Başvuru sahipleri için bilgiler


Last update: 14 Feb 2022 09:46 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/1024Herkese merhaba!

Bu makale, alım sürecimizin çalışma şekli ile ilgilenen kişiler için veya nasıl ekibimizin üyesi olabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi almak isteyen adaylar için bir rehberdir. Henüz bir pozisyon için başvurmadıysanız, tam buradasınız. Çünkü nasıl başvuruda bulunabileceğiniz, hangi gereksinimlerimiz olduğu, sonraki adımların neler olduğu ve başvurunuzda nasıl başarılı olabileceğiniz hakkında da bilgi alacaksınız. Ayrıca ilk denemenizde işi alamazsanız neden o kadar da kötü olmadığı ile ilgili de bilgi sahibi olacaksınız.


Hızlıca genel bir bakış ve ana maddeler:

 • Başvurmadan önce hangi niteliklere ve becerilere ihtiyacım var?
 • Alım süreci nasıl işliyor?
 • Başvuru sistemi nasıl çalışır?
 • Mülakat nasıl yapılır?
 • İngilizce becerilerim ne olacak?
 • Daha fazla bilgiyi nerede bulabilirim?
 • Kendimi nasıl düzgün hazırlayabilirim?

Ekibimizin bir üyesi olmak birçok beklenti ve beceriyi beraberinde getirir. Eğitiminizi bitirdikten sonra bazen birçok oyuncuyla veya aynı anda birden fazla projede çalışmak zorunda kalırsınız ve bu nedenle belirli nitelik ve gereksinimlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bundan dolayı ekibimiz, başvuranların bu becerilere sahip olup olmadığını ve mümkün olduğunca uzun süre eğlenip eğlenmediklerini incelemektedir. Çevrimiçi bir topluluğun ve takım ekibinin bir parçası olmanın yanı sıra, çalışma şeklimiz, faaliyet gereksinimlerimiz ve beklentilerimizle başa çıkabilecek ve aynı zamanda en verimli şekilde projelerimizde uygun nitelikler/beceriler ile çalışabilecek ekipler oluşturmayı sağlamaya çalışıyoruz.

Olabildiğince günlük durumları simüle ettiğimiz eğitim oturumları üzerinde büyük çaba sarf ediyoruz ve tüm bunların zamanla çok fazla bağlantılı olduğunu hayal edebilirsiniz. Herkesin bu çabadan faydalanması için, eğitimin başarıyla geçme olasılığının maksimumda olmasını sağlıyoruz ve bu eğitimin sonunda managerlar, eğitime katılan adayların çoğunun gelecekte TruckersMP için çalışacağını biliyorlar. Aksi bir durumda mevcut pozisyonları işgal etmiş olurduk. Elbette, bir başvuru sahibi olarak eğitime zaman ayırmanızı ve başarılı bir sonuç alamamanızı da önlemek istiyoruz.

Sonuç olarak, bazı beklentiler oldukça yüksek olabileceğinden, alımın yüksek bir oranda gerçekleşeceğinin bilinmesi için katılmadan önce bireyleri elimizden geldiğince detaylı inceliyoruz. Ayrıca, birçok ekibimizde başvurduğunuz alanda geçmiş deneyimler ve yaş sınırı gibi yasal zorunlulukları içeren özel gereksinimler de bulunmaktadır.


Ekibimizin bir parçası olarak hangi niteliklere sahip olmalısınız

 • Konsantrasyon gücü: Bizim için çalışırken oldukça açık ve çok önemli bir nitelik, özellikle daha uzun süreler boyunca ve çoğu zaman aynı anda birden fazla proje üzerinde çalışmak zorundaysanız. Her zaman genel bakışı tutmalısınız, odak noktanızdan sapmamalısınız vb.

 • Kalıcılık: Antrenman seanslarınız sırasında ve sonrasında, örneğin yapıcı geri bildirim veya iyileştirme önerileri alırken.

 • İngilizce becerileri: Yazılı konuşmalarda İngilizceyi akıcı ve güvenli bir şekilde kullanabilmelisiniz. Bu, ortalamanın üzerinde olmanız veya anadili farklı olan kişiler için bir sınavla İngilizce becerilerinizi kanıtlamanız gerektiği anlamına gelmez, ancak kendinizi başkaları için hızlı ve anlaşılır bir şekilde ifade edebilmeniz gerekir. Ayrıca, Takım üyeleri arasındaki günlük konuşmalar çoğunlukla İngilizce olduğundan, arkadaşlarla veya İngilizce kanalların dışında bazen kendi ana dilinizde konuşabilir ya da belki de sizinle aynı dili konuşan bir lideriniz/yöneticiniz olabilir ancak, sorularınızı sorunsuz bir şekilde İngilizce sormanızı ve yanıtlamanızı bekliyoruz. Bu da daha sonra detaylandırılacaktır.

 • Çoklu görev yönetimi: Bazı durumlar, aynı anda kısa bir süre içinde birden fazla görevle uğraşmanızı, soğukkanlılığınızı korumanızı ve bunları düzgün bir şekilde ele almanızı gerektirir. Muhtemelen modumuzun oldukça popüler olduğunu ve oyuncu sayısının düzenli olarak arttığını fark etmişsinizdir. Tabii ki, bu durum her gün ve her saat için sabit bir seviyede değildir ve bu dinamiği ele almak, başvuru sahibi olarak sahip olmanız gereken bir beceridir.

 • Organizasyon becerileri: Bazen aynı anda birden fazla şeyle çalışmak zorunda kalırsınız ve bu nedenle yalnızca görevlerinizi, çalışma şeklinizi, öğrenme stilinizi nasıl yapılandırabileceğiniz konusunda bir fikrinizin olması mantıklıdır. Bu da çok önemlidir.

 • Başarı motivasyonu: Hedeflerinize ulaşmak ve görevleri düzgün bir şekilde bitirmekle ilgileniyorsunuz. Yaptığınız şeylerin olumlu sonuçlanması amacına sahipsiniz ve nicelik sizin için her şey demek değil.

 • Motivasyon: Başvurmak istediğiniz pozisyon hakkında kendinizi bilgilendirmeli ve yeterli motivasyonu göstermelisiniz. Ekip yapımız, gereksinimlerimiz ve mevcut pozisyonlar hakkında bilgi edinmek için lütfen forumu kullanın.

 • Dengeli kişilik profili: Dengeli kişilikler arıyoruz. Çalışanlarımıza bir göz atarsanız, çoğunun korkak veya dışa dönük değil, aynı zamanda utangaç insanlar olmadığını, çoğunun dengeli kişiliklere sahip olduğunu ve tam olarak aradığımız şeyin bu olduğunu fark edeceksiniz.

 • Takım çalışması: Çok önemli! Çalışanlarımız her zaman birlikte çalışır ve birbirlerine güvenmek zorundadırlar. Bu, muhtemelen günlük hayatınızdan bildiğiniz bir ekip çalışması şeklidir, çünkü genellikle iş siz ve diğerleri arasında bölünür, ancak ekip olarak hedeflere ulaşmak için iletişim ve bağlantı hala gereklidir.

Yukarıda sıralanan beceriler çok zorlu görünebilir ve bazen bir beceriye sahip olup olmadığınızı bilemezsiniz çünkü bu beceri kombinasyonlarına düzenli olarak ihtiyacınız yoktur. Bu nedenle yukarıdaki şartların tümüne sahip olmasanız veya tam olarak emin olmasanız dahi başvuru yapmanızda bir sakınca yoktur.


Alım süreci nasıl işliyor?

 • Web sitemizden bir başvuru gönderiyorsunuz.

 • Hesabınızı ve başvurunuzu genel gereksinimlerimiz açısından inceleriz.

 • Tüm şartları yerine getirirseniz, başvurunuz "İnceleniyor" olarak işaretlenecek ve ardından başvurduğunuz ekibin yönetimi tarafından incelenecektir.

 • Bir karar verdikten sonra, başvurunuzu reddederiz veya sizi görüşmeye davet ederiz. Bu görüşmede, iş için performans ön koşullarınızı, niteliklerinizi ve motivasyonunuzu kontrol edeceğiz.

 • Sizden ve becerilerinizden eminsek, işe alım ile devam ederiz. Bundan sonra, bazı takımlar bir eğitimden geçmenizi isterken bazıları istemeyebilir. Bazen, eğitim seanslarında öğrendiğiniz günlük durumlarla ilgili birkaç testi de geçmeniz gerekebilir.

 • Eğitiminizi tamamladığınızda, ekibimizin tam üyesine terfi edeceksiniz, ancak bazı bölümlerin tüm izinlerini almadan önce birkaç haftalık deneme süreleri var. Bu deneme süreleri boyunca çalışmalarınız gözlemlenecek ve nasıl geliştirebileceğiniz konusunda geri bildirim alacaksınız. Ekibimizin tam üyesi olduğunuz anda, çalışmalarınız ekip liderleriniz veya yöneticileriniz tarafından düzenli olarak kontrol edilmeye devam edecek ve işinizle ilgili sık sık geri bildirim alacaksınız.

Takıma özel gereksinimleri nerede bulabilirim?

Her şeyden önce, ne zaman başvurabileceğinizi bilmek her zaman önemlidir çünkü bu sadece personel arıyorsak mümkündür. Bunun için mevcut kaynak her zaman https://truckersmp.com/recruitment ve https://forum.truckersmp.com/index.php?/forum/211-recruitment/ şeklindedir. Bu web sitelerinin her ikisinde de, her zaman işe aldığımız pozisyonları ve takıma özel gereksinimleri bulacaksınız. Sayfayı açmanız, ilgilendiğiniz takımı seçmeniz ve ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgilerle birlikte pozisyon açıklamasını okumanız yeterli.

Hangi hesaba özel gereksinimlere sahibiz?

 • Aktif bir yasaklama ve son 24 ay içinde 3'ten fazla yasaklanmaya sahip olmamanızın yanı sıra diğer platformlarda da (Discord veya topluluk forumumuz gibi) iyi davranışlarda bulunmanızı bekliyoruz. Özel durumlar olmadıkça istisna yapmayacağız. Bunun nedeni, ekip üyeleri olarak projemizin yüzü olmanız ve oyuncuların sizden örnek almasıdır. Çoğunuz zaten farkında olsanız da, sıklıkla aktif yasakların ne olduğu soruluyor: Yasağınız sona erdikten 12 ay sonra, yasağınızın rengi yeşilden sarıya döner ve ardından yasağınızın etkin olmadığından emin olabilirsiniz (bunu TruckersMP profilinizden kontrol edebilirsiniz). Bu aynı zamanda yasak bekleme dönemi olarak da bilinir.

 • Aktif yasaklı veya son 24 ay içinde 3'ten fazla yasaklı başka hesapların sahibi olmak da ret ile sonuçlanacaktır.

 • Başvuru sırasında en az 12 aydır TruckersMP üyesi olmanız ve forumda en az 1 aydır kayıtlı olmanız gerekmektedir.

 • Forumda veya Discordumuzda aktiflik göstermeniz gereklidir (topluluk etkileşimi). İngilizce becerileriniz orada da eksik olmamalı.

 • Hesabınız/profiliniz hakkında ekibe özel gereksinimleri yerine getirmelisiniz, ör. Forum Moderatörü pozisyonuna başvururken forumda yüksek derecede aktivite.


Şimdiye kadar herhangi bir sorunuz varsa, feedback aracılığıyla bizimle iletişime geçmekten veya forum veya Discord üzerinden bize bir mesaj göndermekten çekinmeyin.


İngilizce becerilerim ne olacak?

Bu soruyu sorarsak ilk ipucumuz, bu dil bilginizin ne kadar iyi olduğu konusunda kendinize karşı dürüst olmanız gerektiğidir. Metin tabanlı konuşmalarda güvenli bir şekilde iletişim kurabilmeli ve birkaç kelime için aramak sorun olmasa da yazdığınız her şey için tercümana ihtiyaç duymamalısınız. Başvurunuzu veya mülakat cevaplarınızı yazmak için bir çeviri hizmeti kullanmak zorunda kalırsanız, takımda zorlanacaksınız. - bu nedenle, bir tercüman kullanırsanız sizinle bir pozisyon için devam etmeyeceğiz. Alt ekiplerimizin çoğunda istemediğiniz sürece sizi herhangi bir sesli sohbete katılmaya zorlamadığımız için sözlü sohbetlerde İngilizce kullanmak zorunda değilsiniz. Başvurunuza İngilizce becerilerinizle ilgili birkaç cümle eklerseniz seviniriz, örneğin okulda ne kadar süredir dil dersine sahip olduğunuz, İngilizce sertifikanız olup olmadığı, İngilizce becerilerinizi nereden edindiğiniz ve bunu nasıl değerlendireceğiniz (Tahmininizi 1-5 arasında olacak şekilde ya da bir seviye ile belirtin, örneğin Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesinden sonra) gibi. Bu, bir personel üyesi olduğunuz ilk günden itibaren esas olarak kullanmanız gereken dil olacaktır.


Başvuru sistemi nasıl çalışır?

form

Bu yazıda bahsettiğimiz şeylerden bazıları birkaç sorunun konusu olacak. Tabii ki, adınızı, yaşadığınız yeri ve saat diliminizi girmeniz gerekiyor. Ek olarak, konuştuğunuz dilleri yukarıda belirtildiği gibi derecelendirmeniz gerekir. Bundan sonra, kendinizle ilgili bir soruyu cevaplamanızı istiyoruz. Burada temel olarak önemli olduğunu düşündüğünüz her şeyi istediğiniz uzunlukta belirtebilirsiniz ancak örnek olarak; kariyeriniz veya hangi sınıfta olduğunuz, günlük yaşamınız, başkalarının sizi bir kişi olarak nasıl tanımladığı ve bazı özellikleriniz olabilir. bu şekilde geçmişiniz hakkında birkaç şey bilebiliriz. Sonraki sorular daha çok başvurduğunuz pozisyona, özellikle motivasyonunuza, deneyiminize, ekibe ayırabileceğiniz zamana, rol hakkında hangi bilgilere sahip olduğunuza vb. odaklanır. Bu soruları cevaplarken olabildiğince detaylı olmalısınız çünkü başvurunuzu kontrol ettiğimizde oldukça önemli olacaklardır. Şablonun sonunda ayrıca, belirli durumlar hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunuzu, bir sorunu nasıl ele aldığınızı, pozisyonun gerektirdiği becerilere sahip olup olmadığınızı bize göstermek için başvurduğunuz pozisyondan bir senaryo bulacaksınız. Ancak her başvuru formu başvurduğunuz ekibe göre farklılık gösterebilir. Başvurunuzu gönderir göndermez, mümkün olan en kısa sürede inceleyeceğiz ve birkaç hafta içinde nihai kararımızı içeren bir yanıt alacaksınız. Bir sonraki adıma geçerseniz, başvurunuz belirsiz bir süre için bekleme listesine alınır ve müsait olduğumuzda size geri dönerek bir görüşme ayarlayacağız. Ancak bu adıma gelir gelmez ihtiyacınız olan tüm bilgileri aldığınız için bu konuyu daha fazla uzatmak istemiyoruz.


Görüşme sırasında ne olur?

Başvurduğunuz ekibin yöneticileriyle (çoğu durumda) metin tabanlı bir görüşmeye davet edileceksiniz. Niteliklerinizi ve becerilerinizi kontrol edip sizi biraz daha yakından tanımaya çalışacağız. Muhtemelen sorulabilecek sorular - oldukça yaygın olanlar - “Lütfen bize güçlü ve zayıf yönlerinizi söyleyin” veya “Neden sizi başka birine tercih edelim?”. Sonrasında dürüst olmak ve beklentilerimizi karşılayan iyi cevaplarla bizi ikna etmeye çalışmak sizin işiniz. Cevapları internette aramamalı ve kopyala-yapıştır yapmamalısınız, ancak bazen sık sorulan sorular hakkında kendinizi önceden bilgilendirmek ve cevap olarak getirebileceğiniz birkaç fikir düşünmek bir fayda sağlar. Aceleniz olmadığı için sorularımızı yanıtlamak için yeterli zamanınız olacak, ancak hazırlıklı değilseniz bu tür soruları yanıtlamanız zor olabilir.

Bunu kendi deneyimlerimizden biliyoruz: Eğer zorlanıyorsanız ve ne cevap vereceğinizi bilmediğiniz için bulabileceğiniz herhangi bir cevap arıyorsanız, başkaları için ikna edici olmayacaksınız. Kişiliğinizle ilgili başka sorular da olacak, bu yüzden bir görüşmeye başlamadan önce biraz zaman ayırın ve sahip olduğunuz birkaç fikri toplayın çünkü herkes bu tür soruları yanıtlayabilir, bazılarının daha fazla zamana ihtiyacı vardır ve bunun üzerinde daha uzun düşünmesi gerekir, bazılarının ise ihtiyacı yoktur. Ancak görüşme sırasında kendinizi çok fazla düşünmek zorunda kalmamalısınız, en önemli bilgileri önceden bilmeli ve yanıtınızı bize sunmalısınız. Bu, ilk görüşmenin nasıl görünebileceğinin bir örneğidir, elbette, başvurduğunuz pozisyon ve neden bu ekibe iyi bir katkı olacağınız hakkında da birkaç soru soracağız. Her zaman aynı soruları sormadığımızdan ve bazı adayların daha uzun yanıt vermesi gerektiğinden görüşmenin süresi değişebilir, ancak görüşmeler, bunun için özel olarak oluşturulan özel bir Discord sunucusunda yaklaşık bir saat sürebilir.

Mülakattan sonra, başvurunuzu ve görüşmenizi detaylı olarak tartışacağız ve her şey yolundaysa, "Takıma hoş geldiniz!" mesajı alacaksınız ve alım işleminize devam ediyoruz. Bundan sonra bazen eğitimlerden geçmeniz gerekecek ya da çalışmalarınızın ekip liderleriniz tarafından gözlemleneceği bir deneme sürecinden geçeceksiniz. Aradığımız kişi olduğunuzu kanıtlamalısınız ve yöneticiler hazır olduğunuzu söylediğinde, ihtiyacınız olan tüm izinlerle birlikte tam pozisyona terfi edeceksiniz.

Bizim için her zaman önemli olduğundan dolayı, işe alım sürecimizde başvuru sahipleri arasında rekabet olmadığını da söylemek istiyoruz. Yeteneği olan ve devam edebileceğimiz her başvuru sahibi için mutluyuz ve her zaman birbirinize karşı değil, birbirinizle çalışmanızı istiyoruz. Her şey diğerlerinden üste çıkmaya çalışmak ve her şeyi diğerlerinden daha iyi yapmak ile ilgili değil çünkü o zaman takım çalışması gerektiren görevleri çözemezsiniz ve bu nedenle hiçbir takımımızda da çalışamazsınız. TruckersMP, her bir alt ekipte olduğu kadar büyük resimde de ekip çalışması anlamına gelir.

Daha önce de söylendiği gibi, bazı ekipler ayrıca eğitim seanslarınızdan sonra, bazen alışılmışın dışında düşünmeniz gerektiğini veya her şeyi hesaba kattığınızı görmek için günlük işlerinizle ilgili soruları içeren ve her şeye hazır olup yükselmeye hazır olduğunuzu gösteren bir testi geçmenizi de ister. Tüm cevaplar için fazlasıyla zamanınız olacak ve bir şeyden emin değilseniz, her zaman ekip liderinize sorabilirsiniz. Testi geçerseniz, yöneticileriniz tarafından terfi ettirileceksiniz.


Kendimi nasıl düzgün hazırlayabilirim?

Yukarıdakilerin hepsini okuduktan sonra, muhtemelen kendinize bunun sizin için ne anlama geldiğini ve kendinizi her şeye nasıl hazırlayabileceğinizi soruyorsunuz. Bu makaleyi zaten halihazırda okumaya başladıysanız, işe alım sürecimiz hakkında daha fazla bilgi almanızı sağlayacak mükemmel bir ilk adımı attınız demektir. Bir sonraki adım, her zaman ulaşılabilir olmaya çalışmamızdır: Bir feedback isteği gönderin, bize bir mesaj gönderin- bu yüzden buradayız. Ayrıca size saçma sapan bir şey de söylemeyeceğiz çünkü başvurup ekibimizin bir parçası olmanıza büyük ilgi gösterdiğimizden bunun için bir nedenimiz yok. Ek olarak, kendinizi çıldırtmayın.

Takımdan ayrılan veya reddedilen kişiler hakkında bazı söylentiler olduğunu biliyoruz, ancak bunun nasıl çalıştığını gerçekten bilmek istiyorsanız, kendiniz deneyin. Sizlerin de ekibimizdeki bir üyelikten faydalanmanızı istiyoruz ve bu söylentiler sadece kafa karışıklığına yol açacaktır. Sakin olursanız ve bunun için fazla endişelenmezseniz her şey daha kolay olacaktır. Daha önce de belirtildiği gibi, örneğin size ücretsiz bilgi veren web siteleri veya kişilik testleri aracılığı ile sizi bir görüşmeye davet etmeden önce kendinizi hazırlamanız da önemlidir. Kendinizi hazırlamak için birkaç saat ayırın ve çok fazla endişelenmenize gerek yok. Aynı şey, bazı başvuru sahipleri tarafından genellikle hafife alınan İngilizce becerileriniz için de geçerlidir. İngilizceniz, kendinizi hazırlayabileceğiniz birkaç şeyden biridir ve kendinizi dürüstçe değerlendirebilirsiniz. Ayrıca lütfen pozisyonlarımız hakkında kendinizi bilgilendirme fırsatını kullanın.

Pozisyon tanımlarımızı kontrol edin, bizimle iletişime geçin, başvurduğunuz pozisyonun ekibimizdeki deneyimleri hakkında size bir şeyler söyleyebilecek kişilerle iletişim halinde olun vb. İşin garibi, biri bizi soru yağmuruna tutarsa her zaman mutlu oluruz ve sizin bilgilenmenizi ve neyi başarmaya çalıştığınızı bilmenizi isteriz.


Bununla birlikte, dikkatiniz ve zamanınız için teşekkür etmek istiyorum. Sorularınız varsa feedback aracılığıyla bizimle iletişime geçmekten veya forum veya Discord üzerinden bize mesaj göndermekten çekinmeyin. Her zaman ulaşılabilir durumdayız ve sorularınızı yanıtlamak için sabırsızlanıyoruz.

Okuduğunuz için teşekkürler, iyi günler ve iyi şanslar!

Tags

Author

LadyAndromeda's avatar

LadyAndromeda

Annual Community Awards Rankings

 • 2017 : 3rd in "Trial Administrator of the Year"
 • 2018 : 3rd in "Game Moderator of the Year"
 • 2020 : 1st in "Game Moderator of the Year"

nth