Ceza İti̇raz si̇stemi̇ nasil kullanilir ve sss

Last update: 26 Apr 2020 10:10 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/281. Adım

Web sitesine girdikten sonra, yasaklanmanızın nedenini, kanıtlarını ve ne kadar süreyle yasaklandığınızı gösteren ve itiraz etme seçeneği de bulunan kırmızı bir bildirim göreceksiniz. APPEAL


2. Adım

Kanıtları gözden geçirin ve yasağın haklı olup olmadığına bakın. Eğer haklı bir yasaksa, yasağın kaldırmamız için yasağınıza itiraz etmemenizi öneriyoruz. Bir öğrenme deneyimi olarak düşünün ve bir dahaki sefere bunu yapmamaya çalışın. Eğer size göre yasaklanmanız haksız ise, 3. Adımı uygulayın.


3. Adım

Yasaklanmanızın haksız olduğunu düşünüyorsanız, sarı renkle vurgulanmış "Appeal your ban" yazısına tıklayınız.


4. Adım

Bu sayfada, yasaklandığınız zaman mevcut yasaklarınızı göreceksiniz. Sağ taraftaki "Appeal this ban" yazısına tıklayınız. BAN


5. Adım

Belirlenen alanda, yasaklanmanızın neden haksız olduğunu ve neden profilinizden kaldırılması gerektiğini açıklayın. Olayın gerçekleştiği sırada sizin kendi bakış açınızdan bir kayıt aldıysanız, gerçekleşen olayı YouTube’a veya başka bir video barındırma platformuna yükleyin ve itirazınıza bu videonun linkini ekleyin. Olayın nasıl gerçekleştiğini ve yasağınızın geçersiz olması gerektiğini ayrıntılı bir şekilde açıklayın. Ayrıntılı açıklamayı yaptıktan sonra, "Submit appeal" yazısına tıklayınız. EXAMPLE


6. Adım

Game Moderator’ün itirazınız ile ilgilenmesini bekleyiniz. Spam yapmak ya da yasağınız ile ilgisi olmayan şeyler göndermek, yardımcı olmayacaktır ve de daha iyi hale getirmeyecektir.


Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Birkaç saat önce yasaklamam ile ilgili itirazda bulundum, ancak henüz bir yanıt alamadım.

Cevap: Günlük olarak aldığımız yüksek sayıdaki itirazlar sebebiyle, Game Moderator’ün size dönüş sağlaması biraz zaman alabilir. En uzun sürede, yani 3 gün içerisinde bir yanıt alamadıysanız, Geri Bildirim Sistemine gidebilir ve personele karşı bir şikayette bulunabilirsiniz.

Soru: Yasaklandım, ama yasaklanmamın neden kanıtı yok?

Cevap: Eğer oyun içinde yasaklandıysanız, personelin kanıtları yüklemesi biraz zaman alabilir. Kanıtı görmek isterseniz, yasağınıza itiraz edin ve cezayı veren personelden kanıt isteyin.

Soru: Haklı bir şekilde yasaklandım ama yine de itiraz edebilir miyim?

Cevap: Hem evet hem de hayır. Yasağa itiraz etme seçeneğiniz olsa da, yasaklanmanız doğru bir şekilde verildiyse kaldırılma veya da kısalma olasılığı sıfıra yakın olduğu için bunu önermiyoruz.

Soru: Bir aydan daha önce verilen bir yasaktan için şikâyette bulunmak istiyorum, yine de itiraz etme seçeneğim var mı?

Cevap: Hayır, bir aydan daha önce biten yasaklanmanız için itirazda bulunamazsınız. Ayrıca, bir aylık zaman tamamlandıktan sonra, yasağınız hakkında geri bildirim sistemi üzerinden şikâyet etme seçeneğiniz de yoktur. Lütfen kuralları inceleyin, özellikle de §5.3 kuralını inceleyin.

Soru: Yasağımın kalkmış olması gerekiyordu ama yasağım hala aktif?

Cevap: Eğer başka bir saat diliminde yaşıyorsanız ve henüz ayarlardan değiştirmediyseniz, ya bunu yapmalı ya da saat diliminize göre hesaplamalısınız. Saat dilimine bağlı olarak, net sona erme tarihi de değişebilir.