This article is outdated!

This article has not been updated to its original version! For the most recent information, forward yourself to the original article: TruckersMP Ranks

Rangi TruckersMP


Last update: 26 Feb 2022 13:54 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/1196Wielu z was prawdopodobnie ciekawi struktura naszego zespołu. Kto ma jakie obowiązki i co się dzieje za sceną. Chcielibyśmy zaznaczyć, że powinieneś pamiętać, że każdy członek zespołu TruckersMP jest wolontariuszem i nie otrzymuje zapłaty za swoją pracę. Dedykujemy nasz wolny czas dla tego projektu, co oznacza, że niektóre procesy mogą trochę zająć, ponieważ chcemy się upewnić, że dostarczamy najwyższej jakości doświadczenie.

Po pierwsze, poniżej znajduje się zdjęcie struktury naszych rang w zespole (kliknij na zdjęcie aby otworzyć je w pełnym rozmiarze): img To wykres komunikacyjny, a nie wykres awansów. Jak można łatwo zauważyć, mamy raczej skomplikowany system. Dlatego czas na poznanie szczegółów!


Upper Staff

img | img | img | Developer

Deweloperzy to ludzie, którzy rozwijają modyfikację, np. piszą kod multiplayer (klienta/serwera/inny) lub pracują nad stroną oraz forum; zajmują się serwerami i bazami danych. Jeżeli odkryłeś dziwny błąd w grze lub na stronie, który powoduje crashe i nietypowe sytuacje, i nie został jeszcze przez nikogo zauważony, możesz skontaktować się z Zespołem Wsparcia za pomocą Systemu Wsparcia, a deweloperzy się nim zajmą. Dodatkowo, ci ludzie są odpowiedzialni za implementację zawartości tworzonej przez Add-On Team, jak i również specjalne modyfikacje dla eventów w grze. Deweloperzy dzielą się na 3 podrangi: Game Developer, DevOps i Web Developer.

img | Project Manager

Menadżer Projektu (Project Manager) zarządza całym zespołem oraz projektem w ogóle. Planowanie przyszłości modyfikacji i wyznaczanie kierunku wraz z Deweloperami i Koordynatorami Projektu należy do obowiązków tej osoby. Bezpośrednio zarządzają menadżerami wszystkich zespołów. Dodatkowo, osoba posiadająca tą rangę, słucha opinii i sugestii od zespołu, takich jak nowe funkcje na stronie lub nowe zasady, a także od społeczności w sprawach związanych z projektem. Upewniają się, że wszystkie zespoły pracują odpowiednio i biorą odpowiedzialność za przyszłość projektu.

img | Project Coordinator

Koordynatorzy Projektu (Project Coordinators) asystują Menadżerowi Projektu. Mają praktycznie te same obowiązki, jednak Koordynatorzy Projektu mają znacznie mniejsze uprawnienia do podejmowania decyzji. Podczas, gdy Menadżer Projektu podejmuje wszystkie decyzje i to do niego należy ostatnie słowo, Koordynatorzy Projektu mogą mu w tym pomagać.

img | Service & Data Analyst

Analityk Usług i Danych jest odpowiedzialny za analizę procesów i procedur TruckersMP, i wyszukiwania luk w usłudze, aby znaleźć miejsce dla usprawnień. Będą pracować nad propozycjami, aby je wprowadzić. Wraz z usprawnieniami, polepszy się doświadczenie graczy i członków zespołu. Poza tym, Analityk Usług i Danych pracuje również nad dostarczaniem zespołowi wewnętrznych i publicznych statystyk, które mogą być przedmiotem konsultacji, aby zobaczyć jak radzą sobie zespół oraz społeczność.

img | img | Add-On Manager

Menadżerowie Dodatków (Add-On Manager) zarządzają Zespołem Dodatków. Ocena i sprawdzanie mapowania i modyfikacji świata przeprowadzanych przez Add-On Team, to główne obowiązki tej roli. Ulepszanie obecnie istniejących systemów i zawartości również należą do głównych zadań. Jeżeli masz pomysł, który, według ciebie, musi być częścią TruckersMP, możesz skontaktować się z tymi ludźmi. Podobnie jak pozostali menadżerowie zespołów, nadzorują proces rekrutacji aby upewnić się, że nowi ludzie posiadają wystarczające kwalifikacje, aby wspomóc rozwój TruckersMP.

img | img | Community Manager

Menadżerowie Społeczności (Community Managers) są odpowiedzialni za dobrą komunikację między społecznością, a zespołem TMP. Odpowiadają na wiele zgłoszeń Systemu Feedback odnośnie społeczności, aby upewnić się, że gracze dobrze się bawią, a nurtujące pytania otrzymały odpowiedzi. Ponadto, wchodzą w interakcję z ludźmi w social mediach, np. Twitter, Facebook oraz Discord. W parze z Zarządem Mediów oraz Eventów, wykonują zadania w celu promocji konkretnych wydarzeń lub projektów, aby modyfikacja była bardziej atrakcyjna dla społeczności. Jeżeli masz jakieś problemy, możesz zawsze skontaktować się z Community Managerem, a on z pewnością zrobi wszystko, aby ci pomóc. Ci menadżerowie poinformują cię o nowych aktywnościach, eventach i innych wiadomościach, poprzez pisanie postów na blogu lub ogłaszanie tych rzeczy na wyżej wymienionych platformach. Obowiązki odnoszące się do VTC, jak np. moderacja stron VTC i weryfikacja, są częścią ich pracy. Community Management jest również odpowiedzialny za pozytywną atmosferę, powinieneś się z nimi skontaktować, gdy masz ogólny problem z konkretnymi karami lub chcesz wnieść opinię. Pamiętaj, że zapytania odnośnie banów są częścią pracy Game Moderation Managerów.

img | img | Support Manager

Menażerowie Wsparcia (Support Manager) kontrolują System Wsparcia aby mieć pewność, że każdy otrzymuje odpowiednią pomoc, sprawdzając sekcje pomocy na forum lub wyżej wspomniane sekcje wsparcia. Jako menadżerowie zespołu, zarządzają rekrutacją do Zespołu Wsparcia, zatrudniając nowe osoby na stanowisko Support Trainee oraz organizując awanse na rangi Trial Support lub/i Full Support. Wszelkie zapytania odnośnie Zespołu Wsparcia TruckersMP będą obsługiwane przez te osoby, podobnie zgłoszenia w systemie feedback odnoszące się do zespołu. Jeżeli masz jakieś pytania lub problemy, skontaktuj się z nimi.

img | img | Community Moderation Manager

Menadżerowie Moderacji Społeczności (Community Moderation Managers) zajmują się Forum, Discordem oraz zapytaniami w sprawie moderacji, odnoszącymi się do społeczności. Kontrolują Community Moderation Team i w związku z tym, przeprowadzają również rekrutacje. Wybierają nowych Community Moderator Trainee, a następnie upewniają się, że zostają przeszkoleni, aby dostarczać społeczności najlepszą obsługę moderacji. Upewniają się, że odpowiednie osoby są zatrudniane do pomocy z forum oraz Discordem. Jeżeli masz jakieś problemy lub pytania z moderacją, które nie są związane z grą, możesz stworzyć zgłoszenie w systemie feedback, które zostanie rozpatrzone przez tych ludzi.

img | Media Manager

Menadżerowie Mediów (Media Managers) zajmują się Media Team poprzez upewnianie się, że zawartość jest tworzona i publikowana według naszych wysokich standardów. Dla przykładu, filmy, zdjęcia i podobne treści są tworzone według wysokich standardów. Dodatkowo, ci menadżerowie upewniają się, że rekrutacja do Media Team jest przeprowadzana prawidłowo; wybierają odpowiednich ludzi, by dołączyli do zespołu. Podczas oficjalnych konwojów czy eventów upewniają się również, że ich zespół w nich uczestniczy, aby przygotować niesamowity materiał do naszych wspomnień na social mediach, aby móc później cieszyć się udanym wydarzeniem.

img | img | Game Moderation Manager

Menadżerowie Moderacji Gry (Game Moderation Managers) są odpowiedzialni za wszystkich w Game Moderation Team, czyli Game Moderation Trainee, Report Moderatorów, Game Moderatorów, Trainerów czy Leaderów. Dodatkowo, ta rola zarządza oficjalnymi zasadami odnośnie aspektów gry upewniając się, że są sprawiedliwe i aktualne. Powinieneś skontaktować się z Game Moderation Management jeżeli uważasz, że padłeś ofiarą niesprawiedliwego potraktowania przez członka tego zespołu lub gdy chcesz pozostawić swoją opinię. Jeżeli chcesz złożyć skargę na temat wyrzucenia lub bana, odrzuconego zgłoszenia lub czegokolwiek odnośnie moderacji w grze TruckersMP, postąpisz prawidłowo kontaktując się z Game Moderation Managerami!

img | img | Event Manager

Menadżerowie Eventów (Event Managers) tworzą i organizują publiczne wydarzenia, jak i te wewnątrz zespołu. Zajmują się wszystkim odnośnie wydarzeń. Upewniają się, że Event Team zajmuje się zadaniami Kontroli Konwoju prawidłowo. Koordynują zadania zespołu z Media i Community Management, aby upewnić się, że wszystko zostało przygotowane na czas. Event Managerowie zajmują się sekcją [Event Request], przydzielając serwery eventowe i zatwierdzając tymczasowe zasady wydarzeń. Pytania odnośnie Oficjalnych Eventów TruckersMP lub serwerów eventowych, powinny być kierowane do tego zespołu.

img | img | Translation Manager

Menadżerowie Tłumaczenia (Translation Managers) zarządzają wszystkimi naszymi Tłumaczami. Upewniają się, że opublikowane treści są dostępne w różnych językach! Posty oraz blogi będą dostępne w wielu językach, aby każdy w społeczności wiedział z czym mierzy się TruckersMP. Wszelkie zapytania odnośnie przetłumaczonych zasobów powinny być kierowane do nich. Dodatkowo, Translation Managerowie zarządzają rekrutacją nowych członków zespołu aby upewnić się, że pokrywamy jak najwięcej języków, a praca jest sprawiedliwie rozdzielona.


Staff

img | Game Moderator Leader

Liderzy Moderacji Gry (Game Moderation Leaders) pomagają Game Moderation Managerom, zarządzając mniejszą grupą Game/Report Moderatorów. Game Moderator Leader będzie sprawdzał ich aktywność, uczył ich i zapewniał pomoc każdemu moderatorowi, który jej potrzebuje. Ponieważ ta funkcja dotyczy głównie wewnętrznej pracy, nie powinieneś kontaktować się z tymi osobami bezpośrednio.

img | Game Moderator Trainer

Instruktorzy Moderacji Gry (Game Moderation Trainers) są odpowiedzialni za programy szkoleniowe dla naszych nowych Game Moderation Trainees. Dostarczają szkolenie na podstawie obowiązków Game Moderatora, przeprowadzają testy i przykłady z nowymi kursantami, i uczą ich jak radzić sobie z realnymi sytuacjami, z którymi mogą się spotkać podczas swojej pracy. Zapewniają wsparcie, rady i opinie Game Moderation Trainees po zakończeniu szkolenia i pozostają do dyspozycji Report/Game Moderatorów nawet po zakończeniu szkolenia w razie jakichkolwiek pytań. Podobnie do rangi Game Moderation Leader, ta funkcja jest w większości wewnętrzna.

img | Game Moderator

Moderatorzy Gry (Game Moderators) są odpowiedzialni za moderację naszych serwerów poprzez teleportację, wyrzucanie i banowanie użytkowników, którzy łamią nasze oficjalne zasady. Ta ranga zajmuje się zarówno reportami na stronie, jak i tymi w grze. Utrzymują nasze serwery bezpieczne od trollujących graczy poprzez obsługiwanie zgłoszeń i nadawanie kar w razie potrzeby. Dodatkowo, wraz z systemem zgłaszania w grze, posiadamy system zgłaszania na stronie, gdzie możesz zamieścić dowody na łamanie zasad przez graczy, na przykład taranowanie innych lub blokowanie autostrady, dostarczając dowody spełniające wymagania. Zgłoszenia na stronie są równie ważne, jak system zgłaszania w grze jako, że każde z nich zostanie rozpatrzone. W związku z dużym obciążeniem może to zająć trochę czasu co oznacza, że należy zachować cierpliwość i sprawdzać wskaźnik obciążenia systemu zgłaszania.

img | Report Moderator

Moderatorzy Reportów (Report Moderators) zajmują się zgłoszeniami na stronie oraz apelacjami od banów, które nadają. Nie posiadają uprawnień w grze, ale pracują nad zgłoszeniami na stronie, aby dowiedzieć się, jak będzie wyglądać ich praca jako Game Moderator oraz aby zdobyć doświadczenie w różnych sytuacjach, które mogą się wydarzyć w grze. W związku z tym, szkolenie i doświadczenie są zdobywane, aby podejmować decyzje szybciej, gdy przyznane zostaną uprawnienia w grze i nastąpi promocja do funkcji Game Moderator.

img | Game Moderation Trainee

Praktykanci Moderacji Gry (Game Moderation Trainees) to ci, którzy aplikowali w rekrutacji na rangę Game Moderator, wewnętrznej czy publicznej. Game Moderation Trainees są obligowani do przejścia przez okres szkolenia zanim zostaną Report Moderatorami i finalnie Game Moderatorami. Kilka dni podstawowego szkolenia i sprawdzania zdrowego rozsądku to główne założenie tej rangi, oprócz uczenia się systemów związanych z byciem w zespole Game Moderation. Game Moderation Trainer, który opiekuje się Game Moderation Trainee, przekazuje całą swoją wiedzę tej osobie. Każde pytania i wątpliwości zostaną rozwiane, aby Game Moderator Trainee był gotowy na pracę ze zgłoszeniami na stronie i apelacjami, gdy otrzyma uprawnienia.

img | Support

Support to bardzo ważna rola w zespole, odkąd ci ludzie zapewniają techniczną pomoc użytkownikom, którzy pilnie jej potrzebują. Zaczynając od Support Trainee pod nadzorem Support Management, będą się uczyć na temat ich pracy i przejdą przez test aby sprawdzić, czy są cennym zasobem dla Zespołu Wsparcia (Support Team). Zaraz po tym otrzymają rangę Trial Support i będą pomagać ludziom na forum, Discordzie i w Systemie Wsparcia. Jeżeli nie możesz się zalogować po uruchomieniu gry, wyskakuje ci błąd połączenia lub doświadczasz innych problemów technicznych, możesz wysłać zgłoszenie, a pomogą ci tak szybko, jak to możliwe.

img | Trial Support

Próbny Support (Trial Support) to rola, przez którą ludzie muszą przejść zanim zostaną pełnymi członkami Support Team. Podczas tego okresu dowiedzą się wiele o swojej pracy i nauczą się odpowiadać ludziom z problemami technicznymi. Jeżeli masz jakieś problemy, zajmą się twoim zgłoszeniem lub odpowiedzą pytania, które możesz zadać na forum. Podobnie do Report Moderatora i Trial Translatora, ta ranga jest stworzona, aby pozwolić ludziom na zdobycie doświadczenia i uporać się ze swoimi obowiązkami zanim zostaną pełnymi członkami zespołu.

img | Support Trainee

Praktykanci Zespołu Support (Support Trainee) to ci, którzy aplikowali w rekrutacji do Zespołu Support, wewnętrznie czy publicznie. Będą musieli przejść przez tą rangę, aby nauczyć się o utrzymaniu profesjonalizmu i wykonywaniu przyszłych zadań jako członek zespołów Trial i Full Support. Ich szkolenie będzie obserwowane i przewodzone przez Support Management.

img | Translator

Tłumacze (Translators) zarządzają tłumaczeniem zasobów i postów dla społeczności; upewniają się, że społeczność rozumie co dzieje się na TruckersMP. Są ekspertami w językach, którymi się posługują. Pracują pod nadzorem Translation Management, aby pomóc społeczności. Możesz nie dostrzec ich pracy bezpośrednio, jednakże są zawsze zajęci tłumaczeniem zawartości.

img | Trial Translator

Próbni Translatorzy (Trial Translators) to ci, którzy aplikowali w rekrutacji do Translation Team, wewnętrznej czy publicznej. Każdy członek Translation Team musi przejść przez tą rolę, aby polepszyć i doskonalić swoje umiejętności podczas okresu szkolenia. Ich praca jest monitorowana przez Translation Management, aby zapewnić wysoką jakość każdego tłumaczenia przed jego opublikowaniem.

img | Add-On Team

Członkowie Zespołu Dodatków (Add-On Team) robią to, co ich menadżerowie. Mapowanie i modyfikowanie to duży aspekt pracy tego zespołu. Dostarczają społeczności wspaniałe kreacje, aby polepszyć doświadczenia z rozgrywki na TruckersMP. Możesz zobaczyć ich pracę na specjalnych wydarzeniach TruckersMP, gdy stworzone są własne zasoby i modele, przeznaczone do używania w grze.

img | Event Team

Zespół Eventowy (Event Team) zapewnia płynny i wydajny przebieg eventów, poprzez kierowanie uczestników naszych oficjalnych wydarzeń. Pomagają również ze wstępnym planowaniem tych eventów. Ładowanie zapisów i stanowienie kontroli konwoju to kolejne główne zadanie tego zespołu. Umiejętności planowania wydarzeń są zawsze wymagane i w związku z tym, ci ludzie wiedzą wiele i są w stanie pomóc gdzie trzeba, aby zapewnić, że eventy odbywają się płynnie.

img | Community Moderator Leader

Liderzy Moderacji Społeczności (Community Moderator Leaders) nadzorują szkolenie nowych Community Moderator Trainees, aby upewnić się, że są gotowi na ich pracę związaną z moderacją różnych platform naszej społeczności, od Discorda po forum. Dodatkowo, monitorują i sprawdzają pracę Community Moderatorów, aby zapewnić, że jakość ich moderacji spełnia standardy wyznaczone podczas szkolenia, wraz z Community Moderation Management.

img | img | img | Community Moderator

Moderator Społeczności (Community Moderator) to ranga, która pokrywa dodatkowe podrangi. Pod tą rangą kryje się Discord Moderator oraz Forum Moderator, i skupiają się odpowiedniej platformie. W zależności od potrzeb, Community Moderatorzy zajmują się jedną z tych głównych platform, aby upewnić się, że wszyscy przestrzegają zasad. Odpowiednie kary będą nadawane w razie ich złamania. Niezależnie od platformy, możesz zawsze skontaktować się z jednym z nich, jeżeli masz coś nieodpowiedniego do zgłoszenia. Upewnij się, że posiadasz odpowiednie dowody, gdy to robisz. Pamiętaj, że to nie są moderatorzy, których możesz zapytać o bany i kary nadane w grze lub na stronie; to praca zespołu Game Moderatorów.

img | Community Moderator Trainee

Praktykanci Moderacji Społeczności (Community Moderator Trainees) to ci, którzy aplikowali w rekrutacji do zespołu Community Moderation, wewnętrznej czy publicznej. Muszą przejść przez tą rangę, aby zdobyć wiedzę na temat moderacji TruckersMP i będą prowadzeni przez Community Moderator Leaderów i Managerów. Po przejściu tego etapu, będą awansowani na pełnego Community Moderatora, gotowi do zmierzenia się z obowiązkami na forum, czy na Discordzie.

img | Media Team

Zespół Mediów (Media Team) tworzy wiele zasobów dla naszych social mediów (Twitter, Facebook, Instagram, YouTube oraz Twitch). Podczas oficjalnych wydarzeń upewniają się, że tworzony profesjonalny materiał i zdjęcia zostaną przedstawione publicznie. Jeżeli jesteś ekspertem z zakresu edytowania filmów, programów do edycji zdjęć lub masz inne zdolności związane z mediami, upewnij się, że wyślesz im swoje kreacje, aby wspierać ich pracę.

img | Stream Team

Zespół Streamerów (Stream Team) jest prowadzony przez Community Management i jest odpowiedzialny za streamowanie zarówno oficjalnych, jak i przeprowadzanych przez społeczność wydarzeń TruckersMP, i robią to na oficjalnych kanałach TruckersMP na Twitchu i YouTube. Zapewniają przyjemne i interaktywne doświadczenie widzom, którzy nie mogli zjawić się na evencie; pokazują scenerię i pracę wykonaną przez Add-On Team dla danego wydarzenia. Umiejętności komunikacji to jedne z najważniejszych, które posiadają ci ludzie, a więc są tymi, z którymi powinieneś się kontaktować, gdy masz pytania na temat streamów TruckersMP.


Community

Poniższe rangi nie są częścią Zespołu TruckersMP, ale możesz je dostrzec na profilach różnych graczy!

img | img | Retired Team Member oraz Retired Legend

Te rangi są nadawane byłym członkom Zespołu TruckersMP, którzy niestety musieli nas opuścić. Jesteśmy wdzięczni za ich pracę w zespole, dlatego otrzymują specjalną rangę emeryta w ramach podziękowania.

img | Community Contributor

Współtwórcy Społeczności (Community Contributors) to użytkownicy TruckersMP, którzy przeszli samych siebie, aby wesprzeć społeczność: czy to poprzez tworzenie zawartości na YouTubie lub Twitchu, czy tworzenie rozpoznawalnych modyfikacji i dodatków do gry, i więcej. Użytkownicy z tą rangą mogą być rozpoznani w grze z ciemnozieloną, unoszącą się nazwą użytkownika.

img | img | ProMods & TruckersFM

Ta ranga jest nadawana na stronie do niektórych użytkowników, którzy reprezentują naszych partnerów; odpowiednio ProMods i TruckersFM! Współpracujemy z naszymi partnerami, aby zapewnić, że najlepsze kolaboracje i projekty mogą mieć miejsce, i ci ludzie, łącznie ze wszystkimi pracującymi nad każdym projektem, to tylko garstka wśród osób, którym jesteśmy wdzięczni za bliską współpracę.

img | SCS Software

Ranga wyłącznie na forum, która jest nadawana niektórym członkom zespołu SCS Software. Nie jesteśmy powiązani z SCS Software, jednakże doceniamy ich mimo wszystko, ponieważ to oni stworzyli grę, na której zbudowano TruckersMP!

img | Verified VTC Leader

Ranga wyłącznie na forum i Discordzie, która jest nadawana maksymalnie dwójce użytkowników należących do zatwierdzonej (Discord) lub zweryfikowanej (Discord + Forum) VTC, aby pokazać, że zrobili co w ich mocy, aby stworzyć swoją małą (lub czasami całkiem sporą) społeczność kierowców na TruckersMP!

img | Veteran

Ranga wyłącznie na forum, która zaczyna się od Veteran I i kończy na Veteran V oraz będzie się zwiększać wraz z wiekiem TruckersMP! Ta ranga reprezentuje jak długo użytkownicy byli zarejestrowani na forum, z cyfrą reprezentującą ilość lat. Te rangi przyznawane są automatycznie przy okazji starzenia się twojego konta.

img | Player

Wy wszyscy! Członkowie naszej społeczności, którzy sprawiają, że TruckersMP jest jakie jest!

Tags

Author

[WT] Bingo [CH]'s avatar

[WT] Bingo [CH]

VØŁVØ-ꝀƗNǤ