Systém nahlašování na fóru


Last update: 19 Apr 2021 12:23 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/1272Tento návod vám poskytne všechny nezbytné informace o tom jak na fóru kontaktovat Community Moderation tým za účelem nahlásit jiného hráče pro porušování pravidel. Mějte prosím na paměti, že pravidla byste nikdy neměli vymáhat sami! Vymáhání pravidel je proti pravidlu §1.7 - Pomocné moderování a jen Vám způsobí problémy. Už jen samotným nahlášením na fóru velmi napomáháte našemu týmu, a toho si opravdu vážíme!

Ze všeho nejdříve se prosím nebojte někoho nahlásit, pokud věříte, že daný člověk porušuje naše pravidla. I když bude Vaše nahlášení neplatné (nahlášený uživatel naše pokyny dodržuje), neobdržíte žádný postih. Pokud ale budete náš systém spamovat nahlašováním všeho, můžeme Vám odebrat pravomoci pro nahlašování. Pokud si nejste jisti, jestli něco opravdu pravidla porušuje, můžete vždy kontaktovat někoho z Forum Moderation Teamu a jednoduše se zeptat, zda-li je daná věc v rozporu s pravidly.


Pokud si nyní přejete informovat náš tým o někom, kdo porušuje naše pravidla, postupujte takto:

1. Krok: Najděte příspěvek/status, který chcete nahlásit

Vašim prvním krokem by mělo být nalezení příspěvku/komentáře/statusu, který chcete nahlásit. Pro nahlášení porušení pravidel musíte nahlásit specifický příspěvek, náhodný příspěvek od daného uživatele nestačí. Pokud uživatel spamuje fórum nebo odeslal několik nežádoucích komentářů, můžete je nahlásit všechny nebo takovou situaci zmínit v sekci "Optional Comments" (Více v bodu 2.2 Dodatečné komentáře).

1.1 Status

Status

1.2 Příspěvek/Komentář na fóru

post


2. Krok: Odeslání Vašeho nahlášení

Jakmile najdete ten správný komentář, který chcete nahlásit, stačí kliknout na tlačítko Report a poté nahlášení odeslat. Dodatečně můžete pro Community Moderation Team připsat komentář, jako například „Myslím si, že uživatel pomáhá s moderováním“ či „Uživatel odeslal několik příspěvků mimo téma, doporučuji zkontrolovat jejich účet“.

2.1 Odeslání nahlášení bez dodatečného komentáře

repnocmt

2.2 Dodatečné komentáře

repcmt


A tím je hotovo!

Náš Community Management Team vyhodnotí celou situaci, posbírá potřebné důkazy a proti nahlášeným uživatelům učiní přiměřené kroky. Aktuálně bohužel neexistuje způsob jak zkontrolovat stav Vašeho nahlášení. Můžeme Vám ale zaručit, že všechny nahlášení jsou kontrolována, jakmile to je možné!


Často kladené otázky

Zde jsou nejčastěji kladené otázky, které se Vám mohou dodatečně zodpovědět věci, které jste ve článku výše nenašli.

Otázka: Mohu s mým nahlášením kontaktovat člena staffu?
Odpověď: Ne, člena Community Moderation Teamu byste s Vašim nahlášením kontaktovat neměli, dle pravidla §4.2 - Topicy, příspěvky, statusy a soukromé zprávy na fóru. Vaše nahlášení budou zkontrolována jakmile to bude možné. Pokud proti nahlášenému uživateli/příspěvku nebyly učiněny žádné akce, neporušovali naše pravidla fóra.

Otázka: Jak mohu nahlásit nevhodné podpisy/avatary/bannery?
Odpověď: Pro nahlášení podpisů, avatarů nebo bannerů najděte jakýkoilv příspěvek/status daného uživatele a nahlašte jej. Do sekce "Optional Comments" napište komentář, jako je:

„Podpis má na výšku více jak 150 pixelů“, „Avatar a/nebo banner tohoto uživatele je nevhodný“.

Náš tým nahlášení zkontroluje a učiní potřebné úkony.

Otázka: Jak dlouho nahlášení kontrolujete?
Odpověď: Toto záleží na počtu probíhajících nahlášení a aktivních moderátorech na fóru. Zkontrolování a učinění potřebných úkonů zabere většinou několik hodin. Mohou existovat ale případy, při kterých může vyřízení nahlášení trvat i déle, například při kontrole Managementem či při nutném dodatečném prověřování.

Otázka: Mohu skrze systém nahlašování na fóru nahlásit členy staffu?
Odpověď: Je dovoleno tento systém využít pro nahlášení člena staffu. Tyto nahlášení jsou poté předávány příslušnému Management týmu nahlášeného člena staffu a zbytek interních postupů je vykonán Upper Staffem. Při nahlašování člena staffu ale doporučujeme použít systém zpětné vazby, jelikož tento systém je oficiální způsob, jak nahlašovat členy staffu porušující pravidla TruckersMP.

Pokud máte další otázky ohledně systému nahlašování na fóru, neváhejte kontaktovat Community Moderation Management!