TruckersMP Rütbeleri


Last update: 30 Apr 14:58 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/1199Muhtemelen birçoğunuz; personel yapımızla, kimlerin nelerden sorumlu olduğuyla ve perde arkasında neler olup bittiğiyle ilgileniyordur. TruckersMP ekibinin bir parçası olan herkesin, herhangi bir ücret almadan, gönüllü olarak çalıştığını unutmamanız gerektiğini vurgulamak isteriz. Bu anlamda, kendi boş zamanımızı bu projeye ayırıyoruz; bu da en iyi kalitede deneyimi sunabilmemiz için her şeyin doğru bir şekilde yapılmasını gerektirdiğinden, bazı süreçlerin biraz zaman alabileceği anlamına gelmektedir.

Her şeyden önce, ekibimizin rütbe yapısının bir şeması (tam boyutta açmak için resmin üzerine tıklayın): img Bu bir iletişim şemasıdır, terfi şeması değildir.
Kolayca fark edeceğiniz gibi, oldukça karmaşık bir sistemimiz var. Bu yüzden ayrıntılara girmenin zamanı geldi!


Upper Staff

img | Game Producer

Game Producer oyun içeriği ile ilgili olarak projenin ilerlemesini yönetmekten sorumludur. Developerler ile ele alınacak olan her bir görevin önceliğini yönetirken, yaklaşan oyun özelliklerinin/projelerinin geliştirilmesini de yönetir. Ayrıca, arka planda yer alan genel lisanslama, yasal durumlar ve teknik sorunlardan da sorumludur. TruckersMP'nin yaratılmasını ve geliştirilmesini denetler ve istikrarlı ilerlemeyi sürdürmek için Project Manager ile yakın iş birliği içinde çalışır. Ayrıca Game Producer, Patreon kampanyasını yönetmekten de sorumludur.

img | img | img | Developer

Developerler modu geliştiren, örneğin çok oyunculu kodu (istemci/sunucu/diğerleri) yazan veya web sitesini ve forumu geliştiren, sunucular ve veri tabanları ile uğraşan kişilerdir. Oyun içinde veya web sitesinde, çökmelere veya garip durumlara neden olan ve henüz başka kimse tarafından fark edilmemiş garip bir hata keşfettiyseniz, Support Sistemini kullanarak Support Ekibimizle iletişime geçebilir ve Developerlerin bununla ilgilenmesini sağlayabilirsiniz. Ek olarak bu kişiler, Add-on Ekibinin içeriğinin yanı sıra etkinlikler için özel değişikliklerin oyuna uygulanmasından da sorumludurlar. Developerler 3 alt rütbeye bölünmüştürler; Game Developer, DevOps ve Web Developer.

img | Project Manager

Project Manager TruckersMP ekibinin küresel kadrolamasından, proje ile projenin gidiş yönü için uzun vadeli hedeflerin kapsamının belirlenmesinden ve resmi ortaklıkların belirlenip yönetiminden sorumludur. Buna ek olarak, Project Manager, ekip performansının ve müşteri memnuniyetinin periyodik ölçümlerini yaparak personel ekibinin ve topluluğun durumunu sürekli olarak kontrol eder ve gerektiğinde müdahale eder. Ayrıca, Project Manager, fikir oluşturma ve portföy yönetimi konusunda ana sorumluluğa sahiptir, böylece en iyi fikirleri oluşturup seçerek öncelik sırasına koyabilir ve bunları ürün geliştirmeye yönlendirebilirler. Bu aşamada Project Manager, Game Producer ile yakın çalışır.

img | Business Analyst

Business Analysts (BA), TruckersMP’nin iş metotlarını ve sistemlerini analiz etmekten, geliştirme yapılması gereken alanları belirlemekten, genel verimliliği ve etkinliği artırmak için çözümler geliştirmekten ve onları uygulamaktan sorumludur. Business Analysts’ler, işteki gereksinimleri saptamak, belgelemek, iş stratejisi oluşturmak ve öngörülen değişiklikleri destekleyen iş planlarını geliştirmek için çeşitli ilgili kişiler ile yakın bir şekilde çalışmaktadır. Business Analyst pozisyonundaki kişi, elindeki görev icabı muhasebe ve danışmanlık hizmeti sağlayabilir. Karar verme sürecine destek olmak için, takım içi/dışı raporlar ve bilgi grafikleri oluşturma gibi veriye dayalı önerilerde bulunma standart çalışma alanları arasındadır.

img | Advisor

Advisorlerin rolü, karar vermekten ziyade, organizasyonu temsil eden karar vericilerin güvenini artırmak için belirli konularda bağımsız bir bakış açısı sağlamaktır. Advisorler temel olarak, ekip departmanları tarafından görevlendirilen ve çeşitli konuları içerebilen projeler üzerinde, bağımsız ve sıra dışı tavsiyeler sağlamak amacıyla çalışır. Advisorler ek olarak, tüm personel için refah görevlileri ve gizli danışmanlar olarak hizmet eder ve çatışmaları çözmek için aracı taraf olarak hareket edebilirler.

img | Head of Community

Head of Community; Community Management (Topluluk Yönetimi), Community Moderation (Topluluk Denetimi Yönetimi), Translation (Çeviri) ve Media (Medya) yönetimlerine rehberlik ederek topluluğa hitap eden birçok departmanın stratejik yönünü denetler. Head of Community, topluluğa olan yaklaşımı etkili ve ilgi çekici yaklaşımlar olmasını sağlamaya ve bu departmanlar arasındaki işleri uyumlu hale getirerek aynı hizaya çekmeye çalışır. Özünde, Head of Community, yukarıda belirtilen departmanların her birindeki üst düzey pozisyonların karışımı şeklinde bir hizmet sağlar.

img | img | Add-On Manager

Add-On Managerları Add-On takımından sorumludurlar. Add-On takımı tarafından yapılan haritalama ve modlama çalışmalarını gözden geçirmek ve kontrol etmek bu rolün ana sorumluluklarındandır. Halihazırda mevcut sistemlerin ve içeriğin iyileştirilmesi de ana görevlerinden birisidir. TruckersMP'nin parçası olması gerektiğini düşündüğünüz bir fikriniz varsa bu kişilerle iletişime geçebilirsiniz. Diğer tüm managerlerde olduğu gibi, bu kişiler de takıma alınacak yeni kişilerin TruckersMP'nin daha da iyi olmasına yardımcı olabilecek yeterli niteliklere sahip olmasını sağlamak adına alım sürecini denetlerler.

img | Community Manager

Community Managerlar personel takımı ve topluluk arasında iyi bir bağlantı olmasını sağlamaktan sorumludurlar. Oyuncuların iyi vakit geçirmesini ve olağanüstü soruların yanıtlandığını sağlamak için web sitesinde toplulukla ilgili feedback isteklerinin çoğuna yanıt verirler. Buna ek olarak; Twitter, Facebook ve Discord gibi sosyal medya platformlarında toplulukla etkileşime giriyorlar. Media ve Event Management ile el ele, modun topluluğa daha çekici gelmesi için belirli bir etkinliği veya projeyi tanıtmak adına birçok görevi yerine getirirler. Herhangi bir sorununuz veya probleminiz varsa, her zaman bir Community Manager ile iletişime geçebilirsiniz; onlar size yardımcı olmak için ellerinden geleni yapacaklardır. Bu managerler, blog yazıları yazarak veya yukarıda belirtilen platformlarda duyurular yaparak sizi yeni aktiviteler, etkinlikler ve diğer haberler hakkında bilgilendireceklerdir. VTC sayfa moderasyonu ve doğrulaması gibi VTC ile ilgili tüm işler onların görevlerinin bir parçasıdır. Community Management pozitif bir atmosferden de sorumludur, belirli cezalar veya geri bildirimlerle ilgili genel bir sorununuz varsa onlarla iletişime geçmelisiniz. Ancak, yasaklanmalar ile ilgili soruların Game Moderation Managerler tarafından ele alındığını unutmayın.

img | img | Support Manager

Support Managerlar Destek Sistemini kontrol ederler ve forumun yardım bölümünü veya yukarıda belirtilen destek bölümünü kontrol ederek insanlara uygun şekilde yardım edildiğinden emin olurlar. Takım managerları olarak, Support takımı alım süreçlerinden, yeni Support Traineelerini takıma almaktan ve Trial Support ve/veya Full Support için terfiler yapmaktan sorumludurlar. TruckersMP Support takımı ile ilgili tüm sorular bu kişiler tarafından ele alınacaktır ve support ilgili feedback bildirimleri de bu rolün sorumluluğundadır. Herhangi bir sorunuz veya sorununuz varsa, onlarla iletişime geçtiğinizden emin olun.

img | Community Moderation Manager

Community Moderation Managerlar Tüm Forum, Discord ve toplulukla ilgili moderasyon araştırmalarıyla ilgilenirler. Community Moderator Takımı bu Managerların kontrolü altındadır ve bu nedenle takıma alımlar onlar tarafından yönetilmektedir. Bu, yeni Community Moderator Traineeleri seçmeyi ve ardından topluluğa en iyi moderatörlük deneyimini sunmak üzere eğitilmelerini sağlamayı içerir. Forumu ve Discord'u yönetmeye yardımcı olmak için uygun kişilerin alınmasını sağlarlar. Oyunla ilgili olmayan herhangi bir moderasyon ile ilgili sorununuz veya sorunuz varsa, bu kişiler tarafından uygun şekilde ele alınacak bir feedback isteği gönderebilirsiniz.

img | Media Manager

Media Managerlar yeni içeriğin yapılmasını ve yüksek standartlarımızda yayınlanmasını sağlayabilmek için Media Takımı ile ilgilenirler. Örneğin, videolar, resimler ve benzeri varlıklar yüksek standartlarımızda oluşturulur. Ayrıca bu managerlar, Media Takımı için alımın doğru yapılmasını ve ekibimize katılmak için en uygun kişilerin seçilmesini sağlarlar. Resmi konvoylar veya etkinlikler sırasında, sosyal medya anıları için harika görüntüler çekmek veya sonrasında başarılı bir etkinliği kutlamak için takımın bölgede olmasını da sağlarlar.

img | img | Game Moderation Manager

Game Moderation Managerlar, Game Moderation Traineeleri, Report Moderatorleri, Game Moderatorleri, Trainerler veya Leaderler olsun, Game Moderation Takımındaki herkesten sorumludur. Bu rol ayrıca oyun yönü ile ilgili resmi kurallardan sorumlu olup, bunların adil ve güncel olmasını sağlar. Bu ekibin bir üyesi tarafından haksız muameleye maruz kaldığınızı düşünüyorsanız veya onlar hakkında geri bildirim bırakmak istiyorsanız Game Moderation Management ile iletişime geçmelisiniz. Bir kick ya da ban ile ilgili, reddedilmiş bir rapor ile ilgili ya da TruckersMP'nin oyun içi moderasyon yönü ile ilgili olarak şikâyetiniz varsa, bunları Game Moderation Managerlarına sorarken doğru kişilerle iletişim kurmuş olursunuz!

img | img | Event Manager

Event Managerlar herkese açık ve takım içi etkinliklerinin oluşturulması ve organizasyonu ile ilgilenir. Bir etkinlik ile ilgili her şey onlar tarafından ele alınır. Event Takımının Konvoy Kontrol görevleriyle düzgün bir şekilde ilgilenmesini sağlarlar. Tüm etkinlik hazırlığı ve tanıtımının zamanında hazır olduğundan emin olmak için ekiplerin görevlerini Media ve Community Managerlar ile koordine ederler. Son olarak, Event Managerlar, web sitesindeki Etkinlik İsteği bölümünü yöneterek etkinlik sunucularını atarlar ve geçici etkinlik kurallarını onaylarlar. Resmi TruckersMP Etkinlikleri ile ilgili veya etkinlik sunucusu talep içeren tüm sorular bu ekibe yönlendirilmelidir.

img | Translation Manager

Translation Managerlar Tüm Translatorlerden sorumludur. Topluluğa sunulan her şeyin farklı dillerde de mevcut olduğundan emin olurlar! Varlıklar, gönderiler ve bloglar farklı dillerde sunulacak, böylece topluluktaki herkes TruckersMP'nin ne üzerinde çalıştığını ya da ne yaptığını bilecektir. Translation Managerlar farklı dillerle çalışma deneyimine sahiptir. Çevrilmiş kaynaklarla ilgili tüm sorular onlara yönlendirilmelidir. Ek olarak, Translation Managerlar mümkün olduğunca çok dili kapsadığımızdan emin olmak ve işi adil bir şekilde dağıtmak için yeni personelin alınmasını yönetir.


Staff

img | Game Moderator Leader

Game Moderator Leaderler, Game/Report Moderatorlerin daha küçük bir alt kümesinden sorumlu olarak Game Moderation Managerlarına yardım ederler. Game Moderator Leader etkinliklerini kontrol edip onlara rehberlik edecek ve ihtiyacı olan Game/Report Moderatorlerine yardım ve ipuçları sağlayacaktır. Bu, esas olarak dahili çalışmayı içeren bir rütbe olduğundan, bu kişilere doğrudan mesaj göndermemelisiniz.

img | Game Moderator Trainer

Game Moderator Trainerler eğitim programlarını yeni Game Moderation Traineelerine iletmekten sorumludur. Game Moderatorün görevlerine göre eğitim verirler, yeni traineelere testler ve örnekler yaparlar ve onlara işlerinin bir parçası olarak karşılaşabilecekleri gerçek durumlarla nasıl başa çıkacaklarını öğretirler. Game Moderation Traineelere eğitimlerini bitirdiklerinde destek, geri dönüt ve tavsiyede bulunurlar. Ayrıca Report/Game Moderator olduktan ve eğitimlerinden sonra bile soruları olduğunda yanlarında kalırlar. Game Moderator Leader’e benzer olarak, bu rütbe de çoğunlukla takım içidir.

img | Game Moderator

Game Moderatorler resmi kurallar dizisini ihlal eden kullanıcıları teleportlayarak, kickleyerek ve yasaklayarak sunucularımızı yönetmekten sorumludur. Bu rütbe hem web sitesi raporları hem de oyun içi görünüm ve oyun raporları ile ilgilenir. Raporlarınızı inceleyerek ve gerekirse cezalar uygulayarak sunucularımızı trol oyunculardan korurlar. Ek olarak, oyun içi rapor sistemiyle birlikte, birisine çarpma veya otoyolu kapatma gibi kuralları çiğneyen oyuncuların gereksinimleri karşılayan kanıtlarını yayınlayabileceğiniz web sitesi rapor sistemimiz var. Web sitesi raporları, bir Game Moderatorün görevlerinde oyun içi raporlar kadar önemli bir yeri vardır, bu nedenle her bir rapor tek tek gözden geçirilecektir. Ancak, yoğunluk nedeniyle raporların kontrol edilmesi biraz zaman alabilmektedir, bu da sabırlı olmanız ve web raporu yoğunluk göstergesini kontrol etmeniz gerektiği anlamına gelir.

img | Report Moderator

Report Moderatorleri web sitesi üzerinden gönderilen raporlarla ve işledikleri yasaklamalar ile ilgilenirler. Report Moderatorlerin oyun içerisinde yetkisi yoktur ancak, web sitesindeki raporlar üzerinde çalışarak Game Moderator olmanın nasıl bir şey olduğuna dair fikir edinirler ve oyun içinde gerçekleşebilecek değişik olaylar ile ilgili deneyim kazanırlar. Bu bağlamda, oyun içi izinleri verildiğinde ve Game Moderator rütbesine terfi ettiklerinde kararlarla daha hızlı yüzleşebilmeleri için bu konuda eğitim alır ve deneyim kazanırlar.

img | Game Moderation Trainee

Game Moderation Traineeler, Game Moderator rütbesine takımdan veya takım dışından başvuran kişilerdir. Game Moderation Traineeler, Report Moderator ve sonunda Game Moderator olmadan önce bir eğitim periyodundan geçmek zorundadırlar. Game Moderation Ekibinde olmakla ilgili sistemleri öğrenmenin yanı sıra birkaç günlük temel eğitim ve sağduyu testi, bu rütbenin ana fikridir. Game Moderation Trainee ile ilgilenen bir Game Moderator Traineri tüm bilgilerini bu kişiye aktarır. Game Moderation Traineenin izinleri verildikten sonra web sitesi raporları ve itirazları üzerinde çalışmaya hazır olması için her soru ve sorgusu yanıtlanacaktır.

img | Support Team Leader

Support Team Leaderler, Supportlardan oluşan küçük bir takımı yöneterek yardımcı olurlar. Supportların işlerinin kalitesini kontrol etmekten sorumludurlar ve Support Managerler ile yakın çalışarak Support ekibinin, kullanıcılara karşılaştıkları sorunları en iyi şekilde çözebilecekleri desteği sağladığından emin olurlar.

img | Support

Support, kullanıcılara ihtiyaçları olan acil teknik desteği verdiğinden dolayı takım içinde çok önemli bir rütbedir. Support Management gözetiminde Support trainee olarak başlayarak, işi öğrenecekler ve Support Ekibi için değerli bir katkı sağlayıp sağlayamayacaklarını görmek için bir testi tamamlayacaklar. Sonrasında, Trial Support olacak ve kişilere forum, Discord ve Support Sistemi üzerinden yardımcı olacaklardır. Eğer oyununuzu başlattıktan sonra giriş yapamıyorsanız, bağlantı hatası ya da başka teknik zorluklarla karşılaşıyorsanız, bir istek oluşturabilirsiniz. En kısa sürede size yardımcı olacaklardır.

img | Trial Support

Trial Support, tam olarak Support Takım üyesi olmadan önce kişilerin geçmesi gereken bir rütbedir. Bu periyod sırasında, yapacakları görev ile ilgili bilgilerin tamamını ve teknik sorun yaşayan kişilere nasıl cevap vereceklerini öğreneceklerdir. Eğer herhangi bir sıkıntınız var ise, açacağınız destek isteği ile ilgilenecekler ya da forumdan soracağınız soruları cevaplayacaklardır. Report Moderator ve Translator Traineeye benzer şekilde, bu rol sadece Support Ekibi için, kişilerin takımın tam üyesi olmadan önce gerekli deneyimi kazanmaları ve görevleri ile ilgili yeterli bilgi almaları için tasarlanmıştır.

img | Support Trainee

Support Traineeler Support ekibine takım içinden ya da dışından başvuran kişilerden oluşmaktadır. Profesyonelliklerini nasıl sağlayacaklarını öğrendikleri ve Trial ile Support olarak gelecekte görevlerini nasıl düzgün yapacaklarını öğrendiklerinden dolayı bu aşamadan geçmek zorundadırlar. Eğitim oturumları Support Management tarafından gözlemlenir ve yapılır.

img | Translator

Translatorler topluluk için içeriklerin ve gönderilerin çevrilmesinden sorumludurlar; topluluğun TruckersMP'de ne olduğunu anladığından emin olurlar. Konuştukları dillerin uzmanıdırlar. Topluluğa yardımcı olmak amacı ile Translation Management gözetiminde çalışırlar. Direkt olarak yaptıkları işi göremeyebilirsiniz ancak her zaman içerikleri çevirmekle meşgullerdir.

img | Translator Trainee

Translator Traineeler Translation takımına takım içinden ya da dışından başvuran kişilerden oluşmaktadır. Translation takımının her yeni üyesi bu aşamadan geçmek ve alacakları bu eğitim periyodunda kendini ve yeteneklerini geliştirerek mükemmel hale getirmek zorundadırlar. Yaptıkları işler, toplulukla paylaşılmadan önce en iyi kalitede olduğundan emin olunması için Translation Management tarafından kontrol edilir.

img | Add-On Team

Add-On takımı üyeleri, kendi managerleri ile aynı şeyi yaparlar. Haritalama ve modlama, bu ekibin çalışmasının önemli bir yönüdür ve bu anlamda, topluluğa, TruckersMP'nin oyun deneyimini geliştirmek için harika kreasyonlar sağlarlar. Özel TruckersMP Etkinliklerinde, oyun içinde kullanılmak üzere geliştirilen varlık ve model çalışmalarının bir kısmını görebilirsiniz.

img | Event Team

Event takımı resmi etkinliklerimize katılan oyuncuları yönlendirerek, yapılan etkinliklerin sorunsuz ve verimli geçtiğinden emin olurlar. Ayrıca bu etkinliklerin başlangıç planlamasında da yardımcı olurlar. Saveleri yüklemek ve konvoy kontrolcüsü olmak bu takımın bir diğer ana görevlerindendir. Etkinlik planlama becerileri her zaman gereklidir ve bu anlamda, bu kişiler çok şey bilirler ve etkinliklerin mümkün olduğunca sorunsuz yürümesini sağlamak için gerektiğinde yardımcı olabilirler.

img | Community Moderator Leader

Community Moderator Leaderler yeni Community Moderator Traineelerin eğitimini izler ve Discorddan foruma kadar topluluğun değişik platformlarında moderatörlük yapma görevine hazır olduklarından emin olurlar. Ek olarak, Community Moderation Management ile Community Moderatorlerin yaptığı işleri kontrol ve takip ederek yaptıkları moderasyonun kalitesinin eğitimleri boyunca standardın üstünde olduğundan emin olurlar.

img | img | img | Community Moderator

Community Moderator 3 alt rolü kapsayan bir rütbedir. Bu rütbenin altında, Discord Moderator, Forum Moderator ve Stream Moderator yer almaktadır ve kendi platformlarına odaklanırlar. Community Moderatorler, herkesin kurallara uymasını sağlamak için bu ana platformlardan biriyle ilgilenirler. Kural ihlali durumunda gereken cezalar verilmektedir. Discord Moderatorler Discord sunucumuzu denetlemekle birlikte, Discord sunucusunda meydana gelen ihlallere ilişkin raporları ModMail aracılığıyla denetlerler. Forum Moderatorler forumdaki raporlarla ilgilenir, etkin olmayan gönderileri arşivler, gerektiğinde yorumları gizleyip konuları uygun bölümlere taşırlar. Son olarak Twitch Moderatorler Resmi TruckersMP Twitch kanalımızın sohbetini yönetirler. Her mesajın kurallara uygun olduğundan ve gerekli cezaların uygulandığından emin olurlar. Herhangi bir platformumuz hakkında bir şey bildirmek isterseniz, bunu resmi araçlar veya sistemler aracılığıyla yapabilirsiniz. Lütfen bunların oyun içinde veya web sitesinde verilen yasaklar ve cezalar hakkında soru soracak moderatörler olmadığını unutmayın; bu, Game Moderation ekibinin işidir.

img | img | Language Discord Moderator + Language Forum Moderator

Language Discord ve Forum Moderatorler normal Discord ve Forum Moderator takımlarının alt rütbeleridir. Rütbe isminde de belirtildiği üzere, Language Moderatorler ilgili üst rütbeleriyle aynı görevlere sahiptirler ancak, yalnızca Discord sunucumuzun veya Forumumuzun önceden atanmış bir dil bölümünde moderatörlük görevlerini yerine getirirler. Yaptıkları asıl görev herhangi bir şekilde farklı olmamakla birlikte, sadece bir dilin bulunduğu bölümden sorumlu olmaktadırlar. Tek başına bir rütbe olmaması nedeni ile, bu role takıma alım sistemi üzerinden başvuramazsınız. Bu moderatorlar tıpkı üst rolleri gibi eğitim gördüklerinden herhangi bir sorunuz ya da ana platformumuz üzerinde gördüğünüz ve raporlamak istediğiniz bir şey varsa, tıpkı Forum, Discord ya da Twitch Moderatorlerine ulaştığınız gibi bu kişilere de ulaşabilirsiniz.

img | Community Moderator Trainee

Community Moderator Traineeler Community Moderation takımına takım içinden ya da dışından alım süreci içerisinde başvuran kişilerden oluşur. Bu kişiler, TruckersMP moderasyonunun nasıl yapıldığını öğrenmek ve tecrübe kazanmak için bu rütbeden geçmek zorundadırlar ve Community Moderator Leaderler ile Managerler tarafından yönetileceklerdir. Bu aşamayı geçtikten sonra, Community Moderator rütbesine terfi edecekler ve Forum ya da Discord üzerinden görevlerine başlamaya hazır olacaklardır.

img | Media Team

Media Takımı Sosyal Medya hesaplarımız (Twitter, Facebook, Instagram, YouTube ve Twitch) için içerik üretirler. Resmi etkinlik sırasında, etkinlik sonrası genel olarak paylaşılmak üzere profesyonel video ve fotoğrafların çekilmesinden de sorumludurlar. Video düzenleme, görüntü düzenleme yazılımı konusunda uzmansanız veya medyayla ilgili başka becerilere sahipseniz, çalışmalarını desteklemek için kreasyonlarınızı onlara gönderdiğinizden kesinlikle emin olmalısınız.


Community

Aşağıdaki rütbeler TruckersMP Ekibinin bir parçası değildir, ancak bunları çeşitli kullanıcı profillerinde görebilirsiniz!

img | img | img | Retired Team Member, Retired Manager & Retired Legend

Bu rütbeler, maalesef bizden ayrılması gereken eski TruckersMP takım üyelerine verilmektedir. Takım için yaptıkları tüm her şey için minnettarız bu nedenle de teşekkür etmek amacıyla özel bir emekli rütbesi almaktadırlar.

img | Community Contributor

Community Contributorler TruckersMP içerisinde yer alan ve daha öteye giderek ister YouTube'da ister Twitch'te içerik oluşturma, oyun için tanınabilir modlar ve eklentiler oluşturma ve daha fazlası yoluyla topluluğa katkı sağlayan kullanıcılardır. Bu kişiler oyun içerisinde koyu yeşil renk isim ile tanınabilirler.

img | img | ProMods & TruckersFM

Bu rütbe web sitesinde yer alan, ProMods ve TruckersFM partnerlerimizi temsil eden kullanıcılara verilmektedir. En iyi iş birliklerinin ve projelerin gerçekleşebilmesini sağlamak için ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz ve bu insanlar, her projede herkesle birlikte çalışan, birlikte yakın çalışmaktan minnettar olduğumuz bir avuç insan!

img | SCS Software

SCS Software çalışanlarına verilen sadece foruma özel bir rütbedir. SCS Software'e bağlı değiliz, ancak yine de onlara minnettarlığımızı gösteriyoruz, çünkü günün sonunda TruckersMP'nin üzerine inşa edildiği oyunu geliştirenler onlar!

img | Verified VTC Leader

TruckersMP'de kendi küçük (veya bazen oldukça büyük!) sürücü topluluklarını oluşturmak için her şeyin ötesine geçtiklerini göstermek adına onaylanmış (Discord) veya doğrulanmış (Discord + Forum) VTCler içerisinde yer alan şirketlerin en fazla iki üyesine verilen ve sadece forum ile Discord üzerinde kullanılabilen bir rütbe.

img | img | Patron

3$ ya da 5$ seviyesinde aktif bir TruckersMP Patreon kampanyası aboneliği bulunan herkese verilen sadece forum içinde geçerli bir rütbe. Bu rütbenin profilinizde görülebilmesi için, TruckersMP hesabınızın doğru bir şekilde Patreon hesabınıza bağlanmış olması gerekmektedir. Böylece rütbe otomatik olarak eklenecektir. Bu sadece forum rozeti olarak ekleneceğinden dolayı asıl rütbeniz, örneğin Veteran ya da Verified VTC Leader, etkilenmeyecektir.

img | Veteran

TruckersMP büyümeye devam ettikçe artan ve Veteran I ile başlayıp Veteran VII kadar giden sadece foruma özel bir rütbe. Bu rütbe sonundaki sayı ile yılı gösterdiğinden dolayı oyuncuların ne kadar süredir foruma kayıtlı olduğunu temsil eder. Forum hesabınız eskidikçe bu rütbeler otomatik olarak kazanılır.

img | Player

Tüm hepiniz! TruckersMP'yi bu hale getiren topluluğumuzun üyeleri!

Tags

Author