Dedykowany Serwer Event - Konfiguracja

Last update: 06 May 01:00 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/1037Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/-aś, zdecydowanie polecamy przeczytać nasz artykuł Dedykowany Serwer Event - Zgłoszenie, który można znaleźć tutaj: https://truckersmp.com/kb/1038. Ten artykuł wyjaśni proces zgłoszenia o serwer Event.

Jeśli jesteś w trakcie procesu zgłoszenia się o serwer Event, wtedy jest to bardzo ważne, by zrozumieć opcje konfiguracji dostępne dla Ciebie. Niniejszy artykuł skupia się na wyjaśnieniu każdej opcji w formularzu Zgłoszenia o serwer Event, która znajdziesz tutaj: https://truckersmp.com/event-request/create. Dodatkowo, zaproponujemy najlepsze opcje dla najczęściej używanych zastosowań serwera Event.


Zgłoszenie o serwer Event - Konfiguracja

Server start date and time and Server stop date and time

Jest to dokładna data i godzina, o której serwer zostanie automatycznie włączony i wyłączony przez system. W formularzu i systemie, czas zawsze ustawiony jest do strefy czasowej UTC, stąd będziesz musiał/-a skonwertować Twój lokalny czas na UTC. Możesz to zrobić poprzez stronę internetową do konwersji strefy czasowej, taką jak https://www.worldtimebuddy.com, by móc otrzymać jak najbardziej dokładne wyniki. Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie zaakceptowane, nie będzie możliwości edycji tego. Jeśli popełnisz błąd, powinieneś/-nnaś skontaktować się z Event Management poprzez https://truckersmp.com/feedback tak szybko, jak tylko jest to możliwe.

Displayed name of the event

Będzie to widoczne dla każdego poprzez kalendarz serwerów Event na https://truckersmp.com/event-request, o ile nie zaznaczyłeś/-aś opcji Wydarzenie jest prywatne i z tego powodu, żadne dane nie będą publicznie dostępne. Nazwa wydarzenia nie powinna być mylona z nazwą serwera.

Link to TruckersMP Event Page

Wymagany jest link do strony Systemu Eventów TruckersMP, która pokazuje ilość uczestników. Prosimy o to, byśmy mogli zdecydować, czy serwer jest potrzebny dla Twojego wydarzenia. Zazwyczaj, wydarzenie musi osiągnąć 100 lub więcej uczestników podczas ostatnich wydarzeń.

Link to the event forum topic

Aby mieć pewność, że nasza społeczność może łatwo znaleźć informacje o wydarzeniu oraz by zapewnić minimalny poziom jakości, przed złożeniem zgłoszenia o server Event wymagany jest wątek na forum. Utwórz go na naszym forum tutaj: https://forum.truckersmp.com/index.php?/forum/434-community-events/ (sekcja angielska) lub https://forum.truckersmp.com/index.php?/forum/139-imprezy-i-konwoje/ (sekcja polska), miejąc pewność, że spełnia wymagania:

Event description

Tutaj możesz napisać informację na temat Twojego wydarzenia, albo krótką, albo długą. Pomoże to nam i społeczności uzmysłowić sobie, jaki jest cel Twojego wydarzenia i co potrzebują gracze, by móc brać udział.

Temporary rules for the event

Niezależnie od tego, czy chcesz dodać nową regułę lub mieć wyjątek od reguły zawartej w oficjalnym regulaminie TruckersMP - ta sekcja to miejsce, gdzie możesz to zgłosić. Tymczasowy regulamin zostanie rozpatrzony przez Game Management. Reguła nie zostanie zaakceptowana, jeśli będzie ona niepotrzebna lub nieodpowiednia dla wydarzenia.

Najczęstszymi tymczasowymi regułami są:

Drogi mogą być blokowane przez personel wydarzenia. Tylko personel wydarzenia może wyprzedzać konwój. Tylko personel wydarzenia może jechać w złą stronę. Jeżdżenie bez celu (tzw. "free-roaming") na serwerze jest zabronione. Samochody mogą być używane tylko przez personel wydarzenia. Tylko personel wydarzenia może być poza granicami mapy.

Header image of the event

Niestandardowy baner, który pojawi się na górze strony z Twoim serwerem Event. Akceptowane typy plików: gif, jpeg, jpe, jpg, png · Max rozmiar pliku: 4MB · Rekomendawana wielkość: 1920x500

[CHECKBOX] The event is private and thus, no details will be shown publicly

Zaznaczenie tej opcji spowoduje całkowite ukrycie informacji o rezerwacji Twojego serwera Event, wliczając wyświetlaną nazwę wydarzenia w kalendarzu. Tylko organizator wydarzenia oraz TruckersMP Team będzie mógł zobaczyć informacje nt. rezerwacji serwera Event. Jest to użyteczne, gdy jeszcze nie chcesz udostępniać wydarzenia do społeczności lub chcesz traktować je jako ukryte.


Konfiguracja Serwera

Server name (maximum 32 characters)

Nazwa serwera będzie używana do zidentyfikowania Twojego serwera na ekranie wyboru serwera w grze. Powinieneś/-nnaś wybrać krótką nazwę, by Twoi uczestnicy mogli rozpoznać. Nazwa musi być odpowiednia i przejrzysta, ponieważ będzie ona widoczna przez tysiące kierowców ciężarówek w czasie, gdy będzie on widoczna.

Game

Po prostu wybierz ETS2 (Euro Truck Simulator 2) lub ATS (American Truck Simulator), w zależności od tego, w której grze będzie odbywać się wydarzenie.

Maximum of players that can connect to the server

Dobrą praktyką jest alokowanie dwukrotnie większej ilości miejsc dla graczy niż jest to przewidywane. W innym przypadku, serwer może stać się pełny i nowi uczestnicy nie będą mogli się połączyć. Powinieneś/-nnaś również rozważyć prawdopodobieństwo sytuacji, w której gracze łączący się z serwerem nie będą brać udziału w wydarzeniu, inaczej zwane "free-roamingiem". Zazwyczaj, minimum to 100, a maksimum - 1000.

[CHECKBOX] Enable AFK kick after 10 minutes

Zaznaczenie tego pola wyboru włączy automatyczne wyrzucanie bezczynnych graczy. Każdy gracz, który nie poruszy się lub nie wyśle wiadomości, po 10 minutach zostanie wyrzucony z serwera po jednominutowym ostrzeżeniu.

Najlepiej jest nie włączać tego, jeśli wydarzenie zakłada parkowanie przez dłużej niż 10 minut; na przykład podczas truckfestu.

[CHECKBOX] Enable speed limiter

Zaznaczenie tego pola wyboru włączy serwerowe ograniczenie prędkości do 60/110 km/h. Nie jest to zazwyczaj używane podczas konwoji.

Włączanie kolizji graczy automatycznie ogranicza prędkość do 80/150 km/h. Aby nie mieć żadnych ograniczeń prędkości, odznacz kolizje graczy i opcje dot. ograniczeń prędkości.

Ograniczenia prędkości w miastach zostaną usunięte tylko w momencie, gdy ograniczenie prędkości i kolizje graczy nie będą włączone.

[CHECKBOX] Enable player collision

Zaznaczenie tego pola wyboru włączy system kolizji między graczami. Jest to wysoce zalecane, o ile nie potrzebujesz kolizji graczy.

Komenda /fix ma okres przerwy wynoszący 10 minut, gdy jest to włączone. Gdy nie jest to włączone, nie ma okresu przerwy i nie jest wymagana żadna naczepa do użycia tej komendy.

[CHECKBOX] Enable use of cars

Zaznaczenie tego pola wyboru odblokowuje dostęp do pojazdu Scout dla graczy.

Policyjne akcesoria są eksluzywne dla personelu TruckersMP. Nie są one dostępne dla graczy i jest niemożliwe, by je uzyskać.

[CHECKBOX] Enable live map

Zaznaczenie tego pola wyboru włącza widoczność serwera na stronach map-tracking, takich jak https://ets2map.com. Jest to wysoce zalecane, by to włączyć, gdyż jest to bardzo pomocne podczas śledzenia lokazacji graczy w czasie rzeczywistym.

[CHECKBOX] Enable ProMods

Zaznaczenie tego pola wyboru włącza https://promods.net - modyfikację mapową dostępną tylko dla Euro Truck Simulator 2. Jeśli nie planujesz organizowania wydarzenia na mapie ProMods, jest to wysoce zalecane, by tego nie włączać.

Wszyscy gracze łączący się z serwerem MUSZĄ mieć zainstalowaną najnowszą wspieraną wersję ProMods. Artykuł o tym, jak zainstalować ProMods, dostępny jest tutaj: https://truckersmp.com/kb/620

Author

arusf2011 [PL/EN]

Hello! :) My name is Arek and I'm 22 years old. I'm playing ETS2, ATS, FS2015, GMod, Rocket League and CS:GO.