Özel Etkinlik Sunucusu - Konfigürasyon


Last update: 16 Mar 2022 15:29 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/950Henüz yapmadı iseniz, vereceğimiz linkte bulacağınız Özel Etkinlik Sunucusu - İstek konulu makaleyi okumanız şiddetle tavsiye edilir:https://truckersmp.com/kb/756. Bu makale size etkinlik sunucusu isterken yapılacakları açıklayacaktır.

Bir etkinlik sunucusu talep etme sürecindeyseniz, kullanabileceğiniz yapılandırma seçeneklerini anlamanız önemlidir. Bu makale, burada bulunan Etkinlik sunucusu talebi formunda yer alan her bir seçeneği açıklamayı hedeflemektedir.

Ek olarak, en yaygın kullanımlar için size en iyi olabilecek seçenekleri önereceğiz.


Etkinlik İsteği Yapılandırması

Server start date and time and Server stop date and time

Bu, sunucunun sistem tarafından otomatik olarak başlatılacağı ve durdurulacağı tam tarih ve saattir. Formda ve sistemde saat her zaman UTC olarak ayarlanmış durumdadır. Bu nedenle yerel saatinizi UTC olarak çevirmeniz gerekmektedir. Bunu, bu tarz çeviri işlemlerini yapan https://www.worldtimebuddy.com gibi bir web sitesi üzerinden yaparak daha kesin sonuç almanızı sağlayabilirsiniz. Eğer isteğiniz onaylanırsa, bunu değiştirmeniz mümkün olmayacaktır. Eğer herhangi bir hata yaparsanız, en kısa sürede https://truckersmp.com/feedback> üzerinden Event Management ile iletişime geçiniz.

Displayed name of the event

The event is private and thus, no details will be shown publicly onay kutusunu işaretlemediğiniz sürece, etkinliğiniz https://truckersmp.com/event-request adresindeki etkinlik sunucusu takvimi aracılığıyla herkes tarafından görülebilir. Etkinlik ismi server ismi ile karıştırılmamalıdır.

Link to TruckersMP Event Page

Katılımcı sayısını gösteren TruckersMP Etkinlik Sistemi Sayfası üzerinden alacağınız link gereklidir. Bu, etkinliğiniz için sunucuya gerekli olup olmadığını tanımlamamızı sağlayacaktır. Tipik olarak, bir etkinlik organizasyonu, son etkinliklerde sürekli olarak 100 veya daha fazla katılımcıya ulaşmalıdır.

Event description

Burada, kısa veya kapsamlı olarak, etkinliğiniz hakkındaki bilgileri yazabilirsiniz. Bu bilgi, etkinliğinizin amacının ne olduğu ve oyuncuların katılması için nelerin gerekli olacağı konusunda bize ve topluluğa yardımcı olacaktır.

Temporary rules for the event

Etkinliğiniz için yeni bir kural eklemek ya da resmi bir TruckersMP kuralından istisna olmak istiyorsanız bu bölümden talep edebilirsiniz. Geçici kurallar Event Management tarafından değerlendirilmektedir. Etkinlik için gereksiz veya uygunsuz görülen bir kural onaylanmayacaktır.

En yaygın onaylanmış geçici kurallar şunlardır:

  • Etkinlik personeli konvoya rehberlik etmek için kavşakları engelleyebilir.
  • Etkinlik personeli sadece merkezi bir rezervasyon bariyeri olan yollarda sollama yapabilir. Konvoyu sollama, aynı anda 2'den fazla etkinlik personeli tarafından gerçekleştirilemez.
  • Etkinlik personelinin yukarıdaki kurala göre yanlış yoldan gitmesine izin verilir.
  • Sunucuda serbest dolaşıma izin verilmez.
  • Arabalar sadece etkinlik personeli tarafından kullanılabilir.
  • Etkinlik Ekibine bina üstü olmayan güvenli bir yerde sınır dışı park etmeye izin verilir.
  • Katılım için dorse zorunludur.

Header image of the event

Etkinlik sunucusu sayfanızın en üstünde görünen özel afiş. Kabul edilen dosya biçimleri: gif, jpeg, jpe, jpg, png · Maksimum dosya boyutu: 4MB · Tavsiye edilen boyut: 1920x500

[ONAY KUTUSU] The event is private and thus, no details will be shown publicly

Bu seçeneğin işaretlenmesi Displayed name of the event kısmının takvimde görülmesi dahil olmak üzere, rezervasyon ayrıntılarınızı tamamen gizleyecektir. Sadece etkinlik organizatörü ve TruckersMP ekibi etkinlik serveri rezervasyon detaylarını görebilir. Bu, etkinliğinizin henüz topluluğa açıklanmasını istemiyorsanız veya etkinliğinizi gizli tutmayı düşünüyorsanız kullanışlıdır.


Sunucu Yapılandırması

Server name (maximum 32 characters)

Server adı, serverinizin oyun içindeki server ekranında tanımlanması için kullanılacaktır. Katılımcılarınızın tanıyabileceği kısa bir isim seçmelisiniz. Göründüğü süre boyunca binlerce tırcı tarafından görüleceğinden, server adının alakalı ve temiz olması gerekir.

Game

Etkinliğinizi hangi oyunda barındırılacağına göre ETS2 (Euro Truck Simulator 2) ya da ATS (American Truck Simulator) olarak seçiniz.

Maximum of players that can connect to the server

Tahmin edilenden iki kat daha fazla oyuncu slotu tahsis etmek daha iyidir. Aksi halde, sunucunuz dolabilir ve yeni katılımcılar katılamayabilirler. Ayrıca "serbest dolaşım" olarak da bilinen, etkinliğe katılmayan oyuncuların sunucuya bağlanma olasılığını da göz önünde bulundurmalısınız. Tipik olarak minimum 100 maksimum ise 1000 kişidir.

[ONAY KUTUSU] Enable AFK kick after 10 minutes

Bu kutunun işaretlenmesi boşta duran oyuncuların otomatik olarak sistem tarafından kicklenmesi aktif hale getirecektir. 10 dakika içinde hareket etmeyen ya da mesaj göndermeyen her oyuncu, 1 dakikalık uyarıyı takiben serverden kicklenecektir.

Örneğin bir tır festivali gibi, bir yerde 10 dakikadan daha uzun süre park etmeyi planlıyorsanız, bunu etkinleştirmemeniz daha iyi olacaktır.

[ONAY KUTUSU] Enable speed limiter

Bu kutucuğun işaretlenmesi server genelinde 60/110 km/h hız limitini etkin hale getirecektir. Bu genellikle konvoylar için tercih edilmez.

Oyuncu çarpışmasının etkinleştirilmesi hız sınırını otomatik olarak 80/150 km/h olarak ayarlar. Hız sınırı olmayacak şekilde ayarlamak için, oyuncu çarpışmasını ve hız limiti seçeneklerini işaretlemeyin.

Şehir hız sınırları sadece hız limiti ve oyuncu çarpışmaları etkin olmadığında kaldırılabilir.

[ONAY KUTUSU] Enable player collisions

Bu kutucuğun işaretlenmesi oyuncular arasındaki çarpışmayı aktif hale getirecektir. Özellikle oyuncu çarpışmalarına ihtiyaç duymadığınız sürece şiddetle tavsiye edilir.

Bu seçenek aktif hale getirildiğinde, /fix komutu 10 dakika bekleme süresi olacak şekilde ayarlanacak. Bu seçenek aktif olmadığında, herhangi bir bekleme süresi olmayacak ve komutu kullanmak için herhangi bir dorse gerekli olmayacaktır.

[ONAY KUTUSU] Enable use of cars

Bu kutucuğun işaretlenmesi diğer oyuncuların Scout araçlarına erişimini açacaktır.

Polis aksesuarları TruckersMP ekibine özeldir. Oyuncular için mevcut değildir ve talep edilmeleri imkansızdır.

[ONAY KUTUSU] Enable live map

Bu kutucuğun işaretlenmesi https://ets2map.com gibi web sitelerinde sunucunuzun görünür olmasını sağlayacaktır. Gerçek zamanlı olarak oyuncuların yerlerinin takip edilmesinde kullanışlı olduğundan dolayı etkinleştirilmesi şiddetle tavsiye edilmektedir.

[ONAY KUTUSU] Enable ProMods

Bu kutucuğun işaretlenmesi Euro Truck Simulator 2 / American Truck Simulator için modlanmış bir harita genişletmesi olan https://promods.net aktif hale getirir. Promods haritasında etkinliğinizi yapma niyetinde değil iseniz, etkinleştirmemeniz şiddetle tavsiye edilir.

Servere katılan tüm oyuncular ProMod'sun son sürümünü yüklemiş olmak zorundadırlar. ProMods'un nasıl yükleneceğine dair makaleyi buradan bulabilirsiniz: https://truckersmp.com/kb/633

Tags

Author

LadyAndromeda's avatar

LadyAndromeda

Annual Community Awards Rankings

  • 2017 : 3rd in "Trial Administrator of the Year"
  • 2018 : 3rd in "Game Moderator of the Year"
  • 2020 : 1st in "Game Moderator of the Year"

nth