Özel Etkinlik Sunucusu - Talep

Last update: 06 Jun 07:39 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/756Etkinlik Sunucusu Talebi

Bazı durumlarda, düzenlenen bir etkinlik özel bir sunucuda barındırılabilir. Bu sunucu, tüm oyuncularımız ve etkinliğinize katılımcılarınız için, ve daha iyi bir deneyim sağlamak için etkinliğiniziz süresince, ihtiyaçlarınıza göre ayarlanacaktır.

Topluluğumuzdan yaratıcılığı teşvik etsek de, maalesef etkinliğiniz için etkinlik sunucusu isteklerini onaylama sürecinde çok seçici olacağız.

Aşağıdaki isteklerden herhangi birini zamanında incelemeye başlayabilmemiz için talebinizi, etkinliğinizin başlangıcından en az 14 gün önce sunmanız gerekmektedir.

https://truckersmp.com/event-request adresine giderek bir etkinlik sunucusu talep edebilirsiniz.

Etkinlik sunucusu konfigürasyonları hakkında detaylı kılavuzu burada bulabilirsiniz: https://truckersmp.com/knowledge-base/article/950

Özel sunucu için olan her talep teker teker incelenecektir. Talebinizi incelerken aşağıdaki kriterler dikkate alınacaktır:

  • Etkinlik, önceki olanlara göre daha çok değerli olduğunu kanıtlamalıdır. (Event Manager'ların takdirine bağlı olarak)
  • TruckersMP tarafından resmi olarak desteklenmektedir.
  • Etkinliğinizin türü ve/veya büyüklüğü nedeniyle bir katılımcı zorunluluğu vardır (en az 100 katılımcı olmalıdır).
  • Etkinliğe katılmayanların etkinlikten dolayı zarar görmemesinin sağlanması gereklidir.

Talebinizde, etkinliğiniz hakkında; katılım onay sayfasını (örneğin: ETS2C.com), ve topluluk etkinlikleri forum konunuzda (bkz. https://truckersmp.com/kb/755) içeren bilgileri eksiksiz olarak sağlamanız gerekmektedir.

Eğer ilk kez bir sunucu talep ediyorsanız, etkinliklerinizin en az 100 katılımcıya ulaştığına dair kanıt göstermeniz önemlidir. Bu, özel bir sunucunun gerekli olup olmadığına karar vermemize yardımcı olur. Bu özel sunucuları, gerçekten onlardan yararlanacak etkinlikler için ayırıyoruz.

Eğer talebiniz reddedilmişse, bir sunucu için talep ettiğiniz tarih ve saati saklamayacağız/tutmayacağız. Diğer etkinlik düzenleyicilerinin aynı tarih ve saati talep etme ihtimali vardır, bu nedenle, etkinliğinizin, talebinizi sunmadan önce gereksinimleri karşıladığından emin olun.

Yukarıdaki gereksinimleri karşılamadığınızı bile bile, kasten bir özel sunucu talebi sunmanız, sistemden uzaklaştırma ile sonuçlanabilir. Lütfen, düzenlediğiniz etkinliğinizin gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını yeterli kanıt sağlayarak tekrar kontrol edin.

Şartları tutarlı/sürekli bir şekilde karşıladığı bilinen etkinlik organizatörleri için kanıt gerekli olmayacaktır.

TruckersMP, uygun gördüğümüz herhangi bir nedenle talebinizi kabul etme veya reddetme hakkını saklı tutar.


Geçici Etkinlik Kuralları

Özel durumlarda etkinliğiniz, trafiği kontrol etme, yolları kapatma, yarış yapma, ters yönde sürme veya TruckersMP Kurallarını ihlal eden herhangi bir şeyi içerebilir. Bunun için, Event Manager ve Game Manager tarafından incelenen geçici kurallar talep edebilirsiniz. Bunu, Etkinlik Talebinizde, temporary rules bölümüne dahil edebilirsiniz.

Etkinliğiniz sırasında uygulamak istediğiniz kurallar, etkinliğinizin gereksinimlerine bağlı olarak duruma göre incelenecek ve verilecektir. Talep ettiğiniz bir kural bunu geçersiz kılmadığı sürece genel TruckersMP Kurallarımız varsayılan olarak uygulanır. Herhangi bir özel kural istenmemesi durumunda, TruckersMP Kurallarımız hala geçerlidir.


Game Moderator Yardımı

Etkinliğinizin önemli miktarda katılımcısı varsa, Game Moderator (Oyun Moderatörü) ekibimizden yardım talep edebilirsiniz. Eğer bir Oyun Moderatörü mevcutsa, onlardan etkinliğinizi desteklemelerini talep edebiliriz.


Sıkça Sorulan Sorular

Katılımcılar ile ilgili geçerli kanıt formları nelerdir?

Geçerli katılımcı kanıt formları, kişilerin kaydolmasına olanak sağlayan ve bu kişilerin meşru olduğunu doğrulayabilmemizi sağlayan (ancak katılanların sayısını göstermez) herhangi bir web sayfasını içermektedir. Örneğin:

  • ets2c.com
  • trucky.events
  • trucksbook.eu/convoys

Eğer bunlar sizin için uygun değilse, ihtiyaçlarınızı karşılayabilmemiz için bizimle feedback aracılığıyla irtibata geçmekten çekinmeyin.

Geçersiz katılımcı kanıtları şunları içermektedir (ancak bunlarla da sınırlı değildir):

  • Discord Sunucuları
  • Görüntüler

Özel modları etkinlik sunucusunda nasıl kullanabilirim?

Bir etkinlik sunucusunda özel modlar (eklentiler) kullanılamaz. Bu özellik sadece TruckersMP’nin resmi etkinliklerine ve TruckersMP’nin partnerlerin etkinliklerine ayrılmış bir özelliktir.

Etkinlik sunucularımızda kullanılan tüm özel etkentiler, sıkı bir test ve onay süreçlerinden geçerler ve ardından güncelleme yoluyla istemciye iletilirler. Eklenen içerik, daha sonra 1-30 MB arasında, yüz binlerce oyuncu tarafından indirilir. Bu işlemde, çok fazla bant genişliği ve ağ kaynağı kullanılır, bu nedenle içerik eklentilerini en az düzeyde tutmayı amaçlıyoruz.

Skoda araçlarındaki Polis aksesuarlarını isteyebilir miyim?

Polis aksesuarları TruckersMP Personellerine özeldir. Kullanıcıların kullanımına uygun değildir ve onları talep etmek imkansızdır. Konvoylarda kullanılmak üzere herkese Pilot aksesuarları sağladık.