Forum Rapor Sistemi


Last update: 19 Apr 2021 11:18 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/1268Bu kılavuz, başka bir oyuncunun resmi kurallarımızı ihlal ettiğini düşünmeniz halinde bunu bildirmek için forumdaki Topluluk Moderasyon Takımı (Community Moderation Team) ile nasıl iletişime geçebileceğiniz konusunda gerekli tüm bilgileri sağlayacaktır. Lütfen kuralları kendi başınıza yerine getirmeyi asla denemeyin. Bu, §1.7 - Backseat moderation kuralına aykırıdır ve sizi zor duruma sokacaktır. Birini Forum Moderatörlerimize (Forum Moderators) bildirerek, ekibimize zaten çok yardımcı oluyorsunuz ve bunu gerçekten takdir ediyoruz!

Öncelikle, birinin kuralları ihlal ettiğini düşünüyorsanız onu raporlamaktan çekinmeyin. Raporunuz geçersiz olsa bile (Raporladığınız kullanıcının yönergelerimizi takip ettiği anlamına gelir), bunun için herhangi bir ceza almayacaksınız. Ancak, her şeyi bildirerek de sistemimize spam göndermemelisiniz çünkü bu, rapor sistemini kullanma izninizi kaybetmenize neden olabilir. Bir şeyin kuralları ihlal ettiğinden emin değilseniz, her zaman Forum Moderasyon Takımından (Forum Moderation Team) biriyle iletişime geçebilir ve "[bu durum] kurallara aykırı mı?" diye sorabilirsiniz.


Şimdi, ekibimizi forum kurallarını ihlal eden biri hakkında bilgilendirmek isterseniz, bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

1. Adım: Bildirmek istediğiniz gönderiyi/durum güncellemesini bulun

Yapmanız gereken ilk şey, bildirmek istediğiniz gönderi/yorum/durum güncellemesini bulmaktır. Kullanıcı tarafından gönderilen herhangi bir gönderiyi değil, forum kurallarımızı ihlal ettiğine inandığınız gönderiyi bildirmelisiniz. Eğer kullanıcı spam yapıyorsa ya da birden fazla uygunsuz gönderisi varsa, bunları ayrı ayrı bildirebilir ya da "Optional comments" bölümünde bundan bahsedebilirsiniz (Bkz. 2.2 İsteğe bağlı yorumlar).

1.1 Durum Güncellemesi

status

1.2 Forum Gönderisi/Yorumu

post


2. Adım: Raporunuzu gönderin

Bildirmek istediğiniz doğru gönderiyi bulduktan sonra yapmanız gereken tek şey Report düğmesine basmak ve ardından göndermek. Ek olarak, Topluluk Moderasyon Takımının (Community Moderation Team) gözden geçirmesi için "Kullanıcı birden fazla konu dışı gönderi yayımladı, hesabını kontrol etmenizi öneririm" gibi bazı yorumlar ekleyebilirsiniz.

2.1 Ek yorum yapmadan göndermek

repnocmt

2.2 Ek yorumlar

repcmt


İşte bu kadar!

Topluluk Moderasyon Takımımız (Community Moderation Team) durumu gözden geçirecek, gerekli kanıtları toplayacak ve bildirilen kullanıcılara karşı uygun önlemleri alacaktır. Maalesef şu anda raporunuzun durumunu kontrol etmenin bir yolu yoktur. Ancak, tüm raporların mümkün olan en kısa sürede inceleneceğini garanti edebiliriz!


Sıkça Sorulan Sorular

Yukarıda sorununuza bir cevap bulamadıysanız, yararlı bulabileceğiniz bazı sık sorulan sorular aşağıda verilmiştir.

S: Raporumla ilgili olarak personelle iletişime geçebilir miyim?
C: Hayır, Topluluk Moderasyon Takımı (Community Moderation Team) ile kural §4.2 - Forum konuları, gönderiler, durum güncellemeleri ve özel mesajlar kapsamında oluşturduğunuz raporlar için iletişime geçmemelisiniz. Raporunuz mümkün olan en kısa sürede incelenecektir ve raporladığınız gönderi/kullanıcı hakkında herhangi bir işlem yapılmazsa, kullanıcının forum kurallarımızı ihlal etmediği anlamına gelir.

S: Uygunsuz imzaları/avatarları/afişleri nasıl bildirebilirim?
C: İmzaları, avatarları veya afişleri bildirmek için, kullanıcı tarafından yapılan herhangi bir gönderi/durum güncellemesini bulmalı ve rapor etmelisiniz. "Optional Comments" bölümüne aşağıdaki gibi bir yorum ekleyin:

"İmzanın yüksekliği 150 pikselden daha büyük." "Bu kullanıcının avatarı veya/ve afişi uygunsuz."

Ekibimiz raporu inceleyecek ve gerekli önlemleri alacaktır.

S: Bir raporun incelenmesi ne kadar sürer?
C: Forumdaki bekleyen raporların ve aktif moderatörlerin sayısına bağlı olarak, raporun incelenmesi ve alınması gereken eylemler genellikle birkaç saat sürer. Ancak, ek soruşturmalar gerekmesi halinde bir raporun daha uzun sürebileceği veya/ve raporun yönetim ekibi tarafından revize edilmeyi beklediği durumlar olabilir.

S: TruckersMP personellerini forum rapor sistemi üzerinden şikayet edebilir miyim?
C: Personeli bildirmek için bu sistemi kullanmanıza izin vardır. Bu tür raporlar rapor edilen personelin ilgili yönetim ekibine iletilir ve iç prosedürlerin geri kalanı Üst Personel (Upper Staff) tarafından ele alınır. Ancak, resmi TruckersMP Kurallarını ihlal eden personeli bildirmek için resmi prosedür olan geri bildirim sistemini (feedback system) kullanmanız önerilir.

Forum Rapor Sistemi ile ilgili başka sorularınız olursa, takımımızla iletişime geçmekten çekinmeyin!