This article is outdated!

This article has not been updated to its original version! For the most recent information, forward yourself to the original article: TruckersMP Ranks

TruckersMP Rütbeleri


Last update: 20 Apr 18:42 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/1199Birçoğunuz muhtemelen personel yapımızı, kimin neyden sorumlu olduğunu ve perde arkasında neler olup bittiğini merak ediyor. TruckersMP ekibinin bir parçası olan herkesin hiçbir ücret almadan gönüllü olarak emek harcadığını unutmamanız gerektiğini vurgulamak isteriz. Bu da demek oluyor ki, bu projeye boş zamanlarımızı harcıyoruz. Bu nedenler bazı süreçler en kaliteli deneyimi sunabilmek adına biraz zaman alabilir.

Öncelikle, işte personel ekibimizin rütbe yapısının bir resmi (tam boyutlu olarak açmak için resmin üzerine tıklayın): img Bu bir terfi şeması değildir, bir iletişim şemasıdır. Kolaylıkla fark edeceğiniz üzere oldukça karmaşık bir sistemimiz var. Bu yüzden ayrıntılara girme zamanı!


Üst Personel

img | Oyun Yapımcısı

Oyun Yapımcısı, projenin ve içeriğinin ilerleyişini yönetmekten sorumludur. Geliştiricilerle birlikte her bir görevin önceliğini yönetirken, gelecek özelliklerin/projelerin geliştirilmesini de yönetirler. Potansiyel ortaklar arasındaki tartışmalardan, genel lisanslamadan/yasal problemlerden ve perde arkasındaki teknik konulardan sorumludurlar. TruckersMP'nin üretimini ve geliştirilmesini denetler ve sürekli ilerlemeyi sürdürmek için Proje Koordinatörleri ile yakın çalışırlar. Oyun Yapımcısı, Patreon kampanyasını yönetmekten ve kullanıcılardan gelen önerilerle ilgilenmekten de sorumlu olduğu için toplulukla bağını hala sürdürmektedir.

img | img | img | Geliştirici

Geliştiriciler, modu geliştiren, yani çok oyunculu kodu (istemci / sunucu / diğerleri) yazan, web sitesini ve forumu geliştiren, sunucularla ve veritabanlarıyla ilgilenen kişilerdir. Oyun içinde veya web sitesinde, çökmelere veya garip durumlara neden olan ve henüz kimse tarafından fark edilmemiş garip bir hata keşfettiyseniz, Destek Sistemi'ni kullanarak Destek Takımı ile iletişime geçebilirsiniz ve geliştiriciler bununla ilgilenecektir. Ek olarak, bu kişiler Eklenti Takımının içeriğinin oyuna uygulanmasından ve etkinlikler için yapılması gereken özel değişikliklerden sorumludur. Geliştiriciler 3 alt gruba ayrılmıştır; Oyun Geliştiricisi, DevOps ve Web Geliştiricisi.

img | Proje Koordinatörü

Proje Koordinatörleri, projeyi ve personelini yönetme konusunda uzmanlaşmıştır. Proje Koordinatörleri, projenin gitmesi gereken yöne karar vermeye, personel sorunlarıyla ilgilenmeye, personel ekibinin yönetimine, TruckersMP içindeki yeni özellikleri/projeleri (web sitesi özellikleri, oyun özellikleri vb.) planlamaya ve TruckersMP'nin geleceği doğrultusunda zor kararlar almaya odaklanır. Ayrıca, soru-cevap seansları, anketler yaparak ve yöneticiler ve proje ile ilgili şikayetleri/geri bildirimleri ele alarak topluluk tarafına odaklanırlar. Bu roldeki insanlar, her gün Oyun Yapımcılarıyla, Geliştiricilerle ve Yöneticilerle birlikte çalışan iyi iletişimcilerdir.

img | Servis ve Veri Analisti

Servis ve Veri Analisti, TruckersMP süreçlerini ve prosedürlerini analiz etmekten ve servisimizdeki boşlukları bulup, iyileştirme noktaları geliştirmekten sorumludur. Daha sonra, bunları iyileştirmek için teklifler üzerinde çalışırlar ve böylece oyuncular ve takım üyeleri için deneyimler benzer şekilde gelişir. Bunun yanı sıra, Servis ve Veri Analisti, ekibin ve topluluğun durumunu görmek için danışılabilecek ekip içi ve genel gösterge tabloları sağlamak için de çalışır.

img | img | Add-On Manager

Eklenti Yöneticileri, Eklenti Takımından sorumludur. Eklenti Takımı tarafından yapılan haritalama ve modifikasyon çalışmalarını gözden geçirmek ve kontrol etmek, bu rolün ana sorumluluklarıdır. Mevcut sistemlerin ve içeriklerinin iyileştirilmesi de ana görevlerinden biridir. TruckersMP'nin bir parçası olması gerektiğini düşündüğünüz bir fikriniz varsa, bu kişilerle iletişime geçebilirsiniz. Diğer tüm takımların yöneticileri gibi, bu kişiler, takıma alınacak yeni personelin TruckersMP'nin daha da iyi bir yer olmasına yardımcı olmak için yeterli niteliklere sahip olmasını sağlamak için işe alma sürecini denetler.

img | img | Topluluk Yöneticisi

Topluluk Yöneticileri, topluluk ve personel takımı arasında iyi bir bağlantıdan sorumludur. Oyuncuların iyi vakit geçirmesini sağlamak ve önemli soruları yanıtsız bırakmamak için web sitesindeki toplulukla ilgili geri bildirim biletlerinin(feedback tickets) çoğunu yanıtlarlar. Buna ek olarak Twitter, Facebook ve Discord gibi sosyal medya platformlarında insanlarla etkileşimde bulunurlar. Medya ve Etkinlik Yönetimleri ile birlikte, belirli bir etkinliği veya projeyi tanıtmak ve modu topluluk için daha çekici hale getirmek için birçok görevi yerine getirirler. Herhangi bir probleminiz veya sorunuz varsa, her zaman bir Topluluk Yöneticisiyle iletişime geçebilirsiniz ve size yardımcı olmak için ellerinden geleni yapacaklardır. Bu yöneticiler, blog yazıları yazarak veya yukarıda belirtilen platformlarda duyurarak sizi yeni aktiviteler, etkinlikler ve diğer haberler hakkında bilgilendireceklerdir. VTC sayfalarını denetleme ve doğrulama gibi VTC ile ilgili tüm işler, görevlerinin bir parçasıdır. Topluluk Yönetimi olumlu bir atmosferden de sorumludur. Belirli cezalar veya geri bildirimlerle ilgili genel bir sorununuz varsa onlarla iletişime geçmelisiniz. Bununla birlikte, yasaklama(ban) ile ilgili soruların Oyun Moderasyon Yöneticileri tarafından ele alındığını unutmayın.

img | img | Destek Yöneticisi

Destek Yöneticileri, Destek Sistemini kontrol eder. Forumun yardım bölümünü veya yukarıda belirtilen destek bölümünü kontrol ederek insanlara uygun şekilde yardım edildiğinden emin olurlar. Takım yöneticileri olarak, Destek Takımının personel alım sürecinde Destek Stajyerlerinin takıma alımından sorumludurlar.Aynı zamanda Deneme Destek ve Tam Destek rütbelerine terfileri organize ederler. TruckersMP Destek Takımıyla ilgili tüm sorular bu kişiler tarafından ele alınacaktır ve desteğe ilişkin geri bildirim biletleri(feedback tickets) de bu rütbenin sorumluluğundadır. Herhangi bir sorunuz veya probleminiz varsa, onlarla iletişime geçtiğinizden emin olun.

img | img | Topluluk Moderasyon Yöneticisi

Topluluk Moderasyon Yöneticileri tüm Forum, Discord ve toplulukla ilgili moderasyon sorularıyla ilgilenir. Topluluk Moderasyon Takımı, bu yöneticilerin kontrolü altındadır ve bu nedenle takıma alım onlar tarafından yönetilecektir. Bu, yeni Topluluk Moderatörü Stajyerlerinin seçilmesini ve ardından topluluk için en iyi moderasyon deneyimini sunmak üzere eğitilmelerini sağlamayı içerir. Forum'un ve Discord'un düzenlenmesine yardımcı olmak için uygun kişilerin işe alınmasını sağlarlar. Oyunla ilgili olmayan ve moderasyonu ilgilendiren herhangi bir probleminiz veya sorunuz varsa, bu kişiler tarafından uygun şekilde ele alınacak bir geri bildirim bileti(feedback ticket) gönderebilirsiniz.

img | Medya Yöneticisi

Medya Yöneticileri, yeni içeriklerin üretilmesini ve yüksek standartlarımıza göre yayınlanmasını sağlayacak şekilde Medya Takımıyla ilgilenir. Örneğin videolar, resimler ve benzeri varlıklar yüksek standartlarımıza göre oluşturulur. Ek olarak, bu yöneticiler Medya Takımı için işe alımın doğru bir şekilde yapılmasını sağlar ve ekibimize katılacak en uygun kişileri seçer. Resmi konvoylar veya etkinlikler sırasında, sosyal medya anıları için harika görüntüler çekmek veya daha sonra başarılı bir etkinliği kutlamak için takımlarının orada olduğundan emin olurlar.

img | img | Oyun Moderasyon Yöneticisi

Oyun Moderasyon Yöneticileri; Oyun Moderatörü Stajyerleri, Rapor Moderatörleri, Oyun Moderatörleri, Eğitmenler veya Liderler olmak üzere, Oyun Moderasyon Takımındaki herkesten sorumludur. Bu rütbe ayrıca oyun ile ilgili resmi kurallardan sorumludur ve bunların adil ve güncel olmasını sağlar. Bu takımın bir üyesinden haksız muameleye maruz kaldığınızı düşünüyorsanız veya onlar hakkında geri bildirim bırakmak istiyorsanız, Oyun Moderasyon Yönetimi ile iletişime geçmelisiniz. TruckersMP'nin oyun içi denetleme yönüyle ilgili bir atılma(kick), yasaklama(ban), reddedilen bir rapor veya başka herhangi bir şey hakkında şikayette bulunmak istiyorsanız, Oyun Moderasyon Yöneticilerine sorarak doğru kişilerle iletişim kuruyorsunuz!

img | img | Etkinlik Yöneticisi

Etkinlik Yöneticileri, halka açık etkinliklerin ve dahili personel etkinliklerinin oluşturulmasıyla ve organizasyonuyla ilgilenir. Bir etkinlikle ilgili her şey onlar tarafından ele alınır. Etkinlik Takımının, konvoy kontrol görevlerini doğru şekilde yerine getirmesini sağlarlar. Tüm etkinlik hazırlıklarının ve tanıtımlarının zamanında hazır olduğundan emin olmak için takımlarının görevlerini Medya ve Topluluk Yönetimi ile koordine ederler. Son olarak, Etkinlik Yöneticileri web sitesinin Etkinlik İsteği(Event Request) bölümünü yönetirler, etkinlik sunucuları atar ve geçici etkinlik kurallarını onaylarlar. Resmi TruckersMP Etkinlikleri hakkındaki sorularınız veya etkinlik sunucusu talebiniz bu takıma yönlendirilmelidir.

img | img | Çeviri Yöneticisi

Tüm Çevirmenlerimizden, Çeviri Yöneticileri sorumludur. Topluluğumuza sunulan her şeyin farklı dillerde de mevcut olduğundan emin olurlar! Varlıklar, gönderiler ve bloglar farklı dillerde sunulur ve böylece topluluktaki herkes TruckersMP'nin ne yaptığını bilir. Çeviri Yöneticileri farklı dillerle çalışma deneyimine sahiptir. Tercüme edilmiş kaynaklarla ilgili herhangi bir soru onlara yönlendirilmelidir. Ek olarak, Çeviri Yöneticileri, olabildiğince çok dili kapsadığımızdan emin olmak ve işi eşit bir şekilde dağıtmak için yeni personelin işe alınmasını yönetir.


Personel

img | Oyun Moderatörü Lideri

Oyun Moderatörü Liderleri, Oyun / Rapor Moderatörlerinin daha küçük bir alt kümesinden sorumlu olarak Oyun Moderasyon Yöneticilerine yardımcı olur. Oyun Moderatörü Lideri, faaliyetlerini kontrol edecek, koçluk yapacak ve ihtiyacı olan Oyun / Rapor Moderatörlerine yardım ve ipuçları sağlayacaktır. Bu, esas olarak iç çalışmayı içeren bir rütbe olduğundan, bu insanlara doğrudan mesaj göndermemelisiniz.

img | Oyun Moderatörü Eğitmeni

Oyun Moderatörü Eğitmenleri, eğitim programlarını yeni Oyun Moderatörü Stajyerlerimize ulaştırmaktan sorumludur. Bir Oyun Moderatörünün görevlerine dayanan eğitimler verirler. Yeni stajyerlerle testler yaparlar, örnekler gösterirler ve işlerinin bir parçası olarak karşılaşabilecekleri gerçek durumlarla nasıl başa çıkacaklarını öğretirler. Oyun Moderatör Stajyerlerine eğitimlerini bitirdikten sonra destek, tavsiye ve geri bildirim sağlarlar. Herhangi bir soru olması halinde eğitimlerinden sonra bile Rapor / Oyun Moderatörlerinin sorularını cevaplarlar.

img | Oyun Moderatörü

Oyun Moderatörleri, resmi kuralları ihlal eden kullanıcıları ışınlayarak(teleport), atarak(kick) ve yasaklayarak(ban) sunucularımızı yönetmekle sorumludur. Bu rütbe, hem web sitesi raporları hem de oyun içi raporları ile ilgilenir. Raporlarınızı gözden geçirerek ve gerekirse ceza uygulayarak sunucularımızı troll oyunculardan korurlar. Oyun içi rapor sistemine ek olarak, kanıtlarınızın gereksinimleri karşılaması koşuluyla, oyuncuların çarpma veya engelleme gibi kuralları çiğnemesi halinde raporlayabileceğiniz bir web sitesi rapor sistemine sahibiz. Web sitesi raporları, Oyun Moderatörünün işinin en az oyun içi raporlar kadar önemli bir parçasıdır çünkü raporların her biri incelenmektedir. Ancak, yüksek iş yükü nedeniyle bu biraz zaman alabilir. Bu da sabırlı kalmanız ve web raporu yoğunluk göstergesini kontrol etmeniz gerektiği anlamına gelir.

img | Rapor Moderatörü

Rapor Moderatörleri web sitesindeki raporları ve düzenledikleri yasakların(ban) itirazlarını ele alırlar. Rapor Moderatörlerinin oyun içi izinleri yoktur. Bir Oyun Moderatörü olarak nasıl çalışacağına dair bir fikir edinmek ve oyunda meydana gelebilecek çeşitli durumlarla ilgili deneyim kazanmak için web sitesi raporları üzerinde çalışırlar. Bu sayede, oyun içi izinlerini aldıktan ve Oyun Moderatörlüğüne terfi ettikten sonra daha hızlı karar verebilmesi için eğitim ve deneyim kazanır.

img | Oyun Moderatörü Stajyeri

Oyun Moderatörü Stajyerleri, Oyun Moderatörlüğü için takımdan veya topluluktan başvuran kişilerdir. Oyun Moderatörü Stajyerlerinin fiilen Rapor Moderatörü ve sonunda Oyun Moderatörü olmadan önce bir eğitim döneminden geçmeleri gerekmektedir. Oyun Moderasyon Takımı ile ilgili sistemleri öğrenmenin yanı sıra, birkaç günlük temel eğitim ve sağduyu testi bu rütbenin ana fikridir. Oyun Moderatörü Stajyeri ile ilgilenen Oyun Moderatörü Eğitmeni, tüm bilgi birikimini bu kişiye aktarır. Oyun Moderatörü Stajyerinin izinler verildikten sonra web sitesi raporları ve itirazlar üzerinde çalışmaya hazır olması için her sorusu cevaplanacaktır.

img | Destek

Destek, takım içinde çok önemli bir roldür çünkü bu kişiler, acil olarak desteğe ihtiyaç duyan kullanıcılara teknik yardım sağlar. Destek Yönetiminin gözetiminde Destek Stajyeri olarak işe başlayarak, işi öğrenirler ve Destek Takımı için değerli olup olmadıklarını göstermek için bir teste girerler. Bundan sonra, Deneme Destek rütbesine yükselip forumdaki, Discord'daki ve Destek Sistemindeki insanlara yardım ederler. Oyununuzu başlattıktan sonra giriş yapamazsanız, bir bağlantı hatası alırsanız veya başka teknik zorluklarla karşılaşırsanız, bir bilet(ticket) gönderebilirsiniz ve en kısa sürede size yardımcı olurlar.

img | Deneme Destek

Deneme Destek, insanların tam yetkili bir Destek Takımı üyesi olmadan önce geçmeleri gereken bir roldür. Bu süre zarfında, işle ilgili her şeyi öğrenirler ve teknik sorunlar yaşayan insanlara nasıl yanıt vereceklerini öğrenirler. Herhangi bir sorununuz olursa, destek biletinizle(ticket) ilgilenirler veya forumda sorduğunuz soruları cevaplarlar. Bu rütbe, Rapor Moderatörü ve Deneme Tercümana benzer şekilde, yalnızca Destek Takımı için kişilerin tam yetkili bir takım üyesi olmadan önce deneyim kazanmalarına ve görevlerini yerine getirmelerine olanak sağlamak için tasarlanmıştır.

img | Destek Stajyeri

Destek Stajyerleri, destek için takımdan veya topluluktan başvuran kişilerdir. Profesyonelliği nasıl sürdüreceklerini ve bir Deneme ve/veya tam Destek Takımı üyesi olarak gelecekteki görevlerini nasıl düzgün bir şekilde yerine getireceklerini öğrenmek için bu rütbeden geçmeleri gerekir. Eğitim seansları, Destek Yönetimi tarafından izlenecek ve yönetilecektir.

img | Çevirmen

Çevirmenler, topluluk için varlıkları ve gönderileri çevirmekten sorumludur. Topluluğun TruckersMP'de neler olup bittiğini anladığından emin olurlar. Konuştukları dillerde uzmandırlar. Topluluğa yardımcı olmak için Çeviri Yönetiminin gözetiminde çalışırlar. Çalışmalarını doğrudan göremeyebilirsiniz, ancak her zaman içerikleri çevirmekle meşgullerdir.

img | Deneme Çevirmen

Deneme Çevirmenler, takım içinden ya da topluluktan Çeviri Takımına başvuran kişilerdir. Çeviri Takımının her yeni üyesi, eğitim süresi boyunca becerilerini geliştirmek ve mükemmelleştirmek için bu rütbeden geçmek zorundadır. Çalışmaları, çevirilerin kalitesini sağlamak için, toplulukla paylaşılıncaya kadar Çeviri Yönetimi tarafından izlenir.

img | Eklenti Takımı

Eklenti Takımı üyeleri, ilgili yöneticileriyle aynı şeyi yapar. Haritalama ve modlama, bu takımın çalışmasının önemli bir yönüdür ve bu anlamda, topluluğa TruckersMP'nin oyun deneyimini geliştirmek için harika yaratıcılıklar sağlarlar. Oyun içinde kullanılmak üzere geliştirdikleri özel varlıkların ve modellerin bir kısmını TruckersMP Etkinliklerinde görebilirsiniz.

img | Etkinlik Takımı

Etkinlik Takımı, resmi etkinliklerimize katılan oyunculara rehberlik ederek etkinliklerimizin sorunsuz ve verimli bir şekilde yürütülmesini sağlar. Ayrıca bu etkinliklerin ilk planlamasına yardımcı olurlar. Kayıtları yüklemek ve konvoy kontrolü sağlamak bu ekibin bir başka birincil görevidir. Etkinlik planlama becerileri her zaman gereklidir ve bu konuda bu insanlar çok şey bilir ve etkinliklerin olabildiğince sorunsuz ilerlemesini sağlamak için gereken yerlerde yardımcı olabilirler.

img | Topluluk Moderatörü Lideri

Topluluk Moderatörü Liderleri, Discord'dan Forum'a kadar topluluğumuzun çeşitli platformlarını yönetecek seviyeye ulaşmaları için Topluluk Moderatörü Stajyerlerinin eğitimini denetler. Ek olarak, Topluluk Moderatörlerinin, Topluluk Moderasyon Yönetimi ile uyumlu olarak moderasyon kalitesinin eğitimleri sırasında belirlenen standartlara uygun olmasını sağlamak için çalışmalarını izler ve kontrol ederler.

img | Topluluk Moderatörü

Topluluk Moderatörü, ek alt rütbeleri kapsayan bir rütbedir. Bu rütbenin içinde Discord Moderatörü ve Forum Moderatörü vardır ve kendi platformlarına odaklanırlar. İhtiyaçlara bağlı olarak Topluluk Moderatörleri, herkesin kurallara bağlı kalmasını sağlamak için bu ana platformlardan biriyle ilgilenir. Kural ihlali durumunda uygun cezalar verirler. Esas olarak hangi platforma odaklandıklarına bakılmaksızın, uygunsuz bir şeyi rapor etmek istediğinizde bu kişilerle iletişime geçebilirsiniz. Lütfen bunu yaparken yeterli kanıtınız olduğundan emin olun. Lütfen bu rolün oyun içinde veya web sitesinde verilen yasaklar(ban) ve cezalar hakkında soru soracak moderatörler olmadığını unutmayın. Bu, Oyun Moderasyon Takımının işidir.

img | Topluluk Moderatörü Stajyeri

Topluluk Moderatörü Stajyerleri, bir takıma alım döneminde takım içinden veya topluluktan, Topluluk Moderasyonu ekibine başvuranlardır. İnsanlar, TruckersMP moderasyonunun bilgi ve teknik bilgisini kazanmak için bu rütbeden geçmelidir ve bu süreç Topluluk Moderatörü Liderleri ve Yöneticileri tarafından yönetilecektir. Bu kişiler, bu aşamayı geçtikten sonra, görevlerine Forum'da veya Discord'da başlamaya hazır olarak tam Topluluk Moderatörlüğüne terfi edilecektir.

img | Medya Takımı

Medya Ekibi, sosyal medyamız (Twitter, Facebook, Instagram, YouTube ve Twitch) için birçok varlık oluşturur. Resmi bir etkinlik sırasında, daha sonra topluluğa sunulmak amacıyla profesyonel görüntülerin ve fotoğrafların çekildiğinden emin olurlar. Video düzenleme, görüntü düzenleme yazılımı veya medya ile ilgili başka beceriler konusunda uzmansanız, çalışmalarını desteklemek için onlara yarattığınız içerikleri gönderdiğinizden emin olunuz.

img | Yayın Takımı

Yayın Takımı, Topluluk Yönetimi tarafından yönetilir ve resmi TruckersMP Twitch / YouTube kanalında gerçekleştiren yayınlardan sorumludur. Bu yayınlar hem resmi hem de topluluk tarafından yürütülen etkinlikleri içerebilir. Etkinliğe katılamamış olan izleyicilere keyifli ve interaktif bir deneyim yaşatılmasını sağlar ve söz konusu etkinlik için Eklenti Takımı tarafından yapılan tüm çalışmaları ve manzarayı gösterir. Harika iletişim becerileri, bu kişilerin sahip olduğu en önemli becerilerden biridir. Bu nedenle TruckersMP yayınları hakkında sorularınız varsa iletişim kurmanız gereken kişiler onlardır.


Topluluk

Aşağıdaki rütbeler TruckersMP Personel Takımı'nın bir parçası değildir, ancak bunları çeşitli kullanıcı profillerinde görebilirsiniz!

img | img | img | Retired Team Member, Retired Manager & Retired Legend

Bu rütbeler, ne yazık ki bizden ayrılmak zorunda kalan eski TruckersMP personellerine verilmektedir. Onların takım içindeki hizmetlerinden dolayı minnettarız ve bu nedenle teşekkür olarak özel bir emekli rütbesi veriyoruz.

img | Topluluk Destekçisi

Topluluk Destekçileri, ister YouTube veya Twitch üzerinden içerik oluşturma yoluyla olsun, ister oyun için tanınabilir modlar ve eklentiler oluşturarak olsun, topluluğun ileriye ve daha iyiye gitmesini sağlamış, TruckersMP içindeki kullanıcılardır.

img | img | ProMods & TruckersFM

Bu rütbe, web sitesinde ortaklarımızı temsil eden bazı kullanıcılara verilmiştir: ProMods ve TruckersFM! En iyi işbirliklerinin ve projelerin gerçekleşmesini sağlamak için ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz ve bu insanlar, projelerde çalışan herkesle birlikte, yakın çalıştığımız için minnettar olduğumuz kişilerden sadece birkaçı!

img | SCS Software

SCS Software çalışanlarının bazılarına verilen ve sadece Forum'a özel olan bir rütbedir. Bizlerin SCS Software ile bir bağı yok ancak yine de onlara minnettarız çünkü günün sonunda TruckersMP'nin üzerine kurulu olduğu oyunu geliştirenler onlar!

img | Onaylı VTC Lideri

Sadece Forum'a ve Discord'a özgü bir rütbedir. Bu rütbe, TruckersMP içinde kendi küçük (veya bazen oldukça büyük) sürücü topluluklarını oluşturmayı başarmış doğrulanmış (Discord) veya onaylanmış (Discord + Forum) bir Sanal Tırcılık Şirketi içindeki en fazla iki üyeye verilir!

img | Veteran

Sadece forumda olan bu rol Veteran I'den Veteran V'e kadar gider ve yalnızca TruckersMP yaş aldıkça artacaktır! Bu sıralama, kullanıcıların foruma ne kadar süredir kayıtlı olduklarını gösterir. Sondaki sayı, kaç yıldır kayıtlı olduğunuzu gösterir. Forum hesabınız büyüdükçe bu dereceler otomatik olarak elde edilir.

img | Oyuncu

Hepiniz! TruckersMP'yi bu noktaya getiren topluluğumuzun üyeleri!

Tags

Author