POKYNY PRE TVORBU REPORTU A ČASTO KLADENÉ OTÁZKY


Last update: 03 Jul 2021 15:40 UTC
Short link to this article: https://truckersmp.com/kb/201Okolo dôkazov existujú veľké nedorozumenia o tom, čo je akceptované ako platný dôkaz, keď používatelia nahlásia ostatných hráčov na našich webových stránkach. V tomto článku zistíte, ktorý reporty budú prijaté a mať oveľa väčšiu šancu na prijatie. Reporty sa spracúvajú týmto spôsobom: Prvý report bol doručený,prvý aj bude vyhodnotený. To znamená, že najstaršie reporty sa spracujú pred najnovšími prehľadmi. Prosím, buďte trpezliví. Dostávame veľa reportov a čas spracovania sa môže líšiť. Nie je dovolené žiadať zamestnancov, aby preskúmali váš report skôr ako pred ostatnými. Žiadanie zamestnancov o preskúmanie vašeho reportu nebudeme tolerovať!

Pamätajte, že toto sú len tipy, nie pravidlá. Ak si chcete prečítať pravidlá, prečítajte si §1.4 tu Ak sa stane niečo v rozpore s týmito pokynmi, nemusí to nevyhnutne znamenať, že aplikácia bude nesprávna.

Aký druh dôkazov by som mal poskytnúť?
Potrebujeme videozáznamy prakticky pre všetky trestné činy. Ak nám poskytnete dôkaz, musíte ich aj vlastniť. To znamená, že do svojho videa nemôžete pridať ďalšie/cudzie videá. Dôkazy nemôžu byť v žiadnom prípade orezané, retušované alebo rozmazané. Videá je možné skrátiť iba na čas odstránením irelevantného obsahu pre danú udalosť. Videá dlhšie ako 2 minút musia tiež obsahovať časovú pečiatku označujúcu miesto nehody vo videu. V prípade videa musíme jasne vidieť používateľské meno a ID používateľa. Videá by sa preto mali zaznamenávať v dostatočne vysokej kvalite, aby bolo možné jasne prečítať mená a ID.

Trestné činy,pre ktoré vyžadujeme video:

 • Ramming
 • Blocking
 • Incorrect Way
 • Inappropriate Overtaking
 • Reckless Driving
 • Inappropriate Convoy Management / Car Abuse
 • Hacking
 • CB Abuse / Insulting over CB

Trestné činy, ktoré môžu zahŕňať dôkazy vo forme fotografie, zahŕňajú:

 • Insulting in chat (chat musí byť otvorený)
 • Inappropriate Tag/Name/Avatar
 • Excessive Save Editing

Ak tu nevidíte svoj priestupok, je najlepšie mať videozáznam, pretože videozáznamy sú vždy uprednostňované a je pravdepodobnejšie, že budú akceptované ako dôkazy vo forme fotografií. (Upozorňujeme, že všetky uvedené trestné činy nemôžu viesť k zákazu, to sú len príklady trestných činov vyžadujúcich videozáznamy). Pamätajte, že niektoré pravidlá, ktoré sa vzťahujú na simulačné servery, sa na arkádové servery nesťahujú neplatia . Rozdiely si môžete prečítať pomocou odkazu nižšie.

TruckersMP Pravidla

Čo je to "/pinfo" a musí to byť v mojom dôkaze?
Príkaz /pinfo [ID] je príkaz zobrazujúci ID TruckersMP a Steam ID, užívateľ po zadaní tohto príkazu spolu so správnym ID užívateľa v hre. Tento príkaz je užitočný najmä pri identifikácii používateľov vo veľkom dave, alebo keď sú používatelia s podobnými názvami. Pri odosielaní používateľa nie je povinné mať tento dôkaz v doklade alebo ako samostatný obrázok pripojený k správe, ale odporúča sa pripojiť, pretože potvrdzuje, že používateľom, ktorý je nahlásený, je používateľ, ktorý je uvedený vo videu. Ak užívateľ opustí hru pred vykonaním príkazu, neznepokojujte sa, stále môžete odoslať žiadosť, ale existuje riziko, že ID používateľa môže zobraziť nesprávne ID, čo znamená, že môžeme report odmietnuť.

Aké dlhé by malo byť moje video?
Keď analyzujeme dĺžku video záznamu, potrebujeme dôkazy od 15 sekúnd do 1 minúty, pre report používateľa. Video, ktoré je kratšie ako 5 sekúnd, môže byť klasifikované ako nedostatočný dôkaz, pretože nemusí vykazovať dostatok situácií na vyvodenie záverov o chybe používateľa. Ak je videozáznam dlhší ako 1 minúta a 30 sekúnd, v komentári k správe by sme chceli vidieť časové pečiatky, ktoré naznačujú, kedy došlo k priestupku. Reporty bez časovej pečiatky možno odmietnuť z dôvodu príliš dlhého dôkazu. Ak máte kompilácie s reportami, na videu alebo v komentári požadujeme časové značky, kde sa začína priestupok.

Ktorú webovú stránku mám použiť na zasielanie mojich dôkazov?
Existujú tri hlavné stránky, na ktorých by sme chceli vidieť dôkazy - Youtube, Steamable a Vimeo sú stránky, ktoré sa používajú najčastejšie. Imgur a Lightshot sú akceptované pre obrázky. V závislosti od toho, kde bývate, pravdepodobne nemáte prístup k týmto stránkam. Prijímajú sa aj alternatívne weby ako DailyMotion, VidMe a Disk Google. Ak však môžete použiť niektorú z vyššie uvedených stránok, odporúčame vám ju použiť. Upozorňujeme, že nepreberáme žiadne dôkazy. Akákoľvek stránka, ktorá vyžaduje stiahnutie, bude mať za následok automatické zamietnutie dôkazu, pretože predstavuje bezpečnostné riziko.

Čo ak potrebujem nahlásiť viac hráčov?
Ak potrebujete nahlásiť viac hráčov pomocou jedného alebo viacerých videí, odošlite pre každého hráča 1 report samostatne. Týmto sa zabezpečí, že váš report bude spracovaný presne a efektívne. Ak vaše video obsahuje viac incidentov, nezabudnite pridať časový bod.

Ako dlho musia byť moje dôkazy dostupné?
Vaše dôkazy musia byť k dispozícii najmenej 1 mesiac po zániku zákazu. Ak je teda používateľ, ktorého ste nahlásili, je zakázaný a zákaz vyprší 1. januára, vaše dôkazy musia byť k dispozícii na prezeranie do 1. februára. Ak váš dôkaz nie je k dispozícii pre túto dĺžku, zákaz môže byť odstránený z profilu používateľa a môže byť unbanned v závislosti od odstránenia dôkazu. To je tiež dôvod, prečo by ste nemali používať dôkazy iných ľudí, pretože nemôžete zaručiť, že sú k dispozícii počas požadovaného trvania. Okrem toho ide o porušenie autorských práv, ak používate obsah niekoho iného na iné účely bez ich súhlasu. Viac informácií nájdete v §1.4 našich pravidiel, ktoré obsahujú podrobné požiadavky na reportovanie užívateľov.

Čo ak chcem nahlásiť člena TMP?
Ak chcete podať report proti členovi tímu TMP, musíte tak urobiť pomocou nášho systému spätnej väzby. Tu môžete uviesť popis a všetky relevantné dôkazy, ktoré môžu usvedčiť člena tímu.

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky týkajúce sa nášho systému podávania správ na webových stránkach, pozrite si príručku FAQ tu.

Tags

Author

^Dominik^'s avatar

^Dominik^

Hello there,
I would like to introduce myself to you, my name is Dominik, and I come from Slovakia.