Často kladené otázky a informace ohledně banů, nahlášení, odvolání, kicků a ticketů zpětné vazby GMM


Last update: 03 Mar 2021 02:12 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/1074Obsah

 1. Bany
 2. Nahlášení
 3. Odvolání
 4. Kicky
 5. Tickety zpětné vazby GMM

Tento článek zahrnuje vše, co se týká Game Moderationu. Pokud máte jakékoliv otázky či výtky, přečtěte si ho prosím.


1. Otázky ohledně banů

Odstraníte, zkrátíte nebo přidáte mi nějaké výhody ohledně banů, pokud se stanu Patronem?

Ne. Podporování TMP je dobrovolné, ne povinné. Nenutíme hráče, aby nás přes Patreon podporovali. Výhody jsou víceméně vypsány zde. To, že podporujete TruckersMP neznamená, že budete obsluhování přednostně.

Mažete po nějaké době bany? Například po jednom roce?

Ne, bany zůstávají ve Vaší historii profilu. Bany, které vypršeli před více než rokem nebudou brány v potaz, ale i tak je nemažeme. Bany mažeme pouze při zvláštních okolnostech. Tyto okolnosti zahrnují, ale nejsou omezeny na:

 • Důkaz Vašeho prohřešku není k dispozici (Pamatujte si, že důkazy musí být dostupné během banu plus jeden měsíc poté)
 • Ban byl udělen omylem (Většinou označeno jako @BANBYMISTAKE)
 • Ban byl po zkontrolování GMM uznán jako nesprávný

Byl jsem permanentně zabanován. Dáte mi další šanci, abych mohl znovu hrát?

Permanentní bany jsou permanentní, tak jak říká název. Hráči mají 5 šancí na nápravu jejich chyb. Nemůžeme každému dávat neomezeně šancí. Pravidlo §2.8 jednoznačně vystihuje tento proces. Permanentní bany zůstanou i po deseti letech.

Byl jsem zabanován, ale v mém banu není k dispozici žádný důkaz. Co mám dělat?

Pokud jste byli zabanováni ve hře, tak může chvíli trvat, než člen našeho staffu nahraje důkaz. Pokud si ho přejete zhlédnout, odvolejte se na svůj ban a zažádejte si o důkaz od člena staffu, co Vám ban udělil.

Mohu kontaktovat člena staffu na Discordu, či někde jinde a prodiskutovat s ním ban?

Ne. Není to povoleno a může Vás to dostat do potíží. Odvolání které odešlete jinými prostředky budou ignorovány. Nabádáme hráče, aby na své bany podávali odvolání, pokud si myslí, že byly uděleny neprávoplatně. Zdůrazňujeme důležitost toho, jak správně podávat odvolání na herní ban. Na svůj ban se můžete odvolat tak, že se přihlásíte do systému odvolání, vyberete svůj ban a poté kliknete na tlačítko "Appeal your ban". Pro více informací o tom jak se správně odvolat na Váš ban se podívejte na následující návod.

Měl jsem být odbanován, ale můj ban je stále aktivní? Co mám dělat?

Pokud žijete v jiném časovém pásmu a ještě jste si ho nezměnili v nastavení, tak byste to měli udělat nebo si čas převést do Vašeho časového pásma. Přesné datum vypršení banu záleží na Vašem časovém pásmu a může se tedy lišit. Pro změnu časového pásma zamiřte do Settings > Site Settings a poté si změňte časové pásmo dle toho, kde žijete.

Proč je můj ban tak dlouhý?

Na ETS2 a ATS přihlížíme jako na simulátory, a to se odráží i na našich banech. Úmyslné akce povedou oproti nedopatřením, či nedbalosti k delším banům. Každý incident řešíme "tak jak je" a případ od případu. To znamená, že délky banů se budou lišit na základě prohřešku a GM, který ban udělí, ale i tak budou v souladu s našimi interními osnovami.

Některé typy pravidel mohou zaručit delší první/druhé/třetí bany včetně, ale ne pouze těchto:

 • Použití rasistických či homofobních pomluv
 • Použití obrázků/popisu násilných aktů
 • Úmyslné porušování pravidel
 • Bezdůvodné ohrožování ostatních uživatelů
 • Bezohledné řízení na jednoproudové okresní silnici mezi městy Calais a Duisburg a v okolních oblastech.

Můj bratr/sestra/kočka používal/a můj počítač a zařídila mi ban. Co mám dělat?

Pravidlo §1.1 jasně stanoví, že za svůj účet si zodpovídáte sami. Každý si zodpovídá za bezpečí svého účtu. Nehledě na to, kdo na účtu porušení pravidel způsobil, ban nebude odstraněn.

Proč hráče banujete namísto toho, abyste je nejdřív varovali?

Pravidla jasně naznačují oficiální sadu TruckersMP pravidel a stanoví, který obsah a chování není vhodné. Výrazně doporučujeme všem hráčům, aby se s těmito pravidly seznámili a aby pochopili, jak TruckersMP udržet zábavné a bezpečné pro všechny. Očekává se, že hráč při souhlasu s pravidly TruckersMP, Zasadami o ochraně osobních údajů a Podmínkami služby pravidlům služby rozumí.

Byl jsem zabanován kvůli mému in-game tagu/save editingu. Co mám dělat?

Pokud jste byli zabanováni kvůli jednomu z výše uvedených důvodů, řiďte se prosím dle následujících instrukcí, dle důvodu Vašeho banu. Napoprvé, napodruhé a napotřetí budete nejspíše odbanováni, ale čtvrtý a pátý ban neodstraňujeme. Jsou udělovány striktně na dobu 30 dnů nebo permanentně.

Herní tag

Pokud chcete přeskočit následující instrukce, podívejte se na toto video, který bylo vytvořené našim Game Moderator Trainers týmem.

 • Zapněte multiplayer a v levém horním rohu na přihlašovací obrazovce klikněte na ikonu "ozubeného kolečka"
 • Otevřete nastavení multiplayeru
 • V záložce "General" si změňte tag
 • Pořiďte si snímek obrazovky s Vaším změněným tagem
 • Nahrajte Váš snímek obrazovky na webovou stránku po sdílení fotografií, jako je Imgur (http://imgur.com/ ), Resmim (https://resmim.net/ ) nebo Lightshot/Prntscr (https://prnt.sc/ )
 • Jakmile snímek obrazovky nahrajete, odvolejte se na svůj ban s dostačujícím důkazem ZDE a připište něco jako "Změnil jsem si svůj in-game tag. Prosím, odbanujte mě."

Save editing

 • Zapněte hru v singleplayer režimu a běžte ke svému automobilu/návěsu
 • Odstraňte špatně umístěné části nebo přidejte ty, co Vám chybějí
 • Pořiďte alespoň TŘI snímky obrazovky s Vaším automobilem/návěsem, které budou ukazovat 1) předek, 2) zadek a 3) stranu.
 • Nahrajte Váš snímek obrazovky na webovou stránku po sdílení fotografií, jako je Imgur (http://imgur.com/ ), Resmim (https://resmim.net/ ) nebo Lightshot/Prntscr (https://prnt.sc/ )
 • Jakmile tak učiníte, odvolejte se na svůj ban s dostačujícím důkazem ZDE

2. Otázky ohledně nahlášení

Byl jsem zabanován v sytému nahlašování. Co mám dělat?

Očekáváme od všech, že se budou držet našich pravidel nahlašování. Jakékoli porušení těchto pravidel může vyústit v dočasný či trvalý ban v našem systému nahlašování. Pokud chcete vidět důvod Vašeho zabanování včetně délky Vašeho banu, odešlete našemu Game Moderation Managementu ticket zpětné vazby.

Následující akce mohou vyústit v zákaz používání našeho systému nahlašování. Toto se vztahuje, ale není limitováno na:

 • Odstranění důkazů hned po vyplnění nahlášení nebo před uplynutím požadované doby délky banu plus 30 dnů
 • Odstranění důkazu na žádost zabanovaného hráče
 • Nahlašování jiného hráče s falešnými důkazy. Mějte na paměti, že toto může vyústit v trvalý ban bez možnosti jeho zrušení
 • Nahlašování ostatních hráčů s použitím volné kamery (0. kamera)
 • Opakované nahlašování jednoho hráče se stejnými důkazy.

Co se stane, když budu reportovat hráče jen z oblastí s hodně hráči?

Pokud jezdíte na jednoproudové okresní silnici mezi městy Calais a Duisburg s jediným úmyslem reportovat ostatní hráče, riskujete odstranění Vašich pravomocí nahlašovat hráče. Cílem naší hry je, aby hráči jezdily po všech silnicích na celé mapě, ne jen aby jezdily tam a nazpátek mezi zalidněnými místy a nahlašovali ostatní hráče. Náš mód byl vytvořen pro hráče, kteří si chtějí užít jízdu napříč herním světem. Nevidíme rádi hráče, kteří jezdí pouze v rušných místech za jediným účelem reportovat hráče.

§1.3 - Spamování nebo zneužívání

Jakékoliv zneužívání systému pro nahlašování nebo jiného komunikačního systému poskytnutého službou TruckersMP. To může zahrnovat, ale není omezeno na spamování, několikanásobné nahlašování jednoho uživatele se stejným důkazem a zneužívání systému pro zamýšlené účely. Spamování příspěvků na fóru/sociálních sítích nebo v chatu s nedostatečným či prázdným obsahem a nebo obsahem bez přidané hodnoty pro danou konverzaci je také klasifikováno jako zneužívání. Toto také zahrnuje, ale není limitováno na textový a hlasový chat ve hře, neustálé troubení, naše fórum, podporu, zpětnou vazbu, odvolání a nahlášení.

§1.4 - Nahlašování uživatelů

Spamování našeho nahlašovacího systému zbytečnými zprávami, zprávami používajícími nepřetržitý freecam (Kamera 0) k záznamu nebo podobně, může vést k zákazu v nahlašovacím systému.

Moje nahlášení je právoplatné, ale člen staffu ho zamítl. Co mám dělat?

Následující článek vysvětluje, co máte dělat. Ujistěte se, že si ho před vyplněním stížnosti přečtete.


3. Otázky a informace ohledně odvolání

Obecné informace

Vlastník účtu je zodpovědný za vše, co se na jeho účtu stane, bez ohledu na to kdo ho používal. Vyhněte se obviňování - „Ale oni do mě nabourali!“, „Udělal to můj bratr, když jsem byl pryč.“, „Moje klávesnice/myš přestala fungovat.“ nebudou brány v potaz. Raději bychom, aby lidé přiznali vlastní chybu, než aby se vymlouvali. Vezměte zodpovědnost za své akce na serveru do vlastních rukou a buďte milí.

Mějte prosím na paměti, že proklínání staffu, obviňování jiných a hádání se o tom, že nesouhlasíte s pravidly vyústí v zamítnutí odvolání. Vyhrožování našemu staffu je proti našim pravidlům a nebude tolerováno. Takové počínání Váš účet neobnoví a může vyústit v prodloužení Vašeho banu. Zneužívání či spamování systému odvolání může vyústit v dodatečné tresty nebo odstranění práva na odvolání. V nejhorším bude Vaše odvolání rovnou zamítnuto.

Na svůj ban jsem se odvolal před několika hodinami, ale doteď mi nepřišla žádná odpověď. Co mám dělat?

Může trvat nějakou dobu, než člen našeho staffu Vaše odvolání vyřeší. Pamatujte, že v rámci dne obdržíme spousty odvolání, tak prosím buďte trpěliví a vyčkejte. Není potřeba spamovat systém odvolání, jelikož to vyřešení neurychlí.

Moje odvolání bylo přijato, ale můj ban je stále viditelný na mém profilu. Proč?

To, že Vaše odvolání bylo přijato neznamená, že Váš ban bude odstraněn z Vašeho profilu. Váš ban bude odstraněn pouze v případě, že byl udělen chybně. Bany za save-editing, nepatřičné tagy a podobně zůstanou na Vašem profilu. Nemažeme je.

Co se stane, když se naštvu a urazím člena staffu?

Citujeme: „Mějte prosím na paměti, že proklínání staffu, obviňování jiných a hádání se o tom, že nesouhlasíte s pravidly vyústí v zamítnutí odvolání. Vyhrožování našemu staffu je proti našim pravidlům a nebude tolerováno. Takové počínání Váš účet neobnoví a může vyústit v prodloužení Vašeho banu.“ - Nedělejte to.

Mohu se odvolat na můj ban, omluvit se a požádat o zkrácení banu?

I když máte možnost se odvolat, tak byste tohle dělat neměli. Systém odvolání by měl být používán pro dokazování Vaší neviny nebo pro dokazování, že je Váš ban nespravedlivý. Členové staffu Váš ban nezkrátí (za předpokladu že byl udělen správně). I když je omluva první krok správným směrem, vyloženě Vám to nepomůže.

Čekám delší dobu na odpověď od člena staffu, ale dosud žádná odpověď k mému odvolání nepřišla. Co mám dělat?

Pokud na Vaše odvolání nebylo odpovězeno během rozumně doby (minimálně 3 dny), tak můžete zamířit do systému zpětné vazby a vyplnit stížnost.


4. Otázky ohledně kicků

Byl jsem neprávem kicknut členem staffu!

Prosím, mějte na paměti, že vyžadujeme videonahrávku celé incidentu až ke kicku. Pokud neexistuje žádná videonahrávka, nemůžeme nic dělat. Nemůžeme konat na základě domněnek.

Doporučujete vyplnění stížnosti?

Záleží na situaci. Většina takových stížností se zakládá na chybách, například vybrání špatného uživatele, vyplnění špatného ID do chatu a podobně. Před kickem jednoho z našich hráčů po našem staffu vyžadujeme dvojitou kontrolu údajů. Dokud jste nebyli kicknuti vícekrát, doporučujeme se znovu připojit na server.


5. Otázky a informace ohledně ticketů zpětné vazby

Před kontaktováním Game Moderation Managementu ohledně banu nebo jiných dotazů musíte následovat pravidla níže. Pokud tak neučiníte, Vaše zpětná vazby bude uzavřena bez odpovědi.

Prosím pamatuje

 • Pokud si přejete se o Váš ban přít s Game Moderation Managementem, musíte se na něj nejdříve odvolat a obdržet KONEČNÉ rozhodnutí. NENÍ dovoleno nás kontaktovat, pokud je Vaše odvolání stále OTEVŘENO.
 • Nesouhlas s Vaším banem poté, co Game Moderation Manageří učiní finální rozhodnutí je zakázán.
 • Žádání o zkrácení nebo odstranění Vašeho banu neprojde, jelikož správně udělené bany nebudou dále modifikovány nebo odstraněny.
 • Permanentní bany jsou permanentní a nebudou odstraněny ani po delší době. Jsou striktně permanentní.
 • Bany, které vypršely před více než čtrnácti dny nebudou znovu přezkoumávány.
 • Neodesílejte ticket se stížností jménem jiného hráče. Namísto toho použijte systém odvolání.

Před odesláním ticketu jste povinni si přečíst každý z těchto bodů. Pokud jeden nebo více bodů platí, ticket neodesílejte, neboť riskujete zabanování z našeho systému zpětné vazby. Tickety zpětné vazby musí být uctivé. Jakýkoliv náznak nadřazenosti, sprostých slov, nedospělosti či výhrůžek Vám zajistí okamžité odebrání Vašich práv a pravděpodobné prodloužení Vašeho banu.

Co se stane, pokud odešlu ticket zpětné vazby, i když je moje odvolání stále v průběhu?

Váš ticket zpětné vazby bude okamžitě uzavřen.

Co se stane, pokud odešlu ticket zpětné vazby před tím, než si projdu celým procesem odvolání?

Váš ticket zpětné vazby bude okamžitě uzavřen.

Mohu si stěžovat jménem jiného hráče

Ne. Tak jak bylo zmíněno výše, odkažte ho na systém odvolání. Se třetí stranou nemůžeme diskutovat osobní informace ostatních lidí.

Lituji mého porušení pravidel a následného zabanování, dáte mi druhou šanci?

I když si ceníme faktu, že si hráči jsou vědomi svých chyb, tak tyto bany neodstraňujeme. Korektně udělené bany nebudou odstraněny ani modifikovány žádným způsobem.

Byl jsem zabanován za hacking/ban evading. Prosím, dejte mi druhou šanci!

Pro cheating a ban evading chováme nulovou toleranci a bany jsou permanentní. Cheating narušuje herní zážitek ostatních hráčů a snižuje cenu jejich tvrdé práce a úsilí. Pro zajištění pozitivního zážitku hráčů nemůžeme cheating dovolit v žádné formě. Vzhledem k povaze tohoto přestupku cokoliv podobného vyústí v permanentní ban. Chceme, aby každý měl zábavný, spravedlivý a bezpečný požitek ze hry. To znamená, že sledujeme, jak se lidi v našich hrách chovají.

Chci nahlásit jiného hráče!

Použijte prosím náš systém nahlašování. O reporty se v systému zpětné vazby nestaráme.

Zkoušel jsem reportovat jiného hráče, ale jeho účet byl smazán. Co mám dělat?

Odešlete ticket zpětné vazby směrovaný na Game Moderation Management se všemi důležitými informacemi o pachateli včetně důkazu a my se o to postaráme.

Je můj save edit v pořádku?

Před otázkou ohledně toho, jestli je Vaše modifikace povolena si prosím přečtěte save editing pravidlo a najdete svou odpověď.