This article is outdated!

This article has not been updated to its original version! For the most recent information, forward yourself to the original article: How to use the ban appeal system & FAQ

Jak korzystać z Systemu Apelacji Banów & FAQ


Last update: 09 Jul 2020 14:53 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/30Krok 1

Po wejściu na stronę, zobaczysz czerwony komunikat informujący Ciebie o Twoim aktywnym banie zawierający powód, dowód, na jak długo zostałeś zbanowany i możliwość odwołania się od Twojego bana. Evidence


Krok 2

Przejrzyj dowód i sprawdź, czy ban jest słuszny. Jeśli tak, wtedy nie rekomendujemy tworzenia apelacji Twojego bana, ponieważ my nie usuwamy prawidłowo nałożonych banów. Potraktuj to jako doświadczenie edukacyjne i postaraj się unikać tego następnym razem. Jeśli ban, w Twojej opinii, nie jest słuszny, przejdź do Kroku 3.


Krok 3

Jeśli twierdzisz, że Twój ban nie jest słuszny, kliknij na "Odwołaj się od Twojego bana" ("Appeal your ban"), który został wyróżniony na obrazku na żółto.


Krok 4

Na tej stronie, zobaczysz Twoje aktualne bany, jeśli zostałeś zbanowany. Po prawej stronie, możesz zauważyć tekst mówiący "Odwołaj się od tego bana" ("Appeal this ban") - kliknij go. Click

Uwaga: Jeśli nie jesteś w stanie stworzyć apelacji bana, oznacza to, że nie jesteś zbanowany lub Twój ban już wygasł, jak możesz to zauważyć na poniższym zrzucie ekranu. BrakBana


Krok 5

W poniższym miejscu, proszę wyjaśnić, dlaczego ban nie jest słuszny i dlaczego powinien on zostać usunięty z Twojego profilu. Jeśli posiadasz nagranie incydentu z Twojego punktu widzenia, w momencie gdy sytuacja się wydarzyła; wrzuć to na YouTube lub inną platformę hostingującą wideo i dołącz link do nagrania w Twojej apelacji. Wyjaśnij w szczegółach, jak doszło do zdarzenia i dlaczego Twój ban nie jest ważny. W momencie gdy przekazałeś szczegółowe wyjaśnienia, kliknij na "Wyślij apelację" ("Submit appeal") . Wyjaśnienie


Krok 6

Zaczekaj, aż Game Moderator zajmie się Twoją apelacją. Spamowanie lub inaczej - pisanie niepotrzebnych rzeczy niezwiązanych z banem nie pomoże, ani nie poprawi sytuacji na lepsze.


Najczęściej Zadawane Pytania (FAQ)

Pytanie: Napisałem apelację do mojego bana parę godzin temu, ale jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi.
Odpowiedź: Z powodu dużej ilości apelacji, jaką otrzymujemy na co dzień; może to zająć dłuższą chwilę, by Game Moderator powrócił do Ciebie. Jeśli nie dostałeś odpowiedzi w ciągu maksimum 3 dni, wtedy możesz przejść do Systemu Opinii i przesłać swoją skargę przeciwko członkowi zespołu.

Pytanie: Zostałem zbanowany, ale czemu nie ma dowodu mojego bana?
Odpowiedź: Jeśli zostałeś zbanowany w grze, wtedy może to zająć dłuższą chwilę, by członek zespołu wstawił dowód. Jeśli chcesz go zobaczyć, odwołaj się od bana i poproś o dowód od członka zespołu, który nałożył karę.

Pytanie: Mój ban jest słuszny, ale czy dalej mogę się od niego odwołać?
Odpowiedź: Tak i nie. Choć masz możliwość, by odwołać się od bana; nie rekomendujemy, by to robić, ponieważ prawdopodobieństwo tego, że Twój ban zostanie usunięty lub skrócony; jest bliska zeru, pod warunkiem, że ban został prawidłowo nałożony.

Pytanie: Chciałbym wnieść skargę na temat bana, który został nałożony ponad miesiąc temu. Czy jeszcze mam szansę, by się od niego odwołać?
Odpowiedź: Nie, nie powinieneś odwoływać się od banów, które wygasły ponad miesiąc temu. Nie masz również żadnej możliwości wnoszenia skargi na temat Twojego bana poprzez system opinii, jeśli on wygasł ponad miesiąc temu. Proszę zapoznać się z regulaminem, w szczególności §5.3 w tym przypadku.

Pytanie: Powinienem już zostać odbanowany, ale mój ban jest dalej aktywny.
Odpowiedź: Jeśli żyjesz w innej strefie czasowej i nie zmieniłeś jeszcze tego w ustawieniach, wtedy powinieneś to zrobić najpierw lub zamienić to na Twoją strefę czasową. W zależności od Twojej strefy czasowe, dokładna data wygaszenia może się różnić.

Tags

Author

arusf2011 [PL/EN]'s avatar

arusf2011 [PL/EN]

Hello! :) My name is Arek and I'm 23 years old. I'm playing ETS2, ATS, FS2015, GMod, Rocket League and CS:GO.