This article is outdated!

This article has not been updated to its original version! For the most recent information, forward yourself to the original article: Information for applicants

Informacja dla aplikujących


Last update: 12 Aug 2020 19:26 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/1022Cześć wszystkim!

Niniejszy artykuł to poradnik dla aplikujących lub zainteresowanych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o tym, jak działa nasz proces rekrutacji i jak można zostać członkiem naszego zespołu. Jeśli jeszcze nie aplikowałeś/-aś na dowolną pozycję, dobrze trafiłeś/-aś, ponieważ dowiesz się również, jak możesz wysłać podanie, jakie posiadamy wymagania, jakie są następne kroki oraz jak, dzięki swojej aplikacji, możesz odnieść sukces; a także dlaczego nie jest aż tak źle, jeśli nie dostaniesz pracy za pierwszym razem.


Dowiesz się:

 • Co robi zespół Human Resources i dlaczego oni?
 • Jakie kwalifikacje i umiejętności są potrzebne przed aplikowaniem?
 • Jak wygląda proces rekrutacji?
 • Jak działa system rekrutacyjny?
 • Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna?
 • O co chodzi z umiejętnością posługiwania się jezykiem angielskim?
 • Gdzie można znaleźć więcej informacji?
 • Jak należy się odpowiednio przygotować?

Zacznijmy od prostego pytania: Co robi zespół Human Resources?

Bycie członkiem naszego zespołu wiąże się z wieloma oczekiwaniami oraz umiejętnościami, ponieważ w momencie zakończenia szkolenia zazwyczaj musisz pracować z wieloma graczami oraz nad wieloma projektami w tym samym czasie; i dlatego też potrzebne są pewne kwalifikacje i wymagania. To jest powód, dlaczego nasz zespół sprawdza, czy aplikanci posiadają te umiejętności i będą oni czerpać radość z pracy tak długo, jak to tylko możliwe. Bycie częścią internetowej społeczności oraz zespołu wiąże się z tym, że powinieneś/powinnaś poradzić sobie z naszym trybem pracy, naszymi wymogami związanymi z aktywnością i oczekiwaniami. Staramy się także tworzyć zespoły, który mogą pracować z maksymalną wydajnością oraz z odpowiednimi kwalifikacjami/umiejętnościami w naszym projekcie.

Podczas sesji treningowych staramy się dołożyć wszelkich starań, by odtworzyć codzienne sytuacje na tyle dobrze, na ile to możliwe; oraz by można było sobie wyobrazić, ile czasu na to wszystko należy poświęcić. Z tego też powodu, aby każdy mógł czerpać z tego korzyści, staramy się zapewnić, że prawdopodobieństwo tego, że trening powiedzie się, będzie wysokie; oraz że na końcu menadżerowie będą mieć pewność, że większość aplikujących, który biorą udział w treningu, będą również pracować dla TruckersMP w przyszłości, ponieważ inaczej nie mielibyśmy wolnych miejsc zajętych. Oczywiście, chcemy również uniknąć tego, że Ty jako aplikujący, poświęcisz swój czas na trening i nie skończysz z pozytywnym rezultatem.

Podsumowując, ponieważ niektóre oczekiwania mogą być dość wysokie, staramy się zbadać każdego zanim dołączy tak szczegółowo, jak tylko możemy dla nas i dla Ciebie, by wiedzieć, czy z dużym prawdopodobieństwem to zadziała. Poza tym, mamy również wiele zespołów ze specjalnymi wymaganiami, takimi jak poprzednie doświadczenie w obszarze, na który Ty aplikujesz i wymogi prawne jak limit wieku.


Jakie kwalifikacje powinieneś mieć jako członek zespołu

 • Zdolność koncentracji: Jest to dosyć oczywista i bardzo ważna kwalifikacja podczas pracy dla nas, jeśli to możliwe również przez dłuższe okresy oraz gdy musisz pracować nad wieloma projektami w tym samym czasie, gdyż coś takiego często będzie miało miejsce. Powinieneś/Powinnaś zawsze mieć ogólny pogląd, nie wybijać się z rytmu, itd.

 • Umiejętność zapamiętywania: Podczas Twoich sesji treningowych, jak i po nich; np. gdy otrzymasz konstruktywną opinię lub sugestie, by móc się poprawić.

 • Umiejętność posługiwania się językiem angielskim: Powinieneś/Powinnaś być w stanie płynnie i bezpiecznie używać angielskiego podczas rozmów tekstowych. To nie oznacza, że musisz być powyżej średniej lub że musisz pokazać swoje umiejętności poprzez test z natywnymi mówcami; ale powinieneś/powinnaś być w stanie przedstawić siebie szybko i wystarczająco zrozumiale dla innych. Będzie to również język, który będziesz musiał/-a używać codziennie, gdyż rozmowy między członkami zespołu najczęściej odbywają się po angielsku, z przyjaciółmi lub poza angielskimi kanałami czasami również w Twoim natywnym języku i jeśli masz lidera/menadżera rozmawiającego w tym samym języku co Ty; jednakże, oczekujemy od Ciebie, byś pytał i odpowiadał na pytania po angielsku bez żadnych problemów. O tym jeszcze będzie później.

 • Wielozadaniowość: Niektóre sytuacje wymagają od Ciebie, by zająć się wieloma zadaniami na raz w bardzo krótkim czasie, być opanowanym i odpowiednio się z nimi uporać. Prawdopodobnie zauważasz, że nasza gra jest dosyć popularna i że regularnie zwiększa się ilość graczy. Oczywiście, każdego dnia i o każdej godzinie poziom się zmienia, a opanowanie takiej dynamiki to umiejętność, którą powinieneś/powinnaś mieć jako aplikujący.

 • Umiejętności organizacyjne: Czasami musisz pracować nad wieloma rzeczami jednocześnie i dlatego też ma to sens, gdy wiesz, jak zorganizować swoje zadania, metodę pracy, styl nauki. To jest również bardzo ważne.

 • Potrzeba osiągnięcia celu: Jesteś zainteresowany/-na osiągnięciem swoich celów i poprawnym zakończeniu zadań. Masz również za cel to, by rzeczy, które Ty robisz, okazały się pozytywne i ich ilość nie jest dla Ciebie wszystkim.

 • Motywacja: Powinieneś być pewien co pozycji, na którą chcesz aplikować oraz wykazać wystarczającą motywację. By dowiedzieć się na temat struktury zespołu, naszych wymogach i dostępnych pozycjach - skorzystaj z forum.

 • Zbalansowany charakter: Szukamy osób ze zbalansowaną osobowością. Jeśli zaglądasz na naszych członków zespołu, większość z nich nie są stukniętymi lub ekstrawertykami, ale nie są również nieśmiałymi ludźmi - większość z nich ma zbalansowaną osobowość i jest to dokładnie to, czego my szukamy.

 • Współpraca zespołowa: Bardzo ważne! Nasi członkowie zespołu zawsze pracują razem i dlatego muszą ufać sobie nawzajem. To kolejna metoda pracy między zespołowej, którą znasz ze swojego życia, gdyż często praca jest podzielona między Ciebie i innych, ale komunikacja i połączenia są dalej potrzebne, by osiągać cele jako zespół.

Umiejętności przedstawione powyżej mogą wydać się bardzo wymagającymi i czasami nie wiesz, czy posiadasz następującą umiejętność, czy nie; ponieważ nie potrzebujesz ich codziennie. Z tego powodu, warto spróbować aplikować, nawet jeśli nie masz wszystkich powyższych wymagań lub nie jesteś w pełni ich świadomy.


Jak wygląd proces rekrutacji?

 • Składasz swoją aplikację na naszej stronie.

 • Sprawdzamy Twoje konto i aplikację pod kątem naszych ogólnych wymagań.

 • Jeśli spełniasz wszystkie wymagania, Twoja aplikacja zostanie oznaczona jako "W trakcie oceny" ("Under review") i zostanie ona rozpatrzona wraz z menadżerami zespołu, do którego aplikujesz.

 • Po tym jak podejmiemy decyzję albo odrzucamy Twoją aplikację, albo zaprosimy Ciebie do pierwsze rozmowy kwalifikacyjnej, która będzie wywiadem między Tobą, a dwoma członkami HR. Podczas niej sprawdzimy Twoją wydajność, kwalifikacje i motywację do pracy.

 • Druga rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się z udziałem HR oraz menadżerów sekcji, do której aplikujesz. Chcemy sprawdzić, czy pasujesz do zespołu i czy będziesz wzmocnieniem dla zespołu, do którego aplikujesz.

 • Jeśli będziemy pewni co do Ciebie i Twoich umiejętności, przejdziemy do wdrażania. Po tym, niektóre zespoły wymagają, byś przeszedł/przeszła trening; a niektóre nie. Czasami, będzie musiał przejść przez parę testów z codziennych sytuacji, których nauczyłeś się podczas sesji treningowych.

 • W momencie zakończenia treningu, staniesz się pełnym członkiem naszego zespołu, choć niektóre sekcje będą dalej miały okresy próbne trwające kilka tygodni zanim uzyskasz pełne uprawnienia. Podczas nich, Twoja praca będzie obserwowana i dostaniesz informację o tym, jak się poprawić. Jak tylko staniesz się pełnym członkiem naszego zespołu, Twoja praca będzie regularnie sprawdzana przez liderów zespołu lub menadżerów i często dostaniesz opinię na temat swojej pracy.

Gdzie znajdę wymagania związane z danym zespołem?

Na wstępie, zawsze jest to bardzo ważne, by wiedzieć, kiedy możesz aplikować, ponieważ jest duża szansa, że szukamy nowych członków zespołów. Obecnym źródłem informacji na ten temat jest zawsze https://truckersmp.com/recruitment i https://forum.truckersmp.com/index.php?/forum/211-recruitment/ Na obu stronach, zawsze znajdziesz pozycje, na które obecnie rekrutujemy i wymagania związany z danym zespołem. Musisz tylko otworzyć stronę, wybrać zespół, którym jesteś zainteresowany; i przeczytać opis pozycji wraz z informacjami, których potrzebujesz.

Jakie posiadamy wymagania związane z kontem?

 • Oczekujemy od Ciebie, byś nie miał żadnych aktywnych banów i w sumie nie więcej niż 3 bany, jak również dobre zachowanie na pozostałych platformach (takich jak Discord czy nasze forum społecznościowe). To naprawdę w sumie oznacza 3 bany, nie zrobimy odstępstwa, chyba że będą do tego powody. Prosty powód jest taki, że jako członek zespołu jesteś twarzą naszego projektu i gracze będą na Ciebie się przyglądać. Chociaż większość z Was już są tego świadomi, często jesteśmy pytanie, jak wyglądają aktywne bany: 12 miesięcy po wygaszeniu bana koło zmieni się z zielonego na żółty i wtedy możesz być pewien, że Twój ban jest nieaktywny (możesz to sprawdzić na swoim profilu TruckersMP). Jest to nazywane również okresem "wychładzania".

 • Bycie właścicielem innych kont z aktywnymi lub więcej niż 3 banami również będzie skutkować odrzuceniem.

 • Powinieneś/Powinnaś być członkiem TruckersMP przez przynajmniej 12 miesięcy i być zarejestrowanym na forum przez przynajmniej 1 miesiąc w momencie aplikowania.

 • Wykazywanie aktywności czy to na forum, czy na naszym serwerze Discord; jest wymagane (interakcja ze społecznością). Twoje umiejętności posługiwaniem się językiem angielskim nie powinny również tutaj brakować.

 • Powinieneś/Powinnaś spełniać wymagania związane z danym zespołem związanych z Twoim kontem/profile, np. wysoka aktywność na forum, gdy aplikujesz na pozycję Forum Moderator.


Jeśli do tego momentu masz jakiekolwiek pytania, śmiało skontaktuj się z sekcją Human Resources poprzez feedback lub po prostu wyślij do nas wiadomość na forum albo na Discord.


Co z moją umiejętnością posługiwania się językiem angielskim?

Naszą pierwszą wskazówką, kiedy dostajemy takie pytanie, zawsze jest to, byś być szczerym ze sobą odnośnie tego, jak dobrze znamy ten język. Powinieneś/Powinnaś być w stanie komunikować się bezpiecznie podczas rozmów tekstowych i nie potrzebować translatora do wszystkiego, co chcesz napisać; choć sprawdzenie tłumaczenia paru słów nie jest problemem. Nie musisz używać angielskiego w rozmowach głosowych, gdyż nie będziemy Ciebie zmuszać, byś dołączał do jakiegokolwiek czatu głosowego, chyba że będziesz tego chciał/-a, w większości naszych podzespołów. Będzie nam miło, jeśli dodasz napiszesz parę zdań na temat swojej umiejętności posługiwania się angielskim w swojej aplikacji, na przykład jak długo miałeś/masz język w szkole, czy masz certyfikat potwierdzający Twoje umiejętności, gdzie je nabyłeś i jak Ty je byś ocenił (albo poprzez Twoje szacowanie pomiędzy 1-5, albo podać poziom, np. na podstawie Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego). Będzie to język, z którego będziesz głównie używać od pierwszego dnia jako członek zespołu.


Jak działa system rekrutacyjny?

formularz

Niektóre rzeczy, które wspomnieliśmy w tym artykule, będą tematem paru pytań. Oczywiście, musisz podać swoje imię, gdzie mieszkasz i Twoją strefę czasową. Dodatkowo, musisz ocenić języki, którymi umiesz się posługiwać, jak zostało to powiedziane powyżej. Następnie będziemy chcieli, byś odpowiedział na jedno pytanie o sobie. Możesz po prostu wspomnieć tutaj cokolwiek, co według Ciebie jest ważne i jak dużo tego chcesz; na przykład Twoja kariera lub w jakiej szkole obecnie się uczysz, Twoje codzienne życie, co inne osoby mogłyby powiedzieć o Tobie jako osobie i parę informacji na temat Twojego charakteru, byśmy mogli dowiedzieć się parę rzeczy o Twojej psychice. Następne pytania będą bardziej związane z pozycją, na jaką aplikujesz; szczególnie Twoją motywacją, doświadczeniem, czasem jaki jesteś w stanie poświęcić na pracę w zespole, co wiesz o Twojej roli, itd. Powinieneś/Powinnaś odpowiedzieć na tyle szczegółowo, na ile to możliwe na te pytania, ponieważ są one dosyć ważne, gdy sprawdzamy Twoją aplikację. Na końcu powyższego przykładu, znajdziesz również jeden scenariusz związany z pozycją, na którą aplikujesz, byś mógł pokazać, ile już wiesz na temat niektóre sytuacje, jak zajmiesz się problemem, czy posiadasz wymagane przez daną rolę umiejętności, itd. Jak tylko wyślesz swoją aplikację, przejrzymy ją tak szybko, jak to możliwe i w ciągu paru tygodni dostaniesz odpowiedź z naszą ostateczną decyzją. Jeśli przejdziesz do następnego kroku, Twoja aplikacja zostanie umieszczona na listę oczekujących na nieokreślony czas i jak tylko będziemy dostępni, powrócimy do Ciebie, by ustalić termin rozmowy kwalifikacyjnej. Jednakże, nie będziemy nic tutaj dodawać, ponieważ wszystkie informacje otrzymasz jak tylko osiągniesz ten krok.


Co dzieje się podczas rozmów kwalifikacyjnych?

Na początek zostajesz zaproszony do pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej, która jest konwersacją tekstową z dwoma członkami HR naszego zespołu. Sprawdzimy Twoje kwalifikacje i umiejętności oraz postaramy się Ciebie bliżej poznać. Pytania, którą mogą się pojawić - dosyć znane - "Proszę opowiedz o swoich mocnych i słabych stronach" lub "Dlaczego powinniśmy wybrać Ciebie, a nie kogoś innego?". Potem będziesz musiał być szczerym, ale również przekonać nas swoimi dobrymi odpowiedziami, które będą spełniać nasze oczekiwania. Nie powinieneś/powinnaś spoglądać na odpowiedzi na Internecie i robić kopiuj-wklej, ale czasami lepiej jest wiedzieć wcześniej, co zrobić w przypadku częstych pytań i pomyśleć o kilku pomysłach, które byś zaproponował/-a w odpowiedzi. Będziesz mieć wystarczająco czasu na odpowiedź na nasze pytania, ponieważ nie będziemy Ciebie poganiać; jednakże, może być Tobie ciężko odpowiedzieć na takie typy pytań, jeśli nie jesteś przygotowany/-a.

Wiemy to z naszego własnego doświadczenia: Jeśli będzie Ci ciężko i będziesz szukać jakiejkolwiek odpowiedzi, jaką możesz znaleźć, ponieważ nie wiesz, jak odpowiedzieć; nie będziesz przekonywujący dla innych. Pojawią się inne pytania na temat Twojego charakteru, dlatego lepiej przygotuj się zanim zaczniemy rozmowę kwalifikacyjną i pozbieraj parę pomysłów, ponieważ każdy jest w stanie odpowiedzieć na takie pytania - jedni potrzebują więcej czasu i potrzebują chwili, by o tym pomyśleć; inni nie. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej, natomiast, nie powinieneś/powinnaś myśleć osobie bardzo długo, powinieneś/powinnaś już wiedzieć najważniejsze informacje i potem przedstawić nam swoją odpowiedź. To przykład, jak może wyglądać pierwsza rozmowa kwalifikacyjna; oczywiście, zapytam parę pytań dotyczących pozycji, na którą aplikujesz i dlaczego będziesz dobrym uzupełnieniem naszego zespołu. Długość rozmowy może się różnić, gdyż nie zawsze pytamy się takie same pytania i niektórzy aplikujący potrzebują więcej czasu na odpowiedź, ale powinna ona potrwać około godziny za pośrednictwem prywatnych wiadomości na Discord.

Po rozmowie kwalifikacyjnej, członkowie HR przejrzą Twoją aplikację wraz z rozmową i podejmą decyzję. Jeśli będą zadowoleni ze wszystkiego, zostaniesz zaproszony na drugą rozmowę z menadżerami zespołu, na który aplikujesz oraz członkiem HR. Menadżerowie również chcą poznać Ciebie bliżej i w szczególności zadać parę pytań związanych z zespołem, ponieważ to oni będą osobami, z którymi będzie współpracować w przyszłości. Przykładowo może pojawić się kolejny scenariusz do omówienia podczas rozmowy. Długość również może się różnic, ale możesz się spodziewać, że będzie ona też trwać godzinę. Pojawi się parę indywidualnych pytań o Ciebie i dzięki nim będziemy sprawdzać, czy jesteś tą osobą, która aplikowała na tą pozycję. Czy jesteś kimś, kto uznaje konstruktywną opinię i poprawia się dzięki niej? Wolisz pracować samodzielnie czy w zespole? itd. To są wszystkie pytania, które możemy zadać.

W momencie zakończenia rozmowy, podyskutujemy szczegółowo na temat Twojej aplikacji i rozmowy, a jeśli wszystko będzie dobrze, otrzymasz wiadomość "Witaj na pokładzie!" i przejdziemy z wdrażaniem Ciebie. Po tym, czasami będziesz musiał przejść przez trening lub przejdziesz przez okres testowy, gdzie Twoja praca będzie monitorowana przez Twoich liderów zespołu. Musisz pokazać, że jesteś tą osobą, którą szukaliśmy i jak tylko menadżerowie dadzą znać, że jesteś gotowy, zostaniesz awansowany na pełną pozycję ze wszystkimi uprawnieniami, jakie potrzebujesz.

Chcemy również dodać, że najbardziej dla nas jest ważne to, że nie ma rywalizacji pomiędzy aplikującymi w naszym procesie rekrutacyjnym. Jest nam miło widzieć każdą osobę, która posiada umiejętności i każdego kandydata, z którym możemy współpracować i zawsze chcemy, byście współpracowali ze sobą, a nie przeciwko. Tutaj nie chodzi o to, by się rozpychać łokciami i próbować wszystkiego, by być lepszym od innych, ponieważ w późniejszym czasie nie będziesz w stanie rozwiązywać zadań opierających się na współpracy i tym podobnych, nie będziesz w stanie pracować w zespole. TruckersMP bazuje na współpracy w dużym aspekcie, jak również w podzespołach.

Jak to zostało powiedziane wcześniej, niektóre zespoły również wymagają, byś przeszedł test po Twoich sesjach treningowych, w których czasami będzie wymagać myślenia poza schematami lub po prostu odpowiedzieć na pytania na temat Twojej codziennej pracy, by móc sprawdzić, że wiesz wszystko i że jesteś gotowy wspiąć się na drabince. Będziesz mieć więcej niż wystarczającą ilość czasu na wszystkie odpowiedzi i jeśli nie będziesz czegoś pewien, będziesz mógł zawsze zapytać swojego lidera zespołu. Jeśli przejdziesz test, zostaniesz awansowany przez swoich menadżerów.


Jak należy się poprawnie przygotować?

Po przeczytaniu wszystkiego powyżej, prawdopodobnie zapytasz siebie, co to dla Ciebie znaczy i jak powinieneś/powinnaś się do wszystkiego przygotować. Jeśli już czytasz ten artykuł z Bazy Wiedzy, jest to dla Ciebie pierwszy, bardzo dobry krok, by uzyskać więcej informacji o naszym procesie rekrutacyjnym. Następnym krokiem jest kontakt z nami: wyślij wiadomość poprzez system feedback, wyślij wiadomość prywatną - po to tutaj jesteśmy. Nie będziemy Tobie mówić bezsensownych informacji, ponieważ nie mam do tego powodu; gdyż jest nam miło, że aplikujesz chcesz zostać częścią naszego zespołu. Poza tym, nie doprowadzaj siebie do szaleństwa.

Wiemy, że pojawiają się plotki na temat osób, które są poza zespołem lub zostały odrzucone; ale jeśli naprawdę chcesz wiedzieć, jak to działa, spróbuj sam. Chcemy również, byś zyskiwał na członkostwie w naszym zespole i takie plotki mogą prowadzić jedynie do nieporozumień. Wszystko jest łatwiejsze, jeśli jesteś opanowany i nie przejmujesz się tym tak bardzo. Jak to zostało powiedziane wcześniej, jest to również ważne, że przygotujesz się zanim zaprosimy Ciebie na rozmowę kwalifikacyjną, na przykład z użyciem stron, które dzielą się informacjami za darmo lub poprzez testy osobowości. Poświęć parę godzin na przygotowanie siebie i nie powinieneś/powinnaś się niczym przejmować. To samo tyczy się Twojej umiejętności porozumiewania się angielskim, która często jest niedoceniania przez niektórych aplikujących. Twój angielski to jedna z paru rzeczy, które jesteś w stanie przygotować samodzielnie i którą możesz szczerze ocenić przez siebie. Prosimy również zapoznać się na temat naszych pozycji.

Sprawdź opisy naszych pozycji, skontaktuj się z nami, bądź w kontakcie z członkami pozycji, na którą aplikujesz, który może powiedzieć na temat swojego doświadczenia w naszym zespole itd. Może to być dziwne, ale zawsze jesteśmy zadowolenie, gdy ktoś bombarduje nas pytaniami i chcemy, byście byli poinformowani i że wiecie, co staracie się osiągnąć.


Podsumowując, chcę Tobie podziękować za Twoją uwagę i poświęcony czas. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami poprzez system feedback lub wyślij na prywatną wiadomość na forum lub Discord. Zawsze jesteśmy dostępni i nie możemy się doczekać, by udzielić odpowiedzi na Twoje pytania.

Dziękujemy za przeczytanie, życzymy Ci miłego dnia i powodzenia!

Tags

Author

arusf2011 [PL/EN]'s avatar

arusf2011 [PL/EN]

Hello! :) My name is Arek and I'm 23 years old. I'm playing ETS2, ATS, FS2015, GMod, Rocket League and CS:GO.