Yasak itiraz sistemi nasıl kullanılır & SSS


Last update: 31 Oct 2021 14:24 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/281. Adım

Web sitesine girdiğinizde, aktif yasağınıza itiraz etme seçeneği ile birlikte; hangi sebep ve kanıt nedeniyle, ne kadar süre yasaklı olduğunuz hakkında sizi bilgilendiren kırmızı bir bildirim göreceksiniz. Evidence


2. Adım

Kullanıcılarımıza itiraz sistemi aracılığıyla yasaklarına itiraz etme fırsatı sunuyoruz. Ancak, bunu yalnızca geçerli bir nedeniniz varsa yapmanızı rica ediyoruz. Yapılacak ilk adım, kanıtları gözden geçirerek yasağın haklı olup olmadığını görmektir. İhlal ettiğiniz kurallar ban sebebinde belirtilmiştir. Bu kuralların açıklamasının ne olduğunu merak ediyorsanız, buradan kontrol edebilirsiniz. Yasaklama nedeninizdeki kuralları gerçekten ihlal ettiyseniz, geçerli ve doğru şekilde işlenmiş yasakları kaldırmadığımızdan yasağınıza itiraz etmemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Bu gibi durumlarda itirazınız reddedilecektir. Bunun yerine, gelecekte aynı olayın tekrarlanmaması için aldığınız yasaklanmayı bir öğrenme deneyimi haline getirmenizi rica ediyoruz.

Cezanızın yanlış olduğuna kesinlikle inanıyorsanız veya cezanızı veren takım üyesi ile tartışmak istediğiniz sorularınız veya endişeleriniz varsa, sarı ile vurgulanan "Appeal your ban" seçeneğine tıklayarak yeni bir itiraz oluşturun.

Unutmayın ki, yasaklanmanıza itiraz etmek istemeniz durumunda, bu yasaklanmanın neden yanlış olduğuna inandığınızı ana hatlarıyla belirten geçerli ve sağlam bir gerekçe sunmanız zorunludur. Yasaklanmanızın geri alınması veya değiştirilmesi için, ciddi bir talep beklemekteyiz ve orijinal kanıtları, sizin bakış açınızı gösteren potansiyel karşı kanıtları ve itirazınızda belirttiğiniz gerekçeleri değerlendireceğiz. Gerçek bir sebep olmaksızın yasağınıza itiraz ediyorsanız, cezanızla ilgili olmayan şeyleri spam olarak gönderiyorsanız, diğer kişileri veya insan/donanım hatalarını suçluyorsanız veya başka bir şans istiyorsanız, itirazınızı dikkate alamayız. Bu gerekçeyle gönderilen tüm itirazlar reddedilecektir.


3. Adım

İtiraz sayfasına girdikten sonra, yasaklanmışsanız mevcut yasaklarınızı göreceksiniz. Sağ tarafta, "Appeal this ban" yazan metni görebilirsiniz - ona tıklayın. Click

Not: Yasaklanma itirazı oluşturamıyorsanız, aşağıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi yasağınızın olmadığı veya yasağın süresi dolmuş olduğu anlamına gelebilir. NoBan


4. Adım

Sağlanan kutuda, yasağın neden haklı olmadığını düşündüğünüzü ve neden profilinizden kaldırılması gerektiğini açıklayın. Olayı kendi bakış açınızdan kaydettiyseniz, bunu YouTube'a veya başka bir video platformuna yükleyin ve videonun bağlantısını itirazınıza ekleyin. Lütfen olayın nasıl gerçekleştiğini ve yasağınızın neden geçerli olmadığını ayrıntılı olarak açıklayın. Ayrıntılı bir açıklama sağladıktan sonra, "Submit Appeal"e tıklayın. Excuse


5. Adım

Yasaklanmanızı işleyen takım üyesinin itirazınızla ilgilenmesini bekleyin. Sistemi spamlamak veya yasakla ilgisi olmayan gereksiz şeyler göndermek yasaklanma itirazınıza yardımcı olmaz ve durumun daha iyi hale gelmesini sağlamaz.


Sık Sorulan Sorular

Soru: Birkaç saat önce yasağıma itiraz ettim, ancak henüz bir yanıt alamadım.
Cevap: Neredeyse her gün aldığımız yüksek miktarda başvuru nedeniyle, takım üyesinin size geri dönmesi biraz zaman alabilir. En fazla 3 gün içinde takım üyesinden herhangi bir yanıt almadıysanız, feedback sistemine gidebilir ve akım üyesi hakkında şikâyette bulunabilirsiniz.

Soru: Yasaklandım ama neden yasağım olduğuna dair bir kanıt yok?
Cevap: Oyunda yasaklandıysanız, yasağı uygulayan takım üyesinin kanıtları yüklemesi biraz zaman alabilir. Görmek isterseniz, yasağınıza itiraz edin ve yasağı uygulayan görevliden kanıt isteyin.

Soru: Yasağım geçerli ve doğru bir şekilde verildi, ancak yine de itiraz edebilir miyim?
Cevap: Hem evet hem hayır. Teknik olarak yasağınıza itiraz etme seçeneğiniz ve hakkınız olsa da geçerli ve doğru şekilde verilmiş yasakları kaldırmadığımız için bunu yapmamanızı şiddetle tavsiye ederiz. İtiraz sistemi, kullanıcılara cezalarının geri alınması veya değiştirilmesi için talepte bulunma fırsatı sağlamak amacıyla mevcuttur ve bu şekilde kullanılmalıdır. Hiçbir amaca hizmet etmeyen itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Soru: Süresi dolmuş bir yasağa itiraz etmek istiyorum, yine de itiraz etme seçeneğim var mı?
Cevap: Hayır, süresi dolan yasaklara itiraz edemezsiniz. Artık yasağınıza itiraz edemiyorsanız, belirli bir süre için geri bildirim sistemi üzerinden yasağınızla ilgili şikâyette bulunabilirsiniz. Lütfen kurallara, özellikle bu durumda §5.3 kuralına bakın.

Soru: Yasağım şimdiye kadar çoktan sona ermiş olmalıydı, ancak yasağım hala aktif?
Cevap: UTC dışında başka bir saat diliminde yaşıyorsanız ve bunu ayarlardan henüz değiştirmediyseniz, önce bunu buradan ayarlamalı veya verilen yasaklanma saatini kendi yerel saatinize dönüştürmelisiniz. Saat diliminize bağlı olarak, yasaklanmanızın kesin bitiş zamanı farklılık gösterebilir.

Tags

Author

LadyAndromeda's avatar

LadyAndromeda

Annual Community Awards Rankings

  • 2017 : 3rd in "Trial Administrator of the Year"
  • 2018 : 3rd in "Game Moderator of the Year"
  • 2020 : 1st in "Game Moderator of the Year"

nth