Dedykowany Serwer Eventowy - Konfiguracja


Last update: 02 Mar 2022 16:55 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/1037Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/-aś, zdecydowanie polecamy przeczytać nasz artykuł Dedykowany Serwer Event — Zgłoszenie, który można znaleźć tutaj: https://truckersmp.com/kb/1038. Ten artykuł wyjaśni proces zgłoszenia o serwer eventowy.

Jeśli jesteś w trakcie procesu zgłaszania się o serwer eventowy, jest to bardzo ważne, abyś rozumiał/-ała opcje konfiguracji, jakie są dostępne. Niniejszy artykuł skupia się na wyjaśnieniu każdej opcji w formularzu Zgłoszenia o serwer Eventowy, który znajdziesz tutaj: https://truckersmp.com/event-request/create. Dodatkowo doradzimy, jakie są najlepsze opcje dla najczęstszych wydarzeń.


Dedykowany Serwer Eventowy — Konfiguracja

Server start date and time and Server stop date and time

Jest to dokładna data i godzina, o której serwer zostanie automatycznie włączony i wyłączony przez system. W formularzu i systemie czas zawsze ustawiony jest do strefy czasowej UTC, stąd będziesz musiał/-a skonwertować Twój lokalny czas na UTC. Możesz to zrobić poprzez stronę internetową do konwersji strefy czasowej, taką jak https://www.worldtimebuddy.com by móc otrzymać jak najdokładniejsze wyniki. Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie zaakceptowane, nie będzie możliwości zmiany tego czasu. Jeśli popełnisz błąd, powinieneś/-nnaś skontaktować się z Event Management poprzez https://truckersmp.com/feedback tak szybko, jak tylko jest to możliwe.

Displayed name of the event

Będzie to nazwa serwera widoczne dla każdego w kalendarzu serwerów eventowych na stronie https://truckersmp.com/event-request o ile nie zaznaczyłeś/-aś opcji The event is private and thus, no details will be shown publicly. Nazwa wydarzenia nie powinna być mylona z nazwą serwera.

Link to TruckersMP Event Page

Wymagany jest link do strony Systemu Eventów TruckersMP dla Twojego wydarzenia, która pokaże ilość uczestników. Prosimy o to, byśmy mogli zdecydować, czy serwer jest potrzebny dla Twojego wydarzenia. Zazwyczaj, wydarzenie musi osiągnąć 100 zapisów lub więcej niż 100 uczestników podczas poprzednich edycji.

Link to the event forum topic

Aby zapewnić naszej społeczności możliwość łatwego znajdowania informacji o wydarzeniu oraz aby zachować minimalny poziom jakości, przed przesłaniem żądania o serwer wymagany jest wątek na forum. Utwórz jeden na naszych forum tutaj: https://forum.truckersmp.com/index.php?/forum/434-community-events/, upewniając się, że spełnia nasze wymagania: https://truckersmp.com/kb/1038

Event description

Tutaj możesz napisać informację na temat Twojego wydarzenia — albo krótką, albo długą. Pomoże to nam i społeczności uzmysłowić sobie, jaki jest cel Twojego wydarzenia i co muszą zrobić gracze, by móc wziąć udział.

Temporary rules for the event

Niezależnie od tego, czy chcesz dodać nową regułę, czy też prosić o wyjątek od oficjalnych reguł TruckersMP, ta sekcja jest miejscem, w którym możesz to zrobić. Tymczasowy regulamin zostanie rozpatrzony przez Event Management. Reguła nie zostanie zaakceptowana, jeśli będzie ona niepotrzebna lub nieodpowiednia dla wydarzenia.

Najczęstszymi akceptowanymi tymczasowymi regułami są:

  • Drogi mogą być blokowane przez personel wydarzenia, aby prowadzić konwój.
  • Personel wydarzenia może wyprzedzać na drogach z barierą pośrodku. Wyprzedzanie konwoju nie może być wykonywane przez więcej niż 2 członków personelu wydarzenia jednocześnie.
  • Personel wydarzenia może jechać pod prąd zgodnie z powyższą zasadą.
  • Jeżdżenie bez celu (tzw. "free-roaming") na serwerze jest zabroniony.
  • Samochody mogą być używane tylko przez personel wydarzenia.
  • Parkowanie poza granicami mapy jest dozwolone dla personelu wydarzenia pod warunkiem, że jest to bezpieczne np. nie na dachu budynków.
  • Naczepy są wymagane, aby wziąć udział w wydarzeniu.

Header image of the event

Niestandardowy baner, który pojawi się na górze strony z Twoim serwerem eventowym. Akceptowane typy plików: gif, jpeg, jpe, jpg, png · Max rozmiar pliku: 4MB · Rekomendowana wielkość: 1920x500

[CHECKBOX] The event is private and thus, no details will be shown publicly

Zaznaczenie tej opcji spowoduje całkowite ukrycie informacji o rezerwacji Twojego serwera Eventowego, wliczając wyświetlaną nazwę wydarzenia w kalendarzu. Tylko organizator wydarzenia oraz zespół TruckersMP będzie mógł zobaczyć informacje nt. rezerwacji serwera eventowego. Jest to użyteczne, gdy jeszcze nie chcesz udostępniać wydarzenia do społeczności lub chcesz traktować je jako ukryte.


Server Configuration

Server name (maximum 32 characters)

Nazwa serwera będzie używana do zidentyfikowania Twojego serwera na ekranie wyboru serwera w grze. Powinieneś/-nnaś wybrać krótką nazwę, którą Twoi uczestnicy rozpoznają. Nazwa musi być odpowiednia i przejrzysta, ponieważ będzie ona widoczna dla tysięcy graczy w czasie, gdy serwer będzie aktywny.

Game

Po prostu wybierz ETS2 (Euro Truck Simulator 2) lub ATS (American Truck Simulator), w zależności od tego, w której grze będzie odbywać się wydarzenie.

Maximum of players that can connect to the server

Dobrą praktyką jest alokowanie dwukrotnie większej ilości miejsc dla graczy, niż jest to przewidywane. W innym przypadku serwer może stać się pełny i nowi uczestnicy nie będą mogli się połączyć. Powinieneś/-nnaś również rozważyć prawdopodobieństwo sytuacji, w której gracze łączący się z serwerem nie będą brać udziału w wydarzeniu, inaczej zwane "free-roamingiem". Zazwyczaj, minimum to 100, a maksimum - 1000.

[CHECKBOX] Enable AFK kick after 10 minutes

Zaznaczenie tego pola wyboru włączy automatyczne wyrzucanie bezczynnych graczy. Każdy gracz, który nie poruszy się lub nie wyśle wiadomości, po 10 minutach zostanie wyrzucony z serwera po jednominutowym ostrzeżeniu.

Najlepiej jest nie włączać tego, jeśli wydarzenie zakłada postój przez dłużej niż 10 minut; na przykład podczas truckfestu.

[CHECKBOX] Enable speed limiter

Zaznaczenie tego pola wyboru włączy serwerowe ograniczenie prędkości do 60/110 km/h. Nie jest to zazwyczaj używane podczas konwojów.

Zaznaczenie opcji "Enable player collisions" (kolizje między graczami) spowoduje automatyczne ograniczenie prędkości do 80/150 km/h. Aby nie mieć żadnych ograniczeń prędkości, odznacz "Enable player collisions" i opcje "Enable speed limiter".

Ograniczenia prędkości w miastach zostaną usunięte tylko w momencie, gdy "Enable speed limiter" i "Enable player collisions" nie będą włączone.

[CHECKBOX] Enable player collisions

Zaznaczenie tego pola wyboru włączy możliwość kolizji między graczami. Jest to zalecane, o ile nie potrzebujesz kolizji ze względu na typ wydarzenia.

Komenda /fix ma okres przerwy wynoszący 10 minut, gdy ta opcja jest włączona. Gdy nie jest ona włączona, nie ma okresu przerwy i nie jest wymagana żadna naczepa do użycia tej komendy.

[CHECKBOX] Enable use of cars

Zaznaczenie tego pola daje dostęp do pojazdu Scout dla graczy.

Policyjne akcesoria są ekskluzywne dla personelu TruckersMP. Nie są one dostępne dla graczy i jest niemożliwe, by je uzyskać.

[CHECKBOX] Enable live map

Zaznaczenie tego pola wyboru włącza widoczność serwera na stronach map-tracking, takich jak https://ets2map.com. Opcja ta jest zalecana, gdyż pomaga w lokalizacji graczy w trakcie wydarzenia.

[CHECKBOX] Enable ProMods

Zaznaczenie tego pola wyboru włącza https://promods.net - modyfikację mapową dostępną tylko dla Euro Truck Simulator 2. Jeśli nie planujesz organizowania wydarzenia na mapie ProMods, zalecane jest niewłączanie tej opcji.

Wszyscy gracze łączący się z serwerem MUSZĄ mieć zainstalowaną najnowszą wspieraną wersję ProMods. Artykuł o tym, jak zainstalować ProMods, dostępny jest tutaj: https://truckersmp.com/kb/620