Özel Etkinlik Sunucusu - İstek


Last update: 30 Jun 2022 11:54 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/756Belirli durumlarda, özel bir sunucuda organize bir etkinlik düzenlenebilir. Bu sunucu, tüm oyuncularımız ve katılımcılarınız için daha iyi bir deneyim sağlamak amacıyla, etkinliğiniz süresi boyunca ihtiyaçlarınıza göre kurulacaktır.

Event Management'in talebinizi işleme koyabilmesi için yeterli zamana sahip olduğundan emin olmak için, talebinizi etkinliğinizin başlangıcından en az 14 gün önce göndermeniz gerekmektedir. Bu, sunucu talebinde bulunabileceğiniz son günün 15. gün olduğu anlamına gelir.

Etkinlik sayfanızda bulunan “Request Event Server” butonuna tıklayarak etkinlik sunucusu talep edebilirsiniz. Bu buton yalnızca aşağıdaki kriterleri yerine getirdiğinizde görünecektir:

 • Şu anda açık etkinlik isteğiniz olmamalı.

 • Başlangıç tarihi en az 14 gün sonra olmalı.

 • Başlangıç tarihi 60 günden daha az bir gelecekte.

 • En az 50 onaylanmış kaydınız olmalı. (Bir sunucu talep ederken gerekli kayıtlar hakkında daha fazla bilgi için lütfen aşağıya bakın)

 • Etkinlik sayfanıza bir rota haritanızın eklenmiş olması gerekmektedir.

Etkinlik sunucusu yapılandırmalarıyla ilgili ayrıntılı bir kılavuz burada bulunabilir: https://truckersmp.com/kb/950

Özel bir sunucu için yapılan her istek, duruma göre incelenecektir. Talebiniz incelenirken aşağıdaki kriterler dikkate alınacaktır:

 • Etkinliğinizin türü veya boyutu nedeniyle bir zorunluluk.

 • Hizmetlerimiz üzerindeki etkinliğiniz.

 • Katılımcı olmayanların etkinlikten zarar görmemesini sağlamak için gereklidir (Event Management'in takdirine bağlıdır).

 • Etkinliğin önceki organizasyonlar nedeniyle değerli olduğu kanıtlanmıştır (En az 50 kayıt gereklidir. Event Management'in takdirine bağlıdır).

 • TruckersMP tarafından resmi olarak desteklenir (ör. Partnerler tarafından düzenlenen etkinlikler).

İsteğinizde, etkinlik sistemindeki katılım onay sayfanız da dahil olmak üzere etkinliğiniz hakkında tam bilgi vermelisiniz.

İlk defa bir sunucu talep ediyorsanız, etkinliğinizin minimum 100 katılımcıya ulaşacağına dair kanıt göstermeniz önemlidir. Bu, özel bir sunucunun gerekli olup olmadığına karar vermemize yardımcı olur. Bu sunucuları, onlardan gerçekten faydalanacak etkinlikler için ayırıyoruz.

Etkinliğiniz, son iki ay içinde gerçekleşen, açıkça adlandırılmış bir etkinliğin parçasıysa, en az 50 kayıt ile başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak, etkinlikleriniz sürekli olarak 100 katılımcıya ulaşamazsa, gelecekte bir talep gönderirken 100 kayıt almanız gerekecektir.

İsteğiniz reddedilirse, bir sunucu için talep ettiğiniz tarih ve saati ayırmayacağız. Diğer etkinlik organizatörlerinin aynı tarih ve saat için rezervasyon yapma olasılığı vardır, bu nedenle lütfen talebinizi göndermeden önce etkinliğinizin gereksinimleri karşıladığından emin olun.

Yukarıdaki gereksinimleri karşılamadığınız takdirde kasıtlı olarak özel bir etkinlik sunucusu isteği göndermeniz, sistemden askıya alınmanıza neden olabilir. Lütfen organize ettiğiniz etkinliğin, yeterli kanıtla birlikte gereksinimleri karşıladığından emin olun.

Gereksinimleri tutarlı bir şekilde karşıladığı bilinen etkinlik organizatörleri için periyodik olarak kanıt istenecektir.

TruckersMP, uygun gördüğümüz herhangi bir nedenle talebinizi kabul etme, reddetme veya sisteme erişiminizi devre dışı bırakma hakkını saklı tutar.


Etkinlik Geçici Kuralları

Özel durumlarda etkinliğiniz trafiği kontrol etmeyi, yolları kapatmayı, yanlış yolu kullanmayı veya TruckersMP Kurallarını ihlal eden herhangi bir şeyi içerebilir. Bunun için Event Manager'ler tarafından incelenen geçici kurallar talep edebilirsiniz. Bunu Etkinlik Sayfanızın temporary rules bölümüne ekleyebilirsiniz.

Etkinliğiniz sırasında uygulamak istediğiniz kurallar, etkinliğinizin ihtiyaçlarına bağlı olarak Event Manager'ler tarafından duruma göre incelenecek ve bir karar verilecektir. Küresel TruckersMP kurallarımız, talep ettiğiniz bir kural bunu geçersiz kılmadığı sürece her zaman varsayılan olarak geçerlidir. Bu nedenle, herhangi bir kural istenmezse TruckersMP kurallarımız geçerli olmaya devam eder.

Game Moderator Yardımı

Etkinliğinizin önemli miktarda katılımcısı varsa, Game Moderation ekibimizden de yardım talep edebilirsiniz. Bir Game Moderator varsa, onlardan etkinliğinizi desteklemelerini isteyebiliriz (müsaitlik durumuna bağlı olacaktır).


Sıkça Sorulan Sorular

Geçerli katılım kanıtı biçimleri nelerdir?

Katılımın tek geçerli kanıtı TruckersMP etkinlik sistemi sayfasıdır - buraya tıklayın.

Geçersiz katılım kanıtı biçimleri şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir):

 • Discord Sunucuları
 • Resimler
 • Videlar
 • E-tablolar
 • Diğer kayıt platformları

Etkinliğimi neden bir TruckersMP Official etkinliği üzerinden rezerve edemiyorum?

Katılmak isteyen herkesi ağırlayabilmek için etkinlik sunucu kapasitemizi ihtiyaç duyduğumuz zaman kullanılabilir tutma hakkımızı saklı tutuyoruz. Çatışmaları önlemek için birkaç ay önceden etkinlik rezervasyonu yapmayı hedeflediğimiz takvimi kontrol edebilirsiniz.

Etkinlik sunucusunda özel bir modu nasıl kullanabilirim?

Bir etkinlik sunucusunda özel modlar kullanmak mümkün değildir. Bu, TruckersMP Official ve TruckersMP Partner etkinlikleri için ayrılmış bir özelliktir.

Etkinlik sunucularımızda kullanılan herhangi bir özel modlu içerik, titiz bir test ve onay sürecinden geçer ve ardından bir güncelleme yoluyla istemciye iletilir. Modifiye edilmiş içerik daha sonra yüz binlerce oyuncu tarafından indirilir ve her oyuncu 1-30 MB arasında veri indirir. Bu, ağda çok fazla bant genişliği ve kaynak kullanır, bu nedenle modlanmış içerik gönderimlerini minimumda tutmayı amaçlıyoruz.

Scout Police aksesuarlarını isteyebilir miyim?

Polis aksesuarları TruckersMP Staff'a özeldir. Oyuncular için mevcut değildir ve talep edilmesi imkansızdır. Konvoylarda kullanılmak üzere herkese Pilot aksesuarları sağladık.

Tags

  No tags have been found.

Author