Pokyny pro tvorbu nahlášení na webových stránkách a často kladené otázky


Last update: 03 Jul 2021 15:39 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/164Mezi důkazy, tím co je akceptováno a tím, co nahlašujete na naší webové stránce, dochází k velkým nedorozuměním. Tohle je průvodce, díky kterému se vaše reporty mohou počítat a mít tak vyšší šanci na přijetí. Reporty jsou zpracovávány způsobem FIFO (First In, First Out), což znamená, že starší reporty budou zpracovány před těmi novějšími. Buďte trpěliví, protože naše čísla reportů kolísají a časy na odpovědi se mohou lišit. Žádat zaměstnance o přezkoumání vašeho reportu nebude tolerováno.

Upozorňujeme, že se jedná pouze o pokyny, nikoli o pravidla. Pravidla si můžete prohlédnout v §1.4, zde. Dojde-li k něčemu, co je v rozporu s těmito pokyny, nemusí to nutně vést k nesprávnému reportu

Jaký typ důkazů mohu poskytnout?
Pro téměř každý trestný čin požadujeme videozáznam. Pokud nám poskytujete důkaz, musíte jej zaznamenat vy osobně. To znamená, že nemůžete použít klip jiného uživatele a vložit jej do vašeho reportu. Důkazy nelze oříznout, retušovat ani rozmazat. Videa lze oříznout pouze na čas odfiltrováním veškerého irelevantního obsahu k incidentu, který máte po ruce. Videa delší než 2 minut musí obsahovat časové razítko místa, kde k incidentu došlo. Pro video důkaz musíme jasně vidět jméno a ID uživatele. Videa je proto třeba nahrávat v dostatečně vysoké kvalitě, aby bylo možné snadno přečíst uživatelská jména a herní ID.

Důkazy, vyžadující videozáznam jsou:

 • Ramming
 • Blokování
 • Špatný směr
 • Nevhodné předjíždění
 • Bezohledná jízda
 • Nevhodné řízení konvojů / zneužívání automobilů
 • Hacking
 • Zneužití vysílačky / Urážky ve vysílačce (Vysílačka = CB)

Důkazy, u kterých je dostačující pouze obrázek:

 • Urážení v chatu (pro kontext musí být otevřeno celé okno chatu)
 • Nevhodný Tag / Jméno / Avatar
 • Nadměrné editování uložené hry

Pokud zde svůj přestupek nevidíte, je nejlepší mít k dispozici videozáznam, protože video důkaz je vždy upřednostňován a je pravděpodobnější, že bude akceptován spíše než důkaz ve formě obrázku. Vezměte prosím na vědomí, že všechny zde uvedené přestupky nemusí mít za následek ban, jde pouze o příklady, které vyžadují videozáznam. Také mějte na paměti, že některá pravidla, která se vztahují na simulační servery, se na arkádové servery nevztahují. Rozdíly si můžete přečíst na odkazu níže.

Pravidla TruckersMP

Co je to "/pinfo" a musí být v mých důkazech?
Příkaz /pinfo [ID] je příkaz, který po zadání uživatelského ID ve hře zobrazí uživatele TruckersMP & Steam ID. Tento příkaz je užitečný zejména pro identifikaci uživatelů ve větším počtu nebo v případech, kdy existují uživatelé podobného jména. Při nahlašování uživatele není povinné mít tento důkaz v evidenci nebo jako samostatný obrázek. Doporučuje se ale, abyste jej připojili, protože potvrzuje, že uživatel, kterého nahlašujete, je uživatel, který je zobrazen ve videu. Pokud uživatel opustil hru před tím, než jste byl schopen provést tento příkaz, nebojte se, stále můžete odeslat report, ale existuje šance, že můžete získat nesprávné ID při nahlášení uživatele, což znamená, že váš report může být odmítnut.

Jak dlouhé by mělo video být?
Když se díváme na délku videozáznamů, hledáme důkaz, který je mezi 15 vteřinami až 1 minutou. Video kratší než 5 sekund může být klasifikováno jako nedostatečný důkaz, protože nemusí zachytit celou situaci a my tak nemůžeme učinit závěr o tom, kdo je na vině. Pokud jsou vaše videozáznamy delší než 1 minuta a 30 sekund, rádi bychom, abyste do zprávy zahrnuli časová razítka o tom, kdy se přestupek stal. Přestupky bez časového razítka mohou být odmítnuty stejně jako přestupky s příliš dlouhými časovými razítky.

Jaké webové stránky mám pro nahrání svých důkazů použít?
Existují 3 hlavní stránky: YouTube, Streamable a Vimeo jsou nejčastěji používanými stránkami a stránkami, které preferujeme. Pro obrázky jsou akceptovatelné Imgur a Lightshot. V závislosti na tom, kde žijete, však někdy k těmto stránkám nemusíte mít přístup. Alternativní stránky, jako jsou DailyMotion, VidMe a Google Drive, jsou přijatelné, avšak rádi bychom, abyste používali některé z námi preferovaných stránek. Upozorňujeme, že důkazy nestahujeme. Na každém webu, který vyžaduje stažení důkazů, bude report automaticky odmítnut, protože stahování důkazů představuje bezpečnostní riziko.

Co když potřebuji nahlásit více uživatelů?
Pokud potřebujete nahlásit více uživatelů pomocí jednoho videa nebo více videí, vytvořte pro každého hráče 1 report. Tím zajistíte, že se vaše reporty budou zpracovávat přesně a efektivně. Nezapomeňte také přidat časová razítka, pokud vaše video obsahuje více incidentů, kterých jste se účastnili.

Jak dlouho musím mít k dispozici své důkazy?
Vaše důkazy musí být k dispozici nejméně 1 měsíc po skončení banu. Pokud je tedy uživatel, kterého jste nahlásili, zabanován a zákaz mu vyprší 1. ledna, vaše důkazy musí být k dispozici do 1. února. Pokud ale vaše důkazy nejsou po tuto dobu k dispozici, lze tento zákaz odebrat. V závislosti na tom, kdy je důkaz odstraněn, může být uživateli ban odebrán. To je také důvod, proč byste neměli používat důkazy cizích lidí. Kromě toho jde o porušení autorských práv, pokud používáte obsah někoho jiného pro jiné účely bez jejich souhlasu. Další informace viz §1.4 našich pravidel, která obsahují podrobné požadavky týkající se hlášení uživatelů.

Co když chci nahlásit člena personálu TMP?
Pokud chcete podat report proti členovi týmu TMP, musíte tak učinit pomocí našeho systému zpětné vazby. Zde můžete poskytnout popis a veškeré relevantní důkazy, které můžete mít.


Často kladené otázky

Otázka: Vytvořil jsem nahlášení, proč ještě nebylo zpracováno?
Odpověď: Čas od času se počty nahlášení zvětší, což vede ke zpoždění našich reakčních dob. Ale nebojte se, protože každé nahlášení bude časem vyřízeno. Žádný report neodejde nevyřízen.

Otázka: Pokud bude moje nahlášení zamítnuto, sníží se mi můj index nahlašování (Počet nahlášení, které mohu vyplnit)?
Odpověď: Není to pravidlem. Vaše nahlášení jsou posuzovány dle kvalit jednotlivých nahlášení, ne dle výsledku jejich řízení. Existuje několik případu, při kterých jsou nahlášení zamítnuta, ale přitom jsou kladné body stále uděleny.

Otázka: Upozornění vypisuje že zadané ID je příliš nízké. Znamená to, že moje nahlášení je neplatné?
Odpověď: Neznamená. S tímto upozorněním si překontrolujte, zda-li jste namísto TruckersMP ID nezadali in-game ID.

Otázka: Upozornění vypisuje že nahlašuji člena staffu. Znamená to, že je moje nahlášení neplatné?
Odpověď: Ano, znamená. Systém nedovoluje nahlašování členů staffu. Pokud jste shledali, že člen staffu provedl něco neokázalého, vyplňte prosím ticket zpětné vazby a připojte k němu patřičné důkazy.

Otázka: Proč mohu vytvořit pouze 10 nahlášení?
Odpověď: Game Moderation tým hodnotí kvality jednotlivých nahlášení. Tento systém je využíván pro zbavení se většiny zbytečných nahlášení, které prochází naším systémem. Čím více kvalitních nahlášení odešlete, tím více budete moci nahlašovat v budoucnu. Čím více nekvalitních nahlášení odešlete, tím méně budete moci nahlašovat v budoucnu až do chvíli, kdy nebudete moci nahlašovat vůbec.

Otázka: Dosáhl jsem svého limitu v systému nahlašování, co mám dělat?
Odpověď: Musíte vyčkat, než se některé Vaše nahlášení vyřeší. Jakmile některé Vaše nahlášení obdrží kladné hodnocení, budete mít vyšší limit.

Otázka: Byl jsem zabanován ze systému nahlašování. Co mám dělat?
Odpověď: Pokud jste byl zabanován v našem systému nahlašování a přejete si vědět proč, zamiřte do našeho systému zpětné vazby a odešlete našemu Game Moderation Management týmu ticket.

Otázka: Moje nahlášení bylo vyřízeno. Mohu teď odstranit důkazy z mých sociálních účtů?
Odpověď: Nemůžete. Důkazy musí být dostupné v době banu + 1 měsíc po. Toto je nastoleno, aby se zabanovaní uživatelé mohli na své bany odvolávat. Berte prosím v potaz, že brzké odstranění důkazů může vyústit v odstranění Vaších nahlášení. Pro více informací se prosím obraťte na pravidlo §1.4 v našich pravidlech.

Otázka: Uživatel, který byl s mými důkazy zabanován mi teď v komentářích nadává. Co mám dělat?
Odpověď: Doporučujeme deaktivovat sekci komentářů nebo ignorování uživatele. Lidé jsou občas naštvaní, když jsou zabanováni.

Otázka: Pachatel mi napsal a za incident se omluvil. Zeptal se mě, jestli je možno důkaz odstranit. Co bych měl dělat?
Odpověď: Neměl by jste ji odstranit. Nehledě na to, že se Vám uživatel omluvil a požádal Vás o odstranění důkazů. Pokud to uděláte, hrozí Vám trvalý zákaz používání systému nahlašování a uživatel by mohl být odbanován. Lidé, kteří byli nedávno zabanováni se snaží důkazy proti nim odstranit, aby mohl pravidla porušovat znovu. Toto je častý počínání, takže si dávejte pozor.