Patreon Ödüllerini Almak


Last update: 07 Aug 2023 14:26 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/781Patreon, TruckersMP’yi desteklemek isteyen kişilerin aylık bağışta bulunabileceği bir platformdur. Bu destekçi'lere, seviyelerine bağlı olarak çeşitli ödüller sunuyoruz. Bu seviyelere ve avantajlara buradan ulaşabilirsiniz.

Destekçi olduğunuzda, bu ödülleri almak için hesaplarınızı bağlamanız gerekmektedir.

Patreon ve TruckersMP Hesaplarını Birbirlerine Bağlama

Patreon Şöhretler Duvarında yerinizi almanız için bunu yapmış olmanız gerekiyor.

  1. TruckersMP Settings (ayarlar) kısmını açınız
  2. Aşağıya inin ve “Add Patreon” butonuna basınız,
    ConnectTMPPatreon
  3. Patreon sayfası açılacaktır, hesabınızı bağlamak için verilen talimatları yaptığınıza dikkat edin.
  4. Bütün ödüllerin açılması birkaç dakikayı bulabilir. Eğer hala sorunlar ile karşılaşıyorsanız lütfen aşağıda bulunan “Genel Çözümler”’ kısmını okuyunuz.

Patreon ve Discord Hesaplarını Birbirlerine Bağlama

Discord’ta bulunan diğer destekçiler ile mesajlaşmanızı sağlayan #patrons kanalına girmek için bunu yapmanız gerekmektedir.

  1. Discord hesabınızı bağlamak ile ilgili bilgiler için buraya tıklayınız.
  2. Patreon Profile Settings (Profil Ayarları) açınız.
  3. Discord etiketinin yanında bulunan “Connect” butonuna basınız.
  4. Patron (destekçi) rolünü almanız birkaç dakikayı bulabilir.

Genel Çözümler

Website veya da Discord ödüllerinin kaybolması

Önemli: Discord ödüllerini alabilmek için “Fan” yada “Master Trucker” olmalısınız! Hesabınızın bağlantısını kaldırıp, tekrardan bağlanmayı deneyin. Website için TruckersMP settings kısmından, Discord ödülleri içinse Patreon Settings kısmından yapılabilir. Eğer web sayfası üzerinden bağlantı kurmayı denerken herhangi bir hata almazsanız, bir başka tarayıcı kullanarak çalışıp çalışmadığını deneyebilirsiniz. Aksi takdirde Patreon sayfası ve web sayfasından kullanıcı çıkışı yapıp, çerez dosyalarını silip, tekrardan kullanıcı girişi yapmayı deneyebilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra iki hesabı birbirlerine bağlamayı deneyebilirsiniz.

Oyun-içi ödüllerin kaybolması

Önemli: Oyun-içi ödülleri alabilmek için “Master Trucker” olmalısınız. Oyunda kendi kullanıcı isminizi göremezsiniz. Eğer altın kullanıcı adınız ve rozetiniz çıkmıyorsa öncelikle şunları yapmalısınız. Kullanıcı adı rengini gizlemediğinizi kontrol ediniz. Bu sadece /toggle-group komutunu oyun içi ekranda yazarak kontrol edebilirsiniz. Bu komuttan sonra ya “Your group color is now set to hidden” (Grup renginiz gizliye ayarlanmıştır) yada “Your group is now set to visible” (Grubunuz artık görünür olarak ayarlandı) yazıları çıkacaktır. Lütfen sunucudan her ayrıldığınızda bu ayarın sıfırlandığını unutmayın.

Forum ödüllerinin Kaybolması

Forum ödüllerini alabilmek için “Fan” yada “Master Trucker” olmalısınız! Eğer profilinizde “Patron” rolü gözükmüyorsa ve kullanıcı adı renginiz değişmediyse, hesabınızdan çıkıp, tekrardan kullanıcı girişi yapmanızı öneriyoruz. Genelde bu yöntem sorunu çözmektedir.

Ayrıca, mevcut seçeneklerin dışında özel bir miktar seçmeye karar verirseniz, bağış tutarınız ne olursa olsun herhangi bir fayda elde etmeyeceğinizi unutmayın. Özel bir tutar bağışlamak için önce mevcut seçeneklerden birini seçmeli ve ardından özel tutarınızı girmelisiniz

Eğer hala belirli bir ödülü alamadıysanız Topluluk Yönetimi’ne feedback ticket (geri bildirim bileti) göndermekten çekinmeyin. Sorununuzu bir an önce çözmeyi deneyeceğiz.

Sonuç olarak, desteğiniz için teşekkür ederiz. Arzunuz ve yardımlarınız için her zaman müteşekkiriz.