot aksesuarları sağladık.


Tags

  No tags have been found.

Author