Často kladené otázky a informace ohledně banů, nahlášení, odvolání, vyhození ze serveru a ticketů zpětné vazby pro GMM


Last update: 02 Mar 19:51 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/1074Obsah

 1. Otázky ohledně nahlášení
 2. Otázky ohledně vyhození ze serveru
 3. Otázky ohledně banů
 4. Otázky a informace ohledně odvolání
 5. Tickety pro Game Moderation Management

Tento článek zahrnuje vše, co se týká moderování hry. Pokud máte jakékoliv otázky či stížnosti, které chcete vznést, přečtěte si ho prosím.


Otázky ohledně nahlášení

Byl jsem zabanován v sytému nahlašování. Co mám dělat?

Očekáváme od všech, že se budou držet našich pravidel §1.4 - Nahlašování uživatelů. Jakékoliv porušení těchto pravidel může vyústit v dočasný, či trvalý ban v našem systému nahlašování. Pokud chcete zjistit důvod Vašeho banu včetně jeho délky, odešlete našemu Game Moderation Managementu ticket zpětné vazby.

Následující akce mohou vyústit v zákaz používání našeho systému nahlašování. Toto se vztahuje, ale není limitováno na:

 • Odstranění důkazů ihned po vyplnění nahlášení, nebo před uplynutím požadované doby délky banu plus 30 dní.
 • Odstranění důkazů na žádost zabanovaného hráče.
 • Nahlášení jiného hráče s falešnými důkazy. Mějte na paměti, že toto může vyústit v trvalý ban.
 • Nahlašování ostatních hráčů s použitím pouze volné kamery (0. kamera)
 • Opakované nahlašování jednoho hráče se stejnými důkazy.

Co se stane, když budu nahlašovat hráče jen z oblastí s hodně hráči?

Pokud jezdíte na jednoproudové okresní silnici mezi městy Calais a Duisburg a v nich s jediným úmyslem nahlašovat ostatní hráče, riskujete pozbytí Vašeho práva nahlašovat hráče.

Cílem naší hry je, aby hráči jezdili po všech silnicích na celé mapě, ne aby jezdili pouze tam a zpět v zalidněné oblasti a nahlašovali ostatní hráče. Naše modifikace byla vytvořena pro hráče, kteří si chtějí užít jízdu napříč herním světem.

§1.3 - Spamování nebo zneužívání

Jakékoliv zneužívání systému pro nahlašování nebo jiného komunikačního systému poskytnutého službou TruckersMP. To může zahrnovat, ale není omezeno na spamování, několikanásobné nahlašování jednoho uživatele se stejným důkazem a záměrné zneužívání systému.

§1.4 - Nahlašování uživatelů

Jakékoliv porušení níže uvedených pravidel může vyústit v 30denní ban z našeho nahlašovacího systému za první přestupek, permanentní ban za druhý přestupek a povede k zamítnutí Vašeho nahlášení.

Spamování našeho nahlašovacího systému zbytečnými nahlášeními a nahlášeními využívající nepřetržitý freecam (Kamera 0) k záznamu prohřešků a podobně je zakázáno.

Věřím, že moje nahlášení je právoplatné, ale člen týmu ho zamítl. Co mám dělat?

Následující článek vysvětluje, co máte dělat. Ujistěte se, že jste si ho před odesláním stížnosti přečetli.


Otázky ohledně vyhození ze serveru

Byl jsem neprávem vyhozen ze serveru členem týmu!

Prosím, mějte na paměti, že vyžadujeme videonahrávku celého incidentu až po vyhození ze serveru. Pokud neexistuje žádná videonahrávka, nemůžeme nic dělat. Nemůžeme konat na základě domněnek.

Doporučujete vyplnění stížnosti?

Záleží na situaci. Většina takových stížností se zakládá na chybách, například vybrání špatného uživatele, vyplnění špatného ID do chatu a podobně. Před vyhozením jednoho z našich hráčů ze serveru po našem týmu vyžadujeme dvojitou kontrolu údajů. Dokud jste nebyli vyhozeni ze serveru vícekrát, doporučujeme se znovu připojit na server.


Otázky ohledně banů

Odstraníte, zkrátíte nebo přidáte mi nějaké výhody ohledně banů, pokud se stanu Patronem?

Ne. Podporovat TruckersMP přes Patreon je Vaše rozhodnutí a naprosto dobrovolné, nikoliv povinné. Nenutíme hráče, aby nás přes Patreon podporovali. To neznamená, že s Vámi bude zacházeno jiným způsobem. Výhody Patreonu jsou vypsány zde.

Mažete po nějaké době bany? Například po jednom roce?

Ne, bany zůstávají ve Vaší historii profilu. Bany, které vypršely před více než rokem, nebudou brány v potaz, ale i tak je nemažeme. Bany mažeme pouze při zvláštních okolnostech. Tyto okolnosti zahrnují, ale nejsou omezeny na:

 • Důkaz Vašeho prohřešku není k dispozici (Mějte na paměti, že důkazy musí být dostupné během banu plus 30 dní poté).
 • Ban byl udělen omylem (Většinou označeno jako @BANBYMISTAKE).
 • Ban byl po kontrole GMM uznán jako nesprávný.

Byl jsem zabanován, ale není k dispozici žádný důkaz. Co mám dělat?

Pokud jste byli zabanováni ve hře, tak může chvíli trvat, než člen našeho týmu nahraje důkaz. Pokud si ho přejete zhlédnout, odvolejte se na svůj ban a vyžádejte si důkaz od člena týmu, který Vám ban udělil.

Mohu kontaktovat člena týmu na Discordu či někde jinde a prodiskutovat s ním ban?

Ne, není to povoleno. Odvolání, které odešlete jinými prostředky, budou ignorovány. Vyzýváme hráče, aby se odvolávali, pouze pokud si myslí, že jejich ban byl nesprávně udělen. Zdůrazňujeme důležitost toho, jak správně podávat odvolání na herní ban. Proti svému banu se můžete odvolat tak, že se přihlásíte do systému odvolání, vyberete svůj ban a poté kliknete na tlačítko „Appeal your ban“. Pro více informací o tom, jak se správně odvolat proti Vašemu banu, si důkladně přečtěte následující návod.

Měl jsem být odbanován, ale můj ban je stále aktivní? Co mám dělat?

Pokud žijete v jiném časovém pásmu, a ještě jste si ho nezměnili v nastavení, tak byste to měli udělat nebo si čas převést do Vašeho časového pásma. Přesné datum vypršení banu záleží na Vašem časovém pásmu a může se tedy lišit. Pro změnu časového pásma zamiřte do Settings > Site Settings a poté si změňte časové pásmo na to Vaše lokální. Veškeré bany jsou udělovány v UTC.

Proč je můj ban tak dlouhý?

Na Euro Truck Simulator 2 a American Truck Simulator nahlížíme jako na simulátory, a to se odráží i na naší struktuře banů. Úmyslné akce povedou oproti nedbalostním k delším banům. Každý incident řešíme „tak jak je“ a případ od případu. To znamená, že délky banů se budou lišit na základě prohřešku a člena týmu, který ban udělí, ale i tak budou v souladu s našimi interními směrnicemi ohledně udělování banů.

Některé typy porušení pravidel mohou zaručit delší první/druhé/třetí bany včetně, ale ne pouze těchto:

 • Úmyslné porušování pravidel.
 • Bezdůvodné ohrožování ostatních uživatelů.
 • Použití rasistických či homofobních nadávek.
 • Použití obrázků/textů vyobrazujících násilné akty.

Můj bratr/sestra/kočka používal(a) můj počítač a způsobil(a) mi ban. Co mám dělat?

Pravidlo §1.1 – Účet a hardwarové vybavení jasně stanovuje, že za svůj účet jste odpovědní Vy. Každý je odpovědný za zabezpečení svého účtu. Nehledě na to, kdo na účtu porušení pravidel způsobil, ban nebude odstraněn.

Proč hráče banujete namísto toho, abyste je nejdřív varovali?

Pravidla jasně vymezují oficiální pravidla TruckersMP a stanovují, jaký obsah a chování není vhodné. Důrazně doporučujeme všem hráčům, aby se s těmito pravidly seznámili a aby pochopili, jak TruckersMP udržet zábavné a bezpečné pro všechny. Očekává se, že hráč při souhlasu s pravidly TruckersMP, Zásadami o ochraně osobních údajů a Podmínkami služby pravidlům služby rozumí.

Byl jsem zabanován kvůli mému hernímu tagu / úpravám uložené hry. Co mám dělat?

Pokud jste byli zabanováni kvůli jednomu z výše uvedených důvodů, řiďte se prosím dle následujících instrukcí podle důvodu Vašeho banu. Napoprvé, napodruhé a napotřetí budete nejspíše odbanováni, ale čtvrtý a pátý ban neodstraňujeme. Jsou udělovány striktně na dobu 30 dní nebo 90 dní.

Herní tag

Pokud chcete přeskočit následující instrukce, podívejte se na toto video, který bylo vytvořeno členy našeho týmu.

 1. Zapněte multiplayer a v levém horním rohu na přihlašovací obrazovce klikněte na ikonu „ozubeného kolečka“.
 2. Otevřete nastavení multiplayeru.
 3. V záložce „General“ si změňte tag.
 4. Pořiďte snímek obrazovky s Vaším upraveným tagem.
 5. Nahrajte Váš snímek obrazovky na webovou stránku po sdílení fotografií, jako je Imgur, Resmim, nebo Lightshot/Prntscr.
 6. Jakmile snímek obrazovky nahrajete, odvolejte se proti svému banu s nahraným snímkem a připište něco jako: „Změnil jsem si svůj herní tag. Prosím, odbanujte mě.“

Úpravy uložené hry

 1. Zapněte hru v režimu jednoho hráče a běžte ke svému vozidlu/návěsu.
 2. Odstraňte špatně umístěné části nebo přidejte ty, které chybí.
 3. Pořiďte alespoň TŘI snímky obrazovky s Vaším vozidlem/návěsem, které budou vyfoceny 1) zepředu, 2) zezadu a 3) z boku.
 4. Nahrajte Váš snímek obrazovky na webovou stránku po sdílení fotografií, jako je Imgur, Resmim, nebo Lightshot/Prntscr.
 5. Jakmile snímek obrazovky nahrajete, odvolejte se proti svému banu s nahraným snímkem.

Otázky a informace ohledně odvolání

Vlastník účtu je odpovědný za vše, co se na jeho účtu stane, bez ohledu na to, kdo ho používal. Vyhněte se obviňování: „Ale oni do mě nabourali!“ „Udělal to můj bratr, když jsem byl pryč,“ nebo „moje klávesnice/myš přestala fungovat,“ tyto výmluvy nebudou brány v potaz. Raději bychom, aby lidé přiznali vlastní chybu, než aby se vymlouvali. Přijměte odpovědnost za své činy na serveru do vlastních rukou a buďte zdvořilí.

Mějte prosím na paměti, že nadávání členům týmu, obviňování jiných a hádání se o tom, že nesouhlasíte s pravidly vyústí v zamítnutí odvolání. Vyhrožování členům našeho týmu je proti našim pravidlům a nebude tolerováno. Takové počínání Váš účet neobnoví a může vyústit v prodloužení Vašeho banu. Zneužívání či spamování systému odvolání může vyústit v dodatečné tresty nebo odstranění práva na odvolání.

Proti svému banu jsem se odvolal před několika hodinami, ale doteď mi nepřišla žádná odpověď. Co mám dělat?

Může nějakou dobu trvat, než se člen našeho týmu začne Vaším odvoláním zabývat. Pamatujte, že v během dne obdržíme mnoho odvolání, tak prosím buďte trpěliví a vyčkejte. Není nutné spamovat systém odvolání, jelikož to nic neurychlí. Snažíme se na odvolání odpovídat v rozumné době (3 dny). Pokud jste během této doby neobdrželi odpověď, můžete odeslat stížnost přes systém zpětné vazby.

Moje odvolání bylo přijato, ale můj ban je stále viditelný na mém profilu. Proč?

To, že Vaše odvolání bylo přijato, neznamená, že Váš ban bude odstraněn z Vašeho profilu. Váš ban bude odstraněn pouze v případě, že byl udělen chybně. Bany za úpravu uložené hry, nevhodné herní tagy a podobně zůstanou na Vašem profilu. Neodstraňujeme je.

Mohu se odvolat proti svému banu, omluvit se a požádat o zkrácení banu?

I když máte možnost se odvolat, tak byste toto dělat neměli. Systém odvolání by měl sloužit pro dokazování Vaší neviny nebo pro dokazování, že je Váš ban nespravedlivý. Členové týmu Váš ban nezkrátí (za předpokladu že byl udělen správně). I když je omluva první krok správným směrem, vysloveně Vám to nepomůže.


Tickety pro Game Moderation Management

Před kontaktováním Game Moderation Managementu ohledně banu, nebo jiných dotazů, musíte dodržet pravidla níže. Pokud tak neučiníte, Vaše zpětná vazba bude uzavřena bez odpovědi.

Prosíme pamatuje:

 • Pokud chcete svůj ban napadnout u Game Moderation Managementu, musíte se proti němu nejdříve odvolat a obdržet konečné rozhodnutí. Není možné ban napadnout, pokud je Vaše odvolání stále neuzavřeno.
 • Žádání o zkrácení nebo odstranění Vašeho správně uděleného banu není povoleno.
 • Permanentní bany kvůli pravidlu §2.1 a §2.9 jsou striktně permanentní a nebudou odstraněny ani po delší době.
 • Neodesílejte ticket se stížností jménem jiného hráče.
 • Bany, které vypršely před více než čtrnácti dny, nebudou znovu přezkoumávány.

Před odesláním ticketu si prosíme přečtěte každý z těchto bodů, jestli náhodou jeden nebo více bodů nenaplňujete. Tickety zpětné vazby musí být zdvořilé. Jakýkoliv náznak nedospělosti, sprostých slov či výhrůžek může vyústit v odebrání Vašich práv na využívání systému zpětné vazby.

Zkoušel jsem nahlásit jiného hráče, ale jeho účet byl odstraněn. Co mám dělat?

Odešlete ticket zpětné vazby směrovaný na Game Moderation Management se všemi relevantními informacemi o pachateli včetně důkazu a my se o to postaráme.

Je moje úprava uložené hry v pořádku?

Před odesláním dotazu, zda je Vaše úprava povolena, si prosím přečtěte §3 - Pravidla úpravy vozidel, kde pravděpodobně najdete odpověď, kterou hledáte.