Özle Etkinlik Sunucusu - Konfigürasyon

Last update: 06 May 01:00 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/950Eğer hala okumadıysanız, burada bulunan "Özel Etkinlik Sunucusu - Talep" makalemizi okumanız önemle tavsiye edilir. Bu makalede, bir etkinlik sunucusunun talep işlemi açıklanmaktadır.

Eğer bir etkinlik sunucusu talep etme işlemindeyseniz, o halde bu sizin için uygun olan konfigürasyon seçeneklerini anlayabilmeniz için önemlidir. Bu makale burada bulunan "Request Event Server" formundaki her seçeneği açıklamayı hedeflemektedir. Buna ek olarak, size en yaygın kullanımlar için en iyi ayarları tavsiye edeceğiz.


Etkinlik İsteği Konfigürasyonu

Server start date and time and Server stop date and time

Bu, sunucunun sistem tarafından otomatik olarak başlatılacağı ve durdurulacağı kesin tarih ve saattir. Formda ve sistemde, saat her zaman UTC saat dilimine ayarlanır, bu nedenle yerel saatinizi UTC'ye dönüştürmeniz gerekir. Doğru sonuçları almanıza yardımcı olmak için bunu https://www.worldtimebuddy.com gibi bir zaman dilimi dönüşüm web sitesinde yapabilirsiniz. Talebiniz onaylandıysa, bunu değiştirmek mümkün olmayacaktır. Bir hata yaptıysanız, en kısa sürede https://truckersmp.com/feedback adresinden "Event Management" (Etkinlik Yönetimi) ile iletişime geçmelisiniz

Displayed name of the event

Etkinlik özeldir ve dolayısıyla hiçbir ayrıntı herkese açık olarak gösterilmez onay kutusunu işaretlemediyseniz bu, https://truckersmp.com/event-request adresindeki etkinlik sunucusu takvimi aracılığıyla herkes tarafından görülebilir. Etkinliğin adı, sunucu adıyla karıştırılmamalıdır.

Link to TruckersMP Event Page

Etkinliğiniz için katılımcı sayısını gösteren TruckersMP Etkinlik Sistemi sayfasına bir bağlantı gereklidir. Bu, etkinliğiniz için bir sunucunun gerekli olup olmadığını belirleyebilmemiz için gereklidir. Tipik olarak, bir etkinlik organizasyonu son zamanlardaki etkinliklerde sürekli olarak 100 veya daha fazla katılımcıya ulaşmalıdır.

Link to the event forum topic

Topluluğumuzun etkinliğinize kolayca ulaşabilmesi ve kalitenin gösterilmesi için sunucu talebinizden önce bir forum gönderisi açmak zorunludur. Bir gönderi oluşturmak için buradaki forumu kullanabilirsiniz, etkinliğinizin burada yer alan tüm şartları karşıladığından emin olun.

Event description

Burada etkinliğiniz hakkında kısa veya geniş kapsamlı bilgilendirme yazısı yazabilirsiniz. Etkinliğinizin amacının ne olduğunu ve oyuncuların katılımı için nelerin gerekli olduğunu bizim ve topluluğun anlamasına yardımcı olacaktır.

Temporary rules for the event

Whether you want to add a new rule, or have an exception from an official TruckersMP rule, this section is the place to request it. Temporary rules are reviewed by Event Management. A rule will not be approved if it is deemed unnecessary or inappropriate for the event.

En yaygın geçici kurallar şunlardır:

  • Yollar Etkinlik Yetkilileri tarafından kapatılabilir.
  • Etkinlik Yetkilileri orta rezervasyon bariyerli yollarda sollama yapma iznine sahiptir. Konvoyu sollamak 2'den fazla yetkilinin olduğu zamanlarda yasaktır.
  • Etkinlik Yetkilileri yukarıda kurala uymak kaydıyla ters yönde sürme iznine sahiptir.
  • Sunucuda serbest gezmek yasaktır.
  • Arabalar (taksi türü) sadece etkinlik yetkilileri tarafından kullanılabilir.
  • Etkinlik Yetkilileri güvenli bir yer olmak kaydıyla (örn. binaların tepesinde değil) harita dışı alanlara park yapabilir.
  • Katılım sağlamak için dorse bulunması gereklidir.

Header image of the event

Etkinlik sunucusu sayfanızın üstünde görünen özel bir afiştir. Kabul edilen dosya türleri: gif, jpeg, jpe, jpg, png · Maksimum dosya boyutu: 4MB · Tavsiye edilen boyut: 1920x500

[ONAY KUTUCUĞU] The event is private and thus, no details will be shown publicly

Bu seçeneği işaretlediğinizde, etkinliğin görüntülenen adı da dahil olmak üzere etkinlik sunucusu rezervasyon ayrıntılarınız takvimden tamamen gizlenir. Etkinlik sunucusu rezervasyon ayrıntılarını yalnızca etkinlik düzenleyicisi ve TruckersMP Ekibi görüntüleyebilir.


Sunucu Konfigürasyonu

Server name (maximum 32 characters)

Sunucu adı, oyun içindeki sunucu seçim ekranında sunucunuzu tanımlamak için kullanılacaktır. Katılımcılarınızın tanıyabileceği kısa bir ad seçmelisiniz. Görünür olduğu süre boyunca binlerce tırcı tarafından görülebileceği için adın konu ile alakalı ve temiz olması gerekir.

Game

Etkinliğinizin hangi oyunda barındırıldığına bağlı olarak ETS2 (Euro Truck Simulator 2) veya ATS (American Truck Simulator) olarak seçimini yapmanız yeterlidir.

Maximum of players that can connect to the server

Beklenenden iki kat daha fazla oyuncu alanı ayırmak iyi bir uygulamadır. Aksi takdirde, sunucu dolar ve yeni katılımcılar bağlanamaz. Sunucuya bağlanan ve etkinliğe katılmayan, oyuncuların "serbest dolaşım" olarak da bilinen olasılıklarını da göz önünde bulundurmalısınız. Tipik olarak, en az 100 ve en fazla 1000'dir.

[ONAY KUTUCUĞU] Enable AFK kick after 10 minutes

Bu onay kutusunu işaretlediğinizde, sistem boşta olan oyuncuların otomatik sunucudan atılmasını etkinleştirir. 10 dakika sonra hareket etmeyen veya mesaj göndermeyen oyuncular, bir dakikalık uyarı sonrasında sunucudan atılacaktır.

Örneğin bir tır festivalinde bir yerde 10 dakikadan daha uzun süre park etmeyi düşünüyorsanız bunu etkinleştirmemeniz yararlı olacaktır.

[ONAY KUTUCUĞU] Enable speed limiter

Bu onay kutusunun işaretlenmesi, sunucu genelinde 60/110 km/s hız sınırlamasını etkinleştirir. Genellikle konvoylar için tercih edilmez.

Oyuncu çarpışmalarının etkinleştirilmesi hız sınırını otomatik olarak 80/150 km/s ile sınırlar. Hız kısıtlaması olmaması için, player collisions ve speed limiter seçeneklerinin işaretini kaldırın.

Şehir hız sınırları yalnızca hız sınırlayıcı ve oyuncu çarpışmaları etkinleştirilmediğinde kaldırılacaktır.

[ONAY KUTUCUĞU] Enable player collisions

Bu onay kutusunun işaretlenmesi, oyuncular arasındaki çarpışma sistemini etkinleştirir. Özel olarak herhangi bir oyuncu çarpışmasına ihtiyaç duymadıkça şiddetle tavsiye edilir.

/fix komutu, etkinleştirildiğinde 10 dakikalık bir bekleme süresine sahiptir. Etkinleştirilmediğinde, bekleme süresi yoktur ve komutu kullanmak için dorse gerekmez.

[ONAY KUTUCUĞU] Enable use of cars

Bu onay kutusunun işaretlenmesi, oyuncular için Scout aracına erişimin kilidini açar.

Polis aksesuarları TruckersMP ekibindekilere özeldir. Oyuncular için mevcut değildir ve onları talep etmek imkansızdır.

[ONAY KUTUCUĞU] Enable live map

Bu onay kutusunu işaretlemek, sunucunun https://ets2map.com gibi harita izleme web sitelerinde görünür olmasını sağlar. Oyuncu konumlarını gerçek zamanlı olarak izlemek için çok yararlı olduğu için etkinleştirilmesi şiddetle tavsiye edilir.

[ONAY KUTUCUĞU] Enable ProMods

Bu onay kutusunun işaretlenmesi https://promods.net'i (yalnızca Euro Truck Simulator 2 için olan modifiye edilmiş bir harita genişletmesi) etkinleştirir. Etkinliğinizi ProMods haritasında düzenlemeyi düşünmüyorsanız, bunu etkinleştirmemeniz önemle tavsiye edilir.

Sunucuya bağlanan tüm oyuncularda desteklenen en son ProMods sürümü yüklü OLMAK ZORUNDADIR. ProMods'un nasıl kurulacağına dair bir makaleye buradan ulaşabilirsiniz: https://truckersmp.com/knowledge-base/article/633

Author

DarkScream[TR]

My Discord DMs and Forum PMs are always open for you in case you have questions or need help with something. Never hesitate to contact me please.

Community Moderator in TruckersMP Team.

🇹🇷/🇬🇧