Poradnik Streamera TruckersMP


Last update: 17 Jun 2021 14:44 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/1235Cieszymy się, że chcesz podzielić się naszą modyfikacją ze swoją społecznością. W TruckersMP doceniamy streamerów i rozumiemy jak ciężko czasami zarządzać swoją społecznością. Ten artykuł bazy wiedzy może odpowiedzieć na niektóre pytania i przygotować cię na pierwszy stream z TruckersMP.

Zawartość

  • Czym jest TruckersMP?
  • Wskazówki dla streamerów
  • Organizacja eventu dla społeczności
  • Oficjalne wydarzenia
  • Moderacja
  • Dołącz do nas jako Official Streamer lub Community Contributor

Czym jest TruckersMP?

TruckersMP to stworzona przez społeczność modyfikacja multiplayer dla Euro Truck Simulator 2 oraz American Truck Simulator. TruckersMP jest darmowe dla każdego, kto posiada jedną z powyższych gier na Steam. Na naszych serwerach MMO, możesz jeździć gdziekolwiek chcesz - sam, z innymi streamerami, czy z własną społecznością. Wspieramy prawie każde DLC dla ETS2 i ATS (dowiedz się więcej).


Wskazówki dla streamerów

Streamowanie TruckersMP z wieloma widzami niesie za sobą ryzyko. Każdy widz, który również posiada grę, może dołączyć do tego samego serwera i cię odnaleźć. Podczas, gdy to może być dobre dla interakcji ze społecznością, niektórzy mogą tego nadużywać. Nasze serwery Simulation mają włączone kolizje między graczami. To oznacza, że jeśli troll zechce cię staranować, będą mogli to zrobić. Będziesz musiał teleportować się do stacji serwisowej, wczytać zapis lub nawet anulować aktualne zlecenie. Taranowanie innych użytkowników jest niezgodne z zasadami, ale niestety nie możemy zapewnić moderacji na żywo lub specjalnego traktowania dla streamerów. Jeżeli często spotykasz trolli, zalecamy przestać grać na serwerach "Simulation". Proponujemy serwery Arcade jako alternatywę dla serwerów "Simulation", które pozbywają się kilku zasad związanych z jazdą i nie posiadają kolizji między graczami.

CB Radio to sposób na komunikację na naszych serwerach i naciskając przycisk 'X' możesz rozmawiać z innymi w danym kanale. Pamiętaj, że wyzwiska i przekleństwa mogą usłyszeć twoi widzowie, jeżeli CB Radio pozostanie włączone; bądź ostrożny korzystając z niego. Możesz je wyłączyć korzystając z radia w grze lub wpisując "/channel 0" na czacie, aby uniknąć nieodpowiedniego języka, muzyki lub losowych konwersacji, które można usłyszeć podczas transmitowania. Polecamy wyłączyć CB Radio w gęsto zaludnionych obszarach, lub przełączyć się na cichszy kanał.


Organizacja eventu dla społeczności

Rozumiemy, że dla streamerów możliwość tworzenia eventów dla swoich społeczności może być okazją do interakcji i zaangażowania. W związku z tym, możesz skorzystać z naszego Systemu Eventów, aby organizować i publikować wydarzenia, do których może zapisywać się twoja społeczność. Co więcej, jeżeli uzyskasz większą liczbę zapisów, będziesz mógł poprosić o serwer eventowy (dowiedz się więcej). Mógłbyś otrzymać serwer na określony czas, aby przeprowadzić wydarzenie i pozwolić społeczności na zebranie się przy evencie, który zaplanowałeś i zorganizowałeś. Jeżeli chcesz po prostu pojeździć ze społecznością, możesz to zrobić bez serwera eventowego. Z naszego doświadczenia, polecamy używać mniej obciążonych serwerów lub nawet serwera Arcade, jeżeli spodziewasz się więcej niż 30 graczy.


Oficjalne Eventy

Event Team TruckersMP pomaga w organizacji serii oficjalnych eventów, w których użytkownicy mogą brać udział. Zaliczają się do tego konwoje i wydarzenia o większej skali, jak np. Real Operations. Nasze oficjalne eventy są ogłaszane społeczności poprzez social media oraz na naszej stronie, a więc informacja jest uprzednio dostępna. Możesz też przedyskutować nadchodzące wydarzenie na naszym serwerze Discord. Zachęcamy streamerów do dołączenia do naszych oficjalnych eventów i transmitować je dla własnych społeczności! Doświadczysz różnych tras, a wszystkie są zapewniane dzięki naszemu zespołowi Event Team. To świetna okazja, aby spotkać się z innymi użytkownikami i doświadczyć jednej z wielu rzeczy, które TruckersMP ma do zaoferowania.

Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie oficjalnych eventów, skontaktuj się z Event Management poprzez system feedback. Jednakże, jeżeli masz dużo czasu i chciałbyś przedstawić setki graczy opuszczających miasto, zachęcamy do zaczekania. Nasze oficjalne eventy nie mają zazwyczaj ustalonej kolejności opuszczania.


Moderacja

TruckersMP jest moderowany przez zespół wolontariuszy, których można rozpoznać poprzez czerwoną nazwę na czacie w grze. Poproszenie o Game Moderatora dla twojej transmisji jest niemożliwe.

Grając w sieci TruckersMP, prawdopodobnie napotkasz użytkowników, którzy w pewnym momencie złamią zasady. Sposób, w jaki użytkownika nie różni się i możesz skorzystać z odpowiednich systemów, aby zgłosić naruszenia. Fakt, że transmitujesz na żywo nie oznacza, że jesteś zwolniony z naszych zasad, nie ważne ilu widzów lub obserwujących posiadasz. Podczas streamowania, inni gracze mogą chcieć dołączyć do twojego konwoju; warto wspomnieć, że zachęcając widzów do dołączenia, prowadzisz konwój w zaludniony obszar naszych serwerów "Simulation", który dotyczy zasada “§2.6 - Niewłaściwe pilotowanie konwoju/nadużycie samochodu”. Ta zasada określa, że nie możesz celowo prowadzić konwoju w gęsto zaludnione obszary. To może dotyczyć między innymi Calais, Duisburg, drogi Calais-Duisburg lub okolic. Nasz zespół może poprosić cię o opuszczenie obszaru ze swoim konwojem. Możesz go rozpoznać po czerwonej nazwie na czacie w grze.


Dołącz do nas jako Official Streamer lub Community Contributor

TruckersMP jest gospodarzem programu Community Contributor, który mógłby być czymś, co by cię interesowało, jeżeli chcesz streamować TruckersMP regularnie. Możesz dołączyć tutaj.

Mamy również dedykowany zespół streamerów na TruckersMP! Pomagają zapewnić transmisje na naszym własnym kanale na Twitchu. Jeżeli chciałbyś zostać oficjalnym streamerem (Official Streamer), możesz rozglądać się za nadchodzącymi rekrutacjami tutaj i aplikować.


Przydatne zasoby:

Jeżeli wciąż masz pytania odnośnie TruckersMP, możesz skontaktować się z Community Management tutaj. Zazwyczaj odpowiadamy w ciągu 1-2 dni.


Dziękujemy za zainteresowanie!